Błyskawiczna prasówka magicowa #5 – Mistrzostwa Świata XXVI

Za nami Mistrzostwa Świata XXVI (Magic World Championship XXVI), znane także pod nazwą Mistrzostwa Świata Magic The Gathering 2019. W turnieju Polska miała swojego mocnego reprezentanta – Piotra „Kanistra” Głogowskiego. Całość wygrał Paulo Vitor Damo da Rosa pilotujący w standardzie Azorius Control.

Mamy też fajnego newsa, Jędrzej Szmyd zwyciężył Modern Challenge na MTGO pilotując UW Stoneblade. Nasze gratulacje i przy okazji polecamy śledzić poczynania Jędrzeja na Twitterze @TSPJendrek. Po więcej szczegółów oraz ciekawostek ze świata, artykułów i błyskawicznych informacji, zapraszamy do dalszej lektury prasówki!

 

Temat tygodnia

 

Mistrzostwa Świata XXVI

Mistrzostwa Świata XXVI mtg arena, MAGIC WORLD CHAMPIONSHIP XXVI

 

Za nami Mistrzostwa Świata XXVI (Magic World Championship XXVI), które odbyły się w dniach 14-16 lutego, w Honolulu, na Hawajach (tak zupełnie bez kontekstu – pozdro Hawaj!)

Formatem constructed był standard, talie możecie podejrzeć tutaj.

Nasz jedyny, za to bardzo silny reprezentant, Piotr „Kanister” Głogowski, jako jedyny z całej szesnastki zameldował się na miejscu z Jundem. Ten zapewnił mu 9 miejsce, czyli w przeliczeniu na zielone kartoniki, które w przeciwieństwie do Forestów mają jakąś wartość, to 25 tysięcy dolarów.

Poniżej intro przedstawiające światu Kanistra:

Całość wygrał Paulo Vitor Damo da Rosa, który zgarnął główną nagrodę – całe 300 tysięcy nie-forestów. W finale – z dość skomplikowaną drabinką, o której można by napisać zresztą osobny esej – zwyciężył z Marcio Carvalho, który w ostatniej grze zaryzykował, zatrzymując mocno dyskusyjną rękę.

 

News!

 

Jędrek Szmyd wygrał Modern Challenge na MTGO

Jędrzej Szmyd, członek Guildmage Pro, zwyciężył Modern Challenge na MTGO. Według jego tweeta, przegrał tylko pierwszy mecz, a potem poszedł już jak burza. To kolejny tweet pokazujący drogę do zwycięstwa:

Spis UW Stoneblade, którym grał Jędrzej:

Jędrek Szmyd - Modern Challenge MTGO decklista 2020

kliknij, aby powiększyć

Gratulacje!

 

Przegląd prasy branżowej

 

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

 

Wieści z Psychatoga

 

Magic Lore i Patronite

Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. Po zamknięciu II etapu rozpoczniemy przygotowania do III etapu; planowanie kolejnych tematów i rekrutację autorów.

W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek z Wilda Software
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy
  • Sklep StrefaMtg.pl
  • Sklepy Graal.pl

 

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl