Przegląd Prasy #120 – Adam Bajerowicz w Top 8 GP Manchester

Przegląd ma ładną okrągłą liczbę i fajnie się złożyło, bo ubiegłe dni przyniosły kilka dobrych informacji. Zacznijmy od bardzo nieładnego z naszej strony przeoczenia – ponad tydzień temu Artur Panfiłow wygrał 2015 MKM Series SuperFinals w Legacy o czym powinniśmy poinformować w poprzednim przeglądzie. Przepraszamy i ogromnie gratulujemy! Ze spraw bieżących, na Grand Prix Manchester Adam Bajerowicz z Mtg3cityteam zrobił Top 8, również przesyłamy wielkie gratulacje za świetny występ! Do tego Wizardzi wypuścili już całą listę Eternal Masters. 

Oczywiście polecimy Wam dziś też sporo fajnych materiałów Magicowych, nie powinniście się nudzić :)

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Grand Prix Manchester

Dobry ziomek Raphael wygrywa „standardowe” GP w Manchesterze : ) Niestety po drodze kosi naszą wschodzącą gwiazdę : ( Adam Bajerowicz z Mtg3cityteam zrobił w ładnym stylu Top 8 tego turnieju, gdzie niestety uległ znanemu prosowi (jego Bant Company przegrał z GW Tokens). Gratulujemy panom z całego serca i życzymy dalszych sukcesów!

Adam Bajerowicz z Mtg3cityteam 2

Adam Bajerowicz

Adam Bajerowicz z Mtg3cityteam 1

Mtg3cityteam na GP Manchester

Innym Polakom niestety nie poszło już tak dobrze. Najlepsi jakich wyłapałem w standingach:

29 Widawski Xavier 36 (nie dam głowy czy rodak, ale nazwisko swojskie)
101 Knociński Przemek 33
120 Kępiński Michal 31
123 Lewandowski Bartłomiej 31
167 Bruski Bartosz 30

Warto dodać, że w tym GP zagrało 1695 zawodników. Podczas tego samego turnieju Grzegorz Kowalski był ładnie przedstawiony w coverage’u Wizardów z deck techem: Abzan Rites. Z drugiej strony księżyca pojawiła się także dość mocna informacja o dyskwalifikacji Fabrizio Anteriego podczas czwartej rundy GP. Znany pros oszukiwał podczas tasowania własnej talii układając landy i czary w wygodnej konfiguracji. Śledztwa użytkowników Reddita ponoć dowodzą, że oszukiwał z tasowaniem już wcześniej. Anteri został także czasowo zawieszony w Teamie EUreka.

Grand Prix Minneapolis

Tu już turniej, który nas ciut mniej dotyczył. Nie przeszukałem dobrze standingów, ale wątpię, by grał tam jakiś Polak. Zagrało 1530 osób, formatem był standard, a całość wygrał Alex Johnson, który również poprowadził GW Tokeny do triumfu. W finale uległ mu Shota Takao grający Bant Humanami.

Alex Johnson GP Minneapolis 2016

Alex Johnson – GP Minneapolis 2016 winner

2015 MKM Series SuperFinals

Jeszcze raz bijemy się w pierś za przeoczenie tego turnieju. Jeszcze raz też gratulujemy Arturowi Panfiłowowi, który podbił 2015 MKM Series SuperFinals w formacie Legacy! Wpierw dostał się do turnieju głównego na MKM Series w Pradze, następnie w SuperFinałach pokonał swoich wrogów za pomocą Legacy Landów.

2015 MKM Series SuperFinals Legacy - Artur Panfiłow

Co do samych SuperFinałów: MKM zorganizowało je we Frankfurcie. Był to turniej gdzie zagrało 32 graczy, którzy zwyciężali w ich turniejach w minionym roku. Grali w czterech różnych formatach – T2, Modernie, Legacy i Vintage i tak wyłoniono czerech graczy. Ci zwycięzcy dostali potem możliwość podpisania kontraktów i sponsoringu ze strony MKM. W pozostałych formatach triumfował Julien Berteaux (standard, znowu GW Tokeny), Tomas Mar (Vintage, Tempo Control) i Tim van der Lans (modern, Ad Nauseam).

 

Wieści z wybrzeża i okolic

 

Znamy całe Eternal Masters

Wizardzi pokazali już wszystkie karty z Eternal Masters. Jest kilka perełek, niestety nie ma oczekiwanej przez wszystkich Damnacji. Kolejną bolączką jest mały nakład i wiele osób narzeka, że nie będzie nawet możliwości podraftowania, bo sklepy na pniu wyprzedały boksy. Tu polecamy posymulować sobie otwieranie boosterków Eternal Masters, tyle jako Psychatog możemy dać na pocieszenie. A tu przedstawiamy opłacalne rary i mythici z EA, które chcielibyście otworzyć w boosterach:

source: http://imgur.com/nysKco0

source: http://imgur.com/nysKco0

Promki na nadchodzący sezon

Za czerwiec wygracie na FNMach Sylvan Scrying:

Sylvan Scrying

FNMy lipcowe rozegracie walcząc o Spatial Contortion:

Spatial Contortion

Sierpień da Wam w nagrodę FNMową Crumbling Vestige:

Crumbling Vestige

Obrazki ciekawe, ale wybór kart niestety nie zwala z nóg.

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Bant Eldrazi Company

Eldrazi w kolorze Banta zawitały do Moderna. Zaistniały także w Standardzie, a Oliver Tiu nimi 4-0 na Magic Online Championship, choć tak na dobrą sprawę to po prostu 4C Cryptolithe. Eric Froehlich tak jednak zdecydował się ja opisać i nazwać – niech mu będzie. W efekcie mamy krótki przewodnik po talii.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Relacja od zwycięzców: GP Charlotte i GP Los Angeles

W ubiegłym tygodniu dostaliśmy dwie bardzo przydatne relacje od zwycięzców ostatnich Grand Prix w modernie. Pierwsza relacja jest spod pióra Andreasa Ganza z opisem jego Ad Nauseam, którym podbił Szarlotkę (o tym decku pisał też Bob Huang). Druga zaś jest autorstwa Simona Slutsky’ego, który opisał swoją morską batalię, jaką poczynił ze swoją armią Merfolków.

Przewodnik po RG land destruction

Niszczenia landów większość graczy nie lubi, ale ostatnio czerwono-zielony deck tego rodzaju w Modernie zyskuje sobie zwolenników – moda zaczęła się chyba od SaffronaOlive’a (przynajmniej jeśli chodzi o teksty), a teraz uległ jej Eric Froehlich, który nawet zabrał talię na GP! Materiał to dość obszerny jak na CFB deck tech i przewodnik z sideboardami i opisem poszczególnych kart.

8 rzeczy wartych uwagi z modernowego weekendu

Być może GP Charlotte przez długi czas będzie się kojarzyć nie z Modernem, a z wtopą przy pairingach, ale Frank Karsten pokazuje, że turniej ten – i ten w Los Angeles warto zapamiętać z innych powodów. Biorąc pod uwagę brak sensownego coverage’u, ten tekst można też potraktować jako jego zastępstwo.

Modern to teraz lepszy format – dlaczego?

W tym tekście PVDR tłumaczy nam dlaczego Modern ozdrowiał – starczyło go wyciąć z Pro Tourów i zbanować Eldrazich, odbanować Sworda i Ancestrala. Do tego doszły nowe karty i nagle Modern się wyleczył. PVDR twierdzi też, że jest lepszy dlatego, że… przypomina Legacy! Jak by nie było, to jeden z bardziej komentowanych tekstów na temat Moderna w minionym tygodniu, więc choćby dlatego wart odnotowania, przeczytania i zajęcia opinii.

Ciekawe decki:

 

LEGACY/VINTAGE

Modyfikujemy cuda

Brian DeMars szykuje się już na letnie turnieje Legacy. Z tej okazji odświeża swoje Miracle i opisuje kilka nowości jakie pojawiły się w tym archetypie w ostatnim czasie. Dla bardziej zaawansowanych to okazja do zwrócenia uwagi na ciekawe techy. Dla nie grających Legacy to z kolei okazja do zapoznania się z tą talią.

Top 5 Decków w Legacy

Brian Braun-Duin krótko przedstawia najpopularniejsze i najlepsze decki w obecnym meta. Wśród nich Miracles, Grixis Delver, RG Lands, Storm i Eldrazi.

 

 Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Przewidywania co do Commandera 2016

Żeby nie było, że w Złotej Rybce tylko SaffronOlive robi teksty dotyczące wartości i zawartości tego rodzaju produktów, to tym razem Tomer Abramovici zajął się przewidywaniem tego, co znajdzie się w pudełku z Commaderem 2016. Materiał dla wyczekujących tego produktu wydaje się być interesujący.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

11 porad i tricków w SOI

Neal Oliver napisał tekst, w którym opisuje kilka kart i ciekawych interakcji w limited SOI. Przyznam, że to trochę pretekstowe i nie jest ten materiał jakoś szczególnie treściwy, ale zawsze lepiej to wiedzieć. Jeśli dzięki temu urwiecie grę raz na jakiś czas, to warto było tu zerknąć. 

Mill w SOI

Sameer Merchant przedstawia tu deck draftowy z archetypu, który nie należy do zbyt popularnych w SOI. Okazuje się jednak, że da się nim wygrywać o ile uda się trafić z kartami. Jak taki deck wygląda? Co jest w nim dobre i ważne? O tym w tym tekście.

Flashback drafty – 3x X edycja

I jak co tydzień kolejna garść informacji i drafcik na temat flashback draftów. Tym razem, jak w tytule, rzecz dotyczy X edycji Core Setu.

 

 

INNE

Przewodnik dla początkujących na MTGO

AJ Sacher przygotował bardzo ładny i szybki tutorial dla nowych graczy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Magic: the Gathering Online. Całość przedstawiona w formie jutubowego video (prawie 50 minut, wszystko po angielsku):

Znajdziecie tam:

0:37 – Account and Client (jak założyć konto i ogarnąć program)
1:59 – Home and Navigation (strona główna i nawigacja)
2:30 – Collection Tab (zakładka z kolekcją)
5:00 – Deckbuilding (budowa talii)
8:23 – Binders (klasery)
9:31 – Solitaire/Gamestate (pasjans/stan gry)
12:01 – Stops/Priority (stopy w grze i priorytet)
13:36 – Playing the Game (granie gry)
21:07 – Store Tab (zakładka ze sklepem)
21:50 – Economy 101 (ekonomia, kasa, bilety)
23:37 – Trade Tab/Trading (handlowanie)
25:05 – Help Tab (zakładka z pomocą)
25:58 – Account Tab (zakładka własnego konta)
30:08 – Hotkeys/Controls (skróty klawiszowe/kontrola)
38:32 – Play Lobby (lobby gdzie gramy)
40:42 – Drafting (draftowanie)

Krwawa sobota na GP Charlotte

To wpis blogowy jednego z sędziów, którzy zajmowali się obsługą GP w Charlotte. Tekst pozwala zrozumieć co się tak właściwie stało, że mieliśmy tę całą wtopę pairingową i problemy z normalnym przebiegiem turnieju. I nie jest to próba usprawiedliwienia się tylko rzeczowe omówienie problemu.

Magicowe epitafium

Smutna historia, niby drobnostka, ale w pewnym sensie też bardzo pozytywna. Syn redditowca, który założył temat, zmarł niedawno. Został jednak upamiętniony w postaci plansewalkerowej karty – Joel, Divine Planecrafter. Sama karta jest przemyślana, świetnie zrobiona i wydrukowana, ale to akurat drobiazgi. Tu liczą się tak naprawdę intencje i też pokazują interesujący i wzruszający element magicowej społeczności.

Stan Programu

Newsów w tym tygodniu praktycznie nie było, Jahn tylko kilka kwestii przypomina mało istotnych. W sekcji opinii analizie zostało poddane za to GP Charlotte, a właściwie problemy z oprogramowaniem na tym turnieju. To uzupełnienie tego blogowego linku, który macie nieco wyżej. Oba teksty pozwalają zrozumieć co się stało, choć Jahn trochę też opowiada o swoich planach na GP i jego wypowiedź jest nieco rozwodniona i powtarza część kwestii. Na pewno jednak warto w tym tygodniu zerknąć na pytanie sędziowskie. Jest tu opisana całkiem ciekawa sytuacja z artefaktami, Ancient Grudge i Ertai’s Meddling. W deckach 4C Cryptolithe (T2), Merfolki (Modern), Naya Knigh of Reliquary (Legacy) i Burning Oath w Vintage. Na koniec ceny, ale teraz mamy dość chaotyczny okres, więc sporo zawirowań, m.in. związanych z Eternal Masters.

Nevinyrrals Disk

I na koniec jeszcze ciekawostka od Steve’a Argyle’a, czyli alternatywna wersja starej karty, która swoją drogą znajdzie się też w EMA.

dysk Larrego Nivena

 

:g: Finanse :g:

 

EV Eternal Masters

SaffronOlive zwyczajowo raczy nas swą analizą wartości paczek z najnowszego dodatku, a że Eternal Masters budzi spore emocje, to pewnie wielu z was kliknie. Wychodzi z tego, że jest lepiej niż z Modern Masters 2015, ale bez szału – draftować się opłaca, kupować po cenie wizardów w sumie też, ale już płacić setki złotówek za boxa niekoniecznie. Nie dajcie się więc przesadnie ponieść hajpowi, ale jeśli potrzebujecie stapli i silnych kart ze starych setów, a macie ochotę na małą loterię, to warto wziąć zakup paczek pod uwagę.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish:

  1. Nahiri the Harbinger (Shadows over Innistrad)
  2. Jace Vryns Prodigy (Magic Origins)
  3. Shelldock Isle (Lorwyn)
  4. Daze (Nemesis)
  5. Rishadan Port (Mercadian Masques)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy mtg 23-05-2016

kliknij, aby powiększyć

-x-

tog mackiiPozdrawiamy,

– Emil i Ober

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (