Przegląd Prasy #4 – Grand Prix Richmond

W ubiegłym tygodniu Grand Prix Richmond zawładnęło wszystkimi planami, każdym wędrowcem oraz wszelkiej maści magicznymi stworzeniami. Jednak niektórzy z nich cudem wyrwali się spod kontroli złych mocy, dzięki czemu kilka bardzo ciekawych relacji mogło ujrzeć światło dzienne.

Dzisiejsza dawka wiedzy powinna zainteresować mniej lub bardziej doświadczonych graczy, kolekcjonerów jak i twórców własnych czy też alternatywnych kart.

 

Wieści z Wybrzeża

 

Grand Prix Richmond

grand prix richmond

źródło: http://www.wizards.com

W ubiegły weekend odbyło się Grand Prix w Richmond, gdzie obowiązującym formatem był modern. Warto wspomnieć, że organizatorzy musieli podnieść poprzeczkę i poprowadzić wydarzenie dla około 4300 graczy z całego świata. To rekord jak chodzi o format constructed i drugi wynik magicowego turnieju na świecie po GP Las Vegas, które zebrało 4500 osób.

W Top 8 dominowały głównie Pody, ale jedno Affinity przebiło się w ładnym stylu do finału.

Poza linkiem w tytule, podrzucam jeszcze link do relacji SCG:
http://www.starcitygames.com/events/080914_richmond.html, które było gospodarzem turnieju.

Developing Better Set

Jeśli interesuje Cię MtG od kuchni, jak wyglądają prace przy wymyślaniu nowych mechanik czy kart, to relacja dla Ciebie. Autor wdraża nas krok po kroku w jaki sposób podchodzi się projektowania kolejnego zestawu, wprowadzenia nowych mechanik, balansu kart czy nanoszeniu poprawek.

Nuts & Bolds: Iteration

No to idziemy dalej za ciosem – może chciałbyś zrobić swój własny dodatek? To jest wstęp dla Ciebie. W tekście o tym jak dobrać motyw przewodni, w jakim kierunku wprowadzać zmiany czy może dodać szczyptę balansu.

Starting at the top

Krótki przegląd czym grają najlepsi gracze, czyli spis najlepszych ośmiu talii z Grand Prix Melbourne wraz z komentarzem na temat ich ewolucji oraz w jaki sposób konstruować nasze decki, by móc grać z prosami i być w stanie coś ugrać. Coś dla graczy początkujących i średnio zaawansowanych.

Making your mana base

Najważniejszym etapem w procesie tworzenia talii jest właśnie dobranie właściwej ilości lądów. Autor pokazuje w jaki sposób można eksperymentować z naszym mana base, by talia była spójna i nie było sytuacji, że nie możemy niczego zagrać z braku właśnie lądów.

Podcasty

Wasze zainteresowanie medżikiem wykracza poza samo granie? Stale poszerzacie uzupełniasz swoją wiedzę poprzez pochłanianie kolejnych artykułów? W powyższym tekście zostają podane nam na złotej tacy największe i najciekawsze podcasty z multiwersu.

 

Przegląd Prasy Branżowej

 

State of the Program

Kolejne wydanie przeglądu niusów ze świata MTGO i live MTG: kalendarz wydarzeń i premiere eventów, cennika kart na MTGO z różnych formatów z opisem skoków i upadków cen (nawet cennik drogich kart, które warto draftować w powracającym draft-formacie Mirage bloku), zestawu topowych decków jakie ostatnio się pojawiły w różnych formatach itp.

Jest tu naprawdę dużo informacji i bieżących ciekawostek z Magica Online, polecam stałym bywalcom naszego ulubionego softu.

How to win at Modern

breach modern

Jeszcze ciepły artykuł skierowany dla początkujących graczy lub średniozaawnosowanych, którzy chcieliby się wdrążyć w moderna. Dostajemy na złotej tacy kilka bardzo cennych rad jak zacząć zabawę w tym formacie wraz z bardzo szczegółową analizą obecnego meta.

5 Decks you can’t miss this week

Gathering Magic, jak co tydzień, uraczyło nas najnowszym zestawieniem pięciu najciekawszych decków. Tym razem dwa spisy pochodzą ze standardu (oba w kolorach Naya), dwa z moderna (Goryo Reanimator błędnie opisany jako standard) i legacy.

How to manage your singles

Poradnik skierowany dla kolekcjonerów jak i handlarzy kart. Autor omawia własne sposoby dbania o kolekcję kart, jej poszerzenia sortowania oraz jak przygotować się do handlu nadwyżkami czy niepotrzebnymi kartonikami.

-x-

Pozdrawiam,
Kxrekorikus


Grzegorz Pawłowski - redGrzegorz „Kxrekorikus” Pawłowski – Kartoniki casulowo obraca od X edycji. Przez wzgląd na zmienne godziny pracy gra głównie w standardzie przez Magic Online.

Psychatoga uzupełnia ważnymi newsami oraz czasami wykonuje jakieś drobne grafiki.
Prywatnie emerytowany mistrz języka Na’vi (avatar, niebieskie małpki itd..), webmaster od siedmiu boleści, który nie pogardzi dobrą grą czy też książką.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze