Przegląd Prasy #273 – zamieszanie z Magic Pro League

No to mieliśmy weekend, w którym wystartowała Magic Pro League i najpierw mieliśmy lekki falststart, trochę na życzenie Wizardów, a trochę nie. Chodzi o ban na 30 miesięcy dla Yuuya Watanabe. Chodzi o kolejną rezygnację Gerry’ego Thompsona. Chodzi o kontrowersyjne w oczach niektórych, a na pewno nie do końca jasne, kryteria przy wyborze zastępców. Oj, mamy zamieszanie z Magic Pro League.

Ale na horyzoncie Modern Horizons. A tu w naszych rękach jest za to War of the Spark i nowy Standard. Dzieje się więc trochę, choć w tym tygodniu tekstów może aż tak bardzo nie widać.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

Magic Fest Madison

W Madison grano limited War of the Spark. Wygrał Ben Beydler z kontrolnym Orzhovem. Oprócz niego w finale zameldowali się Ryker Shelley, Nhi Pham, Matthew Haney, Ethan Gaieski, Shawn Dhaliwal, Zachary Boor i Jackson Hicks.

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

Zamieszanie z Magic Pro League

Oj, porobiło się i to sporo. Po pierwsze, mieliśmy polskie akcenty na start Magic Pro League. Tu odsyłamy was do oficjalnej strony esportowej Wizardów, jeśli chcecie znać wyniki i śledzić temat. Ale było co oglądać i co share’ować. Tu małe podsumowanie od hipsterów.

Po drugie, przed Magic Pro League Yuuya Watanabe został jednak zbanowany i to na 30 miesięcy. Wyrzucono go również z Hall of Fame. Potencjalne dowody na jego winę znajdziecie tutaj. Jeśli nie pamiętacie o co chodzi, to chodzi o znakowane karty – konkretnie Tronowe landy – na Mythic Championship II.

Po trzecie, Gerry Thompson zrezygnował z MPL. Tu pisze o powodach rezygnacji z Magic Pro League. Tym razem jego protest dotyczy z innych powodów niż poprzednio – to między innymi brak transparentności Wizardów, problemy z czytelnymi kryteriami przyjmowania do MPL, brak analizy właściwej postawy zaproszonych graczy – szczegóły w linku, ale info świadczy o chaosie u Wizardów.

Po czwarte, Magic Pro League dodaje dwoje graczy do turnieju. Ktoś w końcu musiał zastąpić Watanabe oraz Thompsona. To Jessica Estephan oraz Janne Mikkonen. A tu o tym, dlaczego ostatnir decyzje Wizardów odnośnie MPL są kontrowersyjne.

I na koniec ostatnia sprawa – dodatkowe sloty na Mythic Championship Areny. Wizardzi zdecydowali się doprosić trochę graczy, ale na zasadzie kryterium płci, mniejszości, etc. Rozumiejąc potrzebę dywersyfikacji bazy graczy, jednak jest to niepokojące, kiedy wyniki w grze nie są jedynym kryterium, które bierze się pod uwagę przy zaproszeniach do eventów.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

Paprykarz Open 9 – 25-26 maja 2019

Mythic Championship Qualifier – 25-26 maja 2019

Paprykarze otwierają puszeczkę i ze środka wyskakuje świeżutki Mythic Championship Qualifier. W maju będzie można pograć sobie w Magici i spróbować wbić się do Barcelony prosto z Polski. Formatem ma być standard. Będzie się działo.

Mythic Championship Qualifier – 1-2 czerwca 2019

Warszawska Strefa MTG pozwoli nam pograć w Magica po raz kolejny w hotelu Sangate. Okazją do tego będzie organizowane przez wspomniany sklep MCQ. Szczegóły – mamy nadzieję – wkrótce zostaną podane.

MagicFest Kraków – 12-14 lipiec 2019

Już 12-14 lipca odbędzie się u nas MagicFest Kraków 2019, którego main eventem jest oczywiście Grand Prix. Będzie grane limited Core Setu.

efekt świetnej frekwencji Grand Prix Warszawa 2018

MagicFest Kraków 2019

Info o tym feście znajduje się na oficjalnej stronie z rozpiską: https://magic.wizards.com/en/content/premier-events-schedule

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Poza deckami tekstowo raczej kiepsko.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Top 8 na Mythic Championship II  z Titanshiftem

Jest i relacja z Mythic Championship. Mamy tu opis Titanshifta i tego jak autor materiału dostał się do topa w Londynie.

Ciekawe decki:

LIMITED

Lekcje z Limited War of the Spark

Frank Karsten przygląda się swoim wstępnym wnioskom i weryfikuje je z praktyką. Zaskoczeniem żadnym nie jest, że nie wszystko się sprawdziło, pewne rzeczy są bardziej jasne. Dobrze ten materiał przeczytać jeśli macie ochotę konkretniej draftować WAR.

Podstawy draftowania kontroli w WAR

A tu już zdecydowanie konkretniej, ale nadal w kontekście draftów War of the Spark. Tym razem dowiemy się jak draftować dobry kontrolny deck w tym formacie.

Jak grać Winston Drafty?

A może macie ochotę na coś bardziej egzotycznego? Jeśli tak to polecamy ten tekst, w którym szczegółowo zostało wyjaśnione jak grać i draftować we dwóch w formacie, który nazywa Winston Draftem.

 

LEGACY/VINTAGE

Pierwsze miejsce w Niagara Falls z UW Stoneblade

Okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze – stabilny UW Stoneblade przyniósł pierwsze miejsce na Grand Prix Niagara Danielowi Goetschelowi. W artykule znajdziecie porady, sideboardowanie się oraz przemyślenia Daniela na temat gry.

Vintage 101 – długa i kręta droga

Joe Dyer szykuje się na SCG Con. Z tej okazji przygląda się kilku deckom i próbuje dokonać najlepszego wyboru. My zaś mamy okazję do przyglądniecia się meta, Dredge’owi i KarnDrazi.

Narset – łamacz formatów

Narset z WAR to przegięta karta. Serio, ten uncommon jest broken. Trzeba go banować… no ok, może to przesada, ale karta jest naprawdę dobra i znalazła swoje miejsce w różnych formatach – także w eternalach. To jej poświęcony jest tekst, szczególnie w kontekście Legacy. I to właśnie tu znajdziecie wyjaśnienie dlaczego jest ona tak mocna.

 

COMMANDER

Grupowe brew War of the Spark – cz. 1

Nie lubisz wydawać kosmicznych kwot na manabase do EDH i akurat w trakcie prereleasowego eventu trafiłeś kilku nowych Bogów? Świetnie się składa, ponieważ masz okazję zapoznać się i wypróbować 5 konstrukcji opartych o te właśnie karty.

Przegląd Commanderowy WAR – cz. 3 zielony, bezkolorowe, multikolory i landy

Trzecia część serii artykułów rozpatrujących karty z nowego dodatku pod kątem Commandera. Tym razem na zielono, multikolorowo i bezkolorowo, więc MTGGoldfish zamyka już ten dodatek, natomiast wam, graczom, pozostało tylko z tego korzystać!

6 wariantów gry multi w EDH

Szczególnie w niedużych miastach bywa tak, że grupa do gry nie jest jakaś szczególnie duża, co za tym idzie czasem nie da się znaleźć czterech osób do gry, ewentualnie komuś coś wypadnie. Co wtedy zrobić? A co zrobić jak graczy jest pięciu? Oprócz zagrania niepełnego poda przy tych samych zasadach, można skorzystać z innych wariantów gry – o nich właśnie traktuje ten tekst.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Pauperowe meta coraz bardziej skupione na topie

Różnorodna i zdrowa meta? Niekoniecznie w Pauperze. Jak wyglądał ostatni ważny event w tym formacie? Gdy pewien deck osiąga 84% win ratio na tak dużym turnieju, to czas bić w dzwony na alarm.

 

INNE

Rozmowa o cenach artów

Wiele osób jest zdziwionych tym, do jakich kwot dobijają aukcje, na których można kupić obrazy z artami z naszej ulubionej karcianki. Tak jak Magic jest grą kolekcjonerską, tak i obrazy są elementem pewnej kolekcji. Na ten temat porozmawiają Rob, Mike, Brian i Thomas.

Podsumowanie losów postaci z WAR – cz.1

Uwaga, spoilery. Jednakże, pomimo spoilerów wreszcie będziecie mogli zaczerpnąć wiedzy na temat przyjemniejszej fabuły, niż w przypadku pewnego serialu, którego finału wszyscy się obawiali.

Dobre, złe i dziwne na MagicFest London

Mythic Championship w Londynie był unikalnym eventem, przecierał w tym temacie szlaki. Jak wiadomo, zmiany nie zawsze spotykają się z ciepłym przyjęciem i mogą mieć margines pozostawiony na zawód spowodowany drobnymi niedociągnięciami organizatorskimi. Jak to wyglądało w przypadku tego eventu? Przekonajcie się sami.

Stan Programu

Joshua Claytor przejmuje Stan Programu. Forma się nie zmieniła. Są njusy, sekcja opinii, decki, ceny. W sekcji opinii najciekawsze jest o pozwie wobec Wizardów związanym z tym, jak przeprowadzili oni sprzedaż Mythic Edition War of the Spark. Sporo osób dostało potwierdzenia zakupu, a potem je anulowano. Wizardzi próbowali jakoś wyjść z tego z twarzą, rozdając niepocięte arkusze z kartami, ale generalnie niesmak pozostał. Ciekawe też jak się będzie rozwijała sprawa pozwu. Sekcja opinii – tu jako gorące tematy – jest praktycznie o wszystkim co w njusach, ale krótko i zwięźle z osobistym spojrzeniem. W deckach w T2 Superfriends i Fblthp, w Modernie Niv to Light, w Legacy Post Walkers, w Vintage UR Xerox, na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

God-Eternal Oketra, Mycosynth Lattice, Karn, the Great Creator – to są właśnie karty, które w miniony tygodniu szły w górę. War of the Spark wciąż cenowo nieźle, ale cena spada w dół. Mimo to to właśnie najnowszy dodatek rządzi i dzieli jeśli chodzi o cenowe zmiany w Magicu.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Liliana, Dreadhorde General (War of the Spark)
  2. Nicol Bolas, Dragon-God (War of the Spark)
  3. Karn, the Great Creator (War of the Spark)
  4. Teferi, Time Raveler (War of the Spark)
  5. Nicol Bolas, the Ravager (Core Set 2019)

 

Wieści z Psychatoga

 

Drodzy Psychatogowicze,

chciałbym serdecznie podziękować naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierają Projekt Magic Lore Pl! Mamy już 8 Patronów, którym chciałbym w tym miejscu imiennie i anonimowo podziękować:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy

Otrzymaliśmy również piękne wsparcie od warszawskiego sklepu StrefaMtg.pl. Ogromne dzięki! Box został rozdysponowany pomiędzy autorów piszących teksty w projekcie. 

 

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (