Błyskawiczna prasówka magicowa #81 – Magic: the Gathering w 2022 roku

Minęły święta, minął stary rok, a my wracamy z prasówką. Tym razem trudno wskazać jakiś konkretny temat tygodnia, bo okres ostatnich trzech tygodni był raczej dość spokojny. Coś się działo, ale nie było nadmiernie ekscytujących, dużych njusów. Życzmy więc sobie, by  Magic: the Gathering w 2022 roku przynosił nam same pozytywne emocje, same dobre i ciekawe karty, wciągające formaty i formy gry, a przede wszystkim żeby czas spotkań z innymi graczami powoli zaczął wracać do normalności, mimo covidowej pandemii, inflacji i innych problemów. Oby to był dobry rok dla nas wszystkich. I oby było więcej takich eventów jak Decathlon, Hammerheim oraz więcej Paprykarzy (i im podobnych eventów).

A tymczasem zapraszamy do przeglądania zebranych materiałów.

PR Temat tygodnia PR

 

Magic: the Gathering w 2022 roku

Dostajemy leaki i spoilery Kamigawa: Neon Dynasty i to jest coś co nas czeka w najbliższych miesiącach – nowy dodatek. Później zaś kolejne, z na pewno wyczekiwanym setem osadzonym w czasie Wojny Braci. Będą też produkty suplementarne, które ucieszą nie tylko Commanderowców, ale i fanów limited, un-setów, a także Warhammera i LotRa. Produktów zatem nie zabraknie. Oby ich jakość była równie dobra co ilość, a żeby towarzyszyły temu eventy na żywo (i online też, niech i tu i tu będzie dobrostan). I dlatego życzmy sobie, by cały ten rok był dla magicowców równie pozytywny co jego zapowiedzi.

 

PG News! PG

 

Secret Lair: Astrology Lands

Wizardzi opublikowali kolejne Secret Lair. To  będzie wyjątkowe, bo będzie się składać wyłącznie z basic landów. To raz. Druga sprawa, że mają one być dostępne przez cały rok 2022. Co więcej, tym razem będą to swampy, w liczbie 5 sztuk, praktycznie o tej samej grafice (tylko nieco różniące się kolorami). To w gruncie rzeczy nowe podejście, jeśli chodzi o Wizardów i to co dostajemy w Secret Lair. Chociaż to tylko basic landy, de facto oznacza to, że Wizardzi po raz pierwszy w tak nielimitowany sposób sprzedają single na rynku.

Stan MTGO na 2022 rok

Wizardzi dali ważne ogłoszenie. MTGO będzie teraz zarządzane technologicznie przez zewnętrzne studio, czyli Daybreak Games. To ludziki od gier MMORPG, np. Star Wars Galaxies, DC Universe Online, powiązani także z tytułami w świecie LOTRa i D&D. Teraz zajmą się wdrażaniem nowych setów, uaktualnianiem platformy, eliminacją bugów i tym podobnymi sprawami. Oby to partnerstwo okazało się czymś pozytywnym dla community.

Hammerheim – czyli turnieje online tez mogą być świetne!

Michał Pajek zorganizował drużynowy event, który doskonale opisał Radek Kaczmarczyk. I w zasadzie odsyłamy do tego tekstu, bo tam jest zawarte wszystko co trzeba. Co ważne, czekają nas jeszcze finały, które będą zapewne streamowane (przez Radka, z delayem). To zaś oznacza, że Hammerheim jeszcze dostarczy nam fajnych emocji. Info o finałach szukajcie na facebooku pod tym linkiem i hashtagiem z nazwą wydarzenia.

SCG kończy z coveragem

Do tego njusa najlepiej pasują słowa: „coś się kończy…” i tylko pytanie, czy kontynuacja,  że „coś zaczyna” też jest prawdziwa. Na pewno jednak kończy się współpraca SCG z Cedriciem Phillipsem i Patrickiem Sullivanem w tym rozumieniu, że nie są już zatrudniani w SCG. Wynika to w dużej mierze ze zmiany polityki SCG w kontekście coverage’u. SCG zdaje się z niego rezygnować – widać nie było to już opłacalne, co w czasie pandemii też ma swoje uzasadnienie. SCG jednak zaczyna wracać do organizowania eventów na żywo. Nie będą to jednak tylko magicowe wydarzenia, a coś bardziej w rodzaju konwentów.

Tym samym można powiedzieć, że weszliśmy w pełni w czasy streamingu. Relacje z dużych eventów pewnie będą pojawiać się czasem u Wizardów, ale zasadniczo ani Wizardzi, ani CFB, ani SCG już nam relacji z tych największych turniejów nie zapewnią. Smuteczek i – o ile się coś nie zmieni, czego też wykluczyć nie można – koniec pewnej epoki.

Decathlon i finały Decathlonu

Nie będziemy się zagłębiać w szczegóły tego eventu na MTG Arena, bo już w sumie to za nami. Warto jednak zaznaczyć, że w community można usłyszeć pozytywne głosy na jego temat. Wygląda na to, że się taka wieloformatowa dyscyplina przyjęła dobrze. To zaś powinno skłaniać ku temu, że Wizardzi jeszcze do tematu wrócą i kiedyś zorganizują kolejna edycję. Oby, bo pomijając już to czy ktoś np. lubi Alchemy, czy gra tylko limited, czy nie, była dobra okazja do grania Magica i dzielenia się wrażeniami z innymi graczami. A przy okazji do wygrania setów Kamigawy na MTG Arena.

Alchemy na razie bez zmian

Przy okazji, pamiętacie, że Alchemy weszło do gry i miało pozwalać na rebalansowanie kart, meta i decków? No to jeśli spodziewaliście się gwałtowanych ruchów, to musicie poczekać do Arena Opena, gdzie będzie grane właśnie Alchemy. Później zaś dojdzie do rebalansu, na pewno nie wcześniej. Są osoby zawiedzione tym ruchem i zaskoczone, bo mogliśmy się spodziewać czegoś innego. Ale cóż, Wizardzi widać są zadowoleni z tego co mamy i na razie nie są gotowi, by dokonywać zmian w meta.

William Jensen dyrektorem u Wizardów

Jak będzie wyglądać scena pro-graczy w 2022 roku w Magicu? Trudno powiedzieć, ale nie sposób pominąć tego, że William Jensen właśnie został zatrudniony u Wizardów jako Director of Play Programs. Funkcja ta obejmuje także casualowe granie, ale jeśli pro-player obejmuje takie stanowisko, być może dobrze to wróży graniu na bardziej zawodowym poziomie w kolejnych latach? Oby tak było i oby to była właściwa osoba na właściwym miejscu.

Chris Cox, CEO Wizards of the Coast, nowym CEO Hasbro

A to taki njus nieco poboczny, ale wart odnotowania, bo może mieć wpływ szerzej na Magica. Zmarły poprzedni CEO Hasbro musiał zostać przez kogoś zastąpiony. Tym kimś okazał się zaś Chris Cox, który do tej pory przewodził WotC. I to może z jednej strony być dobry njus, bo facet od Wizardów będzie zarządzał całym przedsiębiorstwem. Z drugiej strony, jeśli ostatnie zmiany w Magicu (Secret Lair chociażby, Alchemy, Arena, itd) nie podobają wam się, to niestety najprawdopodobniej możecie spodziewać się więcej w tym samym kierunku. Jak będzie, zobaczymy.

 

PW Przegląd prasy branżowej PW

 

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

 

PU Wieści z Psychatoga PU

 

Magic Lore – trzeci etap Projektu

Przypominamy, że w ramach Projektu Magic Lore Pl regularnie powstają filmy na kanale Akademii Nicola Bolasa. Namawiamy, do zaglądania na ich kanał, a poniżej prezentujemy listę filmów omawiających historię Magica:

Patronite

Dziękujemy naszym Patronom i Sponsorom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl. W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym darczyńcom:

 • Łukasz 'Cezu’ Ceran
 • Michał Sumka
 • Paweł Szczęsny
 • Rymika Myślicka
 • Piotr Gliźniewicz
 • Jakub Rojek z Wilda Software
 • Sebastian Pustelnik
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Sklep StrefaMtg.pl
 • Sklepy Graal.pl

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite.

 

PG Finanse PG

 

Tygodniowe Notowania MCM

Standard

6.22 TIX
-28.34%
1.74 TIX
+51.30%
3.31 TIX
-25.62%
1.80 TIX
+47.54%
1.53 TIX
-25.37%
14.78 TIX
+47.21%
4.96 TIX
-23.34%
6.33 TIX
+45.85%
2.97 TIX
-22.25%

Eternal

Wzrosty
Spadki
1.79 TIX
+159.42%
1.48 TIX
-42.19%
1.11 TIX
+131.25%
1.80 TIX
-31.03%
3.08 TIX
+88.96%
1.84 TIX
-30.04%
1.55 TIX
+80.23%
4.44 TIX
-24.87%
2.87 TIX
+66.86%
1.45 TIX
-22.87%
2022-01-10, Źródło: ManaVault.pl

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze