Przegląd Prasy #210 – Grzegorz Kowalski wygrywa GP Lyon z RG Fork Eldrazi

Krzycz Ulrich! My krzyczymy, bo Grzegorz Kowalski wygrał Grand Prix Lyon, ostatni taki turniej w Modernie. Grzesiek doskonale poradził sobie w topie ze swoim RG Fork Eldrazi. Połowę decków w finałowej ósemce stanowił zielony tron, który okazał się dobrym matchupem dla naszego mistrza. Abzan też nie dał mu rady i ostatecznie możemy się cieszyć z kolejnej wygranej Polaka w turnieju tej rangi. Gratulujemy!

A od poniedziałku już także w papierze Jace i BBE zaczną mieszać w formacie. Zobaczymy jak zmienią oni Moderna, ale na razie dramatu na szczęście nie ma. To jednak – reakcje i kombinowanie z deckami na tych kartach – był główny motyw minionego tygodnia. Oprócz tego jeszcze poznaliśmy sporo wieści od Wizardów jeśli chodzi o nowe produkty oraz dalsze losy planeswalkerów na Dominarii. Vorthosi mają się z czego cieszyć w tym tygodniu. Miłej lektury życzymy jednak wszystkim czytelnikom.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Grand Prix Lyon

Grand Prix Lyon to ostatni turniej w serii trzech tygodni modernowego święta dla fanów formatu, a także ostatni taki zdrowy Modern bez BBW i Mind Sculptora (choć nie przesądzamy, czy unbany to zmienią). Po Pro Tourze i GP w Toronto przyszedł czas na wizytę we Francji. Relatywna bliskość tego państwa do naszego kraju sprawiła, że pojawiła się tam spora i mocna grupa Polaków. Z niej najlepszy okazał się Grzegorz Kowalski. Co ważniejsze, Ulrich okazał się też najlepszy ze wszystkich graczy biorących udział w turnieju. Tak. Napiszmy to wyraźnie:

Grzegorz Kowalski wygrywa GP Lyon z RG Eldrazi

Albo jak to napisali Wizardzi – 'Kowalski’s smashing victory in Lyon’. I zakładając, że wiki o Ulrichu podaje dobre informacje, to jest to jego pierwsza wygrana w turnieju Grand Prix, choć nie pierwsze Top 8. Gratulujemy i oby tak dalej. Walka o pozycję kapitana polskiej drużyny na WMC będzie dzięki temu jeszcze ciekawsza. Zbierajcie panowie Pro Pointy na kolejnych eventach i dostarczajcie nam jeszcze wielu emocji.

Niestety, pozostałym Polakom poszło gorzej, ale do Day 2 i tak dostali się po solidnym Day 1 – Piotr Głogowski, Karol Pluciński, Tomasz Sodomirski i Rafał Przybyła. Kanister zachowywał zresztą w tym momencie szansę na grę o topa. Ostatecznie znaleźli się w nim Davide Cappiello z Mono-Green Tronem, Joshua Bausch z Mono-Green Tronem, Márcio Carvalho z Abzanem, Julien Stihle z Mono-Green Tronem, David Juric z Jeskai Control, Marco De Togni z Abzanem, Matic Penko z Mono-Green Tronem i Grzegorz Kowalski z R/G Eldrazi. Warto dodać, że do ostatniej chwili liczyliśmy na to, że tiebreakery Ulricha pozwolą mu grać w ósemce. Ostatecznie się to udało, a potem po emocjonujących ćwierćfinałach – Mono G Tron, półfinałach – Mono G Tron i finałach – Hareruya pro na Hareruya pro – to Polak mógł się cieszyć ze zwycięstwa nad Abzanem Portugalczyka.

W całym turnieju wzięło udział 2058 graczy, a do Day 2 dopuszczono 387 z nich. Decki z Top 8 znajdziecie tutaj. Pod tym linkiem z kolei są decki z Top 32. Warto dodać, że Ulrich idealnie wstrzelił się w meta, jako że jego RG Eldrazi świetnie radziły sobie z Tronami. To zaś zdecydowanie był turniej, w którym właśnie Tron był na topie – gromadząc aż cztery decki tego rodzaju w najlepszej ósemce turnieju. Meta Top 32 było jednak dość zróżnicowane – obok humanów i tronów były też abzany, burny, uw kontrola, Pyromancery, a nawet UB Mill.

PS. Po Day 1 życzeniowo antycypując napisaliśmy w tytule tego przeglądu – Polak w Top 8 na GP Lyon. Miło, że się sprawdziło i tytułu nie musieliśmy bardzo zmieniać, a jedynie go lekko doprecyzować.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

Mistrzostwa Lubelszczyzny ruszyły pełną parą! W ten weekend w szranki stanęła duża liczba graczy pod bacznym okiem redakcji Psychatoga. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i szczegółowymi statystykami, przypadającymi na dwa pierwsze turnieje w standardzie – do finału pozostał jeszcze 1 turniej w tym formacie, 3 w Pauperze, 3 w Modernie i 3 drafty. Eventy odbyły się w Przystani MTG w Chełmie oraz Wargamerze w Lublinie, w następnym tygodniu do grona miejsc, w których zasiądą lubelscy gracze dołączy e-Legion ze Świdnika.

Paprykarz Open #4

Na Paprykarzu pojawiło się 64 graczy. Zwycięzcą został Paweł Stopa. W czasie turnieju mieliśmy zaś okazję oglądać komentarz Michała Zaremby i Piotra Bomaka z gościnnym występem Radka Kaczmarczyka, Mistrza Polski 2017, który dokładał swoje uwagi w czasie drafta. Fantastycznie – zwłaszcza jak na polskie warunki – zrealizowany materiał, który warto sobie jeszcze raz obejrzeć – link prowadzi bowiem do video z turnieju. Wspierajcie takie inicjatywy, a polski Magic z pewnością będzie się pięknie rozwijał. Fotorelację z eventu możecie zobaczyć pod tym linkiem. Poniżej filmik od pierwszej rundy, a cała playlista liczy sobie 11 video. Miłego oglądania!

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Mini-Announcement Day…

Malutka walentynkowa zapowiedź z solidną dozą nowości. W środku dostaliśmy informacje o produktach, które pojawią się w 2018 roku i jest sporo ważnych rzeczy.

  • Po pierwsze, powstanie Magicowa apka oficjalna i od Wizardów. Pozwoli ona zliczać życie nasz, przeciwnika, a także umożliwi wiele innych opcji. Szczegóły zostały opisane w osobnym artykule, do którego przed chwilą zalinkowaliśmy. Data nie została podana, ale apka ma pojawić się w 2018 roku.
  • Po drugie, pojawi się Signature Spellbook: Jace – to produkt, który zastąpi dotychczasową serię FtV. W środku będzie dziewięć kart – jedna foilowana. Będą one zgodne z tym, co dana postać sobą reprezentuje. W Spellbooku poświęconym Jace’owi Belerenowi możemy się więc spodziewać na pewno jakichś niebieskich kontr, przejmowania kreatur czy efektów przewijania. Pojawi się toto 15 czerwca i będzie kosztować 20 dolarów. To pewnie Jace, the Mind-Sculptor tam na pewno się nie pojawi.
  • Po trzecie, Commander Anthology vol. 2 pojawi się 8 czerwca. W pudle znowu będą 4 decki. Widać format się przyjął. I fajnie.
  • Po czwarte, nowe decki Commander 2018 pojawią się 10 sierpnia 2018 roku. Będą to 4 decki i mamy zagwarantowane, że dostaniemy 12 nowych foilowanych generałów.
  • Po piąte, pojawią się nowe Planeswalker Decki specjalnie przeznaczone na chiński rynek z nowymi walkerami. Będą one też dostępne w innych krajach po angielsku – od czerwca 2018 roku.
  • I na koniec Battlebond, o którym szerzej poniżej.

…a w tym Battlebond

Nadchodzi nowy dodatek. Coś jak Conspiracy. Będziemy mogli w niego zagrać od 8 czerwca. Dodatek będzie przeznaczony do limited – to tzw. innovation draft set – dla miłośników wspólnej multiplayerowej gry. Konkretnie – dla fanów 2HG. Set powstał jako okazja do świętowania 25 rocznicy Magica. Będzie zawierał 254 karty z czego 85 będą to nowości legalne w Legacy, Vintage i Commanderze. Poznamy kolejny świat – Kylem, w którym to będą rozgrywane epickie pojedynki. Plan i sam set ma tematycznie być poświęcony walkom na arenie dla chwały i sławy – ma on być też hołdem dla e-sportu i sportu w ogóle.

Fabularne wieści z Dominarii

Utytułowana autorka Martha Wells dołączyła do ekipy zajmującej się fabułą Dominarii i tworzeniem magicowej historii. Z tej okazji dowiedzieliśmy się paru szczegółów o nadchodzącym dodatku – powróci 'The Cabal’, teraz rządzony przez pewnego demona. Demona zresztą trzeba będzie zniszczyć, bo tak się składa, że to właśnie tu jest czwarty 'wielki zły’, którego Liliana będzie się chciała pozbyć. Pojawi się też Chandra, Gideon oraz stara ekipa – Karn, Teferi, Jhoira i najprawdopodobniej też… może nie spekulujmy tylko trzymajmy się faktów. Na stronie Wizardów autorka też została zaprezentowana.

MaRo i GDS 3 oraz podchwytliwe pytanie – część pierwsza i część druga

Niby to właściwie temat dla wąskiej grupy fanów Magica od alternatywnych kart, ale zrobiła się z tego straszna afera. Po kolei, dla tych co się nie orientują. Wizardzi ogłosili Great Designer Search – trzecią edycję. Drugim etapem konkursu było wypełnienie testu, składającego się z 75 pytań. Może i nie brzmi to strasznie, ale w praktyce wyszło tak, że aby przejść dalej, trzeba było mieć bodaj ponad 90 procent poprawnych odpowiedzi. Czy jakoś tak. Serio, już trzy pytania odpowiedziane błędnie mogły przekreślić szanse na kolejny etap. 73/75 to minimum. Same pytania są ciekawe. Niektóre są trudniejsze, inne łatwiejsze, ale generalnie pozwalają faktycznie sprawdzić wiedzę o designie Magca i tym, czy się orientujecie 'jak to się robi’ u Wizardów. Warto zrobić sobie test samemu – jest przy tym trochę zabawy i wesołego rozkminiania.

I na tym moglibyśmy poprzestać, gdyby nie jedno pytanie – numer 28. W nim jesteśmy pytani o stwora flying, vigilance 4/4 i to w jakich kolorach byśmy taką kartę zrobili przy określonych ograniczeniach. Sprawdźcie zresztą sami o co chodzi… już? Jeśli tak, to możecie czytać dalej. Poprawna odpowiedź na zadane pytanie to nie UW, jak mogłoby się zdawać, ale GB. Tak, GB, co dla wielu okazało się szalenie nieintuicyjne, dziwne i nie do końca zrozumiałe. MaRo sprawę próbował tłumaczyć, na blogatogu zresztą jest mnóstwo pytań o test – o tu przykład, ale nie powstrzymało to memów i żartów takich jak ten. Pytaniu zaś zarzucono, że jest językową pułapką i nie zostało sformułowane poprawnie i bardziej chodziło w nim, aby 'naciąć’ odpowiadających, a nie faktycznie sprawdzić ich wiedzę. Sami oceńcie.

Dominaria Art Book i jej krytyka

O pojawieniu się Art Booka dominariowego wiemy już od jakiegoś czasu, ale tu mamy bardzo ciekawą krytykę tego produktu – samej okładki w zasadzie – od strony wizualnej. Warto poczytać jeśli interesuje was design, kwestie związane z fontami, layoutem i projektowaniem okładek. Warto najpierw zajrzeć do linka na reddicie, a potem przejrzeć dyskusję. Sporo się przy okazji można dowiedzieć.

Herosi Dominarii

I jeszcze jedna nowość, jeszcze wszakże nie ogłoszona oficjalnie, ale już w ramach swego rodzaju przecieku wiadoma nam wszystkim. Powstanie planszówka magicowa osadzona w świecie Dominarii. Na szczegóły musimy jednak poczekać.

Aktualizacja

I jeszcze jedna ciekawostka – na Toy Fair pokazano także oficjalne tokeny Wizardów z plastiku i produkty Ultra Pro. Ciekawe rzeczy i cenowo w sumie dla niektórych mogą być niegłupie.

Murder w Command Zone

Znamy już bodaj cztery karty z M25. Obliterator, Jace, Azusa… i teraz Murder. Wyciekł przez przypadek w linkowanym video. A dyskusję o spoilerze, w której jest trochę krytycznych głosów względem praktyki udostępniania godbooków i spoilerów przed oficjalnymi spoilerami, macie tutaj.

Tezzeret i Bolas potwierdzeni w najbliższym Core Secie

Wizardzi potwierdzili obrazkami, że w Core Secie 2018 pojawią się Bolas i Tezzeret. To obudziło nadzieje na villain set, ale niestety nie tym razem.

Wełna wokół oczu

I na koniec wieści z wybrzeża – ostatnia część fabularnej historii wojny o Immortal Sun. Mamy tu zakończenie wielu wątków i początek akcji na Dominarii. Wiele wskazuje na to, że Jace trafił na Weatherlighta… ale o tym przekonamy się już w kolejnej części historii przy okazji kolejnego dodatku.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

 

PureValue Open #3, 24-25 lutego

Ze strony wydarzenia – po raz kolejny organizatorzy zapraszają wszystkich fanów formatu Modern do Torunia na trzeci już event PureValue Open. Tak jak poprzednim razem odbędą się dwa turnieje w formacie Modern w dwóch odsłonach – klasycznym oraz Unified Constructed. Standardowych zasad formatu raczej nie trzeba nikomu przypominać. O Unified Constructed, a w tym wypadku Team Modern, nie każdy słyszał, poniżej więc znajdziecie podstawowe informacje:

  • gramy w 3-osobowych drużynach;
  • standardowo gramy do 2 wygranych z podziałem na duże i małe wygrane.
  • Mała wygrana: wtedy kiedy jeden z graczy z drużyny pokona gracza z drużyny przeciwnej w meczu BO3;
  • Duża wygrana: wtedy kiedy 2 graczy z danego teamu wygra swój mecz, co daje jej zwycięstwo w danej rundzie;
  • główną zasadą Unified Constructed Format jest to, że na całą drużynę w deckach mogą się znajdować tylko 4 kopie dane karty, przy czym używać ich może tylko jeden gracz tj. jeśli jeden z graczy gra singlowym Lightning Boltem to już żaden gracz w drużynie nie może grać Lighning Boltem w swoim spisie.

Nagrody są gwarantowane, ale nie są sztywne. Zaskoczcie organizatorów frekwencją, a oni zaskoczą was większymi nagrodami!

INFO TURNIEJOWE:

Spoiler
Sobota 24.02.2018
Gdzie: Erebor – Siedziba Stowarzyszenia Thorn
O której: Zapisy: 10:30, Start: 11:00
Wpisowe: 50 zł
Format: Modern
Nagrody: 300+ euro w kredycie MCM do podziału dla Top8
Limit miejsc: 51
Rel: Competetive (wymagane decklisty)
Sędzia: Witold Waczyński lvl2

Niedziela 25.02.2018
Gdzie: Erebor – Siedziba Stowarzyszenia Thorn
O której: Zapisy: 10:30, Start: 11:00
Wpisowe: 210 zł od drużyny
Format: Team Modern
Nagrody: 400+ euro w kredycie MCM do podziału dla Top4
Limit miejsc: 18 teamów
Rel: Competetive (wymagane decklisty)
Sędzia: Witold Waczyński lvl2

Prerejestrację proszę wysyłać na adres – purevaluemtg(at)gmail.com

 
 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Standard wreszcie naprawiony

Przyszedł i na to czas – koledzy z Wybrzeża powtórzyli Modernowy sukces w standardzie, czyli doprowadzili go do względnego ładu. Relatywnie dobrze ułożona meta, szeroka gama decków do wyboru i możliwość zaistnienia w tym formacie rouge decków to argumenty zdecydowanie przemawiające za tym, że format jest zdrowy. Adam Yurchick w tym artykule pochylił się nad tematem standardu, przybliżając ze swojej perspektywy co ciekawsze decki.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Dokładny przewodnik po RG Eldrazi

Zapowiadany już w czasie GP Lyon tekst pojawił się na Hareruya. W środku Grzegorz Kowalski opisuje swój wybór na Pro Tour i kolejne eventy, który finalnie okazał się strzałem w dziesiątkę i zapewnił mu zwycięstwo we Francji oraz czteropak w Polsce (taki hermetyczny żarcik). Czy trzeba pisać coś więcej, aby przekonać was, że warto tu zajrzeć?

Reakcje na Jace’a, BBE i brewing

Mówiąc krótko – unbany wstrząsnęły środowiskiem. Reakcji było mnóstwo, a te poniższe to nawet nie wszystko, co się pojawiło. Na początku mieliśmy nawet pokrótce opisywać, ale w praktyce jest tego tyle, że po prostu zajrzyjcie sobie w to, co was po tytule zainteresuje. To są albo komentarze do unbanów, albo deckbuilding z Jacem i BBE, a to jeszcze inne rzeczy. Macie tu jednak pełen ogląd sytuacji.

Dredge na Pro Tour Rivals of Ixalan

Zen Katahashi podzielił się ze światem swoimi odczuciami na temat Dredża, którym grał na ProTourze. W artykule dzieli się wrażeniami z miesięcznej wycieczki po Europie. Zapoznajcie się z jego wizją tego decku i zastanówcie się nad popularnym, polskim inside dżołkiem – czy dredge to słaby deck i nie polecacie?

Ewolucja decku – Hollow One

Artykuł jest kolejną realizacją dobrej serii na Goldfishu, wpasowującą się w zamysł tej karcianki, która stale się rozwija. Hollow One to deck, który zabłysnął na ProTourze i nie zamierza przestać błyszczeć, mało tego – ewoluuje i to szybko. W środku znajdziecie historię archetypu, różne warianty, opcje i przewidywania, które pozwalają popuścić wodze fantazji, jak będzie wyglądał ten deck w momencie, gdy spotka się z 4 mainowymi Jackami, bądź Bloodbraid Elfami.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

W tym tygodniu limited nie oferuje nam żadnych tekstów.

 

 LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: Tuning niszowych decków

Jakby komuś było mało Death’s Shadowa w Modernie zapraszamy do zobaczenia, jak można skonstruować deck wokół niego w Legacy. Co prawda, jest to konstrukcja niszowa, pozostawiająca wiele do życzenia – tak jak wiele innych, znajdujących się w tym artykule. Whir of Invention odświeżający Painter Combo, Kitesail Freebooter w Bombermanie i Brainstorm w towarzystwie Thalii – enjoy!

Grzebiąc w Delverze

Solidna dawka historii – od czego zaczął się obecnie popularny Delver. Nie znajdziecie tutaj fajerwerków, pościgów i wybuchów – jest to żmudna i efektowna przeprawa przez developing, szukanie optymalnego wyjścia z sytuacji w różnych kolorach i z różnymi wynikami. Nie tylko dinozaurom Medżika, ale również i dla pasjonatów gorąco polecamy zapoznanie się z artykułem prosto z Salvacji.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Dominaria i zakup ziemi

Rosnące ceny nieruchomości sięgnęły również i na Dominarię. Dzisiaj w artykule z GatheringMagic możecie się zapoznać z sytuacją Jhoiry, której przedruk już niedługo najprawdopodobniej zobaczymy. To zaś w kontekście wyczekiwanego UR artefaktycznego generała i landów, które do takiego decku by się nadawały i warto je mieć na oku.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Wprowadzenie do paupera

Wiecie, że na MTGO liczba uczestników ligi Paupera jest większa niż liczba grających w ligach Competetive Standardu? Jeśli nie, to już wiecie. Nieznacznie więcej pauperowców jest tam niż grających ten nie-casualowy wariant T2. Jeszcze niedawno to było nie do pomyślenia, a dziś format żyje i jest na niego prawdziwa moda. To dobra okazja, aby z formatem się zaznajomić go spróbować. W tym może wam pomóc powyższy link, w którym macie pokrótce opisane podstawowe założenia tego środowiska oraz przedstawione najpopularniejsze decki. Oczywiście, takich tekstów już sporo było, ale zawsze mogą one pomóc wskoczyć nowym graczom w odnalezieniu się w Pauperze.

Czemu mój ulubiony deck jest słaby

Nasze ulubione konstrukcje, rouge decki, pet decki nie zawsze są słabe ze względu na to, że nie potrafimy grać, bądź słabo dobieramy. Czasem jest to kwestia braku solidnych odpowiedzi w kartach bądź zwyczajnie opcji. Alex Ullman przyrównał do siebie dwie konstrukcje – osuwającego się w cień mono black midrange i pnącego na wyżyny grywalności Boros Monarcha.

Ciekawe decki:

 

INNE

Dlaczego przedarłem Black Lotusa?

Tak. VILQ jest złym człowiekiem i przedarł Black Lotusa. Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego to zrobił, to zapoznajcie się z poniższym materiałem.

25 lat magicowych ramek

A to jeszcze jeden materiał polecany przez VILQa, ale już nie jego. Tym razem to długaśny filmik, świetnie zrealizowany. Przedstawia nam dwadzieścia pięć lat magicowych ramek. Jeśli macie wolną chwilę – zdecydowanie warto.

Anatomia Land dropów

Halo, czy mamy lekarza na FNMie? Nawet jeśli nie, to anatomię landów od stóp do głów przedstawi nam Paulo Victor Damo da Rosa na przykładzie Glacial Fortressa, Sacred Foundry, strasznej choroby tj. Street Wraitha, Trona oraz Underground Rivera. Jednak odchodząc już od żartów, tekst zdecydowanie pomaga w zorientowaniu się, co dzieje się w dłoni przeciwnika.

Powrót do Magica 20 lat później

Różne rzeczy dzieją się na Poligonie – dziś oprócz rutynowej dawki ćwiczeń mamy powrót do Medżika po 20 latach. Co się zmieniło z tej perspektywy? Długo by pisać i opowiadać – zapoznajcie się z tym sami. Może to i artykuł sponsorowany – choć to domysł, a nie fakt – ale jest to ciekawie opisane i samo doświadczenie jest ciekawe.

Martha Wells o magicowej historii – Dominaria

Dominaria to solidna dawka historii, flavoru i postaci które non stop przewijają się w Commanderach, modernach, opowiadaniach i apelach graczy, którzy chcą przedruków. Co się za tym kryje? Ogromny kawał pracy Marthy Wells podczas kombinowania lore, aby nasycić każdego po trochu. Rozsiądźcie się wygodnie w fotelach z ulubionym, zimnym napojem i przyjrzyjcie się początkowi tego, co czeka Magiczne Lore w jeszcze jednym wywiadzie z nowo zrekrutowaną przez Wizardów autorką.

Wpisując postacie w kolor

Co łączy filozofię, kolory w M:tG i kawę ze Starbucksa? Hipsters of the Coast. W tym artykule dokładnie, krok po kroku przeanalizowali dwie znane nam postacie z Ixalanu, aby ulokować je w Color Pie – w kontekście jednego tylko połączenia kolorów. Simic simicowi nierówny, choć w obu wypadkach może pasować do postaci o różnym charakterze i postępowaniu.

Duel Decki – antologia nowych artów

Czemu niedługo możemy zatęsknić za Duel Deckami? Ponieważ była to solidna kopalnia nowych artów, które cieszyły nasze oczy od lat. Setki graczy kupowało te karty tylko po to, by nadać ciekawszy, bardziej wyszukany design dla tysięcy decków. Co teraz? W sumie nadal możemy podziwiać te karty, do czego gorąco zachęcam.

Spokojnie, to tylko goblin

Jesper Ejsing o bólach tworzenia, o relaksującym rzemieślnictwie i stresującej sztuce, o grafikach do Magica i nie tylko. Fajny tekst, który pokazuje życie ilustratora od kuchni i pozwala lepiej zrozumieć grafików.

Opowieść o dwóch miastach – Orazca i Teotihuacan

Nie da się ukryć, że niektóre motywy w naszej ulubionej karciance są zaczerpnięte z różnych kultur, tak jak chociażby Amonkhetowe kotowęże z mitologii mezopotamskiej. Zdecydowanie nadaje to grze pewnych smaczków. Na motywach z historii i mitologii budowane są całe miasta, nacje i cywilizacje w Multiversum – w tym artykule na przykład zestawienie podobieństw Orazci i Teotihuacan.

Co łączy naukę z Magiciem?

Od 25 lat Magic otwiera portfele, bawi i uczy – całodobowa niania która o nas zadba. Jednakże skupmy się tym razem na nauce płynącej z M:tG – co dokładnie łączy ją z uczelnianą metodologią i nauką?

Przepraszamy, wsadziliśmy Brainwasha… zamiast tych kart, cz. 7

Ostatni właściwie odcinek z serii o kartach, których jeszcze nie ma na MTGO, a chętnie byśmy je tam zobaczyli. Przyjemne zwieńczenie tematu, choć tak po prawdzie – na kontynuacje wciąż możemy liczyć.

Stan Programu

Garść njusów, a po nich sekcja opinii o ogłoszeniach wizardów z ostatniego tygodnia. Sporo tu o unbanach, ale nie tylko o nich. I sporo pozytywnego wyczekiwania. W deckach Grixis Improvise w T2, UW Miracles w Modernie, White Weenie w Pauperze, Cloud Post Eldrazi w Legacy i Standstill w Vintage. Na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

 

Top 10 kart z Reserved Listy, które jeszcze nie spikowały

10 kart z Reserved listy które jeszcze nie skoczyły w cenie jak głupie – śmiało możemy typować swoich faworytów i bawić się w grę pokroju rosyjskiej ruletki. Która następna karta podzieli losy Gaea’s Cradle, Mox Diamonda bądź Survival of the Fittest? Możemy też sami je kupić zanim ceny skoczą, bo to ponoć fajne karty do casuala i commandera.

MTG strategie finansowe na 2018 rok

Autor tego tekstu przedstawia swoje opinie o tym co robić, a czego nie robić w dwudziestą piątą rocznicę Magica pod kątem finansowym. Odradza on na przykład interesowanie się nadmierne bulkiem czy radzi w kwestii zakupu boxów obcojęzycznych.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Jace, the Mind Sculptor (Worldwake)
  2. Jace, the Mind Sculptor (Eternal Masters)
  3. Bloodbraid Elf (Alara Reborn)
  4. Jace, the Mind Sculptor (From the Vault: Twenty)
  5. Rekindling Phoenix (Rivals of Ixalan)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

urlich wygrywa GP Lyon w modernie, a ceny swoje

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (