Przegląd prasy #74 – prereleasy Ori

Ubiegły tydzień, a właściwie weekend zdominowały dwa wydarzenia – prerelease Magic: Origins oraz San Diego Comic Con, na którym Wizardzi promowali swoje produkty. Cały tydzień portale magicowe jarały się prereleasami, więc nadchodzący tydzień będzie zapchany wrażeniami z tych turniejów. Żadnych dużych eventów ponad to nie było, żadnej ogórkowej aferki, no może tylko małe echo jednej z nich. Ale o szczegółach poczytacie w przeglądzie. Zapraszamy do lektury! 

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Bany, restrykty i zmiany w zasadach turniejowych

Trochę oszukałem w tytule, bo w sumie żadnych zmian w banach i restryktach nie ma. Wizardzi uznali, że na razie formaty są zdrowe. Nie ma też zmian w multiplayerach.

Ciekawszą informacją są zmiany w zasadach turniejowych, a właściwie jedna z nich – nie będzie game lossa za drawing extra card. Teraz niepokorny dobieracz dostaje warninga i ma pokazać przeciwnikowi rękę, a ten wybiera co będzie wtasowanie do decku. Nieprzyjemne, ale wciąż lepsze niż przegrana z kapelusza. Reszta zmian to kosmetyka.

Zawartość Clash Packa i Intro Packów

Miniony tydzień przyniósł informacje dotyczące zawartości dwóch produktów z gotowymi do gry taliami. O ile zawartość intro packów wrażenia na nikim nie zrobi, to już Clash Pack zawiera kilka naprawdę fajnych kart. Dostaniemy w nim Windswept Heath, Siege Rhino (z alternatywnym artem, podobnie Dromoka Eternal i Seeker of the Way), Collected Company i kilka innych wcale niegłupich kart. Biorąc pod uwagę, że zestaw kosztuje niby koło 80 złotych (sugerowana cena producenta: 30$, wartość singli po sprzedaniu ~42$), to pewnie rozejdzie się to na pniu. Same decki też całkiem fajnie wyglądają, chociaż ludzie zaczynają narzekać, że za dużo tu zielonego. Nic dziwnego, to już 3 Clash Pack, w którym kolor ten dominuje. Poprzednio były :G::U: i :G::R: (w pierwszym Clash Packu), :G::B: i :G::B::U: (w drugim) i teraz mamy :G::W: i :G::W::B:

Community wybiera Hall-of-Famera

W tym roku środowisko MTG głosuje na kolejnego członka Hall of Fame, czyli zasłużonych graczy Magica. Wygląda to tak, że mozna wybrać 5 osób z 40 na liście. Każda osoba, która uzyska 40% głosów trafi do wspólnego „głosu community”, a ten będzie traktowany na równi z głosami innych uprawnionych. W głosowaniu pomóc wam może także tekst Adriana Sullivana ze statystykami prosów na liście. Jest też opinia PVDR, z której można się przy okazji dowiedzieć, jak wygląda Magic w Brazylii. Jak interesuje was ten temat, rzućcie też okiem do Stanu Programu akutalnego. Link w Inne pod koniec przeglądu.

Informacje z San Diego Comic-Con

Nie było tym razem streama na żywo, ale były twitty na żywo, które zebrał GatheringMagic.com. Większość była poświęcona Magic: Origins, ale dostaliśmy też mały leak z Zendikaru i obrazki białej oraz czerwonej Akromy z nadchodzącego FTV: Angels.

Akromy

Co do ZEN – Gideon chyba będzie główną postacią tego dodatku. Do krainy okupowanej przez potężnych Eldrazi wraca wraz z Nissą i Kiorą. Będzie tam też trochę wiecej o zdemonizowanym planeswalkerze Ob Nixilisie. Oczywiście pojawią się też inni planeswalkerzy, których powiązania z Zendikarem zostały odświeżone w Tarkirze (Ugin, Sarkhan, Sorin) i pojawiły się wcześniej na Zendikarze (Jace, Chandra, Nissa). Wychodzi na dwublok Zendikaru w sumie 10 chodzerów międzyświatowych. Niestety, nadzieje, że jak w Originsach teraz będzie po piątce walkerów na dodatek rozwiał sam MaRo na blogatogu w jednym z ostatnich postów.

Światy Magic Origins

Ten artykuł to tekst skierowany w gruncie rzeczy do miłośników magicowych artów i tych raczej początkujących graczy lub miłośników flavoru, którzy nie znają za bardzo planów pojawiających się w Originsach. Sporo tu obrazków kart z ostatniego Core Setu i trochę wyjaśnień na temat tego, gdzie się to wszystko dzieje. Jeśli jednak nie interesuje was przyglądanie się grafikom większym niż to mamy na kartach lub gracie od dłuższego czasu i mniej więcej znacie magicowy lore, to możecie sobie tego linka odpuścić bez żalu.

Uaktualnienia w kostce na MTGO (przypomnienie)

To w gruncie rzeczy stary tekst, ale Holiday Cube weszło do gry w ostatnią środę, a co za tym idzie jeśli przegapiliście, to tekst może być wart przypomnienia. Randy Buehler tłumaczy w nim co się w kostce zmieniło i dlaczego. Możecie też od razu zajrzeć do spisu z wszystkimi aktualnymi kartami. Lista kart w Holiday Cube jest w tym linku. Kostka pozostanie z nami jeszcze przez półtora tygodnia, do 22 lipca (potem już prereleasy i release ORI!).

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Mieliśmy w weekend prereleasy, które przyćmiły potrzeby grania na turniejach Grand Prix. Jeśli ktoś z uczestników Pre Ori chciałby napisać jaką relację, to zapraszamy : )

 

:u: Zapowiedzi turniejów :u:

 

Druga edycja Wrong Turn Party

Druga edycja Wrong Turn Party zbliża się wielkimi krokami! Już za niespełna miesiąc (31. lipiec – 2. sierpień 2015), w wielkopolskiej Trzciance, odbędzię się 3-dniowy karciany event organizowany przez ekipę Wicked Wizards Team i pilski sklep Chaos Games. Wrong Turn Party to możliwość zagrania kilku turniejów (główne: FNM-y, GPT Londyn, Chaos Drafty, 2x PPTQ i wyjątkowy Tarmogoat Cup) w jednym miejscu, w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze, z pełną gamą udogodnień i profesjonalną obsługą sędziowsko – techniczną.

Przez cały event uczestnicy mogą swobodnie korzystać z wszelkich udogodnień hotelowo-gastronomicznych hotelu Agroturystyka Makowscy (promocyjne zakwaterowanie, posiłki, wspólna w pełni wyposażona kuchnia, darmowy monitorowany parking, wifi itp.). O wyjątkowym klimacie tej imprezy nie da się tak poprostu opowiedzieć – trzeba tam być i poczuć to na własnej skórze (albo deku :))! Zapraszamy do Trzcianki!

Fotorelacja z pierwszej, zimowej edycji, tutaj.TWięcej info na facebooku.

* zainteresowanych noclegiem prosimy o szybki kontakt – pokoje hotelowo szybko się zapełniają…

Wrong Turn Party

kliknij, aby powiększyć

 

Jagacon w lipcu: GPT London, PPTQ oraz Tomasz Jędruszek!

Zapraszamy do wzięcia udziału w jagaconowej strefie Magic: the Gathering w dniach 17-19 lipca 2015.

Jagacon

Organizatorem sekcji Mtg jest Staszowski sklep Youdeck.pl, który przygotował dla Was sporo atrakcji. Cytując organizatora:

Spoiler

Grand Prix Trials – to doskonała okazja dla każdego zaawansowanego Gracza, by ostatecznie sprawdzić swoją talię i umiejętności przed dużymi turniejami, jak również szansa dla mniej doświadczonych lecz głodnych sukcesu Adeptów sztuki Magicowej,by pozyskać doświadczenie i postawić pierwsze kroki w środowisku poważnego Magic: The Gathering.

Ogólnie GPT nie różnią się aż tak bardzo od większych turniejów rozgrywanych na Waszej lokalnej scenie, pewne różnice jednak istnieją a najważniejsze z nich to:

– stopień egzekwowania zasad przez sędziów [Rules Enforcement Level – REL] i oczywiście… NAGRODY!!!

Główną nagrodą każdego GPT są 2bye – czyli darmowe zwycięstwa na turnieju Grand Prix, którego dane GPT jest składową. W naszym przypadku będzie to Grand Prix Londyn 15-16 Sierpnia 2015. Szczęśliwy posiadacz tychże bye może przystąpić do turnieju po 2rundach, które zaliczane mu są jako wygrane, dokładnie tak jak Graczom zawodowym! Poza bye turnieje GPT oferują oczywiście standardowe już w świecie MtG „boostery” a także nagrody rzeczowe dla zwycięzcy oraz czołówki uczestników. Zadowoleni będą także wielbiciele Planeswalker Points – wszystkie przyznawane są z potrójnym multiplikatorem.

Preliminary Pro Tour Qualifier [PPTQ] – Po zaprawieniu się na sobotnim GPT, zapraszamy do spróbowania swoich sił na wyższym poziomie. Chcesz przejść przez furtkę do profesjonalnej kariery w MTG? Nic prostszego – zapisz się na nasze PPTQ! Sprawdź swoją talię i umiejętności na najważniejszym turnieju o charakterze lokalnym. Zobacz, jak to jest grać na poziomie! PPTQ to największe turnieje na poziomie lokalnym, ważniejsze od GPT o tyle, że dają możliwość kwalifikacji na Regional PTQ, który jest prostą drogą do dołączenia do celebrytów Magicowego świata podczas Pro Toura. Stopień egzekwowania zasad to, tak jak w przypadku GPT, Competitive. Nagrody?

  • kwalifikacja do RPTQ dla zwycięzcy, a co za tym idzie przepiękna Liliana of the Veil w wersji promocyjnej i możliwość kwalifikacji na Pro Tour,
  • nagrody rzeczowe w postaci boosterów i inne, zależnie od frekwencji,
  • wysoki mnożnik Planeswalker Points pozwoli Wam szybko nabić bye na Grand Prix

Jeśli uważasz się za dobrego gracza i sądzisz, że masz szanse zmierzyć się z najlepszymi, to zapraszamy!

Tomasz Jędruszek na Jagaconie – Jeden z najbardziej zasłużonych polskich grafików projektujących dla Wizards of the Coast. Twórca artów do takich kart jak np. Inquisition of Kozilek.

Na stworzonym przez niego stoisku będziecie mogli nabyć jego grafiki a także podpisać posiadany karty.

Jeśli zaś chodzi o wpisowe na inne turnieje typu regular, których nie zabraknie, zachęcamy do sprawdzenia następującej rozpiski:

FNM – Release Origins

Format: Sealed Deck
Poziom zasad: Regular
Wpisowe: 80 zł
Nagrody: Booster od gracza do puli – redraft Rare.
Piątek – Jagacon
Rejestracja – od 16:00
Start: 16.30
FNM – Modern
Poziom zasad: Regular
Wpisowe 12 zł
Nagrody – Booster od gracza – redraft Rare.
Rejestracja: 20:30
Start:21:00

Grand Prix London Trial

Format: Standard
Poziom zasad: Competetive
Wpisowe 25 zł
Nagrody: 1,5 boostera do puli od gracza + nagrody dodatkowe w zależności od frekwencji. Nagrody w postaci boosterów dla Top w zależności od liczby graczy. I najważniejsze dla pierwszego miejsca czyli 2 bye na GP London 14-16 Sierpnia 2015.
Sobota – Jagacon
Rejestracja: od 9.30
Start: 10.30
Spisy talii wymagane.

Preliminary Pro Tour Qualifier

Format: Modern
poziom zasad: Competetive
Wpisowe: 45 zł
Nagrody: 3 boostery od gracza do puli, + nagrody dodatkowe w zależności od frekwencji. Nagrody w postaci boosterów dla Top w zależności od liczby graczy.
Niedziela – Jagacon
Rejestracja: od 9.30
Start: 10.30
Spisy talii wymagane.

Przy zebraniu się 8 graczy, możliwe będą także następujące turnieje: Drat Conspiracy, Draft Origins, Standard, Modern, Pauper, SB Modern, Talie startowe, Repaki STD, Repaki Modern.

Jagacon to także 300 godzin pozostałych atrakcji, na które się łapiecie płacąc jedyne 20 zł za 3-dniową akredytacje. Jest w to wliczony nocleg w salach, bądź też możliwość rozbicia własnego namiotu na terenie konwentu (jest dużo zielonej trawki ;) Możecie spodziewać się dobrze wyposażonego games roomu, koncertu, wystawców, prelekcji, sesji RPG, konkursów, cosplayu oraz wielu innych! Więcej informacji znajdziecie na www.jagacon.pl a także na wydarzeniu facebookowym.

Zapraszamy!

Polskie WMCQ 2015

Pierwszym polskim WMCQ w tym roku i będzie turniwj warszawskiego Planeswalkera. Szczegóły macie w linku tytułowym – na stronie Wizardów, a w skrócie:

Data: 22 sierpnia 2015
Format: standard
Organizator: Planeswalker.pl
Adres sklepu: Grzybowska 37A/21 Warszawa
Kontakt: sklep@planeswalker.pl

Daty i miejsca wszystkich WMCQ tego roku:

  • 22-23 sierpnia 2015 (Standard Constructed)
  • 5-6 września 2015, Kraków (Modern Constructed)
  • 19-20 września 2015, Wrocław (Standard Constructed)

Zaś World Magic Cup 2015 odbędzie się 11-13 grudnia 2015 w hiszpańskiej Barcelonie.

Obozy z RPG/Mtg

To już informacja trochę mniej turniejowa, ale na pewno warta uwagi. Zwłaszcza jak jesteście młodzieżą szkolną lub macie dzieci w takim wieku, które chcecie wysłać na fajne wakacje. W tym roku Biuro Turystyki Orion, których inicjatywy bardzo lubimy i promujemy, przygotowuje 17 programów wyjazdowych, w tym 11 programów erpegowych (10 młodzieżowych i 1 wyjazd studencki). W związku z powyższym wydali katalog i postawili nowy serwis www zespalający całą działalność turystyczną. Wersja elektroniczna katalogu znajduje się tutaj: http://btorion.pl/kolonie-i-obozy/katalog-lato-2015. Obóz, który najbardziej polecamy, czyli RPG/Mtg odbędzie się 4-16 sierpnia 2015 w Zieleńcu i ma w planach m.in:

Spoiler

Sesje RPG
• osiem czterogodzinnych sesji gwarantowanych
• doświadczeni Mistrzowie Gry
• małe drużyny (3-5 osób)
• indywidualne podejście do graczy
• masa różnorodnych systemów do wyboru

Rozgrywki Magic: the Gathering
• turnieje standard i limited, w tym drafy
• turnieje pre-releasowe najnowszego dodatku
• nauka strategii i składania topowej talii
• udział w licencjonowanym turnieju Gate Way
• prelekcje i porady profesjonanych graczy i traderów
• możliwość skompletowania lub uzupełnienia talii w obozowym sklepiku

LARPy
• rożnorodne settingi
• rozgrywka na terenie obozu
• rozgrywka na terenie srebrnogórskiej twierdzy
• możliwość wypróbowania własnego scenariusza larpowego

A także
• Konkursy dla graczy i MG
• Gry bitewne (WFB i WH40K)
• Wyposażony Games Room – ponad 100 tytułów!
• Łucznictwo i fechtunek
• Postapokaliptyczny sport jugger
• Wycieczki i ogniska i mnóstwo innych atrakcji!

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Budżetowy Magic: Mardu arystokratki do Standardu

Arystokratki to nazwa, która nawiązuje do decku z bloku nowej Ravnici, gdzie Cartel Aristocrat poświęcał postacie, przejmował je od wroga, albo zabijał efektami umierania swoich postacii. Teraz mamy do tego Tymareta i Butchera Hordy, przejmujemy Instigatorem, a advantage mamy z Phoenixa, Humble Defectora czy też Sultai Emissary. Artykuł z decklistą, filmikami i całkiem długim opisem.

Czym powinno się grać w nowym Standardzie

Autor podrzuca nam pomysły na nowy standard po wejściu Originsów, które mają kilka fajnych kart w zanadrzu. W tekście opisane zostały głównie inspiracje na talie: U/R Thopters, Gobliny, Elfy, Zmieniony Abzan, Biały Weenie.

Post Originsowy Gauntlet

A jako uzupełnienie powyższego tekstu Goldfisha, także ten tekst z SCG. Co prawda brak mi w nim Abzana jakiegoś, ale poza tym zarysowuje to jakoś przyszyły standard. Trzeba to jednak traktować z pewną ostrożnością i bardziej jako zalążek tego, co może się dziać po wejściu ORI do gry.

Abzan Origins

A propos Abzana, to na CFB Andrea Mengucci robi pierwszą przymiarkę do tego, jak będzie wyglądać archetyp z Originsami. To też zalążek i raczej zapowiedź, ale to jednak póki co kierunek, którym podążają prosi. Oczywiście jest Nissa, a co poza tym? Według autora wcale nie aż tak wiele. Pewną decklistę podaje także Reid Duke, ale on to robi przy okazji omawiania Languisha. Jego tekst znajdziecie tutaj.

Languish Kontrola, UR Day’s Undoing i Mono Black Dewocja

Adam Yurchick pisze sobie o trzech deckach. Dwa z nich to do pewnego stopnia już istniejące decki (Burn i UB kontrola), a trzeci to próba złożenia powracającego archetypu na czarnych kartach z ORI i Nykthosie. Głównymi enablerami, które mają pozwalać się bawić na nowo w tym kolorze mają być Despoiler of Souls i tytan Erebosa. Bardziej to wszystko jednak ciekawostkowe i pod tier 2… ale kto wie? Trza mieć oko na tego rodzaju eksperymenty. Czasem wylezie z nich jakiś szczur (Pack Rats, znaczy).

Standard Landy

A propos ciekawostkowych decków – Conley Woods wysmażył nam tu prześmieszną talię na Molten Vortex i zapomnianym już w sumie Aggressive Mining. Jest Courser, jest nowa Nissa – nic tylko dobierać landy i strzelać nimi w oppa. Oczywiście, to nie ma prawa działać, ale deck jest przezabawny.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Modern Musings: Magic Origins

Oliver Law robi na PureMTGO przegląd Originsów pod kątem Moderna. Autor po kolei przelatuje przez co ciekawsze jego zdaniem pozycje i dodaje swój komentarz, próbując przewidzieć ich rolę w nowym formacie. Bonusowo parę decklist z nowymi kartami. Podobny tekst popełnił także Sam Pardee. Jego artykuł znajduje się tutaj.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Genialna, niezniszczalna analiza nowego dodatku

PureMtgo już nie raz udowodnił, że jest jednym z najlepszych serwisów z analizami jakie są w sieci. Moim zdaniem jest to najlepsza strona z analizami, nieskalana naciskiem sklepów, spekulantów i znudzonych pisaniem prosów. Tradycyjnie dostaliśmy analizę nowego setu, gdzie macie pięknie opisany Magic: Origins.

Inne analizy i omówienia dodatku

To nie wszystkie materiały o dodatku i jeśli wam mało to mamy ich całą listę. Mieliśmy prawdziwy wysyp tego rodzaju tekstów i materiałów video, co zrozumiałe, bo to przecież prereleasowy weekend i tydzień. Oto te miejsca, w które warto w kontekście limited zajrzeć, jeśli Ars Arcanum wam nie starczyło:

Psychatogowe analizy

Dla nas najważniejsze są jednak nasze własne analizy, więc jeśli jakoś przegapiliście, to przypominamy linki. Psychatogowe spojrzenie na Magic Origins znajdziecie pod tym linkiem. Nie zapomnijcie też o filmowej analizie Sołtysa.

 

LEGACY/VINTAGE

NYSE Open III czyli kapłan i mnich

Mimo wszystko bardzo rzadko dostajemy tak dobre teksty do Vintage. To wnikliwy i treściwy materiał o zmianach w metagame Vintage na podstawie pewnego turnieju i przy okazji krótka historia roli dwóch kart w formacie: Containment Priesta i Monastery Mentora. Autorka skupia się na niebieskich deckach z Gushem oraz Oathach, ale to tylko oś tekstu, bo informacji do rozkminy tu sporo. Tyleż ciekawe, co znamienne, jest tu powiązanie MTGO i Vintage Masters oraz VSL z metagame i przedstawienie wpływu tych kwestii na format (jak wysoka popularność delvera).

Eternal Spotlight: Pytania i odpowiedzi

Nie tyle primer, ile po prostu opis decku, którego zadaniem jest łamać meta. Deck (UR Kontrola) jest w formacie odpowiednikiem Blue Moona i ma za zadanie odpowiadać na topowe decki meta. Wspominany jest też we wcześniejszym tekście. Warto więc potraktować to jak uzupełnienie.

Walcząc w Legacy na GP Lille

A tu coś dla miłośników Omni-Tell i relacji turniejowych (tych coraz mniej na poziomie, więc wypada docenić). Autorem tekstu jest Raphael Levy, któremu udało się zrobić wspomnianym deckiem 10-4-1 po dość długiej przerwie z formatem.

 

PAUPER

Cotygodniowy raport o meta – eksplozja Espera

Znowu tabelki, znowu wykresy, czyli pauperowe meta jak co tydzień. W tym tygodniu wykresy wyglądają wyjątkowo ciekawie, ale poza słabością MBC w zasadzie reszta bez jakichś szczególnych fajerwerków.

Zrób robotę – affinity pauper

Joe Fiorini zrobił sobie małą przerwę w T2 i postanowił uraczyć nas tekstem pauperowym. Co prawda peany na cześć formatu wielu graczom wydadzą się, delikatnie mówiąc, przesadzone, to jednak dostajemy fajny opis pauperowej affki z odrobiną historycznej wspominki standardu z Mirrodinem. Może to nie typowy opis decku czy primer, ale można się stąd dowiedzieć paru interesujących rzeczy o archetypie jak go nie znacie (przydatności średnio i wysokozaawansowanym nie podejmuję się oceniać, bo za mało znam format).

Przegląd Magic Origins pod kątem Paupera

I paupera nie ominął przegląd pod kątem tego, co dobre w Originsach. Na MagicGatheringStrat pojawił się artykuł omawiający commony z dodatku. Jest co najmniej jedna ciekawa pozycja (zresztą, ona się rzucała w oczy zaraz po publikacji spoilera), ale coś tam jeszcze można z tego setu wygrzebać. Może nie jakoś bardzo dużo i niekoniecznie na miarę Gut Shota, ale… coś się znajdzie.

 

COMMANDER

Przegląd Originsów pod kątem Commandera

Jak jesteście fanami Commandera, to pan Tomer Abramovici zrobił dla Was całkiem zgrabny przegląd najciekawszych kart do tego formatu, wraz z jego pomysłami na zastosowania ich w deckach. Było tego sporo, więc podzielili na dwie części, które macie poniżej:

 

Od Liliany z miłością i Nissą

Abe Sargent podrzuca nam decklistę na świeżej Lilianie. Nowi walkerzy są o tyle interesujący, że mogą posłużyć jako Commanderzy bez żadnych dodatkowych klauzul. Deck to oczywiście kombinacja discardu, sac efektów, reanimacji, zombiaków… słowem, wszystko to co znamy i lubimy w czarnym i co Lilka sobą reprezentuje.

A jeśli wolicie zieleń i lasy, to możecie też zerknąć do podobnego, ale krótszego tekstu z Nissą jako generałem. Spis od Benny’ego Smitha, o tutaj.

 

INNE

Powtórka aukcji Pascala

Sezon ogórkowy dał nam samozwańczego GoyfGate’a, czyli wielkie podniety o tym, czy pros może w Top 8 dużego turnieju wziąć drogą kartę podczas drafta ponad dobrą kartę do decku. Potem przez dwa tygodnie sprawa dojrzewała, foil Goyf Pascala zyskiwał na wartości, hejterzy przepraszali, asam Pascal wygrywał kolejną kase na turniejach. Aukcja dobiła do jakiś 14 tys. dolarów, ale jak się niestety okazało, miała sporo trolli. Pojawiały się podbica aukcyjne od śmieszków i żartownisiów, przez co musiała być unieważniona. Pascal rozpoczął nową aukcję, w której jeszcze większy procent przekaże na cele charytatywne. Link prowadzi do jego facebooka, tym którzy nie mają tam konta, albo nie chcą na fb wchodzić, podrzucam tekst w spoilerze poniżej:

Spoiler

***Statement on Foil Tarmogoyf***

Pascal i foil TarmogoyfAs most of you already know, the eBay auction unfortunately did not work out. There we’re fake bids, trolls and people who never replied. I still appreciate everyone who made a real bid, you guys are the real MVP. If you are one of those or simply someone who is interested in acquiring the card, I suggest you keep reading!

Starting right now, I’m starting a new auction with a new twist to it; 75% of the final selling price will be donated to the charity Gamers Helping Gamers. My MTG financial situation has gotten better recently, I can afford more!

It’ll be a ”Silent Auction”. Which means, through Facebook or Twitter private messages directed to me, you can submit a price you would pay for the card. You have until July 10th 11:59 PM Eastern Time to do so.

The highest offer will win the auction, no matter how much it is. I can ship the card the safest way possible through mail once paid on Paypal or I can meet the winner at an event for the exchange.

Be aware that if you don’t respond my messages in a span of 24 hours after the auction ended, it will be passed down to the next highest offer.

I hope that everyone will send real offers, shame on you if you are trying to troll a charity.

Sidenote : I played against a winner of the scholarship money awarded by Gamers Helping Gamers in Providence last month and he made me appreciate even more donating to this awesome charity!

That would be great if you could share this post, good luck everyone smile emoticon

Clarifications :
All bids are considered USD.
You can bid more if you change your mind, but I won’t tell what is the current winning bid until the end.

I jest też zakończenie całej epopei – foil Goyf sprzedany za ~2000$, z czego 1500 idzie na graczy pomagających graczom!

Matematyka nowego mulligana

Frank Karsten jak to ma w zwyczaju, wszędzie w Magicu gdzie jest hot topic, rozpisuje go statystycznie. Nie przeszedł oczywiście obojętnie obok nowej zasady mulliganowania, która ma być testowana podczas Pro Toura, a wielu już uznało, że z czasem wejdzie ona do zwykłej gry magicowej. Z ładnych wyliczeń dowiecie się jak często nowy mulligan będzie brany, czy bardzo pomoże grze i czy decki na Delverze dużo zyskają.

Karty magicowe stworzone przez AI

AI, czyli „sztuczna inteligencja”, została zaprzęgnięta do robienia kart magicowych. Na tyle sztuczna inteligencja, na ile udało się oczywiście programiście ją zakodować, bo jak dobrze wiemy, na razie prawdziwie inteligentnego AI nie ma, a najbliższe rzeczywistości pozostaje póki co w filmach takich jak Odyseja Kosmiczna czy Ex Machina. Ale wracając do tematu – w linku macie dość zabawne, komputerowo generowane karty do Magica. Talcos’s  z MTG Salvation ma swój mały projekt, gdzie korzystając z sieci neuronowych uczy program jak robić alter karty. Wybrane w linku karty są wybranymi dziwactwami jakie stworzył program i są pocieszne. Polecam Your Egg oraz Archen :)

Wybrana siódemka z Ori w wersji kart z Bety

Projekt „The Proxy Factory” przy okazji każdej nowej edycji prezentuje wybrane z niej 7 kart i przekształca tak, aby wyglądały jak stare karty z Bety, czyli dopasowuje odpowiednio klimatyczną grafikę i tekst pisany takim stylem jaki był niegdyś, w pięknych, młodych latach Magica. Simply epic.

Więcej niż 5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

Właściwie to mamy tradycję wrzucania tej kolumny, ale w tym tygodniu zeszła na prereleasy – zamiast ciekawych techów, mamy foteczki z Twittera z różnych sealedów prereleasowych. Dla zasady wrzuciliśmy, ale nie polecamy. 

Stan Programu

Z njusów Jahn powtarza to co my, ale przypomina też o środowej… w sumie drobnej wtopie Wizardów. Mieliśmy dostać upgrejd klienta, a skończyło się na pobożnych życzeniach.Uaktualnienie zostało przesunięte, a powodów zmiany nie znamy. I dobrze, bo już wprowadzenie w środę kostki i zmiana screena powitalnego niektórym użytkownikom utrudniło korzystanie z klienta. Po zalogowaniu dostawaliśmy blank page, bez buddych i innych elementów głównego okna. Nie pomagały oczywiście reinstalki (pierwsze zalecenie supportu), ale problem szybko został zażegnany. Sekcja opinii jest poświęcona Hall of Fame i wyborowi graczy z listy. To dobry temat, zbliża czytelnika do spraw community, warto przeczytać.

Na koniec ceny i decki:

  • Abzan Aggro (T2)
  • Nourishing Shoal Combo (Modern)
  • Mentored Miracles (Legacy)
  • Mentored Standstill (Vintage)

 

:g: Finanse :g:

 

Miał być tańszy a podrożał – cierpko o Modern Masters 2

Oczywistym planem Wizardów przy wydawaniu Modern Masters 2 miało być obniżenie kosztów formatu, aby każdy mógł sobie pograć, dzieci przyszły, turnieje się kręciły i karty sprzedawały jeszcze chętniej. Autor pokazuje jak wzrosły ceny moderna od wejścia MM2 i jak polityka Wizardów się nie sprawdziła. Mozliwe, że na wzrosty cen miały wpływ ostatnie duże turnieje modernowe oraz rozkręcający się sezon tego formatu, w którym zagramy nawet jedno WMCQ, możliwe też, że Wizardzi to jednak tak dobrymi ekonomistami nie są jak im się wydaje.

Finansowy przegląd kart z ORI – część II

Pieniążki, moi drodzy, pieniążki – o tym jest ten tekst. Właściwie to może nie tyle o pieniążkach, ile o tiksikach, czyli cenach ORI na MTGO. To druga część tekstu z PureMTGO, do którego linkowaliśmy przed tygodniem. A przy okazji macie dowód na to, że „pieniążki” to naprawdę głupie słowo. Nie zgadzacie się? To może porozmawiamy o tiksikach? Zresztą, bądźmy poważni, kto przy zdrowych zmysłach chciałby zdrabniania pieniądza? I kto woli pieniążki od pieniędzy?

Popularne produkty z MtgGoldfish

  1. Collected Company (Dragons of Tarkir)
  2. Snapcaster Mage (Innistrad)
  3. Monastery Mentor (Fate Reforged)
  4. Nissa Vastwood Seer (Magic Origins)
  5. Magic Origins Clash Pack (Sealed Product)

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (