Błyskawiczna prasówka magicowa #7 – koronawirus SARS-CoV-2 odwołał Magic Fest Turyn

Wirus SARS-CoV-2 znany także jako koronawirus 2019-nCoV okazał się być największym wrogiem graczy Magicowych. Z jego powodu CFB odwołało planowany na kwiecień Magic Fest w Turynie. To chyba precedensowa sytuacja w historii Magica, ale taka reakcja organizatora jest jak najbardziej zrozumiała.

Poza tym newsem mamy w prasówce oczywiście garść linków (o mniej dramatycznym wydźwięku) oraz polecamy sporo talii, które wpadły nam w oko. Zapraszamy do lektury!

 

Temat tygodnia

 

Wirus SARS-CoV-2 lub potocznie koronawirus 2019-nCoV odwołał MagicFest Turyn

Magic Fest Turyn 2020 odwołany przez koronawirus

Ze względu na dużą liczbę potwierdzonych zarażeń wirusem SARS-CoV-2 zwanym potocznie „koronawirus 2019-nCoV” Channel Fireball Events odwołało Magic Fest w Turynie. Wydarzenie miało się odbyć 3-5 kwietnia 2020, głównym turniejem miało być Grand Prix w modernie. CFB przy okazji ogłosiło, że Magic Fest Lyon (a na nim Grand Prix w standardzie) zaplanowany na 6-8 marca nie jest zagrożony.

Może to efekt paniki, dbania o zdrowie graczy, strachu a może wszystko naraz. Faktem jest, że sytuacja dość trudna, a reakcja organizatora odpowiedzialna. Nie pamiętamy też, czy taka sytuacja miała do tej pory miejsce. To chyba pierwszy taki przypadek.

CFB informuje też na swojej stronie, że aktywnie rozgląda się za innymi datami i miastami w Europie, aby odpalić Magic Fest. Może to okazja, aby event wrócił do Polski?

Oficjalne info od CFBevents tutaj.

Info z Wikipedii:

„SARS-CoV-2, to wirus RNA należący do rodziny koronawirusów, z pojedynczą nicią o dodatniej polaryzacji ssRNA(+). Jest to siódmy znany gatunek z tej rodziny wirusów powodujący zachorowania u ludzi. Pierwsze odnotowane przypadki zakażeń ludzi tym wirusem miały miejsce pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan w Chinach. Istnieją przypuszczenia, że źródłem, z którego wirus mógł się rozprzestrzenić, był targ rybny Huanan, gdzie sprzedawane były zarówno dzikie zwierzęta, jak i owoce morza. Wirus przenosi się drogą kropelkową, a u niektórych chorych wywołuje ciężkie zapalenie płuc.”

 

Przegląd prasy branżowej

 

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

 

Wieści z Psychatoga

 

Magic Lore i Patronite

Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. Po zamknięciu II etapu rozpoczniemy przygotowania do III etapu; planowanie kolejnych tematów i rekrutację autorów.

W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek z Wilda Software
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy
  • Sklep StrefaMtg.pl
  • Sklepy Graal.pl

 

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

-x-

Pozdrawiamy i pamiętajcie, już w przyszłym tygodniu aktualizacja banów i restryktów!

 

 

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (