Przegląd Prasy #264 – reakcje na Modern Horizons

W zasadzie mogło być głośno w tym tygodniu, gdyby Wizardzi zdecydowali się na jakieś radykalne kroki i odbanowali lub zbanowali coś. Niestety – a może stety – ban announcement nie przyniosło nic ciekawego. Najbardziej interesujące były więc reakcje na Modern Horizons i to był główny temat, który poruszał społeczność Magicowców. Czyli w sumie taki spokojny tydzień.

Zapraszamy do lektury kolejnego przeglądu.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Wiecie co? Może i jakieś eventy były. Może i się działy fajne rzeczy. Ale to wszystko jest tak poukrywane i CFB oraz Wizardzi jakoś specjalnie nie chcą się tym chwalić, że tym razem sobie po prostu odpuścimy. Trochę to skłania do rezygnacji z tej sekcji nawet, ale może to właśnie dobry powód, aby ją jednak utrzymać… ale nie w tym tygodniu.

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Bany i restrykcje – 11 marzec

Wizardzi ogłosili informacje o banach i restrykcjach. Mówiąc krótko – bez zmian we wszystkich formatach. Jest tylko trochę tłumaczeń dlaczego nie ma bana dla Nexus of Fate, choć są tacy, co się tego domagali.

Rzut oka na walkerów z War of the Spark

Wizardzi zdradzili jacy walkerzy pojawią się w nadchodzącym dodatku i jak wyglądają ich witrażowe grafiki. Przy okazji zapowiedzieli, że będzie 36 walkerów w tym dodatku i że każdy booster będzie zawierał kartę walkerów.

Tak. Dobrze widzicie. 36 planeswalkerów, po jednym w każdym boosterze, brzmi co najmniej specyficznie, biorąc pod uwagę to, że przez lata dostawaliśmy dodatki zawierającego 2-5 planeswalkerów. Mimo wszystko, póki nie zobaczyliśmy jeszcze niczego, nie zaprzątajmy sobie głowy rozmyśleniami w stylu “jak to będzie wyglądać”, tylko zobaczmy jak wyglądają arty planeswalkerów, z którymi się spotkamy.

Tak czy siak, mają rozmach…

Szczegóły odnośnie nowej appki Wizardów

Zobaczyliśmy jak będzie wyglądać i działać nowa apka Wizardów przeznaczona dla organizatorów turniejów i samych graczy. Chodzi tak naprawdę o stary, dobry – hehe – WER, który został przerobiony na nowo i teraz umożliwiał będzie np. wygodne sprawdzenie standingów, wyników czy podanie informacji o wyniku meczu bez konieczności biegania do organizatora.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

 

MagicFest Kraków – 12-14 lipiec 2019

Jak już wcześniej wspomnieliśmy przy Grand Prix Warszawa 2018, dzięki super frekwencji dorobiliśmy się na przyszły rok kolejnego dużego eventu w kraju. Miało nie być Grand Prix, bo organizator CFB zaczął liczyć dukaty w skarbcu i nie wierzył w nasz kraj, ale jednak matematyka zarobków i piękna liczba turystów magicowych wpłynęła na ich decyzję. Już 12-14 lipca odbędzie się u nas MagicFest Kraków 2019, którego main eventem jest oczywiście Grand Prix (no tak to się teraz wszystko nazywa).

efekt świetnej frekwencji Grand Prix Warszawa 2018

MagicFest Kraków 2019

Na razie mieliśmy tylko zapowiedź, nie znane są jednak żadne inne szczegóły, włączając w to format turnieju głównego. W sumie, to trochę przykre, ale nadal nie ma nawet info o tym feście na oficjalnej stronie z rozpiską: https://magic.wizards.com/en/content/premier-events-schedule

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Przewodnik po Simic Nexus

Mimo oberwania banem w BO1 Nexus trzyma się nadal dobrze – w końcu mamy niezawodną, niezbanowaną, papierową wersję tej karty. Matt Nass przedstawi nam w artykule trzon decku, sideboard i matchupy, na które potencjalnie zdarzy się trafić.

Nie może mu się wciąż udawać

No a jednak może. Mamy tu raport od LSV z Mythic Championship, w którym topował. Ewidentnie to jego czas, bo co prawda Mythic pierwszy, ale jeśli liczyć Pro Toury. Tekst jest trochę socialowy, trochę standardowy, trochę limitedowy. Generalnie to materiał luźny i trochę o wszystkim, a przede wszystkim o LSV, ale jak zwykle fajnie napisany.

Ciekawe decki:

 

ARENA

Przewodnik po Omniscience draftach

Co prawda już na Arenie nie ma Omniscience draftów, ale to był tak zabawny event, tak gemodajny, że może jak jeszcze kiedyś wróci, to będzie warto zastosować wiedzę, którą zdobędziecie z tego tekstu. To przewodnik po Dominariowych draftach w wersji Omniscience. Nie grasz Areny i nie wiesz co to? Sprawdź linka i jeśli to coś, co budzi w tobie podniecenie – przykro nam, masz  czego żałować, skoro cię ominęło.

 

MODERN

Przewodnik po side Izzet Phoenixa

Adam Yurchick tym razem zabiera się za opisywanie decku na feniksach, koncentrując się na sideboardzi. I trzeba przyznać, że wychodzi z tego całkiem dobry materiał, bo autor poświęca parę słów komentarza na MU i sam deck.

Top 10 i Top 20 kart, które chcemy w Modern Horizons

W związku z coraz to nowszymi teoriami spiskowymi, spekulacjami i głosami rozsądku, bądź nierozsądku, dotyczącymi Modern Horizons przedstawiamy dwa teksty, wydane na łamach portalu Channel Fireball. Co je łączy? Są napisane na Channel Fireball. Co je różni? Autor, wybory, podejście do nowego formatu. Schizmy dokonali Mike Sirgist i Frank Karsten.

Wszystko o reprintach Modern Horizons

Kolejne spekulacje na temat Modern Horizons. Tym razem pisane piórem Emmy Handy, na łamach StarCityGames. Ważną rzeczą, którą podkreśla jest to, że zadaniem Modern Horizons nie jest zmiany Moderna w Legacy, tylko dorzucenie wesołej gromadki kart, jednocześnie zachowując charakter tego formatu. Jest też tekst Jima Davisa.

Co gdyby Frantic Search było legalne w Modernie?

I jeszcze jeden artykuł z serii “Co by było gdyby…”. Tym razem Shaheen, Patrick i Ross będą rozważać co stałoby się, gdybyśmy mieli w modernie dostęp do Frantic Search. Ponadto, rozważą losy nowych-starych kart z Modern Horizons.

Odkrywając zagubione klejnoty Moderna

Przypomnijcie sobie, ile razy spotkaliście się z sytuacją, że podczas segregowania starych pudeł z kartami znaleźliście kartę i powiedzieliście w duchu “hej, to może być grywalne w modernie!”. Ben Friedman właśnie zajmuje się właśnie takimi zagubionymi perełkami w artykule.

 

LIMITED

Niemożliwie trudny sealed pool RNA

Brian DeMars opisuje ciekawy sealed RNA, chwaląc set za to, czym jest. Bo zmusza on do podejmowania trudnych decyzji i jest głęboki. W materiale możemy prześledzić proces analizy poola w wykonaniu tego autora.

 

LEGACY/VINTAGE

Vintage 101 – klasa 2019

Tym razem odcinek cyklu poświęcony Vintage Challenge i wynikom z niego, a także Vintage Super League i też wynikom z niego. Mnóstwo decklist, trochę mniej omówienia, ale to chyba najlepszy materiał poświęcony formatowi.

Pteramander i Arclight Phoenix w Legacy

Kto by pomyślał, że nowa Ravnica wciśnie tak dużo kart do Eternalowych formatów – Lavinia w Vintage, Verity Circle w EDH i Pteramander z Fenixem w Legacy. Andrea zaprezentuje spisy tych ostatnich. Co więcej, w jednym z nich, znajdziemy kolejną kartę z obecnego standardu, ale to już zostanie dla was niespodzianką.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Rewizytując Arjuna

Mason Brantley powraca do tematu, którym zaczynał kolumnę Underdog’s Corner. I to opowieść o decku i trochę nietypowym generale, a także tym co nowego w nim. To jednak również kilka ciekawych uwag o tym dlaczego warto grać Arjunem i jakie mamy typy generałów. W efekcie mamy coś więcej niż tylko decklistę i jej omówienie.

Lab maniaki kontra Lotus laby

Drodzy czytelnicy, macie niepowtarzalną okazję, aby dołożyć cegiełkę do rozwiązania Edehowych potyczek pomiędzy Kyą a LabManiakami! Zbudowane zostały dwie różne konstrukcje, których jedyną rzeczą wspólną Chaos – otóż to, wasz wybór dotyczył będzie najlepszego Chaos Playera.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Pauperowe MCQ Top 8

Decklisty z top8, relacje, przeżycia – to wszystko zobaczymy w tekście o Pauper MCQ. Warto wspomnieć, że jest to jeden z pierwszych tak dużych Pauperowych eventów tak wysokiej rangi. Sprawie przyjrzała się także Kendra Smith.

 

INNE

Londyński Mulligan i jego testy

Dostajemy tu dwa teksty. Jeden od PVDR, który przekonuje nas o zaletach nowego mulligana. Drugi od SaffronOlive’a, który podchodzi do sprawy analitycznie i bardzie krytycznie. Oba teksty warto przeczytać, jeśli interesuje was temat londyńskiego mulligana i jego konsekwencji, zwłaszcza w kontekście Moderna.

Rakdos i rzymskie imperium

Co łączy Rakdosa, Magica i Rzymian? Jak się okazuje wizualnie i konceptualnie trochę jednak łączy. Autor zaprasza nas na inspirowaną Magiciem lekcję historii, w której głównymi bohaterami są gladiatorzy. Jeśli Magic kształci, to między innymi właśnie przez takie artykuły.

Toń lub się ratuj

Jak minął Twój ostatni medżikowy turniej? Spotkałeś się w luźnym gronie na FNMie i poszło Ci świetnie, jak zawsze, czy może przeciwnicy roznieśli Cię do zera na większym turnieju z którym wiązałeś nadzieje i właśnie kończysz wystawiać karty na MCMie? Spójrz w jaki sposób poradzić sobie z porażką, prosto od Hipsters of the Coast.

Stan Programu

Poza Modern Horizons mamy parę ciekawostkowych njusów, a w nich między innymi o tym, że Ravnicowe drafty wracają na MTGO, Dana Fisher, czyli taka mała dziewczynka-celebrytka-graczka-cosplayerka, jako najmłodsza osoba dostała się do Day 2 na GP, a także, że Black Lotus w wersji z Alphy sprzedał się za 166 tysięcy dolarów. W sekcji opinii oczywiście o Magic Horizons i tym co może zostać przedrukowane, a właściwie co byłoby sensowne. W deckach Grixis Control w T2, Izet Phoenix w Modernie, Bogles w Pauperze, UR Delver w Legacy, a na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

 

W górę idą karty, które są dobre z Planeswalkerami. Taki Mox Amber na przykład czy The Immortal Sun, ale i The Chain Veil czy tym podobne. W Modernie skoczyły zaś fecze, a najwięcej zyskało na tym Misty Rainforest.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Mox Amber (Dominaria)
  2. Surgical Extraction (Modern Masters 2015 Edition)
  3. Arclight Phoenix (Guilds of Ravnica)
  4. Hydroid Krasis (Ravnica Allegiance)
  5. Misty Rainforest (Modern Masters 2017 Edition)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

kliknij, aby powiększyć

 

Wieści z Psychatoga

 

Drodzy Psychatogowicze,

chciałbym serdecznie podziękować naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierają Projekt Magic Lore Pl! Mamy już 7 Patronów, którym chciałbym w tym miejscu imiennie i anonimowo podziękować:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy

Otrzymaliśmy również piękne wsparcie od warszawskiego sklepu StrefaMtg.pl. Ogromne dzięki! Boks zostanie rozdysponowany pomiędzy autorów piszących teksty w projekcie. 

 

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (