Błyskawiczna prasówka magicowa #6 – Jumpstart

Tydzień nie obfitował w jakieś mega, groundbreaking newsy. Właściwie ciężko było wybrać jeden, solidny temat tygodnia. Padło na Jumpstart – nowy produkt magicowy. Taka ciekawa forma do rozpoczęcia przygody z karcianką, ale jak sami widzicie, skala wielkości wiadomości nie jest powalająca.

Trochę istotne jest również spostrzeżenie środowiska Mtg, że najbliższy cykl Player Tour będzie pozbawiony limited. To dość kontrowersyjna sprawa. Z ciekawostek wpadliśmy też na grę mobilną Manastrike, która została niedawno wydana. News ma ciut więcej niż tydzień, ale jakoś go przeoczyliśmy. Po więcej szczegółów i linków zapraszamy do #6 błyskawicznej prasówki magicowej.

 

Temat tygodnia

 

Nowy produkt magicowy – Jumpstart.

Jumpstart, jak sama nazwa wskazuje (acz, jest to też nazwa jednej z mechanik Magica), ma być produktem ułatwiającym rozpoczęcie przygody z karcianką. Produkt rozprowadzany będzie w formie 20-kartowych boosterów zawierających 7-8 landów oraz 12-13 innych kart. Całość boostera ma być w jednym temacie, np. tribala goblinów (ale mtg.gamepedia podaje, że dostępnych będzie 46 różnych motywów). Idea jest taka, że gracz bierze dwa boostery tematyczne, otwiera, tasuje i może grać z przeciwnikiem (który oczywiście przygotowuje w ten sam sposób, z 2 boosterów, swój własny deck). Kiedyś, podobny produkt nazywał się Clash Packs. Gracze robili sobie także casualowe Pack Warsy. Tu macie je ładnie opisane. Swoją drogą, ten zalinkowany artykuł od Wizardów jest bardzo fajną przekrojówką na temat formatów casualowych, w tym jednego z moich ulubionych Solomon Draftów (pozdro Domasz i Sierot!).

Wracając do Jumpstart – ma być ponad 500+ kart w dodatku (tyle podaje obecnie mtg.gamepedia), z czego większość to przedruki. 37 nowych kart z samego Jumpstart będzie uzupełniać mechaniki, aby wszystko trzymało się kupy, a około 120 kart będzie z nadchodzącego Core Set 2021. Nowe karty jumpstartowe-only będą legalne tylko w formatach eternalowych, czyli commander, vintage, legacy. Boostery nie będą posiadały foilowanych kart. Całośćtylko w języku angielskim.

Prerelease zaplanowany jest na 20-21 czerwca (każdy gracz do budowy talii dostanie 2 jumpstartowe boostery), premiera: 3 lipca. Produkt online będzie dostępny tylko na Mtg Arena (sposób grania ma się nieco różnić między papierem a online).

Opis produktu na mtg.gamepedia tutaj.

News!

 

Manastrike – ktoś z Was zna? Kojarzy? Dopiero w weekend wpadło nam w oko (a dostępne dla publiki jest już chyba od końca stycznia). Gra na urządzenia mobilne, trochę tam kart, trochę strategii, ale na pierwszy rzut oka to klasyczny, telefonowy przeciętniak do wyciągania kasy. Jedyna różnica, to patronat Wizardów.

Tu macie trailer:

Trochę od czapy, bo wygląda jak taka cool-wybuchy-akcja-planeswalkerzy, co nie bardzo ma pokrycie w rzeczywistości gry. Możecie to sprawdzić na poniższym gameplayu:

Kolejna ciekawostka – trailer z 28 stycznia 2020, gameplay z 4 listopada 2019.

Jeśli Was jednak nie odstraszyliśmy, lubicie klimat Mtg, macie inne zdanie w kwestii estetyki oraz grywalności, a może po prostu chcecie sami sprawdzić, to grę możecie ściągnąć np. tutaj.

 

Przegląd prasy branżowej

 

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

(bo Emil jest chory na EDH)

 

Wieści z Psychatoga

 

Magic Lore i Patronite

Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. Po zamknięciu II etapu rozpoczniemy przygotowania do III etapu; planowanie kolejnych tematów i rekrutację autorów.

W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek z Wilda Software
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy
  • Sklep StrefaMtg.pl
  • Sklepy Graal.pl

 

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl