Przegląd prasy #10 – info o Grand Prix Warszawa 2014

Chyba najważniejszych newsem tygodnia była aktualizacja na stronie Gordian Knots, gdzie znaleźć można podstawowe informacje o nadchodzącym Grand Prix Warszawa 2014. Znamy lokację, ceny main eventu i side eventów oraz obrazek maty, która muszę przyznać, bardzo przypadła mi do gustu.

Oczywiście prezentujemy także wiele innych, przydatnych i ciekawych linków do artykułów, które pojawiły się przez ostatnie siedem dni. Zapraszamy do przeglądu! 

 

W Wieści z wybrzeża W

 

W ten weekend wszyscy świętowali, więc nie było żadnych turniejów. Za tydzień zaczynają się prereleasy, także mamy wylew tekstów na temat Journey into Nyx. Dla początkujących polecam ten, są tu zawarte rady jak przygotować się na turniej prereleasowy.

Drugi tekst, który przyciągnął moją uwagę na więcej niż nagłówek, był opis projektowania kilku wybranych kart z JOU. Jeśli Was to ciekawi, rzućcie okiem tutaj. Można się sporo dowiedzieć o nowych kartach i ciągu logicznym jaki rodził się w głowach projektantów kart z WOTC.

Pamiętacie stare gry paragrafowe? Dreszcz, Wojownik Autostrady czy Wehikuł czasu to absolutne klasyki. Jak chcecie sobie przypomnieć ten klimat, to Wizardzi przygotowali dla Was małą zabawę z podróżą przez Labirynt.

 

R Przegląd prasy branżowej R

 

Info o Grand Prix Warszawa 2014

grand prix warszawa 2014 playmatNa stronie Gordian Knots, organizatora nadchodzącego Grand Prix Warszawa 2014 pojawiły się podstawowe informacje o turnieju i side eventach. Od dawna wiadomo już, że wszystko odbędzie się w tym samym miejscu co rok temu, czyli w Warszawskich Halach Expo, za to nowością jest obrazek playmaty (na której chyba Eldrazi przygotowuje sobie podwieczorek z Zamku Królewskiego). Jest także cena turnieju, szczegóły dotyczące side eventów, informacja o rejestracji (bardzo ważne, że rejestracji na main event nie można dokonywać w dzień turnieju, czyli w sobotę!). Nie wiadomo na razie jacy artyści odwiedzą nasze Grand Prix.

Polecamy dyskusję o turnieju, która odbywa się na forum.

Przygotuj się do Grand Prix Warszawa, cd.

Podrzucamy kilka linków związanych z sealedami lub draftami w bloku Therosa. Na razie z oczywistych względów nie ma w nich mowy o JOU, ale naprawimy to już niebawem publikując naszą Dokładną Analizę Spoilera oraz Filmową Ocenę Kart w wykonaniu Sołtysa. Tymczasem polecamy:

Recurring Nightmares – czyli „tylko nie odbierajcie mi poola!”. Deck Adama Barnello miał sześć erek, a czemu mieliby mu go zabrać, to już w tekście. Dość powiedzieć, że to fajna historia. Sam tekst relacjonuje GP w Filadelfii i pokazuje, że nawet mocny pool nie gwarantuje Day 2. Przy okazji mamy trochę narzekań na system bye’ów.

Channel Karsten i Theros Block Sealed – i kolejny link z Channel Fireball. Karstena nikomu przedstawiać chyba nie trzeba, tym razem video.

Stranded in Sealed – może i Conley Woods nie jest zagubiony jeśli chodzi o sealedy, ale wielu takim co są, ten tekst się może przydać. Mamy tu garść porad, jak potraktować build pewnego konkretnego poola, jak składać i oceniać te karty globalnie. A przy okazji – to kolejny tekst nawiązujący do GP Philly.

Drafting with Nico BNG-THS-THS – GP Warszawa to nie tylko Sealed, ale i Draft, a jeśli dodamy, że Nico Bohny zdobył w swoim życiu 160 Pro Pointów, to więcej nic nie dopiszemy tylko krótko zachęcimy do kliknięcia i obejrzenia filmiku.

Raport z PTQ w Sheffield

Raport udowadniający, że nie trzeba być starym wyjadaczem turniejowym, aby wygrać duże PTQ. Turniej miał 8 rund z draftem w Top 8. Macie tu opisy decków, draftowania i najważniejszych meczy.

Journey into Nyx w constructed

Nyx Guided Tour – trochę omówień poszczególnych kart pod kątem Constructed i trochę decków. Carsten Kotter zabiera nas w podróż po konstrukcyjnym potencjale JOU.

Journey Into Journey Into Nyx – mniej więcej to samo co wyżej, ale w wykonaniu Joha Ravitza i pod kątem Standardu.

State of the Program

Tydzień temu wspominaliśmy przez okazji tego raportu o dyskusji na forum wokół nowego klienta. Tym razem temat znowu wypływa, bo mamy prosto z Mothershipa informację o postępie prac. Poczytajcie. Warto też wspomnieć o tym, że Bayou będzie promką w kolejnym miesiącu po Force of Will. Pojawi się także popularna kostka, a ma to związek z opóźnieniem w pojawianiu się JOU na MTGO i będzie to niejako wynagrodzeniem za późniejszy release. Ponadto, 23 kwietnia znowu czeka nas dłuższa przerwa w działaniu klienta. Jeśli chodzi o decki to tekst zwraca naszą uwagę na GW Aggro (Standard), Gobliny (Pauper), GBw Whip (Block Constructed), High Tide (Legacy) i Oath (Classic).

Link tu.

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

Tym razem nie obrodziło standardem.

Modern: Delver Zoo, czyli jak połączyć Nacatle z Delverami; Allosuarus Pod, czyli może i ambitnie, ale i niezwykle ciekawy deck na Birthing Podzie, który przesuwa CMC stworów w kierunku takich cudów jak Primeval Titan, Craterhoof Behemoth, Terastodon, Woodfall Primus. Szalone, no nie?

Legacy: Defence of the Heart deck – kolejna talia z Emrakulami, która korzysta tym razem z pewnego starego enchantmentu, by dać efekt podobny do Tooth and Nail, etc.Do kompletu jest jeszcze Xenagos w boskiej wersji i Grieselbrand oraz Iona, Skield of Emeria oraz zestaw kontr; Poison – a to już wersja decku ze zbanowanym w Modernie decku na Blazing Shoal. Wychodzi na to, że i w Legacy można próbować zatruć życie przeciwnikowi.

Commander: Xenagos Beasts – na deser jeszcze deck do EDH, a czego można się spodziewać, to widać już po samej jego nazwie. 

 

-x-

Tyle na dziś, pozdrawiamy jeszcze świątecznie!

Ober & Emil

Kezzerdrix

źródło: „Tales from the Pit” #751

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze