Błyskawiczna prasówka magicowa #61 – Nadchodzi Lato Legendy

Sporo się ostatnio działo : ) Wizardzi ogłosili Lato Legendy, czyli marketingowe święto kapitalizmu, kiedy to po zimowym śnie (i pandemii) stado nieogolonych, przepoconych mężczyzn z przekrwionymi oczami (a także kobiet w równie kiepskim stanie) wylega na ulice miast, by oddawać się niekontrolowanemu konsumeryzmowi. Czy jakoś tak. Żarty żartami, ale Lato Legendy to dla magicowców przede wszystkim okazja, aby usłyszeć więcej info o wyczekiwanych produktach i zobaczyć parę spoilerów. I to nam wystarczy.

Kolejny news – wraca Tolaria Online, tym razem dedykowana Strixhaven. Po sukcesie poprzedniego turnieju, organizatorzy idą za ciosem i serwują nam kolejny dobry event online. A co poza tym? No przede wszystkim Magic Arena Sealed Open w Strixhaven, czyli okazja żeby pograć o kasę i sławę na MTG Arena. Turniej się odbył, z przeszkodami i z małymi sukcesami polskich graczy (tak, tak, byli tacy, co coś ugrali!). No a poza tym decki, artykuły i wszystko to, co dostajecie i co lubicie w prasówkach, czyli podsumowanie minionego tygodnia.

 

PR Temat tygodnia PR

 

Nadchodzi Lato Legendy

Wizardzi rozkręcili się marketingowo, promując Lato Legendy. Taki nie-event, ale trochę jednak event, przy czym bardziej produktowo-marketingowy niż fabularny. Mówiąc krótko – Wizardzi zapowiedzieli szereg produktów i co ciekawe na stronie w działce poświęconej Magicowi znajdziemy mamy niemagicowy produkt, od którego zaczniemy.

Nadchodzi Dark Alliance

To o to właśnie chodzi – grę akcji na PC, PlayStation 4 i 5, a także X-Boxy One i X/S. Gierka jest osadzona w Forgotten Realms, a pojawią się znane fanom D&D postacie: Drizzt Do’Urden, Catti-brie, Bruenor, Wulfgar. To trochę ewenement, że Wizardzi promują tak w sumie niemagicowy produkt przy okazji ogłoszeń magicowych. Poniżej trailer, jak byście chcieli zobaczyć o co chodzi (być może „kupi was” Ozzy), to zerknijcie. Przejdźmy jednak do bardziej nas interesujących treści.

Modern Horizons 2 – spoilery

Tak, tak! Wizardowe Lato Legendy stało się okazją do zaprezentowania pierwszych, oficjalnych spoilerów Modern Horizons 2 i trzeba to Czarodziejom oddać – wiedzieli jak zelektryzować fanów Moderna. Chodzi oczywiście o przedruk Counterspella – najbardziej ikoniczna kontra Magica będzie legalna w formacie!

Do tego dostaniemy oczywiście enemy fetchlandy (niby to było przewidywane/wiadome, ale dowiedzieliśmy się, że będą one także w wersji staroramkowej i tzw. extended) z oryginalnymi, zendikarowymi artami. Ponadto, jako Buy-a-Box dostaniemy retro wersję Sanctum Preleate’a. Będą też Sagi (co najmniej jedna z nich będzie enchantment-landem). Dostaliśmy również obrazki opakowań.

Spoilery dodatku mają się zacząć 24 maja. Pełen spoiler ma być 2 czerwca, a już 3 czerwca zagramy w toto na MTGO. Pre (jeśli da radę to w sklepach) odbędą się 11-17 czerwca, a release oficjalny to 18 czerwca. Galeria z kartami jest tutaj, natomiast tutaj są alternatywne warianty ilustracji tychże kart.

Info o Dungeons and Dragons: Adventures in the Forgotten Realms

Z kolei 29 czerwca zaczną się spoilery Dungeons and Dragons: Adventures in the Forgotten Realms. Już 8 lipca dodatek pojawić się na MTG Arena i MTGO. Tydzień prereleasowy to 16-22 lipca (czyli pre będzie 16), a 23 lipca będzie release. Poznaliśmy też pierwsze karty, w tym legendarną Tiamat. Dodatkowi będą towarzyszyć Theme Boostery i 4 decki do Commandera.

Secret Lair, granie w sklepach i Arena

No i na koniec jeszcze parę mniej spektakularnych niusów, które warto odnotować. Lato Legendy będzie też obejmować superdrop Secret Lair. Niby ma być coś innego i ekscytującego. Zobaczymy.

Ważniejsze jest jednak to, że powoli wracamy do grania w sklepach – w USA od 28 maja zostają przywrócone sankcjonowane turnieje w sklepach, tam gdzie się będzie dało. Może u nas też będzie to możliwe niedługo? Oby. Ale Wizardzi zamierzają dodatkowo „dopieścić” graczy i sklepy, od 18 czerwca dorzucając do zakupów za powyżej 50$ (czyli około 185 zł) promeczkę retro Fable Passage. Miły gest, takim przypadkiem pewnie pokrywający się z releasem Modern Horizons 2 Wink Ponadto sklepy ze statusem WNP będą otrzymywać Mystery Boostery na drafty i granie w sklepach (w ograniczonej ilości).

Lato Legendy to także wieści odnośnie MTG Arena. Ważne info dotyczy tego, że pojawi się Historic Anthology 5, która doda kolejne 25 kart do ciągle rosnącej puli na kliencie. Już ujawniono (na BleedingCool i oficjalnej stronie Wizardów, ale tu linka dajemy do MTGAZone), że dostaniemy Ojutai’s Command, Ancient Grudge, Ray of Revelation, Trash for Treasure, Vorinclex, Voice of Hunger, Whirler Rogue. Pojawi się też Strixhaven College Cup, a kolejne MTG Arena Open odbędzie się w Standardzie przy okazji przygód w Forgotten Realms 31 lipca i 1 sierpnia. Będzie też specjalny event Mirror, Mirror z kartami zbanowanymi w Historicu ze zmienionymi i zbalansowanymi zasadami. Ma też powrócić Jumpstart.

 

PG News! PG

 

Magic Arena  Sealed Open

W ostatni weekend rozegraliśmy Sealed na MTG Arena. Wiemy, że Polscy gracze też załapali się na wygrane w kasie, ale że nie mamy pełnej listy zwycięzców – to nie będziemy wskazywać, kto i co. Ważne, że event znowu przyniósł nam wiele radości i fajnie pograć o kasę w limited na Arenie.

Nie obyło się niestety tym razem bez drobnych wtop. Wielu graczy miało problemy z łączeniem się do serwerów, wywalało ich przez to z gier, itd. Niektórzy przez to rezygnowali z zabawy i nie da się ukryć, że to pokrzyżowało plany niektórym graczom i ich zniechęciło.

Z czego wynikały te problemy techniczne to trudno powiedzieć tak na dobrą sprawę. Znaczy, miło by było, gdyby chodziło o to, że tak wiele osób chciało grać w evencie, że serwery nie wytrzymały. Gorzej jakby chodziło o jakieś problemy z oprogramowaniem. A Wizardzi jakoś się nie chwalą. Na osłodę rzucili zaś kod, którego jeśli jeszcze nie mieliście okazji wstukać na MTG Arena, to to zróbcie: ExperimentalOverload. Dostaniecie za niego 2000 expa.

Tolaria Online Strixhaven

13 czerwca 2021 odbędzie się Tolaria Online Strixhaven – duże wydarzenie skierowane do polskich graczy limited. Jest to dotychczas największy, polski event Limited organizowany w sieci. Tolaria Online ma na celu wyróżnienie polskich graczy Limited w cyfrowych wersjach gry Magic: the Gathering.

Najlepsi gracze na platformach MTG Arena oraz MTG Online spotkają się ponownie we wspólnym turnieju współzawodnicząc o tytuł Najlepszego Polskiego Gracza Limited w bieżącym formacie. Poprzednik – Tolaria Online Kaldheim odbyła się w formie 2-dniowego turnieju w którym wzięło udział 34 zakwalifikowanych graczy. Dzień pierwszy odbywał się formacie sealed deck a top 8 grało draft dnia drugiego. Zwycięzcą tej edycji został Ivan Milenin. Można obejrzeć profesjonalnie wykonany coverage z turnieju pod tym linkiem.

Tolaria Online, Strixhaven

Tym razem, na podsumowanie sezonu Strixhaven, organizatorzy planują zrobić solidny jednodniowy turniej zachowując w 100% format draft.

Start turnieju o 9:30. Struktura początkowych rund będzie uzależniona od ilości zgłoszonych zakwalifikowanych graczy. Top 8 docelowo zagra o 16:00 w trybie single elimination. Każde draftowanie będzie odbywać się na platformie draftpod.org a mecze będą rozgrywane na platformie MTG Arena. Udział w turnieju jest DARMOWY!
Jak się zakwalifikować? Wystarczy wysłać do organizatora potwierdzenie (np. w formie screenu ekranu) zdobycia rangi Mythic Limited na MTG Arena w sezonie KWIECIEŃ lub MAJ. Alternatywnie można wysłać potwierdzenie zdobycia 7 trophy na MTG Online w formacie Draft Strixhaven. Ostatecznym terminem zdobycia i zgłoszenia tych osiągnięć jest 31 maja. Kontakt: michal.j.pajek@gmail.com. Informacje na temat turnieju możecie śledzić na bieżąco na facebookowym wydarzeniu.
Dodatkowa opcja dołączenia do turnieju: jeśli 1 czerwca okaże się że liczba uczestników nie jest wielokrotnością 8 to tym razem utworzona będzie opcja kilku miejsc z udziałem za wpisowe 50 zł. Na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.
Tym razem Wy Gracze możecie wesprzeć event by pomóc stać mu się jeszcze bardziej atrakcyjnym i nośnym! Na serwisie wspieram.to ruszyła zbiórka funduszy gdzie w sposób donacyjny (czyli „co łaska”) można dokonać wpłaty by wesprzeć tę nowatorską inicjatywę! Link do zbiórki tutaj.

Organizatorem głównym Tolarii Online jest Nostalgia Cube – promotor casualowych formatów limited wśród polskich graczy. Głównym partnerem wydarzenia jest Guildmage.pl. Realizator coverage z finałów to WitchHub.  Patronami medialnymi wydarzenia są Guildmage oraz Psychatog.pl.

Nostalgia Cube, Tolaria Online

Szczytna inicjatywa Guildmage.pl na dzień dziecka

Serwis Guldmage.pl wyszedł z bardzo ciekawą inicjatywą „Magiczny dzień dziecka – zbieramy karty MtG dla domów dziecka”. Ideą akcji jest zebranie kart, które zalegają nam, graczom w szafkach – crap, stare commony i uncommony, landy itp. We współpracy z lokalnymi sklepami organizowana jest zbiórka, następnie karty będą przekazywane do wskazanych ośrodków. Razem z nami, czyli serwisem Psychatog.pl, zostanie przygotowana prosta instrukcja, która pozwoli poznać podstawowe zasady gry i wskazówki, jak budować talie z tysięcy różnych kart. Instrukcje zostaną wydrukowane i dostarczone, np. do domów dziecka, razem z kartami.

Jeśli chcecie pomóc, to wystarczy, do końca maja przekazać swoje karty pod jeden z adresów sklepów. Możliwa jest też inna forma pomocy i wolontariatu – szczegóły w poście Guildmage’a. Zachęcamy też do kontaktu mailowego z pomysłodawcą: info@guildmage.pl.

 

PW Przegląd prasy branżowej PW

 

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

 

 

PU Wieści z Psychatoga PU

 

Magic Lore – trzeci etap Projektu

Do opublikowania został nam ostatni artykuł z trzeciego etapu Projektu Magic Lore Pl (o konsekwencjach aktywacji Sylexu), ale musimy nad nim popracować. Szczegóły dotyczące zakresu tematycznego obecnego etapu znajdziecie tutaj.

Ostatni opublikowany artykuł: Magic Lore – Karn: biografia

 

Patronite

Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

 • Łukasz 'Cezu’ Ceran
 • Michał Sumka
 • Paweł Szczęsny
 • Rymika Myślicka
 • Piotr Gliźniewicz
 • Jakub Rojek z Wilda Software
 • Sebastian Pustelnik
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Sklep StrefaMtg.pl
 • Sklepy Graal.pl

 

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

 

PG Finanse PG

 

Tygodniowe Notowania MCM

Standard

Wzrosty
Spadki
6.22 zł
+170.00%
5.53 zł
-43.93%
4.93 zł
+167.50%
5.07 zł
-38.89%
5.53 zł
+103.39%
18.43 zł
-37.11%
9.81 zł
+90.18%
5.94 zł
-37.07%
11.75 zł
+82.14%
6.91 zł
-33.33%

Pioneer

Wzrosty
Spadki
4.93 zł
+2,040.00%
9.21 zł
-77.90%
6.86 zł
+893.33%
6.63 zł
-65.96%
6.86 zł
+831.25%
17.83 zł
-61.11%
8.52 zł
+825.00%
4.79 zł
-58.23%
6.91 zł
+689.47%
13.82 zł
-57.14%

Modern

Wzrosty
Spadki
4.70 zł
+1,940.00%
7.28 zł
-70.13%
5.76 zł
+1,150.00%
9.58 zł
-69.19%
10.36 zł
+837.50%
14.74 zł
-67.18%
8.15 zł
+532.14%
6.82 zł
-67.11%
6.91 zł
+500.00%
4.79 zł
-65.33%

Eternal

Wzrosty
Spadki
5,665.77 zł
+111,819.93%
6.91 zł
-80.34%
7,830.70 zł
+99,958.27%
4,947.19 zł
+99,900.00%
9.21 zł
-79.98%
6,909.48 zł
+99,900.00%
9.21 zł
-79.90%
6,356.72 zł
+99,900.00%
32.24 zł
-78.11%

Tygodniowe Notowania MTGO

Standard

Wzrosty
Spadki
1.28 TIX
+37.63%
1.29 TIX
-33.85%
2.37 TIX
+36.99%
2.18 TIX
-29.68%
2.06 TIX
+17.71%
3.79 TIX
-28.22%
3.25 TIX
+12.85%
1.41 TIX
-26.18%
2.50 TIX
+7.76%
1.41 TIX
-26.18%

Pioneer

Wzrosty
Spadki
1.49 TIX
+119.12%
4.79 TIX
-35.96%
1.30 TIX
+96.97%
5.49 TIX
-34.57%
1.07 TIX
+91.07%
1.13 TIX
-32.74%
1.11 TIX
+73.44%
1.15 TIX
-30.72%
2.61 TIX
+62.11%
2.82 TIX
-26.75%

Modern

Wzrosty
Spadki
3.34 TIX
+61.35%
3.61 TIX
-32.02%
1.34 TIX
+59.52%
1.07 TIX
-25.69%
1.43 TIX
+47.42%
10.00 TIX
-25.32%
4.99 TIX
+45.48%
4.02 TIX
-24.58%
2.01 TIX
-23.57%

Eternal

Wzrosty
Spadki
1.55 TIX
+80.23%
1.04 TIX
-56.67%
3.45 TIX
+76.92%
3.07 TIX
-35.37%
3.02 TIX
+42.45%
2.28 TIX
-29.63%
1.43 TIX
+41.58%
13.86 TIX
-28.37%
3.30 TIX
+41.03%
16.63 TIX
-26.90%
2021-05-10, Źródło: ManaVault.pl

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze