[Draft] GBw Human Sacrifice

Grand Prix Manchester już w weekend a ja akurat z racji wygranych bajów wybieram się na ten event. W ramach treningu rozegrałem kilka draftów (miła odmiana po ciągu przygotowań do moderna i standardu), niestety przegrywając kilka z rzędu (niemiła odmiana). Ostatnio za często forsowałem jakieś RG_aggro_draftuj_co_popadnie.dec i kończyło się nieciekawym buildem, bez konkretnego pomysłu ani tribala w środku.

Zmieniłem strategię, poszedłem w Poświęcające się Humany i od razu dobry wynik.

 

GB Human to jeden z moich ulubionych archetypów, mimo, że GW czy BW wydaje się ciut stabilniejsze i bardziej ‚mięsiste’ – czyt. ma więcej działających ze sobą kart. Akurat wsparłem się tutaj białym, więc miałem wszystko co mi do szczęścia potrzeba. GB nie jest standardowym aggro humanem ze sztuczkami, może o wiele lepiej wykorzystać efekt poświęcania stworów i jest to rodzaj archetypu. Cześciej korzystamy z morbida, kontrolujemy jak schodzą stwory dające bonusy przy umieraniu.

Zakończyłem z łatwym 2-0 i remisem w finale.

Pack 1

Zrażony do RG aggro, w którym kończyłem ostatnio odpuściłem erkę i małego Geista, po czym wybrałem jednego z moich ulubionych, removalowych kritów, stąd taki pick  na P1P1. Wolę go od Slipa na wysokim picku. Mogłem jeszcze brać Drogskol Captaina, ale uważam, że to karta o podobnej jakości. W P1P2 miałem genialny Gather the Townsfolk, ale w oko wpadła mi erka, która działa cuda, od razu zachciałem iść w GB human, czyli jakieś poświęcanie, werewolfy (to wciąż humany) i removal. Co byście brali na P1P3? Ja poszedłem w sztuczkę i sprawdzała się świetnie, liczyłem też na tym picku, że Undying Evil wróci. P1P4 to human i morbid, czyli synergia do decku, liczyłem, że będę miał trochę opcji poświęcania, w sumie miałem już z dwóch pierwszych picków. Dalej znowu Hunger i nie ma co narzekać, to jest dobra sztuczka. P1P9 genialna karta do decku – chcemy mieć opcję poświęcania jakiś pionków, mamy już do tego dwa Hungery i Morbida, gość jest naprawdę sytym pickiem. Zajebiście, że masa ludzi go puszcza i można go na początku olać aby obrócił stół. P1P11 bardzo miły prezent, również pasuje do talii.

Pack 2

P2P1 – no i niespodzianka, syty gość, dla mnie idealny. Tu się w ogóle nie zastanawiałem nad pickiem. P2P2 trochę żałowałem Geista, ale wolałem być konsekwentny. Kanibale idealnie wpasowują się w ideę decku. Dalej są dość oczywiste picki: Weight, Świnia z morbidem, Vampir i Orchard z kolejnym aggro Vampirem, które możemy pakować Hungerami albo Deranged Outcastem. Na tym mniej więcej paczka się kończyła. Jeszcze tylko Pająk z morbidem na koniec i jestem happy z tego co dostałem.

Pack 3

P3P1 to prosty wybór, za to P3P2 to mały problem – nie umiem obojętnie przejść obok tego gościa, musiałem go brać i szukać dla niego miejsca w decku. Ma za dużą moc w tym formacie. Mogłem brać Splinterfrighta, ale nie miałem do niego za bardzo kart. Poza tym paczka nawet za wiele nie oferowała. W kolejnym picku może powinienem brać Estwaldów, sam nie wiem. Ritesy mi się jednak przydały, robiąc ogromną przewagę w mid game. P3P4 to trudny wybór, bo mogłem i brać Pielgrzyma, ale wolałem iść w bardziej aggro ludka, dopalającego ponad połowę moich stworów. P3P5 wpadły mi pająki, które myślałem, że bez jakiegoś self mill engine’a nie są za dobre, a jednak podczas gry wrzucałem je za 4-5 i nie musiałem już potem nawet flashbackować. Od wejścia Dark Ascension ludzie przestali budować self mille, więc pająki często latają po stole do ostatnich picków, warto je przechwycić jeśli są w kolorach. P3P10 dostałem bardzo późno Cathara, który nie powinien tu dojść, bo to zacny ludek. Skoro już dorzucam biały to wpasowywał się idealnie do pomysłu talii. To by było na tyle z picków. Powstał mi build na 17 landach, co jest u mnie rzadkością, do tego nie zasyciłem żadnych mana fixerów, ale nie było trzeba. Zacne było to, że miałem praktycznie same pojedyncze koszty w kolorach.

 

Maindeck

2 Dead Weight
7 Forest
1 Prey Upon
7 Swamp
1 Deranged Outcast
1 Smite the Monstrous
3 Plains
1 Festerhide Boar
1 Vampire Interloper
1 Slayer of the Wicked
1 Chosen of Markov
1 Falkenrath Torturer
1 Screeching Bat
1 Elder Cathar
1 Somberwald Spider
1 Elder of Laurels
1 Unburial Rites
2 Hunger of the Howlpack
1 Wakedancer
1 Undying Evil
1 Skirsdag Flayer
1 Orchard Spirit
1 Spider Spawning
1 Hamlet Captain
1 Village Cannibals

 

Sideboard

1 Executioner's Hood
1 Gravepurge
1 Break of Day
1 Witchbane Orb
1 Cloistered Youth
1 Corpse Lunge
1 Woodland Sleuth
1 Skillful Lunge

 

Draft obrazkowy można obejrzeć na raredrafcie –> tutaj

 

– Pozdrawiam, Ober

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze