Urlich w Top 8 Mythic Invitational, a dokładniej na czwartym miejscu – to najważniejszy njus minionego tygodnia. I niech was nie zwiedzie, że dostaliśmy pełen spoiler Zendikar Rising. To Urlich był na naszych ustach przez weekend… a nawet i w poniedziałek. Wszystko przez wtopę Wizardów, którą zapamiętamy długo. Urlichowi gratulujemy, a po szczegóły odsyłamy do prasówki.
Temat tygodnia
Urlich w Top 8 Mythic Invitational
Event wygrał Seth Manfield, który zresztą jeszcze przed turniejem ładnie opisał, dlaczego wybrał ten, a nie inny deck. Amerykanin grał Sultai Midrangem. Co ciekawe, Seth Manfield musiał przebić się przez całe top 8, w drugim dniu grania w najlepszej ósemce, aby zwyciężyć całość. W pierwszym, sobotnim dniu grania Top 8, Manfield przegrał z Luisem Salvatto. Co więcej, musiał z nim się zmierzyć ponownie w przedostatniej grze turnieju i wziąć rewanż, by móc grać z Gabrielem Nassifem. Po drodze zaś musiał pokonać Kena Yukuhiro, Davida Steinberga i – niestety – Grzegorza Kowalskiego. Urlich w Top 8 Mythic Invitational był i to na dość wysokim miejscu, ale tym razem nie siadło. Po kolei jednak.
Grało 161 zaproszonych graczy. Mythic Invitational rozgrywano w formacie Historic. Czym konkretnie grano? Przede wszystkim goblinami, ponadto Sultai Midrangem i Jund Sacrifice deckami. Tu mamy małe podsumowanie meta Day 1. Pod tymi linkami jest meta turnieju oraz meta turnieju w Day 2.
I wszystko przed Urlichem, prawda? Niestety, nie poszło do końca tak, jak byśmy oczekiwali. Co prawda Kowalski wygrał swój pierwszy mecz z LSV 2-1, ale już potem musiał ulec Manfieldowi. To i tak dało mu czwarte miejsce. Urlich w Top 8 Mythic Invitational, ba w Top 4 – to powód do gratulacji. I wszystko byłoby pięknie… gdyby nie MEGA WTOPA z niedzielnym streamem. Tu jest dyskusja na reddicie na ten temat. Ciężko powiedzieć, co było przyczyną, ale ostatecznie streamu w niedzielę nie było. Zostały rozegrane gry, ale gracze je nagrali, a potem dostali szlaban na jakiekolwiek informacje. Streamu w niedzielę więc nie było, turniej został zakończony… a zwycięzcy nie poznaliśmy.
Co było powodem takiego stanu rzeczy? Ciężko powiedzieć. Wizardzi nie podzielili się dokładniejszymi szczegółami. Wiadomo, że COVID-19, że pożary nad zachodnim wybrzeżem (tak, to nie chmury, to się tak jara). O co jednak poszło? No tego nam nie zdradzono. Zresztą nie było to jedyny problem z coveragem. Narzekano na jakość połączenia i dźwięku, w pewnych momentach Marshallowi Sutcliffowi wyłączało mikrofon, ale nie towarzyszącemu mu komentatorowi, przez co słychać było tylko pół konwersacji. A do tego była jeszcze sprawa z erotycznym popupem w czasie streamu. Słowem, problemów technicznych było dość, a brak niedzielnego streamu i emisja meczy w poniedziałek, to po prostu kulminacja tego wszystkiego i z pewnością będzie to pamiętny event.
News!
Pełen spoiler Zendikar Rising
I już jest. Dostaliśmy pełniusieńki spoiler najnowszego dodatku. Już zaczęły się analizy, przeglądy, a także szykowanie tixów na MTGO oraz gemsów i monet na MTG Arena. Będzie grane! Warianty artów z Zendikar Rising znaleźć możecie tutaj. Tu z kolei mamy arty tokenów Zendikar Rising. A tu mamy Release Notes Zendikar Rising.
Commander Decki Zendikar Rising
Poznaliśmy decklisty z commanderowych talii towarzyszących Zendikar Rising i… jest biednie. Niby nowe karty są ok, niby przedruki są w miarę sensowne, ale jakoś to mało ekscytujące wszystko i mnóstwo crapu. Jak na decki dla początkujących edehowców, to jeszcze ujdzie. Na pierwszy deck do gry z kolegą. I spoko, w tej roli dobrze się sprawdzą, ale jeśli oczekiwaliście czegoś lepszego, jest ta odrobina rozczarowania (aczkolwiek z drugiej strony są Arcane Signety w obu taliach, reprinty cenowo nie są złe, więc plusy też mamy). Ostatnie commanderowe produkty raczej nas rozpieszczały power levelem i grywalnością kart, nawet tych, które można było uznać za crap i zapychacze. Z drugiej strony, Zendikarowe Commandery mają być dzięki temu tańsze.
Zendikarowa lista, czyli „The List”
O tym, że w set boosterach z Zendikar Rising będzie szansa na to, aby zdobyć karty ze specjalnej listy, wiedzieliśmy od dawna. Nie wiedzieliśmy tylko, co znajduje się na liście i jakie karty z 27-letniej historii Magica się pojawią. No i teraz już wiemy, bo Wizardzi opublikowali pełen spis 300 pozycji. A co, jeśli nie podoba się wam oryginalnie przedstawiona lista, bo nie widać od razu, co się znajduje w secie i nie chce się wam przeglądać? To zajrzyjcie na stronę Cardsrealm – tam znajdziecie spoiler wizualny Listy Zendikar Rising. Posegregowany od najdroższej – aktualnie – karty do najtańszej, wraz z podziałem na Rarity.
Secret Lair: Zendikar Revisited
Wizardzi ujawnili zawartość kolejnego Secret Laira. Tym razem dostajemy przedruki paru zendikarowych kart. W zestawie mamy:
- Admonition Angel
- Roil Elemental
- Zulaport Cutthroat
- Warren Instigator
- Avenger of Zendikar
Progi Magosi
Kontynuacja opowieści o Akiri i jej wyprawie. Sprawdźcie, jeśli czytaliście poprzednią, pierwszą część i chcecie dowiedzieć się, jak niebezpieczny może być Zendikar dla swych mieszkańców.
Epizod 2: Wyścig do Skyclave w Murasie
Powtórka z Ixalanu? Na pierwszy rzut oka trochę tak to wygląda. Jest Jace, jest Nissa, jest Nahiri i jest cel – Skyclave, gdzie znajduje się pewien artefakt, który może przemienić Zendikar.
Zmiany w Modernowej kostce na MTGO
Od 16 września na MTGO wraca Modernowa kostka i będzie w niej parę zmian. Największa to brak sygnetów. Co to oznacza, dowiecie się z linka. Rzecz jasna doszły też karty z najnowszych dodatków.
Opóźnienia produktów MtG
To pewnie efekt pandemii, a i sprawa nie dotyczy Europy (choć to może się zmienić, to raz, a dwa, że i u nas pewne problemy z dostawą produktów są – np. Double Masters, Jumpstart, czy nawet ponoć Zendikar Rising), ale są pewne opóźnienia w dostawach produktów MtG na świecie, zwłaszcza w Ameryce Północnej i Azji-Pacyfiku. Szczegóły pod linkiem, choć to trochę bardziej ciekawostkowo.
Przegląd prasy branżowej
Polecamy także poniższe materiały:
- Pierwsze spojrzenie na Aggro w Standardzie Zendikar Rising
- Ludzie nie mają racji na temat Sea Gate Restoration
- Karty z obecnego Standardu, które staną się lepsze dzięki Zendikar Rising
- Sprawdzając Confounding Conundrum w Modernie
- Scourge of the Scyclaves w Modernie
- Relacja Jędrzeja Szmydta z Modern Cafe Championship oraz spis decków i meta na fb grupie modernowej grupie
- Historic to zdrowy format – 12 najpopularniejszych decków
- Ten tydzień w Legacy: Zendikar Rising w Legacy – część 1
- Przewodnik po matchupach RUG Delvera
- Vintage 101: Zendikar Rising w Vintage (część 1) i Vintage Challenge
- Guildmage’owe analizy limited Zendikar Rising – biały, niebieski, czarny, czerwony
- „Strategia Trzymania Się” na Drafcie
- UB Faeries Hamudy w Top 4 Pauper Challenge – relacja z turnieju
- Sideboardowe karty w Pauperze według kolorów
- Legendy Paupera i ich Lore
- Przegląd Zendikar Rising pod kątem EDH
- Bany w Leviathan Commanderze
- Magicowe planszówki
- Importowanie decku na MTG Arena
- Lore Serry i genesis aniołów
- Balansując kolory – krótki wywiad z Ari Niehem
- Króciutki wywiad z artystą Brianem Snoddym
- Czy Reserved List to kłamstwo?
- Czy włoskie karty z Legends są warte inwestycji?
- Finansowy przegląd Zendikar Rising – część 2
Zobacz też te decki:
- Temur Adventures – Standard
- Elves – Historic
- Jund Midrange – Historic
- UW Jace Embalm – Historic
- Grixis Stormcaller – Legacy
- Mono Black Burn – Pauper
- Akiri, Fearless Voyager – EDH
- Akiri, Fearless Voyager 2 – EDH
- Anowon, the Ruin Thief – EDH
- Gisa and Geralf – EDH
- Kaza, Roil Chaser – EDH
- Moraug, Fury of Akoum – EDH
- Najeela, the Blade-Blossom – EDH
- Ormos, Archive Keeper – EDH
- Orah, Skyclave Hierophant – EDH
- Siona, Captain of the Pyleas – EDH
- Zagras, Thief of Heartbeats – EDH
- Zagras, Thief of Heartbeats 2 – EDH
- Zareth San, the Trickster – EDH
Wieści z Psychatoga
Magic Lore – trzeci etap Projektu
Rozpoczęliśmy właśnie trzeci etap Projektu Magic Lore Pl. Część tematów jest już obsadzonych przez naszych stałych współpracowników, ale wciąż trwa nabór autorów do kilku pozostałych tekstów. Zachęcamy Was do współpracy! Szczegóły dotyczące zakresu tematycznego znajdziecie tutaj.
Patronite
Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:
- Michał Sumka
- Paweł Szczęsny
- Rymika Myślicka
- Piotr Gliźniewicz
- Jakub Rojek z Wilda Software
- Sebastian Pustelnik
- Patron Anonimowy
- Patron Anonimowy
- Sklep StrefaMtg.pl
- Sklepy Graal.pl
Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.
Finanse
Tygodniowe Notowania MCM
Standard
Pioneer
Modern
Eternal
Tygodniowe Notowania MTGO
Standard
Pioneer
Modern
Eternal
-x-
Pozdrawiamy,
– Emil i Ober
Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.