Przegląd Prasy #227 – podwójne Grand Prix Las Vegas

Po Pro Tourze opadł kurz i jakoś tak zrobiłoby się nudno, gdyby nie Grand Prix Las Vegas i pierwsze spoilery Core Set 2019. GP było podwójne, w limited i w modernie. Ta druga część zdecydowanie zasługiwała na uwagę. Core Set na razie dostarcza zaś ciekawych kart, fajnych reprintów i ogólnie wydaje się być całkiem udanym Core Setem. Zobaczymy jednak jak to będzie wyglądać.

Na naszym poletku wyróżnić należy na pewno 7-2 Sodka dredgem na PTQ Online w Modernie – było blisko topa. Warto też podkreślić, że już w najbliższy weekend Paprykarz ze sporą liczbą atrakcyjnych turniejów. Zostaje nam tylko życzyć – miłej lektury.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

Grand Prix Las Vegas – Modern i Limited

Krótko – Las Vegas dało nam ważny event ze względu na spoilery Core Set 2019 oraz modernowy turniej, który troszeczkę niespodziewanie wygrał KCI deck Matta Nassa. W sumie nie jest to aż tak zaskakujące, kiedy się weźmie pod uwagę, że Nass ostatnio naprawdę dużo wygrywa w Modernie. Tak czy siak, mieliśmy ładny finał, ładną topkę, ładny turniej. Decklisty z top 8 możecie zobaczyć pod tym linkiem na stronie Wizardów. Wyniki turnieju ciekawie skomentował David Ernenwein. Ponadto mieliśmy na Grand Prix Las Vegas także część poświęconą limited. To GP wygrał Michael Bernat, a grano oczywiście Dominarię. W evencie modernowym wzięło udział 2779 graczy. W limited bawiło się 2079 graczy. Warto też pewnie wspomnieć o tym, że na side eventach grano m.in. drafta boosterami bety.

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

Planeswalker decks  core set 2019

Wizardzi opublikowali decklisty do planeswalker decków z nadchodzącego Core Setu. Nie są one tu do końca kompletne – nowe karty nie trafiły pewnie do gatherera i się jeszcze nie wyświetlają. Na goldfishu na szczęście możemy zobaczyć pełne listy z działającymi nowymi linkami do kart.

Kroniki Bolasa – bliźniacy

Wcześnie dość zaczęło się opowiadanie historii nadchodzącego Core Setu. W skrócie – będzie ona poświęcona Nicol Bolasowi, jego planom i jego 'villainesowatości’. Tu trafiamy na Tarkir i sięgamy do samych początków Nicola, kiedy to hasał sobie w kwietnym wianku po łąkach jak baranek z… a nie będziemy spoilować. Przeczytajcie jeśliście ciekawi historii tego gada.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

Mistrzostwa Polski Magic the Gathering 2018

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Magic the Gathering będą organizowały sklep Strefa MTG z Warszawy oraz Merfolk z Pruszkowa. Z informacji, które można było podać do tej pory, znamy tylko datę i miejsce mistrzostw. No i znamy też promki – Flooded Strandy z alternatywnym artem. Wszelkie pozostałe informacje – zapowiadają organizatorzy – pojawią się niedługo.

DATA: 20-22 lipca 2018
MIEJSCE: Hotel Sangate, ul. Komitetu Obrony Robotników 32 Warszawa

Rozpiska nagród w turnieju głównym, poza biletami i zaproszeniami –

Top 1 – 14 Booster Boxów M19
Top 2 – 8 Booster Boxów M19
Top 3-4 – 5 Booster Boxów M19
Top 5-8 – 2 Booster Boxy M19
Top 9-12 – 1,5 Booster Boxa M19
Top 13-16 – 1 Booster Box M19

Wciąż jeszcze można się prerejestrować na specjalne vipowskie wejściówki na LCQ, dzięki którym będzie można dostać nie tylko Flooded Stranda w wersji promo, ale i grać do oporu LCQ aż się zakwalifikujemy. Na miejscu będzie też można wziąć udział w turniejach LCQ w cenie 5 zł za event, w zasadzie też do oporu.

 

MTG Paprykarz #5 – RPTQ, PPTQ, LCQ, 3xMKM Trial – 22-24 czerwca

Już tylko tydzień został do MTG Paprykarz #5 – RPTQ, PPTQ, LCQ, 3xMKM Trial! Organizatorzy przypominają, że na turnieju można płacić wyłącznie gotówką! Szczegółowe info odnośnie turnieju w linku.

Podczas eventu odbędzie się MKM Trial z gwarantowanymi nagrodami o wartości 1300 euro. Jak zapewniają organizatorzy, nagród może być tylko więcej! Paprykarza wspierają: Ultimate Guard, MTG Spot, Cardmarket-Magic, Wrota, Psychatog.pl, Playmaty.pl || Organizator: Maciej Myszkowiak

 

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Dopieszczając BR na Pro Tour Dominaria

Lee Shi Tian przedstawia tu swoje podejście do BR wehikułów, pokazując jak się przygotowywał do PT i zdradzając sekrety decku. A jako uzupełnienie mamy ten tekst Joela Larssona. Dla porównania zaś jest ten tekst Andrei Mengucciego. Oba ze względu na porady sideboardowe.

Arenowy Meta Snapshot

W Arenie w zasadzie zaczynamy mieć kalkę Standardowego papierowego meta. Dostajemy tu snapshot mety tej wersji Magica, która pokazuje czym warto grać, a czym nie.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Jeskai Ascendancy Combo Primer

Gracz znany z nietypowych wyborów, takich jak Owling Mine (jednocześnie występując w dość krępującym ruchy kostiumie sowy), czyli Jeff Hoogland, prezentuje primer Jeskai Ascendancy.

Najsilniejsze karty, których nie widać w Modernie

Niektóre karty pomimo tego, że są świetne, zwyczajnie nie mogą zagrać w modernie. Oczywiście, pomińmy tutaj perełki takie jak Deathrite Shaman, które zwyczajnie oberwały banem. Tym razem, chodzi o coś, do czego dostęp mamy. I wydawałoby się, że powinno grać… a nie gra. Jak Spellskite. Jak Nahiri, the Harbinger. Jak… co jeszcze jest na liście? Sprawdźcie sami.

Ciekawe decki:

LIMITED

Jak draftować BR w Dominarii?

Dostęp do solidnego removalu, kreatur z opcją przy umieraniu i czerpiących korzyści z kickera, a to wszystko w czarno-czerwonej obudowie. Jak draftować, co wybierać, które karty są warte uwagi? Wszystko w poradniku Bena Starka.

 LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: SCG Con

Kto ma ochotę na jeszcze więcej Delvera w mecie? Na bank nie gracze w Legacy, w którym ten deck oprócz tego, że jest popularny, to jeszcze robi wyniki. Ponadto, to jest pierwszy większy event w Legacy po wydrukowaniu Brightlinga – niestety, trochę ciężko go dojrzeć (totalnie nie wiadomo czemu jest w “Others” a nie kritach) ponieważ znalazły się tylko dwie sztuki. No ale jest – Battlebond przyniosło więc jakieś karty formatowi.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

W tym tygodniu teksty były takie sobie, ale było też kilka decków i tekstów o nich, do których też warto zerknąć.

Ciekawe decki:

 

BRAWL

Brawlując Jacem, Cunning Castawayem

Brawl przeszedł gruntowne zmiany. Co się dzieje z tym formatem teraz? Najwidoczniej ktoś jeszcze w nim gra, co można stwierdzić po kolejnym artykule. Panie i Panowie, tym razem Jace w roli głównej.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Pięć kolorów agresji

W jakich czasach przyszło nam żyć, że w formacie w którym legalne są jedynie commony możemy zbudować agresywną konstrukcję, która rzeczywiście będzie dawała radę? Pauper to zdecydowanie ciekawy pod kątem budowy decków format, a czasy dla niego również nie należą do najgorszych. Dowód – fakt, iż każdy kolor w formacie ma własną – mniej lub bardziej grywalną – niszę pełną agresji.

Ciekawe decki:

INNE

Czemu obraz Arcbound Ravagera sprzedał się za 45.000 $?

Obrazy bywają drogie, ale kto by jednak przypuszczał, że ilustrcja karty, która lata po klaserach i turniejach (mniejszej bądź większej rangi) zostanie sprzedany za taką sumę? W końcu każdy z nas może zostać właścicielem, za bagatela 30 euro, takiego obrazka, tylko w mniejszym formacie. Warto rzucić okiem na sprawę, którą autor mocno rozwinął.

Lekcje z release Battlebond

Czego powinniśmy nauczyć się z niedawno wypuszczonego Battlebonda? Chocby tego, że nie można się poddawać, że przyjaciół poznaje się w biedzie i na końcu zawsze jest happy end. Ale sporo do nauki mają także Wizardzi, bo np. Battlebond ma trochę pecha do terminu, w którym wyszło. Więcej refleksji w tekście.

Historia powrotu na Dominarię

Dopiero pierwszy artykuł dzisiaj na temat lore – zapowiada się solidnie, ponieważ w linku znajdziemy Gatewatch, Dominarię, Weatherlight i masę informacji. Jeśli przegapiliście całą fabularną otoczkę ostatniego setu to tu możecie temat nadgonić. Enjoy!

Powerstone Shard od Lindsay Look

I myk, kolejne Mirror Gallery od Donnyego Caltridera. Znajdziemy w nim Powerstone Sharda autorstwa Lindsey Look. Miłośnicy papierowych kart mogą o jej nie kojarzyć, ponieważ zadebiutowała na MtGO, między innymi artem Lion’s Eye Diamonda.

Z archiwum walkerów

Kim jest planeswalker? “To taki ziomeczek, bądź ziomeczkówa z trzema bądź czteroma opcjami, ma kolor i wchodzi z loyality counterami” – od strony gry owszem, tak to wygląda. Jak ma się natomiast lore? Jak to jest, że ktoś się staje planeswalkerem, co to dokładnie znaczy i jakie gwarantuje możliwości? Ilu walkerów mieliśmy na kartach? To i wiele innych ciekawostek w tekście.

Przestań się porównywać z innymi

  • Czemu dostałeś taką słabą ocenę? Nie możesz być jak <tu wstaw imię dobrego ucznia w Twojej klasie> i dostawać lepsze stopnie?
  • Ale mamo, Seba też dostał 2.
  • Ty to się przestań do innych porównywać synek, bo nic nie osiągniesz.

Tak jak te X lat temu tego typu rozmowa za dzieciaka powodowała frustrację i nie chciało się w to wierzyć, tak po latach  nawet w prasie Magicowej to potwierdzają. Przed wami obszerny tekst Willa Johnatana, na temat poszukiwania własnej ścieżki.

Pomocy, moje karty są zbyt drogie do grania

Jest pewien problem z drogimi kartami, mianowicie… stały się jeszcze droższe. Reserved List jest wykupowana (sam zaopatrzyłem się w kapitał dla wnuków, tak na wszelki wypadek – Michał.), natomiast w tekście nie chodzi tutaj o ból du… portfela, tylko o to, jak skutecznie chronić takie karty przed zniszczeniem. Oczywiście, jedno z drugim się łączy.

Stan Programu

Jahn mówi nam o kilku znanych nam już njusikach, a potem w sekcji opinii daje nam rant o złych kartach, tych, które są najsłabsze w paczkach i de facto są niegrywalne. w deckach Red Aggro w T2, Kari Zev w Brawlu, elfy w Pauperze, Eldrazi w Modernie bez banów, Grixis Delver w Legacy. Na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

Fiasko BaB promo – czas na mnie, by zrezygnować z T2

Mamy tu baaardzo solidną krytykę Buy a Box Promo w wersji unikalnych kart za zakup pudła. Tekst odrobinę zahacza o rant i foch gracza, ale z pewnością reprezentuje pewne grono graczy. Cała sprawa ma zaś otoczkę okołofinansową i choć to nie jedyny wymiar sprawy, na pewno ma on jakieś znaczenie i w tej sferze.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Karn, Scion of Urza (Dominaria)
  2. Teferi, Hero of Dominaria (Dominaria)
  3. Karn, Scion of Urza (Dominaria)
  4. Bringer of the Black Dawn (Fifth Dawn)
  5. Underground Sea (Revised Edition)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (