Przegląd Prasy #265 – Challenger decks 2019 i modernowe GP

Wreszcie poznaliśmy zawartość Challenger Decks. Prrodukt jak poprzednio będzie składał się z czterech osobnych decków, które pozwolą nam na zabawę w Standardzie i wprowadzą w świat magicowych turniejów nowych graczy. Ponadto mieliśmy dwa Grand Prix, czy tam jak wolą Wizardzi Magic Festy, w których grano Moderna.

Poza tym jednak cisza i posucha. Dawno nie było takiego tygodnia, w którym w zasadzie nawet te teksty, które wyróżniamy, nie są jakieś nadzwyczajne. Magicowi content-kreatorzy, quo vadis?

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Ponieważ relacje z Magic Festów/Grand Prix są obecnie ubogie, więc my też nie będziemy zbytnio wylewni:

Grand Prix Tampa

Grano Moderna. Turniej wygrał Rosheen Eapen, który grał Grixis Shadowem. Top 8 możecie znaleźć tutaj.

Grand Prix Bilbao

Tu również grano Moderna. Wygrał Guillaume Matignon z Izzet Phoenixem. Top 8 jest pod tym linkiem.

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Challenger Decks 2019

Wizardzi ogłosili zawartość Challenger decków i trzeba przyznać, że jest po raz kolejny całkiem ciekawie. Są niezłe decki, a przynajmniej jest red, a także jest trochę stapli formatu, a w tym Overgrown Tomb, Rekindling Phoenix, Arclight Phoenix i parę innych fajnych kart. Challenger decks 2019 są oczywiście cztery, w kolorach Izzeta, Golgari, Mono Reda i Mono White.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

 

MagicFest Kraków – 12-14 lipiec 2019

Jak już wcześniej wspomnieliśmy przy Grand Prix Warszawa 2018, dzięki super frekwencji dorobiliśmy się na przyszły rok kolejnego dużego eventu w kraju. Miało nie być Grand Prix, bo organizator CFB zaczął liczyć dukaty w skarbcu i nie wierzył w nasz kraj, ale jednak matematyka zarobków i piękna liczba turystów magicowych wpłynęła na ich decyzję. Już 12-14 lipca odbędzie się u nas MagicFest Kraków 2019, którego main eventem jest oczywiście Grand Prix (no tak to się teraz wszystko nazywa).

efekt świetnej frekwencji Grand Prix Warszawa 2018

MagicFest Kraków 2019

Na razie mieliśmy tylko zapowiedź, nie znane są jednak żadne inne szczegóły, włączając w to format turnieju głównego. W sumie, to trochę przykre, ale nadal nie ma nawet info o tym feście na oficjalnej stronie z rozpiską: https://magic.wizards.com/en/content/premier-events-schedule

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

W tym tygodniu żaden tekst nas nie zachwycił, ale na parę decków jako ciekawostki czy jako coś więcej możecie zwrócić uwagę.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Jakie staple z Legacy mogłyby się pojawić w Modern Horizons – spelle

Nadciąga kolejna dawka przewidywań, które karty znajdą się w Modern Horizons. Tym razem czas na noncreature spelle!

Jakie decki premiuje londyński mulligan

Jak nowy Mulligan wpłynie na to, jak wyglądać będzie medżik? Co dobrego i co złego przyniesie ta zmiana? Czy Wizardzi wymyślili nową formułę mulliganowania, żeby znaleźć zastępczy temat i odwieść graczy od narzekania, że Stoneforge Mystic nadal nie został odbanowany, natomiast Faithless Looting nadal wesoło bzika po grobach? Sceptyczną opinią na temat najbliższych zmian podzielił się z nami Frank Karsten.

Przy okazji mały njusik – na MTGO londyński mulligan wejdzie niezależnie od gry w realu i przynajmniej przez jakiś czas tam będzie testowany. Od teraz możemy mówić nie o MTGO, a o poligonie MTGO.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Jak mi się to udało – relacja z GP Cleveland

Limited to ciężki temat, w którym niekiedy ułożenie księżców nie będzie nam sprzyjało i wszystko pójdzie nie po naszej myśli. Co wtedy najlepiej zrobić? Tak jak autor, zagrać wszystkim, co było nam dane. Miał on o tyle ciężko, że wszystko zdarzyło się nie na pierwszym lepszym sealedzie na MTG Arenie, tyko na GP Cleveland. Jak wyszedł z sytuacji? Zapoznajcie się z wynikiem, danymi liczbowymi i przemyśleniami autora. Zwycięzców słuchać warto.

 

LEGACY/VINTAGE

Vintage 101 – głębiny rozpaczy

Nigdy nie miałem okazji grać Legacy, jednak gdybym miał wybrać deck do złożenia w tym formacie wybór padłby na Turbo Depthsy. Tutaj na pierwszy plan wkrada nam się Vintage wersja tego decku. Co więcej, obie konstrukcje nie różnią się zbytnio od siebie. /Michał

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

20 commanderowych ukrytych klejnotów

W EDH znalezienie karty, która w dużym stopniu współgra z resztą naszej talii jest… dziecinnie proste. Potrzeba tylko poszukać. Ale można też kliknąć w link u góry, bo czasem ktoś szuka za nas. Co więcej, jeśli jesteś świeżo upieczonym graczem, to świetna okazja dla Ciebie, żeby zobaczyć kawał historii Magica. Sheldon Menery wyciąga w tym tekście kilka niezłych staroci.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Najważniejsza tura w Pauperze

Do której tury w Pauperze powinniśmy się najbardziej przygotować? Co jest najważniejsze w trakcie gry i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas tury, w której mamy zamiar zabić przeciwnika lub odwrócić sytuację na stole na naszą korzyść? Alex Ullman  z nowym, ciekawym tekstem.

Ciekawe decki:

 

INNE

Pomyśl zanim zagrasz landa

Landy odgrywają ogromną rolę podczas gry – w końcu to z nich czerpiemy manę, żeby móc zagrywać karty. Ponadto, wybór którego landa powinniśmy zagrać w turze nie jest taki prosty. Abstrahując od dziesiątków innych artykułów uczących po jakich landach można poznać deck przeciwnika, tutaj mamy coś innego – jakie landy zagrać (i czy zagrać!), żeby nasz deck działał.

Pokoloruj wewnątrz linii – o customowych kartach i color pie

Chcieliście kiedyś zrobić własną kartę do naszej ulubionej karcianki? Nie licząc drobnych wyjątków, jak na przykład Waste Not, który jest kartą zaprojektowaną przez całą społeczność graczy, niewielu się to udało. Jednak zawsze jest dodatkowa furtka w postaci tworzenia kart customowych – do gry ze znajomymi, bądź żeby w kreatywny sposób zabić czas. Zobaczcie przy okazji, co Kevin Deninger ma do powiedzenia w tym temacie. Jeśli zaś custom karty was nie interesują, to zajrzyjcie do tego tekstu ze względu na jego uwagi o color pie. Nawet jeśli się nie zgadzacie – color pie to temat, który wśród fanów czasem wywołuje spore dyskusje – to jest to naprawdę solidny kawałek lektury, który warto szczególnie wyróżnić w tym tygodniu.

Stan Programu

Jahn jak zwykle otwiera njusami, z których najciekawsze wydaje się uzupełnienie Mythic Invitational o graczy z Areny, artykuł o kobietach w Magicu oraz zapowiedź nowej polityki względem sklepów WPN. Przy okazji się dowiedzieliśmy, że w ciągu ostatniej dekady liczba graczy w Magica zwiększyła się czterokrotnie. W sekcji opinii pierwsza część porównania MTGO z Areną – Modern i drafty. Jak się okazuje, czasowo drafty wcale nie różnią się aż tak bardzo od tego, co mamy w obu programach. No a Modernie oczywiście na Arenie nie ma. Punkt dla MTGO. W deckach G Aggro w T2, The Rock w Modernie, Stompy w Pauperze, BG Lands w Legacy i w Vintage Oath. Na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

 

Za goldfishem – ostatnie njusy dalej dyktują ceny. W górę rosną karty, które dają coś walkerom lub jakoś na nich wpływają. Na przykład takie The Immortal Sun, Rings of Brighthearth, The Chain Veil. Ponadto mulligan londyński sprawił, że w górę poszło Serum Powder.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. The Immortal Sun (Rivals of Ixalan)
  2. The Chain Veil (Magic 2015 Core Set)
  3. Arclight Phoenix (Guilds of Ravnica)
  4. Mox Amber (Dominaria)
  5. Hydroid Krasis (Ravnica Allegiance)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy mtg 19.03.2029 i Challenger Decks 2019

kliknij, aby powiększyć

 

Wieści z Psychatoga

 

Drodzy Psychatogowicze,

chciałbym serdecznie podziękować naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierają Projekt Magic Lore Pl! Mamy już 8 Patronów, którym chciałbym w tym miejscu imiennie i anonimowo podziękować:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy

Otrzymaliśmy również piękne wsparcie od warszawskiego sklepu StrefaMtg.pl. Ogromne dzięki! Box został już rozdysponowany pomiędzy autorów piszących teksty w projekcie. 

 

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (