Przegląd prasy #77 – Pro Tour Vancouver

Oj, dużo się działo przez ostatnie dni. Wszystko oczywiście za sprawą Pro Tour Vancouver, które mogliśmy oglądać od piątku do niedzieli. Turniej, poza nowymi techami, dał nam także odpowiedzi, kto został graczem roku, kim będą kapitanowie drużyn narodowych na World Magic Cup, kto został Rookie of the Year oraz jak poszło zdobywanie kolejnych leveli Pro Clubu. Przy okazji Wizardzi podali kilka bardzo ciekawych, w większości pozytywnych dla graczy ogłoszeń. Mieliśmy też świetny wynik jednego z Polaków. Po szczegóły zapraszam do lektury przeglądu.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Pro Tour Vancouver

Zebraliśmy wiekszość waznych informacji w naszej mini relacji, którą publikowaliśmy w weekend – szczegóły macie tutaj. W dużym skrócie: Mistrzem Pro Tour Magic Origins został Szwed Joel Larsson (Mono Red), a jego przeciwnik z finału, Amerykanin Mike Sigrist (UR artifacts) dzięki drugiej lokacie i wcześniejszym dokonaniom, został graczem roku oraz zyskał opaskę kapitana drużyny USA na nadchodzącym World Magic Cup. Nowi w Hall of Fame: Eric Froelich, Shota Yasooka i Willy Edel. Rookie of the Year został Justin Coen.

PT winner

Z naszych rodaków najlepiej poszełdł Bartłomiej Lewandowski, który za zrobienie Top 16 dostał 5000$ nagrody i 15 pro pointów (co zapewniło mu status Silver Pro w przyszłym sezonie). Kapitanem polskiej reprezentacji na WMC będzie Maciej „Duo” Janik, kończący sezon ze statusem Gold Pro po serii świetnych wyników na turniejach wysokiej rangi. Marcin Staciwa poszedł 3-5 i o jeden mecz minął się z wejściem do drugiego dnia.

Na turnieju zagrało 391 zawodników, z których 245 weszło do drugiego dnia. Wizardzi przygotowali przegląd metagame standardu dnia pierwszego, my polecamy zaś zebrane wszystkie decki z 18+ wynikami, jakie pojawiły się na Goldfishu. Obrazkowo statystyki, liczby kart, kolory itp. zostały zebrane tutaj.

Najważniejsze karty Pro Tour z Magic: Origins jakie zobaczyliśmy w standardzie to: Jace, Vryn’s Prodigy, Liliana, Heretical Healer, Exquisite Firecraft, Abbot of Keral Keep, Languish, Hangarback Walker, Demonic PactWoodland Bellower, Whirler Rogue, Chief of the Foundry, Nantuko Husk, Herald of the Pantheon, Sphinx’s Tutelage.

Newsy, które podawali Wizardzi podczas PT zebraliśmy piętro niżej:

 

:w: Wieści z wybrzeża :w:

 

Zebrane newsy WOTC podawane na Pro Tour Vancouver

Pod koniec turnieju, w niedzielę, Helene Bergeot przedstawiła serię ciekawych wiadomości. Dostaliśmy spora pigułę informacji głównie o graniu turniejowym:

Rozpiska PPTQ na 2016-2017

Zmniejszona będzie odległość między PPTQ i Pro Tourem, o który się walczy. Do tego dojdą turnieje LCQ przed RPTQ, czyli takie małe PPTQ. Wszystko po to, aby ludzie mogli na RPTQ jeździć w większych grupach. Fajne posunięcie. Do tego RPTQ zostaną wprowadzone na MTGO. 

nowe sezony PPTQ

 

Rozpiska Pro Tourów na 2016

rozpiska PT

Pojawiła się także ciekawa opcja dla niezależnych organizatorów. Duże, ciekawe serie będą mogły rozdawać zaproszenia na Pro Tour. Pewnie chodzi o takie cuda jak SCG, MKM Series i pochodne. Qualifiery do takich będą mieć mnożnik Planeswalker Points 2x a za finały będzie mnożnik 4x PP. Wprowadzają to w przyszłym roku a to kto będzie mógł takie robić ustalą Wizardzi.

Podano także kapitanów drużyn na WMC 2015 (dla nas ważne info, że kapitanem będzie Maciej „Duo” Janik) oraz daty WMCQ na 2016:

daty wmcq

 

Poznaliśmy od razu miejsce World Championshipsów 2016 (PAX Prime w Seattle, Waszyngton) oraz datę i miejsce World Magic Cup (18-20 listopad 2016, Rotterdam, Holandia). Formaty będą jeszcze ustalane.

A także podano rozpiskę Grand Prix na 2016. Warszawa znowu dostała Grand Prix i znowu będzie ono w standardzie. Prywatnie cieszę się też z GP Kyoto w Team Limited. Raz tam byłem właśnie na takim formacie, skończyłem w kasie i bawiłem się świetnie. Tym razem pojadę tam chyba tylko dla tego turnieju i postaram się zebrać większą ekipę na wyjazd. Kto zainteresowany większym wypadem do Japonii z przewodnikiem (czyli ze mną, Oberem) i pomocą lokalnych graczy oraz tanimi opcjami życia na miejscu – info do mnie :) (ober@psychatog.pl). Oczywiście wszystkie europejskie GP również bardzo cieszą.

gp schedule

 

gp schedule v2

 

gp schedule v3

Zmieni się także payout na GP: jeśli turniej ma do 2999 graczy to pula nagród wynosi 50000$, jeśli liczba graczy przekroczy 3000, to pula wyniesie 75000$. Każdy, kto pójdzie 6-3 lub lepiej, kwalifikuje się do drugiego dnia, czyli obniżono poprzeczkę. A przy okazji jak ktoś dostanie zaproszenie z GP, to automatycznie dostaje bilet na podróż. 

Ostatnim ciekawym newsem jest sprawa nowego mulligana. Wizardzi uznali, że mają jednak za mało danych na temat tej zasady i wprowadzą ja na MTGO, żeby testować dalej.

Magic Duels dostępny na platformie Steam

Po wielu problemach, błędach, bugach itp. w końcu Magic Duels jest dostępny na platformie Steam. Darmówka została też opisana na Onecie. W sumie więcej nie można powiedzieć o tym newsy – jak chcecie, to po prostu klikajcie w link, ściągajcie i pograjcie sobie. Nie dziwcie się jednak, jak traficie na deck mający 20 Jace’ów Vrynów i 40 wysp, bo takie cuda tam się zdarzają. A jak chcecie poczytać jak gra wygląda, to na PureMTGO pojawiła się jej recenzja.

Duel deck: Zendikar vs Eldrazi

Częściowo ogłoszono co zawiera nowy produkt związany z nadchodzącym blokiem Battle for Zendikar, czyli Duel Deck: Zendikar vs Eldrazi. Dzięki transparentnemu opakowaniu poznaliśmy nową kartę z BFZ i jest nią Oblivion Sower.

duel deck Zendikar vs Eldrazi

Zawartość produktu:

  • 2 talie sześćdziesięciokartowe gotowe do gry.
  • 2 Deck boxy
  • Inserty ze strategiami gry
  • Zasady gry
  • Date premiery: 28 sierpnia 2015
  • Sugerowana cena: 19,99$

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nie będzie na kolejnych prereleasach seeded packów. Ludziom się chyba nie podobały aż tak bardzo i od Zendikara mamy po prostu 6 paczek z danej edycji. Źródło tutaj

 

:u: Zapowiedzi turniejów :u:

 

Grand Prix Praga w standardzie

Zbliża się GP przy granicy z Polską, które przy okazji może być dla nas dość tanie, a szlaki mamy już przetarte. Całe wydarzenie odbędzie się 28-30 sierpnia. Miejscem walk będzie Areál Výstaviště 67, 170 00 Praha 7 (Czech Republic) – czyli standardowe miejsce na praskie GP, jak byliście wcześniej na ichniejszych Grand Prix, to dobrze wiecie gdzie.

incheba-expo-praha

Wpisowe na turniej główny to 40 euro, zapisy online do środy (26 sierpnia) i na miejscu w piątek. Nie będzie zapisów w sobotę rano. Maksymalna liczba graczy to 1500, jest mała szansa, że się całe zapełni. Promo kartą rozdawaną za uczestnictwo w GP na ten sezon jest Griselbrand a matą jest Ultra Pro z obrazkiem Talent of the Telepath. Rozgrywanym formatem jest standard. Strona oficjalnego organizatora: https://www.gpprague.com. Warto tam spojrzeć, bo macie też opis pozostałych opcji wpisowych. 55 euro za Sleep in Special nie wygląda wyjątkowo, ale za to 95 eurosków za VIP ma parę fajności i chyba sam się na nie skuszę jeśli pojadę:

VIP
95 Euros Per Player

– GP Prague ’15 Main Event Entry
– GP Promo Foil card
– GP Prague ’15 Ultra pro exclusive playmat
– Sleep in Special
– GP Prague ’15 exclusive Deck Box
– Access to the VIP lounge
– Entry to the Friday Night MSA Party!
– MSA exclusive VIP bag
– GP Prague ’15 exclusive VIP T-shirt

Aż 6 rysowników ma się pojawić na miejscu: Rob Alexander, Jesper Ejsing, Titus Lunter, Viktor Titov, Johannes Voss oraz Chris Rahn.

Kontakt z organizatorami:

Tournament Organizer: Mind Sports International
Email: treeves@mindsportsinternational.com, dbrannan@mindsportsinternational.com
Phone: (0044)1752231810

Warszawski Konwent Avangarda z MTG

Avangarda_logo

Konwent odbędzie się 6-9 sierpnia na Kampusie Politechniki Warszawskiej, a dokładnie w nowym budynku wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych (MiNI), (Plac Politechniki 1, Warszawa). Blok MTG przewidziany jest w dniach 7-9 sierpnia.

Grafik turniejów i wydarzeń:

Spoiler

07.08.2015 – Piątek – Nauka gry + pokonaj prosa, 18:00 – 22:00, wydarzenie darmowe
07.08.2015 – Piątek – FNM Draft Magic Origins, start 18:00, wpisowe: 35 PLN
07.08.2015 – Piątek – FNM Modern, start 18:00, wpisowe: TBA (będzie ogłoszone niebawem)

08.08.2015 – Sobota – PPTQ 1 – 2016 Modern, start 10:00, wpisowe: TBA
08.08.2015 – Sobota – Turnieje 8-man, start na żądanie 10:00 – 18:00, wpisowe: TBA
08.08.2015 – Sobota – Game Day Magic Origins Standard, start 11:00, wpisowe: TBA
08.08.2015 – Sobota – Nauka gry + pokonaj prosa, 11:00 – 18:00, wydarzenie darmowe
08.08.2015 – Sobota – Sealed Deck Magic Origins, start 14:00, wpisowe: TBA
08.08.2015 – Sobota – Commander, start 14:00, wpisowe: TBA

09.08.2015 – Niedziela – Game Day Magic Origins Standard, start 11:00, wpisowe: TBA
09.08.2015 – Niedziela – Vintage z proxy, start 11:00, wpisowe: TBA
09.08.2015 – Niedziela – Turnieje 8-man, start na żądanie 11:00 – 16:00, wpisowe: TBA
09.08.2015 – Niedziela – Nauka gry + pokonaj prosa, 11:00 – 15:00, wydarzenie darmowe
09.08.2015 – Niedziela – Legacy, start 14:00, wpisowe: TBA
09.08.2015 – Niedziela – 2HG Sealed Deck Magic Origins, start 14:00, wpisowe: TBA
09.08.2015 – Niedziela – Turniej Casual dla początkujących, start 15:00, wydarzenie darmowe

Dokładna rozpiska każdego z turniejów/wydarzeń znajduje się w linkach pod nazwami turnieju oraz tutaj.

Możliwe, że sam redaktor naczelny Psychatoga pojawi się w piątek, aby pouczyć młodzież magica i dać się ograć w „Beat the Pros” : )

Informacje o wpisowym na turnieje oraz szczegóły dotyczące poszczególnych turniejów zostaną podane w przeciągu najbliższego tygodnia. Informacje odnośnie kosztów akredytacji, dokładnego dojazdu itp. znajdują się na stronie konwentu ava.waw.pl (ale od razu informujemy, jak na każdy konwent, trzeba zapłacić 30 zł wpisowego/konwentowego za wejście + wpisowe za turnieje, które chcecie grać).

Kontakt w sprawie turniejów MTG
Mail: turnieje@strefamtg.pl
Kom: 798-821-419 (Avenger)
Kom: 509-162-061 (stw)

Polskie WMCQ 2015

Pierwszym polskim WMCQ w tym roku i będzie turniej warszawskiego Planeswalkera. Szczegóły macie w linku tytułowym – na stronie Wizardów, a w skrócie:

Data: 22 sierpnia 2015, dzień wcześniej odbędą się turnieje LCQ.
Format: standard
Organizator: Planeswalker.pl
Adres sklepu: Grzybowska 37A/21 Warszawa (tu odbędą się LCQ w piątek)
Miejsce: Sala konferencyjna ONZ, Centrum Konferencyjne, ul. Bobrowiecka 9, Warszawa, Mokotów (tu odbędzie się WMCQ oraz side eventy)
Kontakt: sklep@planeswalker.pl, tel: 730 599 991
Wpisowe: 80zł przy opłacie turnieju do 21 sierpnia lub 85zł na miejscu w sobotę.
Rejestracja od 9:10 do 10:00, start turnieju: ok. 10:15 (limit 200 osób, ale tyle nigdy się nie zebrało na polskich WMCQ).

Sędziowie:
Jan Grottel lvl 2
Adam Kolipiński lvl 2
Piotr Łopaciuk lvl 2
Sebastian Pękala lvl 3
Anna Zielińska lvl 2

Daty i miejsca wszystkich WMCQ tego roku:

  • 22-23 sierpnia 2015 (Standard Constructed)
  • 5-6 września 2015, Kraków (Modern Constructed)
  • 19-20 września 2015, Wrocław (Standard Constructed)

Zaś World Magic Cup 2015 odbędzie się 11-13 grudnia 2015 w hiszpańskiej Barcelonie.

Pełne info macie tutaj

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Nadążając za Pro Tourem

Jadine Klomparens robi podsumowanie tego co w topie Pro Toura. Tekst może nie jest przesadnie bogaty w treść, ale jeśli nie oglądaliście turnieju i chcecie oprócz spisów zobaczyć jakieś omówienie spisów i strategii grania tymi taliami, to możecie tu zerknąć. Z tym hołubieniem Top8 lepiej jednak nie przesadzać, bo decki z niższych miejsc wyglądają nawet ciekawiej.

Bant i UW Turbo Fog

Koszmar Maze’s Enda powrócił! Tak, na Pro Tour nie wszystkie nowe talie się pojawiły. Te dwie konstrukcje, o których pisze Lepore to raczej folklor z MTGO i tam już w jakichś 2-manach to się pojawia. Warto więc być przygotowanym, nawet jeśli to bardziej fun deck na FNMy i małe turnieje. Zasada działania jest prosta – wstawiamy Sphinx’s Tutelage, a potem czekamy aż opp się przewinie. Bronimy się za pomocą kontr, defensywnych, dających nam życie stworków, a także efektów fogowych i removali pokroju Aetherspouts czy End Hostilities. Zapewniam, ten deck nie kończy żadnej wrogości. Wręcz przeciwnie. Oponent będzie w Was rzucał przekleństwami, może rzuci czymś w laptopa, a może wyrzuci go z frustracji przez okno i w zasadzie to jest jedyna wasza szansa na wygraną. Ten deck póki co nie działa. No, przynajmniej do czasu, jak nie znajdzie się jakiś pros i stunuje tak talię, że na jakimś PPTQ urwie punkty i wskoczy do Top8 (not gonna happen).

Przewodnik sideboardowania się w T2

Adam Yurchick przybywa do nas z bardzo wartościowym, choć w obliczu wyników na Pro Tour niepełnym (brak UR Ensoula) przewodnikiem po topowych taliach i sposobach sajdboardowania się. Mimo wstrząsu przyniesionego przez Pro Tour, to wciąż solidne źródło informacji zarówno kiedy gramy jakimś deckiem, jak i przeciwko niemu. Tekst wskazałbym do przeczytania graczom mnie obeznanym z aktualnym T2. Grinderzy i starzy wyjadacze prawdopodobnie zawarte tu informacji mają w jednym paluszku.

5 decków T2, którymi (chyba zagrasz) w ten weekend

Autor co prawda nie trafił z deckami na PT, ale te konstrukcje akurat są całkiem sympatyczne i pewnie będą się przewijać przez turnieje. Mamy tu UW kontrolę, deck na goblinach, interesującego dość Junda i… no dobra, mała poprawka… jeden archetyp, który na PT się pojawił, ale do topów nie trafił. Chodzi o Abzan Constellation. Na dokładkę modernowe białe hejtbearsy.

Ciekawe decki:

W sumie, to najciekawsze talie z ostatniego tygodnia (z Pro Tour Vancouver) zebrał Goldfish tutaj, a także tu:

oraz takie dwa cuda z innych turniejów:

 

MODERN

Modern Nexus!

Tym razem nie jest to opis decku na Nexusach, tylko polecany przez nas (i Mariusza, czyli MGGG) serwis poświęcony tylko i wyłącznie formatowi modern. Duża baza wiedzy, ceny, metagame, decklisty, turnieje i inne stałe elementy powiązane z formatem, słowem wszystko czego potrzeba graczowi.

RW Moon Quest

Frank Lepore opisuje deck, który na pierwszy rzut oka wykorzystuje karty w Modernie… może nie tyle niegrywalne, ile za słabe, aby to miało sens. Jak się jednak poczyta, to wychodzi z tego nawet ciekawa konstrukcja, będąca na dobrą sprawę HateBearsami z dodatkowym planem na grę w postaci Quest for the Holy Relic. Lepore ponoć był zaskoczony skutecznością decku i jakkolwiek grywalność i siła talii to osobna sprawa, to jednak trzeba mu przyznać, że wygrzebał dość unikalny spis.

 

LIMITED

Archetypy limited ORI, wrogie połączenia

Przeciętny protourowiec nie tylko standardem żyje, ale także limited! Niezawodna złota rybka podrzuca nam przegląd archetypów oraz „wrogich” par kolorów z limited Magic Origins. Dobre zestawienie dla kogoś, kto nie grał w tym formacie za dużo draftów i sealedów.

 

COMMANDER

Czas na Skullbriara

A tu drobna rzecz dla miłośników Commandera. Deck na Skullbriar, the Walking Grave. Cassidy Silver omawia tu trochę deck swojego kumpla ze sklepu i dorzuca jeszcze jeden spis, bardziej reanimacyjny.

 

PAUPER

O czym mówimy, kiedy mówimy o Pauperze

Pauper na TCGPlayerze? Co to się porobiło! Sam tekst to w gruncie rzeczy nic nadzwyczajnego. Dobrze się jednak sprawdzi dla osób, które myślą o pauperze, ale nie do końca wiedzą o co chodzi. Polemizowałbym do pewnego stopnia z wyborem decków, ale tekst wymienia także 8 topowych talii, które grają w tym formacie. Jak chcecie jakichś bardzo podstawowych informacji o formacie, zajrzyjcie tu. Jak nie, to możecie ten link pominąć.

Zwycięzcy sezonu Modern Masters 2015

Ten tekst możecie potraktować jako rozwinięcie tego, co napisano na TCGPlayer. Różnica jednak taka, że ten tekst mogą przeczytać także osoby nieco bardziej zaawansowane. Autor opisuje bowiem to, jak się zmieniło meta w ostatnim czasie, tak jakoś od chwili pojawienia się Modern Masters 2015. Dobrze zobaczyć to sobie z perspektywy. Mniej doświadczeni znajdą tu też decki bardziej aktualnie na topie.

 

INNE

Magic i sztuka wojny

Tekst od Craiga Wescoe. Coś dla odmiany i coś innego niż większość magicowych tekstów, a więc już z tego powodu warto docenić (niezależnie kto jest autorem). Wescoe wybiera tu kilkanaście sentencji Sun Tzu i omawia ja króciutko w kontekście karciankowej strategii.

Mylicie się co do Magica na GenConie

Myśleliście, że pro Tour to wszystko co się magicowego działo w miniony weekend? Błąd, dział się jeszcze GenCon. I chociaż to impreza o mniejszym profilu, to artystów magicowych, graczy i masy innych karciankowych rzeczy było tam mnóstwo. Zdjęcia z tego eventu pocieszenia (czyli dla tych, którzy nie mogli na PT), a także trochę komentarza w linkowanym tekście Adama Styborskiego.

Jak to jest byc topowym graczem Mtg?

Magic znowu wychodzi spod strzechy, tym razem ukazał się spory materiał o Magicu i byciu Pro na avclub.com. Poza opisem gry, turniejów, dostajemy też wycinek życia Reida Duke’a, przez pryzmat, którego opisywane jest zycie pro playera. Ciekawy materiał dla osób spoza branży. Można pokazać znajomym, powiedzieć – tak se żyję, pływam luksusowym jachtem, piję szampana z magicowych pucharów, jem koks, aby uzupełnić dietę węglową.

Czy prosi stają się gorsi wraz z wiekiem?

Kiedy jesteś lepszym magicowcem? Czy sukcesy w Magicu już za tobą? Jesteś za stary? A może wręcz przeciwnie – jesteś za młody. W pokerze czy szachach bywa, że wiek ma znaczenie i temat jest dyskutowany. Temat nie jest jednak poruszany w światku magicowców… aż do teraz. Autor zrobił całkiem fajną analizę tego jaka jest korelacja sukcesów i wieku graczy. Klikajcie jeśli chcecie dowiedzieć się czy Magic to gra młodych, bezczelnych geniuszy czy też należy ona do starych dziadków.

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

Oczywiście wydanie mamy Pro Tourowe, a więc jest opis pięciu decków do Standardu. Gutierrez trafił w zasadzie tylko dwa decki – Sultai kontrolę i Demonic Pact. W różnych wersjach oba pojawiły się na PT. Z pozostałych trzech decków warto odnotować pewnie Jeskai Tokens oraz UB Thopter Control. Ten ostatni to całkiem ciekawy build, ale w aktualnym środowisku może nie być miejsca na takie coś. Jest też turbo fog, ale to turbo fog. Już dość o nim napisaliśmy w przeglądzie. 

Stan Programu

Mało tu spektakularnych njusów. Właściwie najważniejsze to wspominka o wypowiedzi Wortha Wollperta, który co jakiś czas raczy nas raporcikiem o stanie prac nad klientem, etc. Trochę jest też o zmianach w payoutach, updejcie starych formatów (czyli ich degradacją do trzyrundowych turniejów). O tym zresztą traktuje sekcja opinii, zatytułowana „Jak bardzo atypowy jestem?” Jahn opisuje co mu się nie podoba w ostatnich zmianach i jak bardzo Wizardzie nie pozwalają mu się cieszyć sieciowym Magiciem. Jak Jahn narzeka, to musi być naprawdę źle. Na koniec ceny i decki:

  • Abzan Rally (T2)
  • Grixis Control (Modern)
  • 4-Color Delver (Legacy)
  • Shops (Vintage)

 

:g: Finanse :g:

 

Relacja finansowa z PT – na co warto zwracać uwagę

Blog Mtgprice tradycyjnie co Pro Tour prowadził swoją własną, równoległą relację z turnieju, ale pod kątem ciekawych kart, na które warto zwracać uwagę.  Co pojawiło się na streamie, co wygrywa, jaki tech był omawiany i jak to może wpłynąc na ceny. Relacje z obu dni rozgrywek swissa w standardzie macie poniżej:

Magicowa matma – czy Team GP mają lepsze EV od turniejów indywidualnych?

Kolejna odsłona cyklu o cyferkach w Magicu. Tym razem rzecz nie dotyczy jednak konkretnych kart, a EV turniejowego. Jak w tytule – Karsten sprawdza na czym można zarobić lepiej: na turniejach indywidualnych czy teamowych.

Play Pointsy – statsy i problemy

Jeszcze jeden głos na temat wprowadzonych prze Wizardów PP… a właściwie trzy głosy z PureMTGO w tym temacie. Pierwszy tekst od Mundisva to w gruncie rzeczy takie trochę typowe narzekanie na to, że zmiany wcale nie są takie fajne. To taka trochę miałka publicystyka, ale oddaje nastroje. Najmniej wartościowy link z całej trójki w każdym razie. Drugi tekst też jest krótki, trzeci zresztą też, ale oba zawiera coś ważniejszego – wyliczenia w kontekście cen i win % oraz tego, kiedy będziemy mogli pójść infinite. Jak będziecie w nie klikać, przygotujcie się na solidną porcję tabelek i cyfr.


 

Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej uzytkowników MtgGoldfish:

  1. Jace Vryns Prodigy (Magic Origins)
  2. Hangarback Walker (Magic Origins)
  3. Rally the Ancestors (Fate Reforged)
  4. Liliana Heretical Healer (Magic Origins)
  5. Demonic Pact (Magic Origins)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów):

indeksy mtg

kliknij, aby powiększyć

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (