Przegląd Prasy #7 – Deck Techs

Deck Techs – to hasło dzisiejszego przeglądu. Mamy głównie nowiutkie buildy w formatach constructed, ludzie prześcigają się w pomysłach na ciekawe rozwiązania, zwłaszcza w standardzie. Dzięki temu trafiają się takie perełki jak ta – niestety bardziej funowa niż grywalna : )

Poza różnymi listami i artykułami na ich temat, mamy standardowo filmiki od MTG Labu, trochę klimatycznych tekstów z WOTC i linki do dwóch relacji: Grand Prix Pekin i Mistrzostwa Magica Online. Zapraszamy!

Wieści z wybrzeża:

 

MOCS DECK TECHSRelacje z Premiere Eventów WOTC

  • Grand Prix Pekin – Yuya Watanabe wygrał kolejne GP, zrównując się tym samym z Kaiem Budde, jeśli chodzi o liczbę zwycięstw na tego rodzaju turniejach. Grał Mono Blackiem, a tu znajdziecie jego listę. W turnieju rozgrywanym w standardzie pojawiło się 1224 graczy, większość oczywiście z Chin i Japonii.
  • MOCS – w weekend rozegrano także turniej, który miał wyłonić mistrza onlajnowego medżika. Został nim Lars Dam (nick: Malavi), grający – a jakże by inaczej – Mono Blackiem. Talie w modernie i standardzie raczej mało odkrywcze, może poza Mono Blackiem z Ashiokami.

Złożoność kart w M:tg – MaRo opowiada po raz kolejny o tym, jak się tworzy karty. Tym razem mamy okazję zapoznać się z czymś, co nazywa on „lenticular design”. O co jednak chodzi – sami sprawdźcie, tylko ostrzegamy: tekst jest dosyć długi. Może Wam jednak pozwolić spojrzeć na design pod nieco innym kątem.

O Rookies w M:tg – kolejna opowieść magicowego gracza. Przed tygodniem można było poznać Shauna McLarena, a tym razem na spytki biorą Jareda Boettchera – gracza, którego ostatni debiut na Pro Tour Born of the Gods zakończył się na 9 miejscu.

Coś z fabuły THS – kolejny link do opowiadań poszerzających naszą wiedzę o planie Theros. Bohaterką tekstu jest Cilissa, a rzecz dzieje się w Setessie.

 

Przegląd prasy branżowej:

 

Nowy State of the Program

A w nim już tradycyjnie – wszystkie niusiki o Magic Online, zmiany cen, ciekawe turnieje, wiele decktechów z różnych formatów, do tego krótkie rozważania o landach w Magicu z bonusowym „super land.deck techem” Pro Tourowym sprzed dekady.

Link tu.

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

Jeśli chcecie być na czasie, to zajrzyjcie. Warto zwrócić uwagę na powyższe talie – od standardu (RUG Devotion), przed moderna (Turbo Mill – Modern) i legacy (hopter Miracles), aż po commandera (Melek Aggro).

Przygotuj się do Grand Prix Warszawa

Postaramy się aż do GP w Warszawie wyszukiwać ciekawe teksty dotyczące limited. Pragniemy, aby jak najwięcej Polaków zrobiło kasę a nawet Top 8 w tym turnieju : ) Tym razem nie ma tłumaczenia, że brakuje decku i ogrania. Limited ma zagrać KAŻDYYYY!

Na początek budowanie sealeda w bloku Therosa i draftowanie UB. Przed samym Grand Prix postaramy się też przygotować jakiś mały poradnik na Psychatogu.

Białe-enchantmenty.dec w modernie

O, a tu coś oryginalnego. Ile to razy słyszeliście, że deck na enchantmentach to słabizna. Pewnie, łatwo zepsuć plan na grę jego pilotowi (np. Paraselene, którym nikt nie gra). Czasem może się jednak wbić w meta i zaskoczyć, czego dowodem jest opisywany przez Franka Lepore deck. Dość powiedzieć, że jedynym stworem w talii jest therosowy Heliod, a poza tym mamy Sphere of Safety, Suppresion Field, Oblivion Ring, Nevermore… sami zresztą zobaczcie.

Dredge w standardzie

Mając za sobą krótką prezentację RUG z 5 decków tygodnia, przejdźmy do kolejnego archetypu w standardzie. Conley Woods i Melissa de Tora wzięli się za grzebanie w grobie, ukazując jak wykorzystać tą nieco przegniłą część meta. Zombiaki, demony, satyry, jak również wąż w postaci Nemesis of Mortals wraz z pejczem Erebosa zapraszają do zabawy.

Przewodnik do gry Esperem w standardzie

Tu z kolei tekst dla kierowców Espera. Shaheen Soorani przedstawia swój punkt widzenia na obecne metagame, dodaje info o sideboardowaniu, udostępnia decklistę i omawia słabe oraz mocne strony.

Craig Wescoe dopieszcza Borosa w T2

Tego pana przedstawiać chyba nie trzeba. Podobnie raczej nie trzeba przedstawiać Borosa, którym Craig gra chyba od zawsze. Polecamy, bo Wescoe naprawdę solidnie, ciekawie, a na dodatek analitycznie opisał talię.

A tu jeszcze ciekawostka od innego autora – Burn BWR i jego analiza.

Naya Aury w standardzie

A jeśli nie lubisz Borosa, a nawet go nienawidzicie, to mamy dla Was świetne rozwiązanie – Naya Aury, największa zmora Borosa w obecnym metagame. Jeśli Boros nie gra Anger of the Gods, to matchup jest praktycznie nie do wygrania.

Dwa ciekawe decki w standardzie, o których się nie mówi

Chodzi o BR midrange i UG devotion. Jeśli szukacie czegoś oryginalnego i działającego w obecnym standardzie, to może rzućcie na nie okiem. I nawet nie musicie o nich potem mówić. Wystarczy, że będziecie je znali (bo czasem się trafiają jakieś, co robią 3:1 online, a na żywo w lokalnym meta, mogą parę osób zaskoczyć).

 

MTG LAB

 

MTG Burn vs UWR Control E7P1 (Deck Techs)

MTG Burn vs UWR Control E7P2 (G1&G2)

MTG Burn vs UWR Control E7P3 (G3&G4&G5)

-x-

Pozdrawiamy,
Ober & Emil


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

 

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (