Przegląd Prasy #289 – szczegóły na temat Historic ujawnione

Powoli dochodzą nas wieści z Throne of Eldraine, nowe karty i takie tam. Są nawet decki do Brawla, ale o tym może w przyszłym tygodniu. W tym mamy dla was przegląd, który wyróżnia format Historic na Arenie jako główny temat. Poznaliśmy trochę szczegółów na temat tego środowiska.

Wciąż też odczuwamy efekty modernowych banów – wszyscy praktycznie jarają się Stoneforgem. Commander też wyprodukował trochę tekstów. W innych formatach gorzej, acz Legacy i Vintage też coś tam ruszyło – w tym znaczeniu, że powstają artykuły im poświęcone. A poza tym to stary dobry przegląd, który mamy nadzieję nadal wam służy. Miłej lektury zatem!

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

MTG Arena – Stan Bety i Historic

Wizardzi wreszcie nam ujawnili informacje na temat dalszych losów Areny i tego jak wyglądają pracę nad betą – może to wymagałoby spoiler alertu, ale… niedługo beta przestanie być betą. Ponadto, dowiemy się:

  • jak będzie na Arenie wyglądał Standard
  • kiedy będzie rotacja
  • czy będzie reset kolekcji – odpowiedź: nie będzie
  • że Historic wystartuje i poznaliśmy parę szczegółów na jego temat
  • będą rewardy, turnieje, nowe karty, także takie, których nie będzie w nadchodzącym dodatku, a które ubarwią Historic i które będą reprintami z historii Magica. Kto wie, może nawet dostaniemy Dark Confidanta?

Tu zaś mamy hipsterski artykuł o Historic. Tu zaś kolejny hipsterski artykuł, który też szeroko opowiada o Historic i podsumowuje info od Wizardów, którego nie znajdziecie w tekście z mothershipa. Jest tu m.in. o craftowaniu kart do Historic.

Cierpliwość

MaRo opowiada o tym, jak jego designy trafiały w Magicu po wielu latach uporczywego próbowania. Nie zawsze udawało się od razu. Czasem niektóre karty czy mechaniki latami czekały na to, by ujrzeć światło dzienne. Wszystko to zaś w kontekście zbliżającego się Throne of Eldraine, ale jest to zarazem świetna lekcja tego, że próbować warto i nie należy się poddawać. Czasem trzeba tylko cierpliwości – czasem trochę, czasem dużo.

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Co unban Ferocidona oznacza dla standardu? Niewielki dinozaur, który swego czasu oberwał banhammerem, niedawno do nas powrócił. Co najzabawniejsze, nie zrobił tego na długo, ponieważ wielkimi krokami zbliżamy się do rotacji. Decyzja Wizardów prawdopodobnie ma związek z ostatnio popularnym Scapeshiftem i milionami zombie, które w niewyjaśniony sposób wchodzą w jego stół. Oczywiście, to nie wszystkie korzyści z niego płynące.

Ciekawe decki:

 

ARENA

Arena, jako nowa magiczna platforma, generuje dla nas, graczy, nowe możliwości. Jedną z nich, jest wprowadzenie nowych eventów, jak na przykład Omniscience drafty. Jednak po arenie, warto zakręcić się za „prawdziwym medżikiem” – gdzie go szukać, jaki model gry przyjąć, jak zagospodarować czas, pieniądze i masę innych czynników? 

Ciekawe decki:

 

MODERN

Spójrzmy w przeszłość, która już nie wróci – a dokładniej na 8 najlepszych decków, które miały okazję przeżyć okres Hogaakowego Lata. Teraz z kolei pół kroku w przód – bez Lootinga i Hogaaka, jednak jeszcze przed Mistyczką. Jednakże, przed wprawieniem modernowego hype trainu na starą-nową przedstawicielkę rasy Kor, powinniśmy zrozumieć ją i jej miejsce w formacie. Z kolei zaraz po tym, możemy wybrać broń, z której skorzystamy dzięki jej odbanowaniu. Wbrew pozorom, dzięki ostatniej serii zmian w banliście, ogromnie zyskała UW kontrola – poza pozbyciem się decków, które uprzykrzały wszystkim życie (no, może nie grającym tymi konstrukcjami),  dostała wsparcie w postaci dobrej dwójki. Co za tym idzie, warto by było ją przebudować. Na koniec z kolei, delikatnie z przymrużeniem oka, czas na 101 Stoneforge Mystica.  Jest to nawiązanie do serii artykułów Vintage 101, lecz tym razem zamiast patrzeć na multum drogich kart, spojrzymy na kilka modernowych decków oraz bohaterkę tytułową. 

Ciekawe decki:

 

LEGACY/VINTAGE

Zacznijmy z grubej, tudzież drogiej, rury – Vintage 101, wraz z opadającym po banach kurzem i ciężkim powietrzem. W vintedżowym środowisku mówi się, że jest to pierwszy krok do uzdrowienia tego formatu. Jak będzie się to miało w praktyce? Opowie o tym Adam Yurchick. A jak ma się Legacy? Just w8 for W6!

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

EDH staje się coraz popularniejsze – jak się to odbije na serii The 600? Z kolei, Wizards of the Coast chcą sprawić, żebyśmy powolutku zaprzyjaźniali się z ichniejszymi formatami, takimi jak Brawl. Skoro już mowa o mniej popularnych wariantach Commandera, warto wspomnieć o Oathbreakerze, bo dlaczego nie? Wracając do EDH, jest tutaj kilka artykułów do wymienienia – przede wszystkim, pomocny przy generowaniu zasobów, czyli jak się skutecznie rampić i przy okazji nie bać się Armageddonu. Natomiast nieodzownym elementem rampienia są landy, jednak nie wszystkie mają za zadanie jedynie dawać manę. Ciekawe, jak zapatrujecie się na budżetowe ulepszenia decków i modyfikowanie preconów? Wszelkie porady wskazane!

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Ilu Pauperowców trzeba, żeby wykręcić wspaniały event? 214! Tyle właśnie osób rozegrało MCQ na pierwszej wirtualnej wersji medżika, MTGO, w tym właśnie formacie. W top32 znalazło się 9 Jeskaiów, 5 Stomp i wiele różnych trójek. Faithless lootingiem Paupera staje się z kolei Arcum’s Astrolabe – karta hiper niepozorna, jednak grająca w większości topowych konstrukcji, dzięki swoim możliwościom fixingu. W końcu dodanie kolejnego koloru, w celu przeskoczenia nad barierami decku, jest superowe.

 

INNE

Seria lorowych artykułów dotyczących Gideona powoli dobiega końca. Wszystko za sprawą tego, że niestety odchodzi. Mimo wszystko, są też weselsze tematy do zapoznania się – między innymi jest to sztuka Scotta Kirchnera, który przez długi okres współpracy z wydawcą naszej ulubionej karcianki włożył w nią serce i duszę.

Stan Programu

Najpierw o banach, potem o ELEAGUE w MtG, a potem o stanie bety Areny. W temacie banów i Historic Joshua wyraża swoją opinię w gorących tematach czyli w sekcji opinii. W deckach Mono Red w T2, jak również rampujący się Golos LD. Potem Modern z Mono White i Pauper z White Heroic. Na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

 

Co jest najważniejsze w trejdowaniu? Informacje, z których możemy skorzystać. Jako, że ostatnio dostaliśmy ogromem fajnych, Commanderowych kart, które czekają tylko na wymyślenie synergii do złamania, dzięki której ich wartość poszybuje pod sufit. A co z rotacją? Ona również generuje wysyp perełek na rynek, które z czasem mogą zyskać na wartości, bo kto nie lubi używać fajnych kart w formatach do których nie były dedykowane, jak na przykład EDH?


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Hogaak, Arisen Necropolis (Modern Horizons)
  2. Force of Negation (Modern Horizons)
  3. Urza, Lord High Artificer (Modern Horizons)
  4. Prismatic Vista (Modern Horizons)
  5. Wrenn and Six (Modern Horizons)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

kliknij, aby powiększyć

 

Wieści z Psychatoga

 

Drodzy Psychatogowicze,

chciałbym serdecznie podziękować naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierają Projekt Magic Lore Pl! Mamy już 8 Patronów, którym chciałbym w tym miejscu imiennie i anonimowo podziękować:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek z Wilda Software
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy

Otrzymaliśmy również piękne wsparcie od warszawskiego sklepu StrefaMtg.pl. Ogromne dzięki! Box został rozdysponowany pomiędzy autorów piszących teksty w projekcie. 

 

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (