Błyskawiczna prasówka magicowa #2 – Magic: The Gathering Creator Program

Tematem tygodnia zdaje się być „Magic: The Gathering Creator Program”. Czemu nie nadchodzące Player Toury w Nagoya i Barcelonie? Bo dopiero nadchodzą i będzie co pisać za tydzień : ) Czemu nie THB w constructed lub limited? Bo to naturalne, że po prereleasach mamy takich artykułów jak grzybów po deszczu. Super, że są, dziś do nich zresztą namawiamy, ale to właśnie Mtg Creator Program jest czymś nowym i ciekawym, co wydaje nam się wyjątkowym newsem. Zapraszamy do naszej drugiej błyskawicznej prasówki!

 

Temat tygodnia

 

Magic: The Gathering Creator Program

„Magic: The Gathering Creator Program” jest efektem współpracy Wizardów i StreamElements. Stanowi ciekawą opcję dla streamerów, o czym napisali Wizardzi w swoim (jak zawsze epicko-patetycznym) newsie. Jednak dla zwykłego zjadacza chleba może to być za dużo szczęścio-informacji na raz. Spokojniej i konkretniej program został opisany przez samych StreamElements oraz StarCityGames. A już najprościej opisał to CFB.

No dobra, ale o co chodzi? W dużym skrócie, jest to program wsparcia twórców treści magicowych (content creators). Program oferuje wynagrodzenie za sprostanie tzw. wyzwaniom (challenges), które może mieć postać kodów do Areny lub innej formy promocji od Wizardów. Ponadto uczestnicy programu będą mogli otrzymać wsparcie od 'Greenlight Fund’, który ma do rozdzielenia 1.000.000 $, czyli milion zielonej many,  pod postacią grantów (od 5k$ do 250k$). Aby z nich skorzystać, trzeba przygotować mówkę, plan wydatków, cele itp. – mniej więcej tak, jak otrzymuje się projekty badawcze lub wsparcie inwestora, np. dla startupu. Jeśli te sumy i benefity Was jeszcze nie przekonują do ważności tego newsa, to polecam zwrócić uwagę, że to kolejna kasiora jaka jest pompowana w e-sportowego Magica i ustawienie przyszłego kursu karcianki (swoją drogą będącego 'na czasie’ i sensownego z punktu widzenia komercyjnego).

Magic: The Gathering Creator Program

Magic: The Gathering Creator Program mtg 2020

A jak interesuje Was dyskusja, różne poglądy na sprawę, jakieś małe kontrowersje (np. jeden z pierwotnych pomysłów na 12h challenge streamowania-non stop), to polecamy ten temat na Reddicie.

 

Przegląd prasy branżowej

 

Polecamy także poniższe artykuły, posty i ciekawostki:


 

Zobacz też te decki:

-x-

P.S. Zaczęliśmy chiński rok szczura, wszystkiego dobrego! Z tej okazji Fiona Hsieh namalowała alter art Pack Ratsów : )

pack rat

Pack Rats na rok szczura! Source: https://www.reddit.com/r/magicTCG/comments/etwpl6/my_art_for_pack_rat_and_my_first_mtg_card_happy/

 

Wieści z Psychatoga

 

Trzecia część Planeswalkerów Multiwersum

To już kolejne przedstawienie wędrowców w Magicowej historii, cyklu, który publikujemy na Psychatogu w ramach Magic Lore. W tekście znajdziemy postacie, które nie wchodząc w skład Gatewatch pomagali im lub w mniejszym lub większym stopniu sprzymierzyli się z nimi. To między innymi Jaya Ballard, Karn, Kiora czy Vraska.

Magic Lore i Patronite

Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. Już w kolejce czekają kolejne teksty o Planeswalkerach zamykające II etap projektu. Po zamknięciu II etapu rozpoczniemy przygotowania do III etapu; planowanie kolejnych tematów i rekrutację autorów.

W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek z Wilda Software
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy
  • Sklep StrefaMtg.pl

 

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl