Przegląd prasy #2 – Pro Tour BNG

Pro Tour BNG zdominował kilka artykułów i przykleił nas do ekranów na trzy dni. Od piątku do niedzieli mogliśmy śledzić zmagania Prosów i ich rozkminy w limited oraz modernie. Czy rzucić Toughtseize w pierwszej czy w drugiej turze, czy można skręcić poda w trzeciej, a może draftować Borosa na 15 landach?

Ale w dzisiejszych przeglądzie prasy magicowej znalazły się także ciekawe pozycje dla bardziej casualowych graczy, których ciut mniej ekscytują najbardziej finezyjne zagrania świata. Zresztą przekonacie się sami, zapraszamy do zapoznania się z prasą ubiegłego tygodnia – licząc wstecz od dziś : )

Wieści z Wybrzeża

 

Pro Tour BNG

Właściwie cały świat Magicowy żył Pro Tourem, który odbył się w ubiegły weekend. Najlepsi gracze z całego świata starli się w 6 rundach draftów BTT oraz 10 rundach moderna. Najlepsi z najlepszych rozegrali jeszcze Top 8 w modernie, które po świetnych grach zdominował Kanadyjczyk Shaun McLaren grający UWR midrange. W finale pokonał swojego rodaka Jacoba Wilsona, który pilotował Birthing Poda.

Ostateczne Top 8 turnieju wygląda tak:

Top 8:

1 McLaren, Shaun [CAN] 40 punktów (40.000$, 30 Pro Points)
2 Lee, Shi Tian [HKG] 38 punktów (20.000$, 24 Pro Points)
3 Wilson, Jacob [CAN] 38 punktów (12.500$, 22 Pro Points)
4 Seibold, Christian [DEU]37 punktów (12.500$, 22 Pro Points)
5 Dickmann, Patrick [DEU]37 punktów (10.000$, 20 Pro Points)
6 Fennell, Chris [USA] 37 punktów (10.000$, 20 Pro Points)
7 Alkio, Anssi [FIN] 37 punktów (10.000$, 20 Pro Points)
8 Rivera, Tim [USA] 36 punktów (10.000$, 20 Pro Points)

Co ciekawe, do Topa awansowało aż trzech bardzo znanych graczy z Magic Online: ArsenalMunch – Shaun Mclaren, Ofelia – Patrick Dickmann, Anssi_A – Anssi Alkio.

Pro Tour BNG Top 8

źródło: https://www.facebook.com/MagicTheGathering,
Top 8 Pro Touru. Finaliści widnieją w kolorach.

Zagrali tam też nasi trzej zawodnicy, którzy ostatecznie skończyli na pozycjach poza wypłatami pieniężnymi:

121 Staciwa, Marcin [POL] 27 punktów (3 Pro Points)
139 Janik, Maciej [POL] 25 punktów (3 Pro Points)
354 Staniucha, Tymoteusz [POL] 6 punktów (3 Pro Points)

Turniej pokazał, że po roszadach banowo/unbanowych Nacatlem zachłysnęło się sporo graczy, ale żadne Zoo nie zrobiło Topa. Bitterblossom nie zrobił żadnej furory, a w taliach, które poszły co najmniej 6-4 były tylko dwa decki grające tą kartą. Ban Shamana za to spowodował mocne osłabienie wielu talii i dość mocne odsunięcie Junda od topowych decków (dopisek red: to opinie Obera).

Talie, które znalazły się w Top 8 tego turnieju, zamieściliśmy również w naszych ’Decks to Beat – Modern’. Zaś talie, które zrobiły 18 lub więcej punktów (czyli 6-4 lub lepiej) Wizardzi zamieścili tutaj: http://www.wizards.com/magic/magazine/Article.aspx?x=mtg/daily/eventcoverage/ptbng14/moderndecks. Ciut szerszą analizę tych talii przedstawił Ober tutaj.

kindle born of the godsNowelki ze świata Theros

Poza Pro Tourem znalazły się jednak na Mothershipie także ciekawostki. Na pierwszy rzut lecą e-bookowe wydania nowelek ze świata Therosa. Wizardzi zapowiedzieli pierwsze dzieło spod pióra Jenny Helland na 22 kwietnia, jednak Amazon okazał się maszyną do podróży w czasie i dwie części są już dostępne w linkach poniżej:

Wstęp do formatów

Kolejnym artykułem skierowanym raczej dla początkujących jest bardzo dobrze zrobiony filmik, w którym są omawiane najpopularniejsze format medżika. Jeśli szukasz innego rodzaju w jaki można obracać ukochane kartony, to wstęp dla Ciebie.

Limited po wyjściu Born of the Gods:

Nudzi Cię Constructed? W takim razie to materiał dla Ciebie. Zostajemy w niej krok po kroku wdrożeni w tajniki draftowania w obecnym bloku, jakie karty dobierać oraz jakiś zaś mamy się wystrzegać, czym wspomóc nasz deck lub jak uzupełnić luki w obronie. Autor opowiada jaki wpływ na Blok Therosa w limited miało wejście edycji Born of the Gods.

 

Przegląd prasy branżowej

 

Analiza Teamów Magicowych obecnych na Pro Tourze

Ciekawisz się jak poszło największym prosom, jak poradziły sobie Teamy, czy ich testing był miarodajny? Zapraszamy tutaj do zestawienia wyników drużyn i analizy ich występu:

 • MTGMadness,
 • TCGPlayer.com,
 • ChannelFireball,
 • Flipsidegaming.com,
 • Seattle + Michael,
 • MTGMintCard,
 • CFB Pantheon,
 • FacetoFaceGames,
 • Finland-US,
 • Elaborate Ruse,
 • 13 Angry Men,
 • Japan,
 • Revolution,
 • No Team,
 • Card Monster Games,
 • Doge

Jak budować Manabase

Tym razem artykuł zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych zjadaczy kart. Twórca objaśnia jak utworzyć lub poprawić mana base w naszym decku, zarówno przy użyciu landów jak i innych źródeł akceleracji many.

5+5 talii, których nie powinieneś przegapić w tym tygodniu.

Jeszcze świeży, dzisiejszy materiał z Gathering Magic. Serwis GT poleca nam tradycyjnie 5 najciekawszych decków z tygodnia, ale nietradycyjnie są to decktechy z Pro Touru, wszystko z formatu modern i tak naprawdę jest tych talii dziesięć :)

Płoń!

A może nie jesteś fanem combosów i kontroli w constructed? Może lubisz palić, a za to irytują Cię kontry po drugiej stronie? Polecamy małe walk-through jak grać spaleniami przeciwko kontrom: http://www.starcitygames.com/article/27944_Burn-vs-Counters.html

 

 

MTG LAB

 

W ubiegłym tygodniu team MTG LAB odpuścił, głównie ze względu na kończące się sesje egzaminacyjne i chęć poprawy jakości filmów. Kolejne odcinki powinny pojawić się w tym tygodniu.

-x-

W tym miejscu chciałbym podziękować za Waszą uwagę.

Pozdrawiam,
Kxrekorikus


Grzegorz Pawłowski - redGrzegorz „Kxrekorikus” Pawłowski – Kartoniki casulowo obraca od X edycji. Przez wzgląd na zmienne godziny pracy gra głównie w standardzie przez Magic Online.

Psychatoga uzupełnia ważnymi newsami oraz czasami wykonuje jakieś drobne grafiki.
Prywatnie emerytowany mistrz języka Na’vi (avatar, niebieskie małpki itd..), webmaster od siedmiu boleści, który nie pogardzi dobrą grą czy też książką.

Komentarze

Psychatog.pl