Przegląd Prasy #280 – Pauper oficjalnie sankcjonowany

Pauper się wreszcie doczekał sankcji. Od teraz nie jest już kopciuszkiem, na którego każdy patrzy z góry, ale może stać dumnie tuż obok Moderna, Legacy czy Standardu.

Poza tym tydzień zdominowany w małe njusy, wieści z Areny, oczekiwanie na CoreSet 2020 i takiego ogólnego, codziennego Magica. No, był też atak hakerski na MCM i wyciek haseł. O czyym wszystkim w niniejszym przeglądzie. Kolejny weekend? Bany/unbany oraz pre core setu.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

Grand Prix Dallas-Fort Worth

Kontrola może? Może jak najbardziej. W Dallas-Fort Worth wygrał Austin Bursavich. A poza tym? CFB ograniczyło się do wrzucenia twittów z eventu i nawet nie podało na swoje stronie decków z Top 8. Skoro im się nie chciało, to nam też się nie chce. Ale trochę to skandal.

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

Pauper oficjalnie sankcjonowanym formatem

Pauper oficjalnie sankcjonowany. Wreszcie. Po latach Pauper doczekał się oficjalnego wsparcia. Ponadto, zunifikowano listy, a także wprowadzono trzy nowe bany. Zapowiedziano także update kart na MTGO. Słowem – kompleksowo Wizardzi podeszli do tematu. A szczegóły w linku. A oto pierwsze podsumowania tematu oraz njusy i reakcje na tę wiadomość.

Nowości na MTGO z CoreSetem 2020

Już od 2 lipca można będzie grać CoreSeta 2020. Ponadto, piszą tu o zwiększeniu puli kart do Paupera online, terminie gry Modern Horizons – do 14 sierpnia, avatarach oraz o nadchodzących formatach, w tym specjalnej kostce Tarkirowej. Będzie też Legacy Cube, flashbacki Dominarii, Battle of Planes i parę innych atrakcji.

Formaty na czwarty kwartał Grand Prix ujawnione

CFB podało co i gdzie będziemy grali na Magic Festach. U nas najbliższe są eventy limited w Utrechcie oraz Standard w Lyonie.

Nowy format, rotacja i inne zmiany na MTG Arena

Na Arenie wraz z rotacją nie będzie kasowania posiadanych kolekcji. Co więcej, pojawi się nowy format – Historic. Prawie jak Modern, ale mniej Legendary i Awesome. Takie w sumie Extended tylko trochę chude. Ale żarty na bok, bo njus fajny. Oprócz tego wejdzie londyński mulligan, Amonkhet i Kaladesh zostały zapowiedziane jako 'kiedyś dodamy, ale nie teraz’. Do tego będzie nowy system Mastery, który pozwoli bardziej zgłębiać sety. No i oczywiście Core Set 2020. Szczegóły w linku. A, no i będzie też kotek. Nie pytajcie po co kotek. Kotki są fajne.

Hakerski atak na Magic CardMarket

Zmieńcie lepiej hasło, jeśli macie konto na MCM. I uważajcie na nie, czy czasem ktoś was właśnie nie ograbia czy coś. MCM zostało zaatakowane i z jednej strony miło, że nie zamietli tego pod dywan. Z drugiej strony, ponoć nie zareagowali od razu. Jak już jednak zareagowali, to tak jak trzeba – dając znać o ataku wszystkim narażonym.

Promo na San Diego Comic Con

Właśnie jesteśmy świadkami zapowiedzi kolejnego produktu premium od Wizardów – tym razem dostaniemy bohaterów ostatniej Ravniki – Bolasa, wraz z jego sługami na czele. Ale tym razem, poza Bolasem, nie chodzi o walkerów. Oto Koniec Gry Bolasa na San Diego Comic Conie. I tak po prawdzie, to brzydki to koniec.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

MagicFest Kraków – 12-14 lipiec 2019

Już 12-14 lipca odbędzie się u nas MagicFest Kraków 2019, którego main eventem jest oczywiście Grand Prix. Będzie grane limited Core Setu.

efekt świetnej frekwencji Grand Prix Warszawa 2018

MagicFest Kraków 2019

Info o tym feście znajduje się na oficjalnej stronie z rozpiską: https://magic.wizards.com/en/content/premier-events-schedule

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Mono Red i Esper Control na Mythic Championship III

Zastanawialiście się jak wygląda przygotowanie spisu do dużego turnieju? Sprawdźcie z jakim podejściem do tego zabrał się Gregory Orange i jego wybór – Esper kontrolę. A może macie ochotę zagrać czymś “lżejszym”, niż Esper kontrola? Deckiem z prostszym gameplanem, kreaturami i ostatnio zdecydowanie mniejszym udziałem w mecie? Oto coraz rzadziej używany Mono Red, któremu udało się dostać do Top 16 na Arenie.

Czemu powrót Gods Willing jest ważniejszy niż myślicie

Gods Willing wraca – jest to karta, którą mieliśmy okazję bawić się w Therosie, kiedy to występowałą przede wszystkim w deckach opierających się na Heroiku. Co sprawia, że obecnemu standardowi również ta karta jest potrzebna? Kto na tym korzysta? Przede wszystkim WR Feather.

Ciekawe decki:

 

ARENA

Numer 1 na MTG Arena z Izzet Phoenixem

Martin Juza na łamach Channel Fireball dzieli się z nami opiniami na temat Izzet Phonenixa. Jak wygląda sytuacja? 1 miejsce na Arenie. Porady, sideboardowanie się i spis – przed rotacją zdecydowanie warto skorzystać z tego deczywa.

Primer War of the Spark Omniscience Draftów

Dopiero co mogliśmy zagrać na Arenie Omniscience Drafta – format, w którym nie używamy Basic landów i gramy spelle bez płacenia kosztów many, w myśl Omniscience. Jak skutecznie się bawić w tym nietypowym formacie?

 

MODERN

Nie prześpijcie Uneartha

Dlaczego tak niepozorna karta jak Unearth może wpłynąć na istnienie takich decków jak Esper mentor bądź Mardu Pyro? Okazuje się, że posiadanie opcjonalnie 6-8 takich samych kreatur, bądź perspektywy na draw, jest warte 1 czarnej many.

Dołączając do Bridgeveine’ów

Ostatnimi czasy wszyscy narzekają na Bridgevine, jednak jak wygląda sytuacja po drugiej stronie stołu? Jacob Nagro przygotował artykuł, w którym omawia aspekty gry tym deckiem oraz sztukę sideboardowania się.

Rozpiska turniejów European Modern Series

Gdzie w najbliższym czasie będziemy mogli zagrać moderna lub limited Modern Horizons w ramach European Modern Series? Zestawienie zostało przygotowanie przez jednego z sędziów, Bartłomieja Wieszoka.

10 nieskończonych combo z Modern Horizons

Czy mamy miłośników combo decków na sali? Oto 10 komb, które są w stanie wygrać grę z miejsca. Co prawda większość polega na kilku kartach, które bez siebie nie są w stanie za bardzo egzystować, jednak mimo wszystko te synergie są warte wspomnienia. Co więcej, jest to podsumowanie serii “Questionable Combos”, która ostatnio zadebiutowała na Facebookowym profilu ChannelFireball.

Jak Modern Horizons przemodelowało Moderna

Modern Horizons z założenia miało dać modernowi rozwinąć skrzydła – dorzucić solidną dawkę kart, które są za mocne, żeby przejść przez Standard. Co teraz się dzieje? Otóż Horizon landy, Hoogak, Unearth, Wrenn&Six zdecydowanie zmieniają kształt moderna, jaki pamiętaliśmy. Nawet Izzet Phoenix zaczął dawać przeciwnikom życie, zamiast je zabierać. W temacie jest także tekst Jędrka Szmyda.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Jak wygrywać drafty Modern Horizons

Wygrywanie draftów nie należy do prostych czynności, w szczególności, gdy w paczkach czekają karty o dużej wartości. Co wiedzieć oprócz standardowego BREAD? Przede wszystkim o removalu, potencjalnych archetypach i tym, jak bardzo są skuteczne. Dodatkowo, nie zaszkodzi znać parę sztuczek.

 

LEGACY/VINTAGE

Vintage 101 – Dack Fayden kontra reszta świata

Vintage przeżywa renesans – Hoogak, Dreadhorde Arcanist, Urza i masa przeróżnych kart, które w tym formacie tchnęły w stare konstrukcje nowe życie. Co więcej, bohaterem tego wydania Vintage 101 stał się Dack Fayden. Dlaczego? Warto się przekonać.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Lotus Field – pole marzeń czy iluzoryczna oaza?

Od czasu zaspoilerowania Lotus Field da się słyszeć delikatne szumy w eterze na temat tej karty. Problemem jest to, że temat kontrowersji z nią związany został przykryty przez hype na reprint Leylinów, więc do tej pory powstało na jej temat niewiele tekstów. Tutaj do tej karty odnosi się Bruce Richard – miejmy nadzieję, że po rozwianiu wątpliwości co do jakości Lotus Field, odpowie na pytanie, czy nazywa się Bruce, czy Richard.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Pauperowy przegląd Core Set 2020

Niezawodna Kendra Smith znowu o Pauperze – tym razem garść analiz na temat tego, co przyniesie nadchodzący Core 20.

Jak Modern Horizons zmieniło Paupera

Jaki właściwie wpływ na Paupera miało Modern Horizons? Przede wszystkim zyskali gracze, którzy chcieli się w ten format wkręcić i grać mono black kontrolą – w końcu dostali reprint Crypt Ratsów i Uneartha. Dawkę porządnych kart dostał Boros Monarch. Co więcej, da się dojrzeć w mecie przebijający się niebieski, tym razem w zupełności fair – przynajmniej do momentu, w którym wszyscy zaczną znowu wołać o ban tego koloru.

 

INNE

Wybierając ulubionego Plainsa

A czy wy już macie swojego ulubionego Plainsa? Hipsterzy właśnie opublikowali na swojej stronie spis najładniejszych, ich zdaniem, landów tego rodzaju. Znalazły się tu dzieła wielu znanych rysowników, między innymi Roba Alexandra i Johna Avona.

Stan Programu

Na początek parę njusów. Potem bez sekcji opinii, a w deckach mamy za to UG Nexus w T2, Mavericka w Legacy, UW Kontrolę w Modernie i Stmpy w Pauperze. Na koniec ceny.

 


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Wrenn and Six (Modern Horizons)
  2. Sigarda’s Aid (Eldritch Moon)
  3. Force of Negation (Modern Horizons)
  4. Aria of Flame (Modern Horizons)
  5. Seasoned Pyromancer (Modern Horizons)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

 

Wieści z Psychatoga

 

Drodzy Psychatogowicze,

chciałbym serdecznie podziękować naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierają Projekt Magic Lore Pl! Mamy już 8 Patronów, którym chciałbym w tym miejscu imiennie i anonimowo podziękować:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek z Wilda Software
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy

Otrzymaliśmy również piękne wsparcie od warszawskiego sklepu StrefaMtg.pl. Ogromne dzięki! Box został rozdysponowany pomiędzy autorów piszących teksty w projekcie. 

 

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (