Przegląd Prasy #243-244 – zmiany w Organized Play

No i Wizardzi znowu namieszali. Tym razem chodzi o Organized Play i zmiany jakie z kolejnym rokiem pojawią się jeśli chodzi o kompetytywnego Magica. Dla nas najważniejsze jest to, że 2019 to rok bez kolejnego Grand Prix w Polsce. Więcej szczegółów w przeglądzie.

A w nim, kolejny raz podwójnym, także zbiór artykułów z minionych dwóch tygodni. Było trochę ciekawych rzeczy. Standard nam całkiem ładnie śmiga, jeszcze nie został rozwiązany, więc mimo że BG teraz jest na szczycie, niekoniecznie tak musi być do końca. Korzystajmy zatem, póki możemy. 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Grand Prix Nagoya

W dalekiej Japonii miał miejsce jeden z dwóch turniejów team limited poprzedniego weekendu. Wygrali Ken Yukuhiro, Rei Sato i Kentaro Yamamoto. Drużyn było jeszcze 663, więc całkiem konkretny event. No ale to Japonia.

Grand Prix Denver

Ameryka to tylko 506 teamów. W Denver też grano drużynowe limited. Całość wygrali Jack Dobbin, Jacob Baugh i Andrew Tenjum. Poza tym, na GP w side evencie miała miejsce akcja z… no nie do końca z łapówkami, ale generalnie przykra i nie do końca intencjonalna sprawa. Ale przepisy są przepisami. I nie było opcji i musiała pójść dyskwalifikacja na PTQ Grand Prix Denver. Zajrzyjcie i dowiedzcie się, co się stało, a potem wyciągnijcie z tego naukę. Warto się uczyć na błędach, najlepiej na cudzych.

Grand Prix Montreal

W Montrealu grano limited. Po prostu limited. Wygrał Christopher Leonard Huu Nguyen, a zagrało ponad 1000 osób, więc całkiem spoko.

Grand Prix Mexico City

Mark Jacobson jest zwycięzcą GP w Meksyku, gdzie zagrało… 416 graczy. Tylko. I tu grano limited. Montreal i Meksyk były dwoma pierwszymi eventami sezonu.

MTG Paprykarz Open Łódź 4 PPTQ – 06-07.10

Siódma edycja Paprykarza była jednocześnie pierwszą pod hasłem „on tour” Jak wyszedł podbój Łodzi? Podczas dwóch dni grania w turniejach wzięło udział ponad 150 graczy. Rozdano 4 zaproszenia na RPTQ i nagrody warte ponad 25 tys. złotych! Nie zabrakło emocji, zdrowej rywalizacji i, jak zawsze, dobrej zabawy, a więcej szczegółów pod linkiem. I pod tym linkiem. I pod tym także.

Jeszcze o Worldsach

W minionym przeglądzie niedopatrzyliśmy tematu i się pomyliśmy, wskazując Javiera Domingueza jako obrońcę tytułu sprzed roku. Tymczasem 'zaledwie’ był on w finale Worldsów i przegrał. Cóż, wpadki się zdarzają i mamy tylko nadzieję, że nie wprowadziliśmy zbyt wielu osób w błąd. Nasza wina, którą teraz mamy nadzieję trochę odkupić kilkoma linkami do poworldsowych artykułów. Na start mamy tekst Javier Dominguez i jego droga do mistrzostwa – to tekst przybliżający karierę hiszpańskiego gracza. Mamy też tekst samego mistrza – World Champion. Dla nas ważniejsze jednak, że po turnieju pojawił się wywiad z Grzegorzem Kowalskim – finalistą 2018 World Championship. A oprócz wywiadu mamy także tekst Urlicha na Hareruya co się stało na World Championship. Czytajcie i niech to nie zostaje tylko w Vegas.

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Zmiany w Organized Play – Magic Fest i koniec PPTQ

Wizardzi zdecydowali się na małą rewolucję. Trudno to nazwać inaczej. Szczegóły pewnie już znacie, bo od ogłoszenia do publikacji przeglądu minęło trochę czasu, ale dla porządku i podsumowania –

  • weekendowe imprezy Grand Prix zmieniają nazwę na Magic Fest, iluzjoniści ze Szkocji protestują przeciwko nazwie mogącej wywoływać pomyłki;
  • poza zmianą nazwy zasadniczo będzie tak samo – będzie główny turniej Grand Prix, a obok niego side eventy, w tym PTQ;
  • znikają PPTQ i RPTQ, wraca system PTQ z bezpośrednią kwalifikacją, ale z małym twistem – PTQ na GP będą miały charakter 'open’, a lokalne PTQ będą zaproszeniowe, ale szczegóły systemu zostaną podane w przyszłości;
  • slot na Pro Tour z Grand Prix będzie można wywalczyć tylko w tej strefie, w której będzie rozgrywane GP – np. GP w Europie da nam kwalifikację tylko na PT w Europie… sad panda;
  • Pro Tour będą towarzyszyć Grand Prix, będą rozgrywane w ten sam weekend i w tym samym miejscu;
  • zmniejsza się liczba Grand Prix praktycznie wszędzie poza Ameryką, a co za tym idzie w Polsce w przyszłym roku nie będzie GP… sad, sad panda;
  • pojawiły się tiery finansowe z nagrodami zależne od widzimisię Wizardów/CFB/kogotam, które niby uwzględniają przewidywaną liczbę graczy na evencie… albo i nie, w sumie nie wiemy, bo po prostu część eventów będzie dawać więcej kasy, ale jasnego kryterium chyba nie podano.

W gruncie rzeczy to najważniejsze rzeczy. Tu mamy tekst podsumowujący te duże zmiany dla gry turniejowej, a tu jeden z prosów, Bonde, pisze o zmianach.

Jak to będzie z 2017-2018 PotY

Dowiedzieliśmy się wreszcie, jak będzie wyglądać walka o tytuł PotY. 8 listopada Seth Manfield i Lusi Salvatto zmierzą się ze sobą w meczach 'best of seven’ w nieco dziwaczny i losowy sposób. Obaj gracze zgłaszają po 4 decklisty, które nie mogą mieć wspólnych więcej jak 8 kart. Następnie wybierają deck i przystępują do meczów trochę na zasadzie best of 1, bo wyjątkowo można np. będzie wziąć wolnego mulligana w każdej grze do 7. Obaj gracze będą musieli wygrać co najmniej jedną grę każdym z decków, a po wygranej zwycięską talię odkładają. Słowem – trochę dziwadło, ale skoro obu graczom pasuje, to przynajmniej liczmy na dobre widowisko.

Playoffy do PotY będą streamowane w czymś takim, co się nazywać będzie Pro Streaming Series. To nowa inicjatywa Wizardów mająca promować Magica i pro-granie.

Czego spodziewać się po magicowej historii

Pojawienie się 2 powieści sprawiło, że pojawiły się wątpliwości dotyczące Magic Story. Zapowiedź komiksu o Chandrze też więcej zacierała niż wyjaśniała. Teraz mamy jednak trochę oficjalnych konkretów i korpo-gadki o tym, jak to wchodzimy na nowe wyżyny, robimy coraz lepsze rzeczy i więcej możemy, a na dodatek wiele obiecujemy. Konkrety to jednak współpraca z Jay Annellim, który pomoże utrzymać spójność działu kreatywnego pod kątem continuum, a także skupienie się Magic Story na stronie na historiach pobocznych bohaterów. Gatewatch będzie w książkach, a my tymczasem sobie poczytamy przypisy. Ale to w sumie fajnie. Tego brakowało. I możemy już przeczytać dwie pierwsze historie – Skrywane za mgłą* i Badając mroczną toń*.

*tytuły w dość luźnym tłumaczeniu, na szybko, da się coś lepiej wymyślić.

Ban na 6 miesięcy dla Dana Warda

Kolejna osoba ma przerwę od grania przez naginanie zasad, a my okazję do przypomnienia sprawy i ostrzeżenia – nie kantujcie. Mowa zaś o Danie Wardzie, na temat którego rozgorzała jakiś czas temu drama na reddicie. Przerwa w zabawie dla tego gracza wzięła się od dyskwalifikacji na PT. Co ciekawe, z opowieści graczy wynika, że to nie pierwszy taki wybryk – podobno zdarzyło mu się dobrać trzy karty z Faithless Looting.

2 Nowe Judge Promki

Drodzy Edehowcy, na szczęście nie musieliśmy długo czekać na foilowaną wersję Protekcji! Ta karta zmienia ogromną ilość rzeczy – uprzykrza życie przeciwnikom w momencie gdy ma pozbyć się landów, zrobić nieskończoność tokenów z haste lub po prostu wygrać jednym swingiem. Zwyczajnie znikamy. Czy ta karta również szybko zniknie z Mcma? A oprócz niej jeszcze Lord of Atlantis – sędzią być warto.

Teferi’s Protection

Lord of Atlantis

Ogłoszenia Hareruya

Zazwyczaj nie njusujemy o zmianach teamowych, bo tak w gruncie rzeczy nie mamy powodu ku temu. Tym razem robimy wyjątek, bo jak tu nie poinformować, że Piotr 'Kanister’ Głogowski będzie pod skrzydłami Hareruya Pros, wraz z Radkiem Kaczmarczykiem, o którym akurat w linku nie wspominają, ale też jest. Ponadto, Grzegorz Kowalski z Javierem Dominguezem będzie członkiem teamu Hareruya Sword.

Piotr i Radek będą zarazem w Team EUreka.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

 

Force of Will – 20-21 październik

To już w najbliższy weekend. Stanadard, Legacy, Modern? Niezależnie od tego, który format najbardziej lubicie, łódzki ShopGracz ma dla was okazję na pogranie w każdy z nich. Głównym daniem jest tu 3x MKM SERIES ZARAGOZA. Szczegóły w linku, ale syte nagrody powinny was skłonić do wizyty – feczyki, shocklandy i inne cuda.

Tolaria 17- 18 listopada

Wstępnie dowiedzieliśmy się, że w Starachowicach będzie w tym roku kolejna Tolaria. Będzie opcja noclegu, będą PPTQ i side eventy. Szczegóły pojawią się wkrótce.

Grand Prix Warszawa – 23-25 listopad

Ruszyła strona i prerejestracja na Grand Prix Warszawa. Turniej będzie rozgrywany w formacie limited. Dokładną rozpiskę eventów znajdziecie pod tym linkiem. Na stronie jest także moc szczegółów, a w miarę zbliżania się Grand Prix będą uzupełniania – jak na przykład info o artystach.

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Rockowanie w Standardzie

Kto nie lubi Golgari? W Modernie jest ważnym elementem Junda, w Legacy  BG Depthsów, natomiast w EDH dostarcza nam masę rampy i tutorów. A co ma standard? Otóż w standardzie GB nie dość, że ma parę fajnych kart, takich jak Asssasins trophy, to jeszcze robi wyniki. Rock’s back, baby – zdaje się mówić Adrian Sullivan.

Jak się sprawdza manabase w topowych deckach formatu?

Jeśli w decku splashujemy jedną kartę, mającą jedną kolorową manę w koszcie, to chyba logiczne, że aby uzyskać tę manę, do decku wrzucimy jeden ląd tego koloru? No niekoniecznie. Narracja tego typu nie będzie działała ani w przypadku jednej karty, ani w przypadku trzydziestu kart – trzeba znaleźć punkt, w którym zoptymalizujemy mana base, aby móc płynnie grać swoim deckiem. Jednakże, jeśli chcecie zwyczajnie znetdeckować, to tutaj macie gotowy przepis na deck. I długą tyradę o tym, jak decki formatu radzą sobie z maną.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Co z GRN wypłynie w Modernie?

Lee Shi Tian, jeden z HareruyaPro, rozważa wpływ GRN na Modern. Zmniejszanie kosztów spelli, solidny removal, oraz Lightning Bolt w wersji Force of Will, z opcją rzucenia za pomocą “alternatywnego kosztu” – to tylko niektóre z kart, które dostajemy w tym dodatku. A jakby to wam nie starczyło, tu jeszcze spojrzenie na ten temat z bloga Cardsphere.

Czary modalne

To jest jeden z tych tekstów, które mogłyby być w dziale 'Inne’, ale że jest pisane w kontekście Moderna, tu pasuje najbardziej. Jest jednak dość uniwersalny i fajnie tłumaczy znaczenie czarów modalnych. Polecamy.

Złożoność, power level i grywalność

Mamy tu jeden z ciekawszych modernowych tekstów ostatnio i podobnie jak powyższy, choć osadzony w Modernie, przyda się także do rozmyślań nad innymi formatami. Trzy terminy w tytule zasadniczo mówią wystarczająco dużo o czym to jest, więc tu dodamy, że chodzi o dynamikę zmian jeśli chodzi o te kwestie i wybory graczy, a spora część tekstu osadzona jest wokół opozycji Teferi vs Jace.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Wszystko, co warto wiedzieć o draftach GRN

Limited kolejnej odsłony Ravniki bardzo podeszło mi do gustu – mamy gildie, są karty i nie jest za szybko. Jak to w skrócie wygląda? Zajął się tym Brian w artykule na TCGPlayer.

Draftuj z Siggym – GRN

Dostań booster, otwórz booster, zobacz karty, weź kartę, podaj dalej, otrzymaj kolejne i powtarzaj do oporu – to zdecydowanie niezawodny przepis na draftowanie, niekoniecznie udane. Ważną kwestią pozostaje wybór konkretnych kart które nie zaszufladkują nas do konkretnego archetypu, a jednocześnie będą stanowiły realną podstawę do gry danym deckiem. Mike Sigrist w praktyce nam tu pokazuje swojego – zwycięskiego – drafta w najnowszym dodatku.

Forumowy P1P1 GRN na mtgnews.pl

A przy okazji GRN, to zachęcamy was do zajrzenia do tego wątku i wspólnego omawiania picków z najnowszego dodatku. To dobre miejsce, aby obgadać za i przeciw kart oraz skonfrontować swoje przekonania z innymi graczami na konkretnych przykładach.

Jak walczyć w Legacy Cube?

Krótki poradnik draftowania w Legacy Cube, skupiający się na trzech różnych archetypach dobrych dla inicjujących zabawę w tym formacie. Brak tu co prawda czerwonego burna, ale są White Weenie, UW Control i UB Reanimator i na dokładkę Simic Opposition. Tekst trochę pobieżny, ale jeśli nie graliście wcześniej kostki Legacy, macie tu trochę info na jej temat na wstęp.

 

 LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: SCG Baltimore i GRN

Ten weekend w Legacy zapowiadał się obiecująco – wszyscy mieli przygotowane sideboardy, hiper drogie duale, lecz tu nagle… Nie, rezygnujemy z drama wstępu – będzie treściwie. Jak wygląda nowa Ravnica w Legacy? Co tam ciekawego na SCG Baltimore? Jak bardzo Assasin’s Trophy rozpycha się łokciami w formacie? Dodatkowo, najważniejsze – LEGACY HIGH TIDE MA CAŁKOWICIE I ZUPEŁNIE NOWY SPIS, KTÓRYM ZDECYDOWANIE WSZYSCY POWINNIŚMY SIĘ EKSCYTOWAĆ!

Vintage 101 – tatuś z nowym workiem

Czas na tonę decków do Vintage! Z jakiej okazji, zapytacie? Otóż minęło ponad 12 dni i 3 artykuły od momentu, gdy Joe Dyer podjął się pisania na MTGGoldfish, zastępując Joe Fioriniego. Jak sami widzicie, jest co świętować. Vintage 101 powraca.

Vintage 101 – gildie, gildie

Assasin’s Trophy poszybowało w cenie, w mniemaniach graczy oraz w wynikach na Vintage. Format, w którym gra się w decku 1-2 basic lądy, wydaje się świetnym miejscem na instantowy removal na każdy możliwy rodzaj permanentu. Kontynuujemy przygodę z Vintage z nowym autorem cyklu.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Lazav kontra Lazav

Top 10 anime crossovers, tym razem na Ravnice, pomiędzy Lazavem a Lazavem.

“Omae wa mou shindeiru” – Lazav do Lazava

“Nani?” – Również Lazav do Lazava.

A dla tych, co wolą kawę na ławę, mamy tu omówienie konstrukcji do EDH pod kątem tego, co stary i nowy Lazav może robić, jak najlepiej ich wykorzystać i co mają ze sobą wspólnego. Jak znacie serię Commander Showdown, wiecie o co chodzi. A jak nie, a temat was nie interesuje, to może przy okazji was zachęcimy do nauki japońskiego. Albo nauki języków. Albo w ogóle czegokolwiek.

Grupowe konstrukcje – Guilds of Ravnica, cz. 1

Role play kręci wiele grup w społeczeństwie – nerdów w piwnicy, początkujących aktorów bądź przypadkowych ludzi szukających powiewu świeżości w związku. Tutaj spotykamy się z Edehowcami (zasadniczo można zaliczyć do pierwszej grupy, ale na potrzeby opisu tego nie robimy), którzy wcielają się w legendarne kreatury pochodzące z miasta układającego się w Super Fancy “Y”. Jako alternatywę mamy też koncepcje Sheldona Menery’ego.

Chciałbym, aby były legendarne

Któryś z Hipsterów przelał na – elektroniczny – papier żale, które siedziały w każdym Edehowym graczu. Począwszy od Maelstrom Archangela, poprzez czterokolorowe potwory z Ravniki, na losowych kartach z fajnym efektem kończąc – one wszystkie nie są legendarne. Nie mogą być generałem, a co za tym idzie, nie da się ich recastować w nieskończoność z Command zone.

Przegląd GRN – cz. 2 Red, Green, bezkolorowe, multi i landy

Kolejna odsłona przeglądu kart pod kątem Commandera. Znajdziemy tutaj karty czerwone, zielone, artefakty oraz bardzo szeroko rozpisane multikolorowe. To dokończenie tradycyjnej analizy Tomera Abramoviciego.

Ciekawe decki:

 

ARENA

Przewodnik po Arenie – cz.1

Początki na arenie bywają trudne. W kontekście papierowej karcianki, aby ogarnąć karty na początek męczymy o nie kumpli, potem wrzucamy na fejsbukowe grupki, a ostatecznie zamawiamy braki z MCM’a. Z MTG Areną jest troszkę inaczej – ciężką pracą i klikaniem musimy na to zarobić. Jak można skutecznie i w miarę szybko zbudować sensowny deck, który pozwoli nagromadzić kolejnych Wild Cardów? Hipsterzy odpowiedzą na to pytanie.

Czas, aby przestać porównywać Arenę z MTGO

MTG Arena jak się (zupełnie niespodziewanie!) okazuje, ma zupełnie inne założenia, niż MtG:O lub gra face to face. Oczywiście, jest to nadal ta sama gra, jednak rządzi się swoimi własnymi prawami. SaffronOlive sugeruje więc, abyśmy zmienili podejście do tej aplikacji i przestali z nią na siłę walczyć i robić z niej coś, czym nie jest. Seth sugeruje, że MTGO i Arena mogą istnieć obok siebie. A tu polemiczna odpowiedź od Snapcardsterów.

 

PAUPER

Mono Black w Pauperze

Kendra Smith nam zastąpiła na CoolStuff pastora Davida Wrighta, który dotychczas raczył nas świetnymi, innowacyjnymi i ciekawymi tekstami – nie tylko w kontekście Paupera, ale ogólnie okołomagicowych rzeczy. Czy Kendra dorówna mu poziomem? Nie wiemy, ale miło, że ktoś nadal tam Paupera promuje. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się nieco przykurzonemu Mono Blackowi.

Papuperowy przegląd GRN

Jak każdy dodatek Ravnika również wtrąciła swoje trzy grosze do Pauperowych konstrukcji. Pomijając Devious Cover-Up, od którego oszalał Pauperowy świat, pozostaje do sprawdzenia dużo innych, solidnych Commonów. Czy Tortured Existence podłapie wiatr w skrzydła? Alex Ullman ocenia.

Devious Cover-Up już zmienia Paupera

Okazuje się, że wtasowanie części grobu w bibliotekę to było właśnie to, czego brakowało Pauperowi. Devious Cover-Up staje się niemalże All-star kartą dla tego formatu.

 

INNE

Polskie grupy magicowe

To info na dłużej zagości w przeglądzie, ale warto je tu zachować – chcemy was zachęcić do dołączenia do kilku grup Magicowych w polskiej facebookowej społeczności. Pierwsza z tych grup to MTG Polska – grupa dla każdego polskiego gracza zainteresowanego MTG. Druga grupa to MTG Polska Trade. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla tych, którzy chcą sprzedać lub kupić produkty związane z Magiciem. Trzecia grupa ma skupiać wszystkie te osoby, które grają sieciowo w Magica. Jeśli gracie MTGO, MTG Arena, na Cockatrice lub innych cudach, to dołączcie do niej i chwalcie się wynikami, dzielcie uwagami i twórzcie z nami magicową społeczność.

Zajrzyjcie też koniecznie na Standardowo T2. MGGG robi tam kawał dobrej roboty i warto to docenić i polecić.

Flavorowe klejnoty GRN

Abstrahując od tego, że nowa Vraska, ginąc na Arenie zarzuca słynnym tekstem Czarnego Rycerza z Monty Pythona, to w całym secie znajdzie się mnóstwo Flavorowych smaczków. Oto niektóre z nich.

Countdown czyli Odliczanie

Słyszeliście kiedyś o grze Flip it or Rip it? MTG, wraz ze swoją 25-cio letnią tradycją, wychodzi naprzeciw nawet najbardziej wymagającym z graczy. Oto kolejny wariant gry dla miłośników alternatywy dla klasycznej rozrywki i dobrze znanych formatów.

Sceny z multiwersum – czarny kot

Ten tekst to opowiadanie wykorzystujące flavor kart jako inspirację. Tu mamy krótką opowiastkę o Black Cat na Innistradzie. I w sumie całkiem to przyjemna lektura, otwierająca cykl tego rodzaju materiałów.

Otwieranie boxa Creature Forge

Tokeny, tokeny – tym razem przeniesione z nie za bardzo wypukłych kartoników, na pełnoprawne podstawki. Od razu pomalowane i gotowe do gry. W linku możecie zobaczyć otwieranie Boxa z nimi – może wy również się na niego zdecydujecie.

Światła, kamera, planeswalkuj

Miał być film osadzony w świecie Magica, no nie? No to wszystko wskazuje na to, że go nie będzie. Tu omówienie sytuacji i przedstawienie sprawy z perspektywy kogoś, kto lubi Magica i zna branżę. A przy okazji mała castingowa wyliczanka aktorów, którzy mogli by zagrać a to Jace’a, a to Urzę, a to jeszcze inną postać.

Z archiwum planeswalkerów – Gideon

Od kiedy zacząłem grać najmniejsze znaczenie wśród planeswalkerów przypisywałem Gideonowi. Ot, taki trochę bardziej majestatyczny Mati z osiedla. Jak się okazuje, ma on do zaprezentowania trochę więcej. Skąd wiem? Gdyby był jedynie trochę bardziej majestatycznym Matim z osiedla, nikt nie skusiłby się na napisanie o nim artykułu, zawierającego arty, dane liczbowe oraz i karty, na których wystąpił./Michał

Scourge altery

Taylor Swift na magicowych kartach prezentuje się całkiem ładnie. Tu znajdziemy autora alterów z popularną piosenkarką i jego krótkie przedstawienie. Altery całkiem niezłe, więc zajrzyjcie przynajmniej przelecieć obrazki.

Stan Programu 5.10

Tu njusów za wiele nie ma, a sekcja opinii jest poświęcona… Worldsom. Tak to jeszcze był ten czas, kiedy wszyscy poruszeni byli protestem Gerry’ego Thompsona. Przy okazji Jahn dzieli się z nami wspominkową okładką magazynu The Duelist i podrzuca nam kilkanaście skrótów i terminów do rozszyfrowania. Nie wszystkie są łatwe.

Stan Programu 12.10

Jahn podsumowuje jeszcze raz zmiany w Organized Play, a w sekcji opinii pisze o Magic Fest, zmianach i wszystkim z czym się to wiąże. W drugiej części sekcji opinii kontynuuje wątek z poprzedniego Stanu, rozszyfrowując podane tam skróty. W deckach Borosowe anioły w T2, Grixis Whir w Modernie, 12 Post w Legacy i na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

 

Czy warto kupować Guild Kity?

Reprinty to zazwyczaj fajna sprawa (chyba, że mamy 50 sztuk danej karty i liczymy na wzrost cen – hej, hej, kupcy Seance) – pozwalają nowym graczom wbić się niekiedy w inny format, spróbować nowych opcji mainowych bądź w sideboardzie, pokombinować ze spisem, etc. Jeśli jesteście zainteresowani przewidywanymi cenami i obecną wartością Guild Kitów z nowej-nowej Ravniki, to serdecznie zapraszamy – jest to przy okazji możliwość zobaczenia, co jest w środku tego hamerykańskiego produktu, jeśli do tej pory tego nie zrobiliście.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Assassin’s Trophy (Guilds of Ravnica)
  2. History of Benalia (Dominaria)
  3. Pelt Collector (Guilds of Ravnica)
  4. March of the Multitudes (Guilds of Ravnica)
  5. Doom Whisperer (Guilds of Ravnica)
  1. Assassin’s Trophy (Guilds of Ravnica)
  2. Doom Whisperer (Guilds of Ravnica)
  3. Risk Factor (Guilds of Ravnica)
  4. History of Benalia (Dominaria)
  5. Lyra Dawnbringer (Dominaria)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

zmiany w Organized Play mtg 2018

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl