Przegląd Prasy #181 – PVDDR z mono red wygrywa Pro Tour Kyoto 2017

Za nami świetny Pro Tour Kyoto 2017 (Hour of Devastation), na którym nie brak było żalu i łez, radości i sukcesów, dramatów i wielkich powrotów! Po zaciekłej, czerwonej batalii, zwycięzcą został stary pros Paulo Vitor Damo Da Rosa (PVDDR), któremu należą się ogromne gratulacje. Nasza ekipa już ciut gorzej, najlepszym wynikiem może pochwalić się Lipiński Michał, który w sumie zdobył 27 punktów i zakończył na 146 miejscu.

Oczywiście po więcej szczegółów i linków do wybranych przez nas materiałów tygodnia zapraszamy do dalszej części przeglądu!

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Pro Tour Kyoto 2017 – Hour of Devastation

Paulo Vitor Damo Da Rosa wygrywa Pro Tour Kyoto 2017, pilotując Mono-Red AggroYam Wing Chun‏ robi straszny błąd w półfinale i przegrywa nim cały mecz! Zamiast strzału i ataku Hazoret, przeszedł do combatu i stracił bezpowrotnie możliwość ataku boginią. Sytuację tę opisał ładnie Rich Hagon. W ogóle Top 8 to było emocjonujące wydarzenie, zwłaszcza w kontekście PVDDR. Już pierwszy mecz dostarczył wielu wrażeń! PVDDR przegrywał już 0-2, w trzech kolejnych grach mullując do pięciu, a mimo to udało mu się wyrwać i skończyć po świetnych zagrywkach na 3-2. Wrażenie robił też świetny sideboard… generalnie ludzie bardzo pozytywnie ten turniej mogą wspominać.

O ile go oglądali, bo trzeba jednak z żalem powiedzieć, że przez nietypowe godziny (cóż poradzić, daleka Japonia w końcu) można było zupełnie cały Pro Tour przegapić. Ale nie martwcie się! Day 1 możecie zobaczyć choćby tutaj (także z Goldfisha z omówieniem). Tu zaś jest Day 2 (i tu również omówienie z Goldfisha, dobre jak ktoś nie ma czasu oglądać) – warto w tym miejscu zauważyć, że Seth Manfield i PVDDR spotkali się przed finałami jeszcze podczas draftu w rundzie dziewiątej (obaj byli niepokonani po Day 1). Można też zobaczyć jak Manfield draftuje. A tu z kolei ładnie wyróżnione gry z Top 8. Jest też opcja obejrzeć podsumowanie od SaffronOlive’a. Nie oglądałeś więc Pro Tour Kyoto? Masz szansę nadrobić!

top 8 pro tour kyoto 2017

drabinka Top 8 Pro Tour Hour of Devastation

Polacy zaliczyli niestety średni występ, z naszych największych nadziei Urlich wróci jednak bez platyny : ( ale była szansa i będzie kolejna : )

Ostateczne wyniki Polaków:

  • 146 Lipiński Michał [27 pkt]
  • 247 Pędrakowski Tomek [19 pkt]
  • 278 Kowalski Grzegorz (Opportunity) [15 pkt]
  • 289 Górniak Mariusz [10 pkt]

A sam turniej? Dominował Mono Red. I to w sumie nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Jeśli jesteście tym faktem zdziwieni, sprawdźcie standard. Powiedzieć, że „to było do przewidzenia” to jednak za mało. Sporo było też GB. Kompletnie zawiodły zaś UW Monumenty, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę pierwotne wyniki tych decków z początku formatu. Tutaj możecie zobaczyć spisy decków ze standardu, które zrobiły 6 i więcej wygranych.

Warto tu jeszcze na koniec podkreślić jedną rzecz – sezon się skończył. Krótkie jego podsumowanie możecie zobaczyć tutaj. To był ciekawy czas. A co dalej? Czas pokaże. Na razie PVDDR się cieszy z wygranej Pro Toura i zdobycia tytułu Player of the Year (Rookie to Ben Hull). Cieszmy się z nim :)

PS: dla fanów LSV radosna może być wieść, że będzie on od przyszłego sezonu grał w teamie CFB! 

Paulo Vitor Damo Da Rosa, zwycięzca Pro Tour Kyoto 2017

Paulo Vitor Damo Da Rosa, zwycięzca Pro Tour Hour of Devastation, Kyoto 2017

 

MKM Series Praga 2017

Trochę przeoczyliśmy event będąc zbyt wpatrzonymi w Pro Tour, ale czujność kolegów po fachu postawiła nas na odpowiednie tory. W Pradze odbył się kolejny turniej z serii MKM, czyli turniejów pod flagą serwisu do handlu kartami – MagicCardMarket. Wydarzenie o tyle ciekawe i ważne, że masa naszych krajowych wojowników odniosła tam spektakularne sukcesy: Tomasz Szadziul, zaliczył Top 8 w turnieju Legacy (zagrało 295 osób!!!) pilotując Elfy.  Taki sam wynik mieli Łukaszek Mateusz (Mono Red) i Łukasz Fliegel (UW Monument) w standardzie (zagrało 77 osób wg standingów po swiss). Jeszcze fajniej pojechali: Tomasz „Sodek” Sodomirski (Neverending Dredge), który wskoczył aż do finału moderna (310 osób!) oraz Maciej Fidzi” Fidziński (Workshops), który również zaliczył finał, tym razem vintage (zagrało 30 osób wg standingów po swiss). W Vintage także ładnie pograł Michał Kluczek (Dredge), który niestety odpadł w półfinale właśnie z Fidziem. Ogromne gratulacje za te wyczyny!

 

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Hasconowe promo

Pokazano promki na Hascon. Będą nimi Sword of Dungeons & Dragons, Grimlock, Dinobot Leader i Nerf War. Warto zauważyć, że będą to ekskluzywne promki, prawdopodobnie niedostępny w inny sposób niż podczas Hasconu. A przy okazji, chcecie obrazek Sworda w dużej rozdzielczości? To macie!

Zmiany w Magic Online Player Rewards

I to pozytywne, kto by pomyślał! Od teraz będzie można zdobyć maksymalnie 6 paczek jednokartowych boosterów. To zaś za udział w turniejach (ligach) lub zakupy ze sklepu na jakieś 40$. W obu wypadkach będą po trzy paczki. Lig należy rozegrać minimum pięć. Co ważne, paczkami będzie można trejdować. Co jeszcze ważniejsze, w paczkach można będzie trafić na dość syte rzeczy, czego przykładem jest Cuombajj Witches z nowym artem (miejmy nadzieję, że to kiedyś trafi na papier, np. w Iconic Masters, bo jest to piękny art). Ale jest też Stoneforge Mystic, Fatal Push i parę innych rzeczy.

Godzina dewastacji

Bolas przybywa, Bolas niszczy Amonkhet! Cóż dodać więcej. Opowieść została ciepło przyjęta przez redditową gawiedź. Przekonać się możecie o tym tutaj.

Dyskwalifikacja na GP Toronto

Taka opowieść ku przestrodze i okazja do ponarzekania na Wizardów. W pierwszej kwestii chodzi o „collusion”, przekupstwo i odpowiedni dobór słów. W sprawę wmieszany jest pewnie niezbyt uczciwy gracz (ale nie będziemy go tu wymieniać z imienia i nazwiska, znajdziecie to info w wątku na reddicie jak jesteście ciekawi), który wykorzystał sytuację, nowego gracza i wszystko skończyło się na DQ. W drugiej kwestii chodzi o fakt, że o całej sprawie dowiadujemy się z reddita, a nie oficjalnej relacji z Toronto. Co prawda to było GP w limited, a sama sprawa ma indywidualny charakter, może nie trzeba jej rozdmuchiwać, ale sam fakt, że opis turnieju jest tak skąpy, że ograniczył się do „top stories” i przedstawienia Top 8 jest bardzo smutny. No, ale widocznie wszystkie siły zostały już wtedy przeniesione do Japonii, aby dać niezłą relację z Pro Tour Kyoto, który jest o niebo ważniejszy. Coś za coś.

Nowi Hall of Famerzy

Przy okazji Pro Tour Kyoto dowiedzieliśmy się, kto wejdzie do Hall of Fame. Okazuje się, że będą to Josh Utter-Leyton i Martin Juza – dokładnie opisani w tym artykule Wizardów.

C17 i mały przeciek

Nie żeby tego nie było wiadomo od jakiegoś czasu, ale mamy kolejne potwierdzenie, że w C17 zobaczymy: WG koty, 5C Dragony, Mardu Wampiry i Grixis Wizardy. Dostaniemy oczywiście 54 nowe karty i po 10 dwustronnych tokenów. Czyli tak jak to było do tej pory.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

 

Mistrzostwa Polski 2017

W tym roku odbędą się Mistrzostwa Krajów, według starej formuły. WMCQ nie spełniały swojej funkcji, WOTC rozbijając duży, czcigodny i epicki turniej na 3 małe coś-tam-coś-tam-q tylko pogorszyło frekwencje i prestiż imprezy. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i oto one, Nationalsy w pełnej krasie. Dwa dni turniejów, dwa formaty, Top 8 i jeden Mistrz! Do tego w tradycyjnej już miejscówce (nie jakiejś wybitnej jakościowo, ale dość przychylnej) – przy Lotnisku Okęcie w Warszawie, a Hotelu niegdyś zwącym się Gromada, a obecnie noszącym nowe imię „Sangate Hotel”. Według informacji Wizardów organizatorem jest pruszkowsko-warszawska Galaktyka Gier, która postara się dostarczyć imprezę na najwyższej jakości. A my jako Psychatog postaramy się dostarczyć Wam więcej info o imprezie w przyszłości i prawdopodobnie też zrobić relację na miejscu z rozgrywek : )

Od organizatora:

Miejsce turnieju: 
http://www.sangate-hotel.pl/
Polecam dla zdecydowanych oczywiście różnego rodzaju promocje na portalach rezerwacyjnych. Później będą dostępne pokoje w cenach znacznie niższych niż „recepcyjne” aż do wyczerpania zapasów (pokoi oczywiście) Dostępne będą także karnety parkingowe. 

Ceny pokoi (śniadanie wliczone w cenę): 
sektor biznes:
pokój 1-osobowy – 212 zł brutto
pokój 2-osobowy – 248 zł brutto

sektor standard:
pokój 1-osobowy – 180 zł brutto
pokój 2-osobowy – 210 zł brutto

Aby uzyskać rezerwację w tej cenie prosimy o kontakt przez PW. Ceny to około 50% z cennika w recepcji. Na portalach rezerwacyjnych w chwili obecnej można znaleźć oferty za około 150 – 190 zł ale najczęściej nie zawierają śniadań. 

Format turnieju:
Standard / Booster draft z liczbą rund uzależnioną od frekwencji. Przykładowo przy +226 graczach będzie to 12 rund (plus TOP 8 ) w tym 6 rund drafta.
Poniżej 226 graczy będzie w sobotę 5 rund standard i 3 rundy drafta, a w niedzielę Top 8 w standardzie

LCQ i LCT
W piątek odbędą się turnieje kwalifikacyjne oraz turnieje o BYE. Będzie minimum 10 LCQ oraz 10 LCT. Pierwsze z nich dadzą możliwość zagrania na MP te drugie dadzą 2-rundowego BYE na MP. Turnieje te będą także w Standardzie.

Gwarantowana pula nagród to 42 boxy oraz maty i bilety na World Cup. Ilość promek Nationalsowych będzie limitowana i ich dostępność będzie zależna od kolejności rejestracji

Planowane side eventy to: przynajmniej jedno PPTQ, drafty Modern Masters, turnieje Legacy oraz Modern oraz mniejsze turnieje „na żądanie”. Za wyjątkiem PPTQ wszystkie side eventy będą miały mnożnik PPx3. Chociaż termin „Nationals” jest zastrzeżony tylko dla głównego turnieju to chcemy, aby gracze innych formatów wzięli udział w „swoich” turniejach i poczuli atmosferę Mistrzostw Polski także….. WoTC chce przywracając MP stworzyć drugi po GP najbardziej prestiżowy turniej w danym kraju (a tam gdzie GP nie ma będzie to turniej nr. 1 w sezonie).

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Czemu gram Mono Redem na Pro Tourze?

Po pierwsze, Seth Manfield dostał się do Top 8 Pro Toura. Po drugie, jeszcze przed turniejem wytłumaczył, czemu zdecydował się właśnie na ten deck. Tak że chyba warto poczytać. Żeby było zabawniej to samo mówił BBD.

11 najlepszych decków Standardu

I żeby było jeszcze zabawniej, z Manfieldem i BBD zgadza się Craig Wescoe, umieszczając ten deck na pierwszym miejscu listy. A pozostałe decki? Sprawdźcie tę listę i potem porównajcie ją sobie z wynikami z Pro Toura.

10 kart do załatwienia Mono Reda

Mam nadzieję, że w tym momencie zauważyliście, co tu się stało. Kolejny tekst o Mono Redzie i w jego kontekście i to jeszcze przed Pro Tourem (nie jedyny, ale te z TCG najciekawsze – w zasadzie wszyscy wiedzieli, że red jest dobry)! Tym razem od Adama Yurchicka, który przedstawia nam 10 kart, które mogą pomóc w zwalczeniu palącego problemu standardu.

Ciekawe decki:

 

MODERN

4 tysiące słów o tym jak korzystać z Karna i Ugina w Tronie

Jeden z ciekawszych i dłuższych wpisów z reddita. Coś dla miłośników grania Tronem. To w zasadzie poradnik tego jak korzystać z Karna i Ugina, kiedy te karty są dobre, kiedy złe, kiedy i ile je wkładać do decku, jakie triki z nimi można wykonać. Warto tu zajrzeć jeśli tą talią gracie lub musicie się z nią mierzyć.

Implikacje z modernowego Pro Toura

Może nawet nie tekst, ile temat ważny, bo Modern ma się dobrze, ale bardziej dlatego, że Wizardzi w nim nie kombinują niż dlatego, że tak o niego dbają. Problem w tym, że do tej pory Pro Tour i Modern trochę się gryzły. Jordan Boisvert trochę dokładniej omawia tu temat, poruszając szczególnie kwestię banów.

Modernowe innowacje z SCG Atlanty

I jeszcze jeden tekst z Modern Nexusa. Tym razem coś dla miłośników decklist. Mamy tu kilka ciekawszych rozwiązań z czterech talii, m.in. GB Rock i Shadow Domain Zoo. Nic rewolucyjnego, ale trochę świeżości w spisach.

Raport z PPTQ: Breach Valakut

Jak w tytule – to raport z PPTQ, czyli turnieju takiej sobie rangi, ale trochę brakowało takich tematów ostatnio. Skoro więc jest okazja coś takiego wrzucić, to czemu nie? Zwłaszcza że autor prezentuje i omawia w miarę popularny i lubiany deck, a do tego zrobił bardzo dobry wynik, wygrywając cały turniej (6 rund plus finały i rezultat 8-1, przegrywając tylko z rybami).

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Analiza drafta Kentaro Yamamoto z Day 1

Mamy tu całkiem fajną analizę picków Kentaro Yamamoto z Day 1 Pro Toura od Ryana Saxe’a. Autor nie opisuje każdego picka, ale wyciąga z całego drafta to, co najważniejsze, oferując merytoryczny komentarz.

 

 LEGACY/VINTAGE

Ten tydzień w Legacy: Pro Tourowe ogłoszenia i SCG Atlanta

Mało w tym tygodniu w Legacy się dzieje. Oczy wszystkich skierowane na inne formaty. Mimo to warto przyjrzeć się ogłoszeniom pod kątem Pro Tour (temu o 25 rocznicy, gdzie zobaczymy decki w Legacy!), a także wynikom ostatniego SCG.

 

COMMANDER

Bez zielonego

Rachel Agness tłumaczy czemu zielony nie ma racji bytu za bardzo w EDH 1vs1. Przy okazji dostajemy dwa spisy, które mogą się wam wydać ciekawe. Ale główny temat to właśnie nieobecność zieleni w meta i omówienie tego, co się dzieje w formacie.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Egzaminując godziny

Hour of Devastation – jak się okazuje – miało wpływ na aktualne meta w Pauperze i to pomimo tego, że gra zaledwie dwa tygodnie (w chwili publikacji tekstu). O tych nowinkach pisze Alex Ullman.

Bezdomni – część 2

Druga część tekstu o kartach, które nie mają swojego miejsca w pauperze, a w sumie część z nich mogłaby mieć. Coś dla ludzi, którzy szukają innowacji w deckach lub chcą po prostu „pogadać” o pauperowych opcjach.

Ciekawe decki:

 

INNE

Mana Screwed: epizod 9

Bardziej z obowiązku niż z entuzjazmu, bo ten odcinek jest taki sobie. Ale jak już zaczęliśmy, to podrzucamy linkę bezpośrednio tutaj dla fanów. W tym odcinku mamy szaleńcze poszukiwania brakujących kart i parę niezbyt śmiesznych gagów. Ale – to rzecz gustu – nadal podobają mi się postacie, nadal doceniam aktorstwo, a do tego sympatyczny jest fakt, że gościnnie pojawia się tu Andy Dick (aktor i komik raczej mało u nas znany). Warto coś takiego odnotować, bo tu już miesza się (mały) wielki show-biz. Ale też przy całej swej absurdalności, czy sam koncept magicowej mafii i grania z ante jest faktycznie aż tak absurdalny? Ok, z mafią jest, ale zakład o Avacyny niekoniecznie odbiega bardzo od tego, co było w początkach karcianki.

Zlikwidować Pro Toury

Dyskusyjna teza, ale jakoś tak się złożyło, że ludzie dość polemiczne kwestie w minionym tygodniu poruszali albo takie nieco kontrowersyjne. I co ciekawe, dość konstruktywnie jednak podchodzili do swoich tez. Tak jak powyżej – autor mówi bowiem zlikwidować Pro Tour (bo się nie sprawdza), ale zamiast tego wprowadzić drabinki (laddery) i zmodyfikować rozgrywki. Wszystko po to, aby unowocześnić Magica. Powiem szczerze – koncept nie podoba mi się, ale może trochę dać do myślenia.

Zbanować poddawanie meczy – tak czy nie?

15 runda GP/Pro Tour, poddam ci mecz, bo potrzebujesz Pro Pointów/inny powód. Meczu nie ma, oglądania nie ma, gracze zadowoleni, widzowie (i być może inne osoby jeszcze) niezbyt. Czy zatem jest sens, aby pozostawiać poddawanie się graczy? Czy nie lepiej zbanować? Temat z pewnością pod dyskusję, którą ten tekst może rozpocząć. Ale to jednak trochę słabe, kiedy ostatecznie tak jednoznacznie wyrażone zostaje zdanie na końcu (a może wręcz przeciwnie?). Tak czy siak, sam tekst całkiem merytorycznie rozpisany.

Chwila dla brewera – jak wiele?

Grać czterema, trzema, dwiema czy jedną kopią danej karty w decku? I dlaczego to robić? Na to odpowiada SaffronOlive w tym dość ważnym dla zrozumienia działania decków w MTG tekście.

Przegląd grafik z Hour of Devastation

Mike Linnemann jak zwykle przygotował kompletną analizę dodatku pod kątem walorów artystycznych w nim zawartych. I trzeba to powiedzieć – jest co podziwiać, ale dla nas powinno być ważne kilka silnych polskich akcentów, ze szczególnym wyróżnieniem Piotra Jabłońskiego za Moaning Wall. Może warto zacytować: „Very rarely am I shocked when seeing new art. Piotr was a breath of fresh air. (…) Piotr is the best new artist I’ve seen; (…).” A jeśli dodać jeszcze wspominkę o Beksińskim (i ciekawostkę, że Guillermo del Toro ma ponoć jakieś jego dzieła), to tym bardziej warto wyróżnić w naszym przeglądzie.

Od atmosfery do scenariusza – kreatywne wahadło w ruchu

John Dale Beety pokazuje nam tu ewolucję jaką Magic przechodził od początku powstania do dziś. Tematem jest zaś ukazywanie atmosfery planu lub fabuły na kartach. Co i kiedy było ważniejsze? W jakim okresie znajdujemy się teraz? Sprawdźcie w tym tekście. Z pewnością oferuje ciekawe spojrzenie.

Co mi się podoba, a co nie podoba w zmianach na PT

Niedawno zmieniono parę rzeczy jeśli chodzi o Pro Play i Mike Sigrist daje tu swój dobrze uargumentowany komentarz do nich w takiej prostej formie: co się podoba, a co nie.

Design Unstable

Autor tego tekstu martwi się o Unstable. Mówi o nadziejach i potencjalnych problemach. W sumie nic odkrywczego, ale wprowadza w temat dodatku i… buduje hype. No, bądźmy szczerzy, już się zaczęło wyczekiwanie na ten dodatek. I ten tekst jest tego symbolem, a jak się ktoś nie orientuje, dlaczego o Unstable trzeba się martwić, to tu ma wyjaśnione.

Jak ktoś jednak by chciał poczytać na ten temat coś bardziej głębszego, to wypada polecić ten tekst. Tu z kolei autor… też martwi się Unstable. Ale jego tekst traktuje o humorze i obawach o poziom tegoż w dodatku. Autor pisze o satyrze, cofa się do Horacego… a to tylko w jednym wątku na ten temat. Tekst w lekturze nie jest łatwy, ale chyba wart zapoznania się.

Dane z MTGO nadal mają sens!

Tak przynajmniej twierdzi ten redditowiec, przekonując że dzięki tajemniczej formule potrafi dokładnie przewidzieć meta, zawstydzając wszystkich prosów! No dobra, z tą tajemniczą formułą to tak nie do końca, ale na poważnie – dostajemy matematyczne równanie na to, jak z tych danych co mamy określić prawdopodobne meta. Samo metoda działania nie jest niczym nowym i ma pewną popularność w innych dziedzinach, ale w Magicu widzę ją po raz pierwszy. Kto wie, może w tym szaleństwie (a matematyka to szaleństwo! ;) ) jest metoda.

Generator imion fantasy

Ciekawostka dla miłośników RPG i w jakimś tam stopniu także Magica (zwłaszcza w kontekście tworzenia alternatywnych kart). Jest tu bowiem opcja na wygenerowanie losowych imion do najprzeróżniejszych franczyz i światów, w tym m.in. właśnie do naszej karcianki. Jeśli więc potrzebujecie ich, a brak wam inspiracji, to tu znajdziecie parę sugestii na nazwy kart czy postaci ze świata MtG. I nawet w sumie są one trafne, albo chociaż podobne lub przynajmniej zabawne. Jak na przykład Uzi-Uzi, jako imię dla Goblina.

Quiz na Manavault

Last but not least, na Manavaulcie Vilq wrzucił ciekawy feature. Pojawił się tam quiz, w którym możecie zgadywać znaczki edycji łącząc je z nazwami. Na easy jest… łatwo. Odpalcie sobie jednak poziom ekstremalny. Powodzenia i miłej zabawy (trochę czasu to może zjeść).

Stan Programu

Njusy jak zwykle otwierają przegląd (warto wyróżnić info o tym, że Standard Showdowny można robić każdego dnia oprócz piątku, aby nie kolidować z chodzącymi na FNMy. W sekcji opinii mamy zdanie Jahna na temat ukrywania decklist przez Wizardów. W deckach w T2 Ramunap Red, Collected Company w Modernie, Landsy w Legacy. Na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

 

Dobry drugi kwartał i CEO Habro o MtG

Hasbro odnotowuje dobre wyniki finansowe z MTG w drugim kwartale. No i przy okazji mamy rzadką okazję, kiedy możemy pooglądać sobie jak CEO Hasbro mówi o MTG – a mówi między innymi to, że współpraca z Twitchem i streaming dają dużo dobrego. Miło to słyszeć! Jeszcze milej byłoby usłyszeć, że więcej GP będzie transmitowanych i będą lepsze z nich relacje.

Wpływ Pro Tour Kyoto 2017 na ceny kart

Krótkie podsumowanie wpływu Pro Tour Kyoto na ceny. Trochę ruchu jest, trochę się dzieje, a głównie w obrębie czerwieni. Wiadomo, efekt Ramunap Red. Uzupełniając z Goldfisha – hot w tej chwili są Hazoret the Fervent, Earthshaker Khenra, Bomat Courier, Village Messenger i Ramunap Ruins. Można się też spodziewać spadków cen w obrębie kart z UW God-Pharaoh’s Gifts. W Modernie hot jest za to Azusa, Lost but Seeking – to za sprawą wygranej Todda Stevensa z GW Company w jednym z eventów SCG.

 


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Hazoret the Fervent (Amonkhet)
  2. Angel of Invention (Kaladesh)
  3. Earthshaker Khenra (Hour of Devastation)
  4. Champion of Wits (Hour of Devastation)
  5. Chandra, Torch of Defiance (Kaladesh)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy mtg 31.07.2017, pro tour Kyoto za nami

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober

 


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl