Przegląd Prasy #235 – Urlich zagra na 2018 World Championship

Grzegorz Urlich Kowalski swoimi dobrymi wynikami wywalczył sobie slota na 2018 World Championship. To świetna wiadomość i dowód na to, że można – to pierwszy Polak, któremu udało się dostać do tego turnieju. Oby Urlichowi dobrze w nim poszło, będziemy kibicować. Poza tym mieliśmy Grand Prix dwa w Standardzie, w jednym nawet pojawiły się polskie akcenty.

W tekstach przede wszystkim wszyscy jeszcze jarają się Pro Tourem, ze szczególnym uwzględnieniem UB Death’s Shadow w Legacy, Turbo Foga w T2 i BR H1 z Vengevine’ami w Modernie. Na topie też wciąż jest Commander 2018. Z kolei dział inne zawiera sporo fajnych tekstów dla Vorthosów… a nawet jeszcze nie wspomnieliśmy co u Wizardów. A tam też się dzieje. Miłej lektury tego przeglądu!

:b: Relacje z turniejów :b:

Grand Prix Orlando

997 graczy pojawiło się na Grand Prix Orlando. Granym formatem był Standard. Całość wygrał Gabriel Joglar, któremu udało się w finale swoim UW Approachem pokonać Czerwonych Wizardów Kyle’a Coopera. W topie znalazły się też UB Midrange, Grixis Midrange, GB Constrictor i Esper Control. Decki z top 8 znajdziecie tutaj. Z kolei decki z Top 9-32 są tutaj. Najciekawszy deck tutaj to UW Drake Haven Coreya Lercha, ale większość to albo Turbo Fogi, albo w przeważającej części jakieś R i RB agresje. Jest też parę kontroli.

Grand Prix Brussels

Bruksela zobaczyła zmagania 1109 graczy. Formatem też był Standard. Ostatecznie najlepszy okazał się Jérémy Dezani, który grał Esper kontrolą. W finale pokonał Mono Reda. Swoją drogą, tu w topce był jeden Turbo Fog, ale przegrał w półfinałach. Decklisty z Top 8 są tutaj. Wśród nich jeszcze Esper Control, Sultai Gift, RB Aggro, Sultai Midrange. Decki z Top 9-25 znajdziemy tutaj. Wśród nich dwa Turbo Fogi na 9 i 10 miejscu, oj, blisko było, a poza tym z ciekawszych decków RG Monsters, jeden Grixis Midrange, ale przede wszystkim mamy tu czerwone agresje.

Dla nas jednak najważniejsze i najciekawsze, że świetny wynik – swój życiowy rekord – zrobił Paweł Bujanowicz, lądując na 20 miejscu z 36 punktami. Ledwie jednej wygranej zabrakło mu, aby zrobić Top 8. Buja grał RB agresją. Gratulacje i oby tak dalej, to ten Pro Tour też będzie! Poza nim z Polski było jeszcze około 20 osób, ale w Top 100 znalazł się jeszcze tylko Piotr Głogowski – na 58 miejscu.

I na koniec małe podsumowanie meta od MGGG. Cytując, co napisał na grupie facebookowej poświęconej warszawskiemu Standardowi:

Meta z topek z Brukseli i z Orlando. Kilka wniosków:

– RB nadal jest najbardziej bezpiecznym wyborem na duży turniej.
– Turbo Fog udowodnił, ze jest solidną konstrukcją, ale tylko solidną.
– Pojawienie się Foga wykopało z meta Green/Gb Stompy, które odnotowało fatalną konwersję do topek mimo pozycji 3 w meta day2 zarówno w Brukseli, jak i Orlando.
– Solidny występ Esper Control i UB/Grixis Midrange, pokazując, że w obecnym meta kombinacja Vraska’s Contempt i couterspelli jest pozycją, którą warto zajmować.
– Bardzo słaby występ Blue Storma; nie wiem, skąd, bo nie znam rozkładu MU tego decku.
– Solidny występ Mono Reda (w dwóch wersjach), który biorąc pod uwagę wzrost popularności konstrukcji kontrolnych i upadek Stopmy może w kolejnych tygodniach zyskiwać na popularności.
– Gifty poza meta na dziś, ale jeśli meta pójdzie w kierunku bardziej midrangowym, to mogą wrócić

Urlich na World Championship

To nie do końca wieść z samych turniejów, ale w tym miejscu warta wymienienia. Jak nam doniesiono (dzięki, Kaju!), Wizardzi zaktualizowali liczbę Pro Pointów po Pro Tourze i w efekcie znana jest obsada 2018 World Championship, czyli elitarnego i prestiżowego turnieju o Mistrzostwo Świata. Grzegorz 'Urlich’ Kowalski ma znaleźć się w tym gronie – ma, bo oficjalnego info jeszcze nie ma. Będzie on jednak pierwszym Polakiem, który wystąpi w tego rodzaju evencie. Gratulujemy! Będziemy wreszcie mieli komu kibicować.

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Kroniki Bolasa – perspektywy

Naiva naiwnie daje się omotać Bolasowi. Tenże zaś opowiada swoją historię z własnego punktu widzenia, podrzucając nam przy okazji parę interesujących teorii. W praktyce raczej mało prawdopodobne jest np. by Ugin – jak w Fight Clubie – był wyobrażeniem Bolasa. Byłby to jednak ciekawy twist, który rozpalił redditowców. A to nie jedyna szalona teoria, na jaką możecie w sieci trafić. Rzecz w tym jednak, że aby docenić ten odcinek, wypada znać dobrze dotychczasową historię. Z pomocą na szczęście przychodzi jeden z linków w dziale Inne, więc jeśli nie chce się wam czytać opowiadań, zerknijcie tam, a może dzięki temu lepiej poznacie historię Bolasa.

Spellslinger Starter Kit

Wizardzi wypuścili kolejny produkt – decki, których nie powinniśmy tasować. Przynajmniej, gdy uczymy kogoś grać. Informację o nietasowaniu otrzymujemy na samym początku, ponieważ deck jest ułożony najwidoczniej w myśl o serii konkretnych zagrań, tak aby przystępnie pokazać jak ugryźć Medżika. I to może być fajne dla początkujących Magicowców. Zawartość decków jest raczej ze Standardu, są unikalne karty (znaczy, w miarę unikalne, dostępne jeszcze w Planeswalker Deckach Core Setu), ale power level ogólnie jest raczej niski, pojawią się zaś na jesieni.

Magicowa miniseria komiksowa

Wizardzi postanowili uczcić 25 lat Magica również poprzez wydanie – po raz kolejny z IDW – miniserii komiksowej. Będzie ona poświęcona Chandrze. Więcej szczegółów w linku i w przyszłości. Parę ciekawych szczegółów znajdziecie też tu. Autorka scenariusza ponoć 16 lat gra w Magica i robiła Supergirl – jest więc chyba szansa na niegłupi komiks.

BUG nadchodzi

M’odo jest kartą, którą dostali członkowie teamu pracującego nad Magic Online. Każda jest sygnowana imieniem oraz nazwiskiem, a ponadto jest jednym z najlepszych możliwych generałów jakich ostatnio przyszło nam oglądać. Przy okazji – Wizardzi specjalnie ponoć nawet zamienili kolorki w koszcie, aby lepiej się kojarzyły z typowym wśród Magicowców skrótem. Nie jest to pierwsza karta tego rodzaju, ale nawet jeśli długo siedzicie w Magicu – spora szansa, że wcześniej o tych kartach nie słyszeliście.

Co dalej dla Hollow One’a i Vengevine’a?

Tom Ross na temat Hollow One oraz Dredgevine – poprzez decklisty prosto do senda sprawy. Ponadto, niektóre z list przypominają bardzo dobrze układ modernowych Humanów – landy, 4 noncreature spelle i reszta w kritach. Tekst o tyle nietypowy i godny uwagi, że jak na ostatni poziom strony Wizardów jest dość rzeczowy i analityczny. Raczej może się kojarzyć z materiałami ze stron fanowskich i tym podobnych niże z Mothershipu, niczego oczywiście nie ujmując autorom. Po prostu Wizardom dawno już się nie zdarzyło czegoś równie interesującego o metagame opublikować.

Preview figurek z Creature Forge

Creature Forge, czyli kolejny krok do tego, aby pojedynek w M:tG wyglądał jak żywcem wyjęty z Yu-Gi-Oh!, otrzymał kolejny spoiler. Dostaliśmy w nim Wurma, Saprolinga oraz Ooza. Teraz możemy zobaczyć, jak toto będzie wyglądać.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

 

Strefa Mtg na Sabat Fiction-Fest  w Kielcach- 17-19 sierpnia 2018

Zapraszamy madżikowców na V edycję festiwalu miłośników fantastyki Sabat Fiction-Fest, która odbędzie się na Targach Kielce 17-19 Sierpnia 2018. Największym hitem imprezy będą drafty z CORE 19 po 33 zł. Pełne info zawartości strefy pod linkiem: https://sabatfiction-fest.pl/magic-the-gathering

Będzie także wyposażony sklep i trejderzy z singlami.

Ponadto na imprezie:

– Przyjazd Grupy Filmowej Darwin – Youtube
(https://www.youtube.com/channel/UCkPjHTuNd_ycm__29dXM3Nw)
– Drwal Ręmbajło – Youtube
(https://www.youtube.com/channel/UCqDfR-PjB3JGT8DiAqvpO5Q)
– Koncerty (ANKH, Kostur, Zwierzę Natchnione)
– Konkurs Cosplay
– Artystyczny Krąg (https://www.facebook.com/Artystycznykrag)
– Turniej tańca K-POP
– Artur Szyndler (RPG)
– Goście literaccy – na chwilę obecną: (Kazimierz Kyrcz, Jacek Łukawski, Marta Krajewska, Agata Domagała, Juliusz Wojciechowicz, Jarosłąw Rybski)
– 50 godzin prelekcji związanych z fantastyką
– Blok kultury japońskiej
– Czytelnia komiksów
– Nocne seanse horrorów klasy Z
– Ogromna strefa E-sportu, Retro grania oraz elektronicznej rozrywki w stylu free to play
– Ogromna wypożyczalnia gier planszowych
– Turnieje oraz pokazy gier planszowych wydawnictwa REBEL
– Strefa Magic the Gathering z turniejami
– Strefa gier bitewnych z turniejami
– Pokazy sztuk walki oraz fechtunku
– Mnogie sesje RPG oraz LARPy
– Futrzaki
– Pokazy i warsztaty Quidittcha
– Interaktywna wystawa Centrum Nauki Leonarda Da Vinci
– Strefa wystawców

Cennik

Bilety jednodniowe:
Piątek: 15 zł
Sobota: 20 zł
Niedziela: 15 zł
 
Karnet:
Karnet 3-dniowy (piątek-niedziela): 40 zł

Czas: 17-19 sierpnia 2018
Miejsce: Targi Kielce  – ul. Zakładowa 1, Hala F

 

RPTQ w Pruszkowie wraz z side eventami – 31 sierpnia – 02 września 2018

Zapraszamy na trzydniowy event związany z RTPQ w Pruszkowie. Pełen zestaw informacji jakie otrzymaliśmy od organizatora po angielsku, znajduje się poniżej w spoilerze:

Spoiler
Registration for RPTQ Weekend at Pruszków is open!!!!

Our best partners and suppliers are always at our customers side! 

– ADC Blackfire – delivering us MtG product for sale, always on time, always at best price for our customers
– MKM Series – supporting our MKM Trials since 3 years
– Świat Kawy i Herbaty Dariusz i Jolanta Zadróżni supporting us with a best experience and flavour prizes for our winners who loves best quality tea and coffee on platinium level of taste
Ultra Pro – our main partner on MtG Premiere Play events and Prerelease events with a hundreds best selling products for securing your cards 
–  Wizards of the Coast

We are proud to invite you on RPTQ weekend organised by Galaktyka Gier. an Advance Plus Store of WPN Program which will celebrate during this weekend the 5th anniversary !!! 
This time we will play in Pruszków 

Let us introduce to you our venue:
Spółdzielczy Dom Kultury w Pruszkowie will be our host this time. 
Parking is free in front of the bulding. 
This is the location – map:
https://goo.gl/maps/HusMLVwouDG2

Reccomendend hotels:
Comfort Biznes Pruszków:
https://goo.gl/maps/DRqupfuHSYB2 

Hotel Victor:
https://goo.gl/maps/CWWwHFXeYKM2

Our reccomendation only refers to fast avaiability to the site. We do not have any bisiness relations with those locations as a partners, sponsors or anything. We are showing them just for your comfort as an fast acces to the venue. 

Our partners offer the sponsorship for all events + 2000 EUR at this moment ! This amount can only increase during this month ! We will keep you informed !

More details comming soon! Check our FB page at http://www.facebook.pl/GalaktykaGierPolska for newest updates. 

Magic the Gathering tournament list: 

Friday:

LInk to the location (it is about 500 meters from the venue so we will play in store :-))
https://goo.gl/maps/UVFPVDatFKo

FNM Standard at Galaktyka Gier
Date: Friday, 31.08.2018
Time: Starts at 18.00
Format: T2 number of swiss rounds according to attendance
Entry fee: 12 PLN /3 EUR paid on site
REL: Regular 
Prize pool: 1 booster per player, FNM promos + extras – boosters will be redrafted according to final standings

FNM Booster Draft at Galaktyka Gier
Date: Friday, 31.08.2018
Time: Starts at 18.00
Format: Booster draft- number of swiss rounds according to attendance
Entry fee: 60 PLN /15 EUR paid on site
REL: Regular 
Prize pool: 2 booster per player into the prize pool , FNM promos + extras – (prize structure at 8 players: 8/4/2/2) 

Saturday:

Last Chance Qualifier: for RPTQ
Date: Saturday, 01.09.2018
Time: registration starts at: 9.00, event starts at: 09:30
Format: Standard swiss rounds plus Top 8
Entry fee: 60 PLN / 15 EUR preregistration on sklep@galaktykagier.com till 24th of August (preregistration will be valid only with payment confirmed on time) , after that date 120 PLN / 30 EUR
REL: Competitive,
Prizes: qualification to RPTQ, 5 boosters per player + extras

Legacy Magic Tournament: MKM Series Trial Paris
Date: Saturday, 01.09.2018
Time: registration starts at 10:30, event starts at: 11:00
Format: Legacy (Swiss rounds and a Top 8 )
Entry fee: 80 PLN/ / 20 EUR preregistered at sklep@galaktykagier.com till 24th of August (preregistration will be valid only with payment confirmed on time) , after that date 100 PLN / 25 EUR
REL: Competetive.
Prizes: 7 boosters per player + extras including MKM prize support

Preleminary Pro Tour Qualifier 
Date: Saturday, 01.09.2018
Time: registration starts at: od 12:30, tournament starts at: 13:00
Format: Modern (Swiss rounds and a Top 8 )
Entry fee: 50 PLN/13 EUR Preregistration: sklep@galaktykagier.com till 24 of August (preregistration will be valid only with payment confirmed), 60 PLN/15 EUR on event day
REL: Competitive, .
Prizes: Invitation for the next RPTQ, 4 boosters per player + extras

Standard Showdown of Galaktyka Gier
Date: Saturday, 01.09.2018
Time: 13.00 registration and event will start withinn 15 minutes
Format: T2 number of swiss rounds according to attendance
Entry fee: 12 PLN /3 EUR paid on site
REL: Regular 
Prize pool: 1 booster per player, promos including Stadard Showdown Boosters, + extras – boosters will be redrafted also with Showdown boosters so everyone will be happy with prozes :-)

Sunday:

Regional Pro Tour Qualifier
Date: Sunday, 02.09.2018
Time: registration starts at: od 09:00, tournament starts at: 09:30
Format: The format for this Regional Pro Tour Qualifier season is Standard plus Top 8
Entry: 60 PLN, 15 EUR – Preregistration: sklep@galaktykagier.com till 24th of August (preregistration will be valid only with payment confirmed on time) , after that date 120 PLN / 30 EUR
REL: very competetive :-)
This tournament is for players who meet RPTQ requirements only. Check your status on RPTQ qualified playesr list. In case on any problems contact WoTC customer service. In case of very serious problems contact us :-) But not on event day of course :-)

Prize list:
Is accordant to WotC prize list and structure incuding tickets on Pro Tour. In addition prize wall will be supported by our sponsors. 

Modern Magic Tournament MKM Sieries Trial Paris
Date: Sunday, 02.09.2018
Time: registration starts at: od 12:00, tournament starts at: 13:00
Format: Modern Swiss round plus Top (Wotc rules)
Entry fee: 50 PLN/13 EUR preregistered sklep@galaktykagier.com till 24th of August (preregistration will be valid only with payment confirmed on time) , after that date 60 PLN / 15 EUR
Prizes: 4 boosters per player + extras including MKM prize support

Legacy Magic Tournament: MKM Series Trial Paris
Date: Sunday, 02.09.2018
Time: registration starts at 11:30, event starts at: 12.00
Format: Legacy Swiss round plus Top (Wotc rules)
Entry fee: 80 PLN/ / 20 EUR preregistered atsklep@galaktykagier.com till 24th of August (preregistration will be valid only with payment confirmed on time) , after that date 100 PLN / 25 EUR
REL: Competetive.
Prizes: 7 boosters per player + extras including MKM prize support

Standard Showdown of Galaktyka Gier
Date: Sunday, 02.08.2018
Time: 13.00
Format: T2 number of swiss rounds according to attendance
Entry fee: 18 PLN /4,5 EUR paid on site
REL: Regular 
Prize pool: 1,5 booster per player, promos including Stadard Showdown Boosters, + extras – no redraft this time 

Preregistration fees can be paid in store before the event or by money transfer. 
Transfer details:
Tomasz Bartłomiejczuk Galaktyka Gier
Ul Kościelna 23
05-800 Pruszków
54 1060 0076 0000 3390 0005 8839
for EUR
PL28194010763158084900000000 BIC AGRIPLPR

On site you can pay entry fees by cash in Polish Zloty, Euro or VISA / Mastercard cards

Side events on demand will by avaiable both days. 8 players requred on Standard, Booster draft, Unstable, Conspiracy (both) and MM2015 will be avaiable. For players playing main events prices will be very preferable :-).

On event official sales of singles will allowed by authorized traders. If you are interested in such option please contact us by PM or email us sklep@galaktykagier.com

Judge Team: 
Sebastian Pękala lev 3 (HJ)
TBA

Follow us at faceboo site at http://www.facebook.pl/GalaktykaGierPolska

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Tuning BR  Aggro po Pro Tourze

Grasz może RB Aggro w Standardzie? To świetna okazja, aby Craig Wescoe przeprowadził cię za rękę po całym świecie postprotourowego standardu. Począwszy od wspomnień związanych z Pro Tourem, na poradniku sideboardowania z krótkim opisem kończąc.

Turbo Fog na Pro Tour 25th Anniversary

Najlepszy deck na świecie, opisywany przez Raphaela Levy’ego. Dlaczego najlepszy? Jest to konstrukcja, która może wygrać poprzez rzucenie ogromnej liczby dodatkowych tur, przypadkowego planeswalkera, który wpadł na rękę lub czystą frustrację przeciwnika. Dopiero co zrobiło toto Topa na GP i wybiło wszelkie zielony stompy. Na PT miało też niezły rekordy. Temat więc na czasie. Enjoy!

Mono Blue Storm w Standardzie

Oto deck, którego czas, z powodu rotacji, nieubłaganie się zbliża – Mono Blue Storm. Jak widać, ktoś pokusił się na napisanie artykułu dłuższego niż jego kariera w Standardzie. Mimo wszystko, warto przebrnąć przez tę lekturę, zaczynając od opisu i działania decku, poprzez sideboardowe sztuczki, na podsumowaniu kończąc.

Jak niezawodne jest regularne odpalanie Nexus of Fate?

Nexus sprawia ostatnio sporo problemów – nie tylko natury dostępności, ale i ze względu na tury, które daje *badum, tss*. Jest oczywiście możliwość pójścia nim w nieskończoność – im mniej kart w bibliotece, tym łatwiej. Frank Karsten przygotował w tym temacie bogatą analizę.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Tym razem tylko linki do decków. Jeśli chcecie poczytać jakieś artykuły, zajrzyjcie do działy z wieściami od Wizardów.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

8 kluczowych kwestii w M19 limited

Thoralf Severin dzieli się z nami w tym tekście informacjami na temat swojego podejścia do draftowania Core Setu 2019. Jest tu parę interesujących uwag, które mogą się wam przydać, jeśli nadal nie radzicie sobie z draftowaniem dodatku.

 

 LEGACY/VINTAGE

Tym razem tylko kilka linków do decków, chociaż Death’s Shadow jest na pewno jedną z tych talii, na które warto mieć oko po minionym tygodniu.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

 

Playgroup Brews – Commander 2018 – część 2

Christian, Austin, Eric i Travis bawią się wspólnie nowymi Commanderami. Jeśli jesteście zainteresowani tym, w jaki sposób można usprawnić nowo nabyte precony i co można zrobić wokół świeżych generałów, zdecydowanie warto zapoznać się z tekstem.

Trochę serca dla Gyrus, Waker of Corpses

Gyrus, zdecydowanie niedoceniana gwiazda ostatniego preconu, jest bardzo elastyczną kreaturką – nie dość, że jest w stanie być batem na decki oparte na grobie, to jest jeszcze w stanie wykorzystać usunięte zasoby.

Budżetowy Comander – update Adaptive enchantments

Jeśli mamy świadomość, że wkładając niedużą ilość pieniędzy możemy otrzymać zadowalający efekt, to zazwyczaj je wkładamy. Tomer Abramovici przygotował 20-sto dolarowy tuning dla Adaptive Enchantment – jednego z najnowszych preconów do EDH.

Commander 2018 – decki

Strasznie uwielbiamy artykuły tworzone według pewnego schematu. Tutaj mamy konkretnie – planewswalker, który jest generałem, inni generałowie, najlepszy przedruk i najlepsza nowa karta. Zero niespodzianek, fajerwerków, wyskakujących reklam typu “POWIĘKSZ SWÓJ DECK Z DOUBBLESLEEVED DO TRIPPLESLEEVED W 20 MINUT”. W końcu zasługujemy na odrobinę harmonii w życiu, co nie? O tyle jednak warto zerknąć, że temat opisuje Sheldon Menery, który miał współudział w konsultacjach przy tworzeniu decku, a ponadto ładnie podsumowuje on charakter każdej z talii, więc jeśli byliście zainteresowani zakupem i chcieliście poznać atuty tych decków – tu macie ku temu okazji. Opisu wad szukajcie jednak w innych miejscach.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Pauperowy Spellbook – Chainer’s Edict

Karta, która nigdy nie została wydrukowana jako Common (nie licząc oczywiście setów internetowych) jest gwiazdą wśród Pauperowego removalu. Mowa oczywiście o Chainer’s Edictcie. W tym sympatycznym i treściwym artykule możecie zapoznać się z konstrukcjami używającymi tej karty i poznać kontekst meta dla samego removalu.

UW Kontrola jest spoko

UW Kontrola przewija się przez praktycznie wszystkie formaty w M:tG. Mamy w Legacy deck, który za pomocą manipulacji górą biblioteki korzysta ze spelli z opcją Miracle, w Modernie często spotykamy UW kontrolę, jako deck, przez który ciężko się przebić za sprawą ogromnej ilości removalu, a nawet w Standardzie mamy UW kontrolę z potężnymi Aniołami, troszkę droższym Snapcasterem i jakimś Terefere, na którego nikt nie zwraca uwagi. Dlaczego więc nie miałaby istnieć w Pauperze?

18 sposobów na CA w Pauperze – część 1

Generowanie Card advantage to jeden ze skutecznych sposobów na wygranie gry. Kto by pomyślał, że osiągnąć CA można aż w osiemnaście różnych sposobów? W tekście opis pierwszych dwóch. I to dość konkretny opis.

Mam dość stworów

Wygrywanie za pomocą obrażeń pochodzących od kreatur może nudzić. W związku z tym, jedni ludzie składają Storma, inni Turbo Fogi, a jeszcze inni Kaligulę. Tak ten świat działa i nic z tym niestety nie zrobimy.

 

INNE

Polskie grupy magicowe

To info na dłużej zagości w przeglądzie, ale warto je tu zachować – chcemy was zachęcić do dołączenia do kilku grup Magicowych w polskiej facebookowej społeczności. Pierwsza z tych grup to MTG Polska – grupa dla każdego polskiego gracza zainteresowanego MTG. Druga grupa to MTG Polska Trade. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla tych, którzy chcą sprzedać lub kupić produkty związane z Magiciem. Trzecia grupa ma skupiać wszystkie te osoby, które grają sieciowo w Magica. Jeśli gracie MTGO, MTG Arena, na Cockatrice lub innych cudach, to dołączcie do niej i chwalcie się wynikami, dzielcie uwagami i twórzcie z nami magicową społeczność.

The Art of Magic Dominaria

To jeden z tych tekstów, które ucieszą każdego Vorthosa. To świetny materiał, pełen szczegółowej wiedzy na temat historii Dominarii, jej postaci i tego co się tam działo. Wszystko w kontekście Art Booka do tego setu. Naprawdę warto tu zajrzeć, jeśli interesuje was bogate lore tego świata.

Mity i magia – smoki

Coś dla miłośników smoków. Ten tekst zawiera jednak opis tematu tylko częściowo powiązany z Magiciem. Mamy tu bowiem okazję zobaczyć te kreatury w mitach i na różnych kontynentach. To historia samego konceptu smoków, całkiem przyjemna.

Ryan Pancoast i Mistcutter Hydra

Kolejna odsłona cyklu, w której autor rozmawia z artystami i przedstawia oraz opisuje ich twórczość. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się twórczości Ryana Pancoasta. Wiedzieliście, że na Mistcutter Hydrze widnieją ludzkie sylwetki? A to akurat najmniej emocjonująca ciekawostka.

Ramy historii

Fajny tekst, który pozwala docenić fabułę Core Setu. Jeśli czytaliście dość pobieżnie kolejne opowiadania na stronie Wizardów, ten tekst pomoże wam ogarnąć, co takiego tam się właściwie dzieje i dlaczego to jest fajne. Sporo sprowadza się do konstrukcji całej opowieści i wstawienia powiastki o Uginie i Bolasie w tarkirowe ramy.

Bawarski Highlander

A tu mamy coś dla miłośników dziwacznych formatów. Bawarska wersja highlandera to casualowy singleton dla tych, którzy lubią długo grać i pragną się pozbyć irytujących elementów Magicowej zabawy – screw, discardu, land destruction. Zasady są piętrowe i pokręcone, a decki grubaśne, jednak może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał ze znajomymi tego spróbować.

Flavorowe klejnoty Commandera 2018

Jay Anelli przedstawia nam Commandera 2018, ale od strony, której do tej pory raczej nie mieliśmy okazji oglądać. Wyłuskuje on z tego setu najciekawsze postacie pod kątem flavoru i magicowego lore.

Stan Programu

Kilka njusów, a potem sekcja opinii z bogatym opisem na temat problemów z Nexus of Fate, ale Jahn akurat uważa, że to dobra promocja – tylko że Wizardzi powinni mieć jakiś backup plan. W deckach w Standardzie Turbo Fog, w Pauperze W Heroic, w Modernie BR Vengevine, w Legacy UB Death’s Shadow. Na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

 

Modernowe decki podrożały o 1/4 w 2018

Prawdziwy medżik to nie są rurki z kremem – chociaż i one szczególnie tanie nie są. Ceny modernowych konstrukcji systematycznie rosną. Jak bardzo zarobiliście na swoich deckach, jak bardzo wasze marzenia o modernowej konstrukcji się oddaliły? Sprawdźcie sami. To świetny tekst z Goldfisha o finansowym charakterze Moderna, który pokazuje konsekwencje polityki Wizardów w kontekście Masters setów, popularności formatu i paru innych czynników.

Wartość gdzieś musi pójść, cz.2

Wartość gdzieś musi się ulokować – wiadomo, jak otworzymy booster nie kombinujemy jakoś szczególnie, aby na siłę naciągnąć tę wartość 10-15 złotych za crap (który każdemu raz na jakiś czas się zdarzy otworzyć). Natomiast w przypadku decków do Commandera sprawa ma się troszkę inaczej. Co na ten temat powie autor z MTGPrice? Oj, powie dość sporo i konkretnie, ale żeby wiedzieć dlaczego takie, a nie inne przewidywania, może się wam przydać pierwsza część tekstu sprzed tygodnia. Jeśli interesują was jednak Commanderowe zgadywanki co ile będzie stało, koniecznie musicie to przeczytać. Jak zwykle, z odrobiną rezerwy.

Śmierć od tysiąca cięć

Przyrównanie M:tG do tematu Multilevel Marketingu brzmi źle. Kojarzy się to z naciąganiem, magicznymi preparatami leczenia wszystkiego i świetnymi środkami, które wpłyną na absolutnie każdy aspekt naszego życia. Ponadto, ktoś nieładnie wypomniał tam przykład z Nexus of Fate oraz Reserved list, co w zasadzie jest skutecznym i dobrze naprowadzającym na właściwe tory argumentem. Cel uświęca środki – wnioski wysnute przez autora są trafne – po prostu cieszmy się grą. Tekst tyleż finansowy, co i refleksyjny.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Nexus of Fate (Buy-A-Box Promos)
  2. Nexus of Fate (Core Set 2019)
  3. Vengevine (Rise of the Eldrazi)
  4. Nicol Bolas, the Ravager (Core Set 2019)
  5. Teferi, Hero of Dominaria (Dominaria)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

Urlich, to tak jakby UR Lich, czyli niebiesko czerwony leech! p.s. to indeksy mtg na 14 sierpnia 2018

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (