Przegląd Prasy #207 – nadchodzi Pro Tour Rivals of Ixalan

Pro Tour Rivals of Ixalan nadchodzi, więc trochę cisza jeśli chodzi zarówno o działania Wizardów, jak i fanów. Taki to trochę tydzień oczekiwania na to, co będzie się działo w najbliższy weekend. Ale mieliśmy też weekend z dwoma turniejami w limited – Grand Prix w Houston i Londynie. Na to drugie wybrało się trochę Polaków, a co zwojowali – tym dalej w przeglądzie. Jest też trochę o innych sukcesach naszych graczy z weekendu.

Polecamy też wszelkie inne artykuły, do których linkujemy. Szczególnie polecamy te o RIX w limited.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Grand Prix London

Do Londynu wybrała się silna reprezentacja Polaków i całkiem nieźle sobie radziła w Day 1, o czym informowaliśmy na Facebooku. Ostatecznie w Top 64 uplasowali się – Michał Gajewski, 40 miejsce, oraz Grzegorz Kowalski, 62 miejsce. Gratulujemy! Całość wygrał Marcelino Freeman, pokonując Marka Jacobsona, Setha Manfielda i Steve’a Rubina. W top 8 znaleźli się jeszcze Eduardo Sajgalik, Brad Neslon, Alexander Kreuz i Alexander Hulten. Stolica Anglii ugościła 1979 graczy, którzy walczyli ze sobą w formacie sealed.

Grand Prix Houston

Prosi wybrali Europę, po części w związku z nadchodzącym Pro Tourem, a dzięki temu zrobiło się trochę miejsca na grę na Grand Prix Houston w Texasie dla mniej znanych osób. Wygrał zatem Axel Martinez Ocampo, pokonując Josepha Demestrio. Rangę europejskiego turnieju widać również po różnicy w liczbie uczestników – Houston odwiedziło około 900 pretendentów do zwycięstwa w tym amerykańskim Grand Prix.

Aktualizacja 1 – Houston, mamy problem. W czasie turnieju została zdyskwalifikowana para graczy, przy czym jeden z nich mógł zagrać w Top 8. Dyskwalifikacja poszła o to, że jeden z graczy próbował przekupić innego gracza, a potem narzekał na nieprzyjęcie propozycji w czasie side eventów, co usłyszał sędzia. Drugi gracz sądził, że ten pierwszy żartuje, więc zignorował temat. Powinien jednak zgłosić sprawę sędziom, co zostało wyjaśnione w tym wątku. Szczegóły w obu linkach.

Michał Zaremba ze slotem na RPTQ

Szczecin donosi – nie ostatni raz zresztą – o małym sukcesie Polaka, który na PPTQ w Halle w Sealedzie zgarnął slota na RPTQ. Cieszymy się ze zdobyczy i życzymy dobrego wyniku w kolejnym etapie walki o Pro Tour.

na zdjęciu zwycięzca w gustownej, kolekcjonerskiej czapce Psychatoga :D

MOCS Monthly

Pan_Bobr to nick na modo Maćka Gołąba. I to o tyle ważne, że doniesiono nam, iż ten gracz ze Szczecina zrobił 7-1 w ostatnich MOCSach w limited, co pozwoliło mu w całym turnieju zrobić drugie miejsce w Sealedzie z sympatycznym BG – co możecie zobaczyć też na screenshotach poniżej. Gratulujemy!

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Arbiter prawa i chaos, który po sobie zostawia

Jest jedna rzecz w kontekście kolejnych Magicowych opowiadań, na którą chyba wypada zwrócić uwagę – to NIE SĄ opowiadania. Przynajmniej ostatnio nie są. To 'opowiadanie’ w odcinkach. To jedna historia, która jest nam podawana w kawałkach. Dlatego ocena poszczególnych tekstów trochę mija się z celem, ale fakt faktem – wątek Jace’a i Vraski rozwija się całkiem sympatycznie. Z kolei Huatli, Angrath i walka o słoneczko nużą. Niektórych mogła rozczarować rola Azora, ale dostajemy tu w tekście parę interesujących informacji – o Guildpakcie, o Uginie, o Bolasie i Immortal Sun. Przynajmniej z drugą częścią przedstawionej historii warto się zapoznać.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

 

Pro Tour Rivals of Ixalan

Pro Tour Rivals of Ixalan odbędzie się już 2-4 lutego w Bilbao. Będzie on grany w limited oraz w Modernie. Z Polaków slota na pewno mają Hubert Pszczółkowski, Grzegorz Kowalski, Konrad Gyba, Piotr Kunachowicz, Piotr Głogowski i Radek Kaczmarczyk. Czy ktoś jeszcze? Trudno powiedzieć, bo nie ma wyszukiwarki po narodowości, a my, małe żuczki też nie znamy wszystkich ;x Do tego Wizardzi mają takie cuda na liście jak Travis Woo – przypomnijmy, jest on zbanowany. Dlatego donieście nam, jeśli kogoś brakuje lub wkradł się jakiś błąd. A tym, którzy się pojawią życzymy dobrych wyników, abyśmy mogli o czym pisać za tydzień ;D

Aktualizacja 2 – zapomnieliśmy o Jędrku Szmydzie, ze slotem za topkę na GP Warszawa, za co przepraszamy.

PureValue Open #3, 24-25 lutego

Ze strony wydarzenia – po raz kolejny organizatorzy zapraszają wszystkich fanów formatu Modern do Torunia na trzeci już event PureValue Open. Tak jak poprzednim razem odbędą się dwa turnieje w formacie Modern w dwóch odsłonach – klasycznym oraz Unified Constructed. Standardowych zasad formatu raczej nie trzeba nikomu przypominać. O Unified Constructed, a w tym wypadku Team Modern, nie każdy słyszał, poniżej więc znajdziecie podstawowe informacje:

  • gramy w 3-osobowych drużynach;
  • standardowo gramy do 2 wygranych z podziałem na duże i małe wygrane.
  • Mała wygrana: wtedy kiedy jeden z graczy z drużyny pokona gracza z drużyny przeciwnej w meczu BO3;
  • Duża wygrana: wtedy kiedy 2 graczy z danego teamu wygra swój mecz, co daje jej zwycięstwo w danej rundzie;
  • główną zasadą Unified Constructed Format jest to, że na całą drużynę w deckach mogą się znajdować tylko 4 kopie dane karty, przy czym używać ich może tylko jeden gracz tj. jeśli jeden z graczy gra singlowym Lightning Boltem to już żaden gracz w drużynie nie może grać Lighning Boltem w swoim spisie.

Nagrody są gwarantowane, ale nie są sztywne. Zaskoczcie organizatorów frekwencją, a oni zaskoczą was większymi nagrodami!

INFO TURNIEJOWE:

Spoiler
Sobota 24.02.2018
Gdzie: Erebor – Siedziba Stowarzyszenia Thorn
O której: Zapisy: 10:30, Start: 11:00
Wpisowe: 50 zł
Format: Modern
Nagrody: 300+ euro w kredycie MCM do podziału dla Top8
Limit miejsc: 51
Rel: Competetive (wymagane decklisty)
Sędzia: Witold Waczyński lvl2

Niedziela 25.02.2018
Gdzie: Erebor – Siedziba Stowarzyszenia Thorn
O której: Zapisy: 10:30, Start: 11:00
Wpisowe: 210 zł od drużyny
Format: Team Modern
Nagrody: 400+ euro w kredycie MCM do podziału dla Top4
Limit miejsc: 18 teamów
Rel: Competetive (wymagane decklisty)
Sędzia: Witold Waczyński lvl2

Prerejestrację proszę wysyłać na adres – purevaluemtg(at)gmail.com

RPTQ Szczecin i MTG Paprykarz Open

Szczecin dostąpił zaszczytu organizowania RPTQ. Turniej rozegrany zostanie dopiero w czerwcu, ale już teraz możecie myśleć o wyłapaniu slota na ten event. Jeśli wam się uda, nie będziecie musieli wcale daleko jechać. Organizator zaś obiecuje niespodzianki, a także uaktualni za jakiś czas info o evencie. Co ważne – turniej zostatnie rozegrany w Team Trios w Unified Constructed Standard. I co równie ważne, wystarczy, że jedna osoba z teamu ma slota, a już będzie można wziąć udział w evencie. Tymczasem możecie wziąć udział w czwartej edycji paprykarzowego opena, zaliczającego się do MKM Triali. To Sealed, rozgrywany już 10 lutego. Warto też dodać, że organizator zaktualizował nagrody na tym drugim evencie i podał rozpiskę turniejową – znajdziecie ją poniżej, zaczerpniętą ze strony eventu. Nagrody gwarantowane to ponad 5000 złotych, a event poprzedzony jest piątkowym, sklepowym FNMem.

Spoiler
TURNIEJE

PPTQ Minneapolis 2018
Data: 10.02.2018 – SOBOTA
Format: Sealed Deck (swiss + top8 draft)
Wpisowe: 120 zł (prejerestracja do 09.02.18) lub 140 zł (nie można płacić kartą)
Start: 10:00 – rejestracja 9:00
Miejsce: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii

—>> GWARANTOWANE NAGRODY! (wartość: ponad 5300zł)

– zaproszenie na RPTQ Minneapolis 2018
– 7 boksów (draft w top8 liczony jest jako nagroda w turnieju)
– każdy otrzymuje plecak sznurkowy Ultimate Guard (https://goo.gl/aF2NWP)
– każdy otrzymuje koszulki na karty Ultimate Guard (https://goo.gl/ts7Zxz) lub koszulki MagicCardMarket (https://goo.gl/M3eVhJ)
– 60 euro w kuponach MagicCardMarket
– 8 Playmat MagicCardMarket
– kilka T-Shirtów MagicCardMarket
– Produkty Premium od Ultimate Guard, takie jak:
—— Arkhive 400+ (https://goo.gl/jimuNu)
—— Twin Flip n Tray 200+ (https://goo.gl/CyduvJ)
—— Flip’n’Tray Mat Case (https://goo.gl/7i7ady)
—— Flip n Tray 100+ (https://goo.gl/zxMdkF)
—— Sidewinder 100+ (https://goo.gl/hYM3uq)
—— Monolith 100+ (https://goo.gl/eRshMA)
—— Flip Deck Case 100+ (https://goo.gl/Au68Co)
—— Boulder 100+ (https://goo.gl/bBhjr2)
– kupony na piwo we Free Blues Club
– bilety na koncert we Free Blues Club
– gra Explorers of Ixalan ( https://goo.gl/JGMRkE)
– każdy otrzymuje długopis i notatnik do pisania żyć
– możliwe, że będzie więcej nagród! :)

PREREJESTRACJA: Wystarczy kliknąć przycisk w wydarzeniu „wezmę udział”! ;)

2. MKM Trial Rome 2018 & Showdown
Data: 10.02.2018 – SOBOTA
Format: Standard
Wpisowe: 40 zł
Start: 14:00 (po zakończeniu 3 rundy PPTQ)
Miejsce: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Nagrody: boostery w zależności od ilości osób + boo showdown + maty

3. Leviathan – Commander
Data: 10.02.2017 – SOBOTA
Format: Leviathan Commander
Wpisowe: 40 zł \\ 10 euro
Start: 14:00 (po zakończeniu 3 rundy PPTQ)
Miejsce: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Nagrody: boostery w zależności od ilości osób + inne nagrody

4. INNE TURNIEJE
Odpalamy każdy format po zapisaniu się 8 osób.

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Standard potrzebuje rebrandingu

Standard potrzebuje zmian. To zdanie pada dość regularnie w społeczeństwie graczy, pokazuje stan mety, a ostatnio nawet widać to po zachowaniu wydawcy gry, który zdecydował się na bany. Każdy z formatów ma swoje unikalne cechy, jednak usuwanie “niewypałów” nie powinno być dominującą cechą formatu, na którym najbardziej zależy Wizardom. To ciekawy, ważny tekst, który każe nam się zastanowić nad tym, czym tak właściwie powinien być standard, czego od niego oczekujemy i czym powinien być.

Stara chwała w nowym T2

Ramunap (chociaż już niekoniecznie) Red oraz Temur (też już nie do końca) Energy uczepiły się Standardu jak rzep psiego ogona. Co prawda, z drobnymi zmianami – Red przygarnął trochę czarnego, Energia się zgryxisiła. Co więcej? W zasadzie dużo więcej o standardzie, najwspanialsze dziecko Wizardów, które bronią idąc po trupach (tudzież portfelach). I to wszystko w kontekście już zgranych i znanych techów oraz archetypów.

9 nowych decków w formacie

Przekleństwo obfitości, coś co się rzeczywiście dzieje tylko w świecie fantasy – 9 w zasadzie nowych decków zawitało w Standardzie. Co tam znajdziemy? Może wszystkie grające playsetem Rekindling Phoenixów, aby było co banować niedługo? Spoiler – na szczęście nie. Po tekście ze starociami macie garść świeżości. Enjoy!

Dinozaury z RIX

Tribalowość obecnego dodatku aż zaskakuje – Merfolki, Wampiry, Dinozaury. Dzisiaj na tapetę lecą przerośnięte jaszczurki, w zamiarze zawojowania stołów na FNMach. PVDR mówi tu o różnych sposobach budowania dinozaurów i charakterystyce tribala w standardzie.

Ciekawe decki:

 

MODERN

10 najpotężniejszych zagrań w Modernie

Które modernowe zagranie wydaje się wam najlepsze? Wytapowanie się idealnie przed turą zagrania Scapeshifta? Meddling Mage w Grapeshot przeciwko Grixis Control? A może ostrożne i spokojne fetchowanie się po stapownego shocka, grając Burnem przeciwko UW Control? Zastanówcie się sami, a następnie zapraszamy do przeczytania artykułu wyżej. Craig Wescoe opisał w nim, co on uważa za najsilniejsze działanie w formacie.

Zielony Tron czy BG Tron

Z Modernowym tronem jest jak z herbatą – czasem zaparzymy zieloną, czasem przez przypadek się sypnie trochę jednej i trochę drugiej – czarnej. Pierwsza zdecydowanie stabilniejsza, druga może zapewnić nieoczekiwane efekty, takie jak Fatal Pushowanie stworów przeciwnika. Problem może być wtedy, gdy herbata jest niebieska, jednak to nie o tym dzisiaj mowa. A że big mana decki to top formatu, warto się zastanowić nad wyborem najlepszej alternatywy.

Ascendancy Combo w Modernie

I myk, znowu widzimy się z Jeffem Hooglandem, który prezentuje kolejną konstrukcję. Ascendancy Combo wielokrotnie było już przerabiane, jednak po banie Gitaxian Probe raczej niewielu próbowało kombinować z deckiem, ponieważ był to jeden z kluczowych cantripów. Co się zmieniło? Z dodatków widać Noxious Revival i Opt. Zapraszamy do zapoznania się z zapomnianą konstrukcją.

Poczuj palenie w Modernie

Czerwony jak Eidolon, palący jak bolt? Tę konstrukcję każdy gracz moderna musi kojarzyć, począwszy od pierwszych gier ze znajomymi, poprzez FNM’y, na Pro Tourach kończąc.  Zapoznajcie się z nim jeszcze raz, za 3 w twarz! Bo niewiele jest teraz tekstów o aktualnym stanie burna w formacie.

Innowacje w Dallas

Jordan Boisvert omawia wyniki jednego z ostatnich SCG. Pojawiło się tam na turnieju parę ciekawych, acz może nie nazbyt ekscytujących, techów, z którymi warto się bliżej zapoznać. Jak choćby pojawienie się nowej wersji jajek.

Co oznacza pierwszy land oponeneta w Modernie?

To nie jest nowy temat, co zresztą zostało wypomniane autorowi tekstu. Nie szkodzi jednak, jeśli przegapiliście poprzednie teksty, to w komentarzach pod artykułem macie linki. Jak już macie dobrze obcykany temat, nie musicie się martwić o zaglądanie tutaj. A chodzi w tym wszystkim o zgadnięcie decku, który przeciwnik może mieć po wystawieniu pierwszego landa. Początkującym modernowcom na pewno się przyda, bo autor poszedł w przedstawienie danych w formie listy. No i w sumie to fajna, a przede wszystkim aktualna ściągawka dla tych, którym nie wystarcza własne doświadczenie.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Porady odnośnie Sealedów RIX

Grzegorzowi Kowalskiemu poszło całkiem nieźle w Londynie. 62 miejsce dowodem na to, że warto go słuchać. Potrzebujecie więcej argumentów, aby w ten link wejść? Jeśli tak, to może zachęci was do tego informacja, że w środku Ulrich daje nam kilka porad odnośnie grania sealedów w RIX i rozkłada na czynniki pierwsze przykładowy zestaw. Na pewno znajdziecie tu coś konkretnego.

Tribale w limited RIX

Kelvin Chew przedstawia swoje podejście do tribali i ich charakteru w limited. Jest tu krótki komentarz do każdego z nich – ryb, dinków, wampirów i piratów. To może nie nazbyt wnikliwa analiza, ale jako wstępne zarysowanie tematu na pewno się przyda.

Kto jest agresorem – role w limited i draftowaniu

Role mamy w filmach, związkach, społeczeństwie oraz Limited. Jak poznać, kto jest kim, dlaczego dobrzy gracze popełniają błędy, jakie są Sekrety złotego miasta i co się stanie, gdy nie zabiję mojego przeciwnika szybko? Te i wiele innych kwestii poruszył autor ManaLeak.

 

 LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: SCG Dallas

Turniej w Dallas przyniósł sporo ciekawych decków. Nic dziwnego, że Sean Brown je omawia – zaczynając od WR taksiarzy i innych czerwonych konstrukcji, przez Abzany i zielone warianty spisów, po Grixis Delvera. A najciekawsza i tak jest wisienka na torcie prosto z MTGO – deck na… Wizardach.

Vintage 101 – patrząc w przyszłość

Joe Fiorini trochę patrzy w przeszłość i teraźniejszość, oceniając aktualny stan formatu. Trochę też jednak stara się wybiegać w przyszłość, przewidując rozwój meta i pokazując kilka ciekawych alternatyw dla dominujących decków.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

2HG EDH

Dwugłowy gigant w EDH, skąd się wziął, jego zasady, propozycje, wariancje – totalny misz-masz w połączeniu z krótkim wspomnieniem autora. Po drodze ciekawy spis Tasigura oraz zapowiedzi nowych serii. Coś dla miłośników dziwnych i niszowych formatów.

Ascend w Commanderze

Czy mechanika Ascend ma rację bytu w formacie tak zróżnicowanym i o tak szerokiej puli kart jak Commander? Co można dzięki niej zyskać? Oto jej omówienie. Werdykt? Tak, jest jak najbardziej grywalna. Po szczegóły odsyłamy do linku.

Mayael the Anima, część 2

Ten tekst to z jednej strony nic nowego – autor już nam przedstawił swój deck. Teraz jednak tłumaczy się z deckbuildingu i swoich wyborów, a że robi to bardzo szczegółowo, to zdecydowanie warto się zainteresować i zajrzeć do środka, by skonfrontować podejście autora tekstu z własnym podejściem do konstruowania talii. Może uda się wam coś przydatnego podpatrzeć?

Przegląd kart w RIX

To chyba już ostatni tego rodzaju tekst odnośnie RIX. Już chyba tylko właśnie Rachel Agnes została z osób, które takie teksty regularnie przygotowują. Autorka ocenia szanse kart na grę i dodaje swój komentarz do powodów, dla których mogą lub nie mogą one pograć. Z takim leciutkim skupieniem się raczej na kompetytywnym commanderze, acz to naprawdę lekkie odchylenie objawiające się przede wszystkim w uwzględnianiu tej perspektywy przy opisach.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Potrzebuję bohatera

Biały heroiczny deck podbija szturmem Paupera. Alex Ullman pokazuje swoje podejście do archetypu i tłumaczy swoje wybory. Jako pilot tego decku, który podpatrzył techy Ullmana jeszcze na facebooku potwierdzam, że warto się talią zainteresować. Sam jestem przykładem na to, że 5-0 tym deckiem da się zrobić – Emil.

Ciekawe decki:

 

INNE

Zrozumieć standingi – część 1

O jak bardzo ten tekst był potrzebny, bo wiele się mówi o tiebreakerach, punktacji, a zaskakująco mało jednak o tym przeciętny uczestnik eventu wie, bo i skąd ma się niby dowiedzieć, kiedy nikt na ten temat nie pisze. Tu mamy wreszcie przedstawione o co w tym wszystkim chodzi – ilu tur można się spodziewać na turnieju przy pewnej określonej uczestników, jaka jest struktura turnieju i GP, jak wyglądają pairingi i nietypowe sytuacje – Reid Duke oddaje nam naprawdę wartościową rzecz.

Magic w Infected by Art

W corocznej publikacji 'Infected ba Art’ pojawiło się 10 grafik o wybitnych wartościach artystycznych, a przynajmniej takich, które zostały doceniono przez środowisko samych artystów. Sami oceńcie czy to są najlepsze grafiki z Magica z ostatniego roku. A jak wam mało sztuki i pragniecie dodatkowo umieścić sobie wspomniane arty w kontekście, to tutaj możecie zobaczyć pozostałe grafiki z artbooka. Jest co oglądać i po prawdzie to nawet zachęcamy bardziej do kliknięcia właśnie w ten link, bo to prawdziwa wizualna uczta w wielu wypadkach.

Jaki styl obrazków preferujecie?

A propos obrazków – polecamy przejrzeć dyskusję na forum mtgnews wokół ankiety z pytaniem o styl grafik w Magicu. Wyszła z tego całkiem interesująca – i miejmy nadzieję jeszcze nie zakończona – konwersacja o kondycji i problemach z ilustracjami kart w karciance.

Nigdy więcej bad beat stories

To tekst  tym dlaczego nie warto chwalić się porażkami. Takie postępowanie – jeśli przesadnie roztrząsane – podkopuje psychikę gracza. Co w takim razie robić zamiast tego? Sprawdźcie ten tekst, a się dowiecie.

Błędy przy wyborze decków

Krótki tekst, w którym zostały opisane pułapki, w jakie – zaskakująco często – wpadamy wybierając decki. Jeśli macie problem z tym aspektem gry, jeśli macie wrażenie, że non stop lądujecie na turnieju nie z tym deckiem, który trzeba było wziąć – sprawdźcie ten link. Może wam pomoże, ale oczywiście nie spodziewajcie się tu analiz metagame.

Elderzy multiwersum

To coś dla vorthosów. Autor poprzednio omawiał dinozaurzych elderów, a w tym tygodniu skupia się na elderach jako takich, co automatycznie skłania go do wspominki o tych tarkirowych i dominariowych. To zaś oznacza, że jest tu też Bolas. I Ugin. I jest też krótka wypowiedź od Wizardów, tłumaczących czym tak właściwie są elderzy, jakie stwory mogą osiągnąć taki status i z czym on tak właściwie się wiąże.

Penny Dreadful – najlepszy format, którego nie gracie

Czy najlepszy to nie wiemy, ale wiemy na pewno, że to coś dla miłośników dziwacznych formatów. Penny Dreadful można porównać z Pauperem. O ile jednak tam karty są drogie, a punktem odniesienia jest 'rarity’, tak tu karty z zasady mają być tanie, a punktem odniesienia jest ich cena. Innymi słowy, kiedy ktoś mówi o 'bieda formacie’, to ma tak naprawdę na myśli właśnie Penny Dreadful. Przy czym jest format stricte online.

Stan Programu

Skromnie i którko tym razem. Po szczątkowych njusach w zasadzie od razu przechodzimy do decków – Mardu Vehicles w T2, Ludzi w Modernie, Elfy w Pauperze, Junda w Legacy i w Vintage kontrolne Grixis Combo. Potem ceny.

 

:g: Finanse :g:

 

Wprowadzenie do pauperowych finansów

Decyzja CFB o wsparciu Paupera na swoich eventach miała spore konsekwencje dla formatu nie tylko jeśli chodzi o popularność czy zwiększoną uwagę wokół turniejów tego rodzaju, ale i również w wymiarze finansowym. SaffronOlive mierzy się z tematem i tłumaczy nam, w które karty z formatu warto zainwestować, a których – z punktu widzenia inwestora – lepiej unikać. I tłumaczy też dlaczego to robić – oczywiście, w świecie papierowym.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Rekindling Phoenix (Rivals of Ixalan)
  2. Kumena, Tyrant of Orazca (Rivals of Ixalan)
  3. Jadelight Ranger (Rivals of Ixalan)
  4. Goblin Lore (Tenth Edition)
  5. Azor’s Gateway (Rivals of Ixalan)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl