Przegląd Prasy #268 – na MagicFest Kraków pogramy Limited Core Setu

Mamy sezon spoilerowy, a poza nim… w zasadzie to tyle. Owszem, jest trochę relacji po Mythic Invitational. Jest trochę o Lore najnowszego dodatku. Ale w sumie niewiele tego. Wart odnotowania jest fakt, że już w środę na fanpage’u Urlicha zobaczymy preview karty. Aż się łezka kręci w oku na wspomnienie jak to niby mieliśmy mieć pauperową kartę zaspoilowaną 'u naszych’ i proszę – wreszcie się doczekaliśmy prawdziwego spoilera. Poza tym ogłoszono format na MagicFest Kraków – będzie to limited Core Setu.

Zapraszamy do lektury przeglądu.

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

MagicFesty na trzeci kwartał

Wizardzi, a właściwie ChannleFireball, ogłosili formaty Grand Prix na Magic Festach w trzecim kwartale roku. Dla nas najważniejsze, że na MagicFest Kraków będziemy grali limited Core Setu. Poznaliśmy również trochę innych organizacyjnych informacji, w tym istotne dla wielu informacje na temat puli nagród na tych eventach.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

Magic na Pyrkonie  – 26-28 kwietnia 2019

W czasie Pyrkonu zostaną – jak zwykle – zorganizowane turnieje Magica. I jest na pewno czym się zainteresować, bo będzie cały weekend grania i to w najprzeróżniejszych formatach. A propos, na Pyrkonie oprócz typowych formatów będzie okazja pograć Nostalgia Cube, czyli singlową kostkę z commonami i uncommonami praktycznie ze wszystkich setów po Legendach. Nie naraz, oczywiście – draftowanie odbywa się blokami, a brak erek oznacza większy nacisk na skilla niż dobranie bomby. Zachęcamy do odwiedzenia Pyrki, spróbowania klasycznych formatów oraz wspomnianej kostki.

Mythic Championship Qualifier – 25-26 maj 2019

Paprykarze otwierają puszeczkę i ze środka wyskakuje świeżutki Mythic Championship Qualifier. W maju będzie można pograć sobie w Magici i spróbować wbić się do Barcelony prosto z Polski. Co prawda niektórzy mogą twierdzić, że Szczecin to już nie Polska, ale pewnie są z Sosnowca i nie wyściubiają nosa poza granice miasta. Albo z Radomia. Albo z Wąchocka. No dobra, głupie żarty na bok, żadnego mieszkańca wyżej wymienionych miejscowości nie chcieliśmy urazić. Za to z radością przekazujemy wam tę wieść i liczymy na obiecane przez organizatorów turnieju 'więcej szczegółów wkrótce’. Ponoć formatem ma być standard. Będzie się działo.

Mythic Championship Qualifier – 1-2 czerwca 2019

I jeszcze jedno info turniejowe. Tym razem z warszawskie Strefy MTG. W hotelu Sangate po raz kolejny będziemy mogli pograć Magica, a okazją do tego będzie organizowane przez wspomniany sklep MCQ. Szczegóły – mamy nadzieję – wkrótce zostaną podane.

MagicFest Kraków – 12-14 lipiec 2019

Już 12-14 lipca odbędzie się u nas MagicFest Kraków 2019, którego main eventem jest oczywiście Grand Prix. Będzie grane limited Core Setu.

efekt świetnej frekwencji Grand Prix Warszawa 2018

MagicFest Kraków 2019

Na razie mieliśmy tylko zapowiedź, nie znane są jednak żadne inne szczegóły, włączając w to format turnieju głównego. Info o tym feście znajduje się na oficjalnej stronie z rozpiską: https://magic.wizards.com/en/content/premier-events-schedule

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Przewodnik po White Weenie

White Weenie gości w Medżiku od lat, w obecnym standardzie również cieszy się dużą popularnością. Wraz z decklistą dostajecie porady dotyczące sideboardowania się, wybory karta po karcie z drobnym opisem i matchupy. Powodzenia w grindowaniu!

Ciekawe decki:

 

ARENA

Top 8 na Mythic Invitational

David Nguyen, czyli TheAsianAvenger relacjonuje Mythic Invitational ze swojej perspektywy. Wbił się do Top 8, więc poszło mu nieźle. Są też polskie akcenty, bo grał i z Urlichem, i z kanistrem. Warto zatem zerknąć.

Mythic Invitational nie był perfekcyjny… a i tak był sukcesem

No nie był, ale się udało. Co się udało, co nie i jak w ogóle było – ocenia Frank Karsten. Takie małe podsumowanie Mythic Invitational.

 

MODERN

Londyński Mulligan – analiza deck po decku

Londyński Mulligan może przynieść różne efekty, ciężko jest ocenić, czy ta zmiana ma więcej zwolenników, czy przeciwników. W kontekście Moderna już mamy analizę deck po decku, które z nich skorzystają na tej zmianie, a które oberwą rykoszetem.

Uzurpacja w Modernie

Kaya zaczęła coraz częściej widywać grę w standardzie, szczególnie na Arenie, w której spotkanie raz na jakiś czas Mono R bądź Mono U jest pewne. Jak będzie wyglądała jej przygoda w modernie?

Ciekawe decki:

LIMITED

Tylko jedno video i deck w tym tygodni do Legacy Cube.

Ciekawe decki:

 

LEGACY/VINTAGE

Vintage 101 – finały Vintage Super League

Finały Super Ligi, Rachel Agnes kontra Andreas Petersen! W ramach odpowiedzi na format z Mythic Invitational rozegrali kilka gier trzema różnymi deckami w formacie Vintage.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Marath w świetle kamer

Marath został wydany w Commanderze 13, wraz z kilkoma innymi, ciekawymi generałami i kartonikami do EDH – zasadniczo to byli pionierzy tego, co możemy oglądać teraz. Co  Marathem można dziś osiągnąć? Zerknijcie sami.

Kwestia Cytadeli Bolasa

Cytadela Bolasa jest złamana w EDH. Bo to taki Griselbrand… a może jednak nie? Sami oceńcie. Powody do zaniepokojenia macie przedstawione w tekście.

Jak sobie radzić z budżetowym deckiem przy stole?

Zacząłeś przygodę z Commanderem i w Twoim decku jeszcze nie siedzi podpisany przez artystę misprint Masterpiece Mana Crypt i tona innych, podobnych kart? Cóż, budżetowe decki mają swój urok, a ponadto są w stanie bez problemu konkurować z konstrukcjami za kupę kasy. Jak? Przekonajcie się sami w pięciu prostych krokach.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

Analiza pierwszych pauperowych playoffów

Alex Ullman i talie z paupera to mix, który gwarantuje solidną analizę. A jako że w ostatnim czasie pauper jakby zyskuje na popularności i ciekawe rzeczy robi w papierze, to warto zerknąć, jeśli jesteście zainteresowani formatem.

Ciekawe decki:

 

INNE

Trailer War of the Spark – co zobaczyliśmy, czego się dowiedzieliśmy

Kolejna dawka Lore od Złotej Rybki, tym razem bardziej w trailerowych klimatach, mianowicie o co dokładnie chodzi z Lilianą i dlaczego jest na Bolasowej smyczy.

Planeswalkerzy War of the Spark

36 to w zależności od sytuacji mało, albo dużo. Przykładowo, jak twoja temperatura wynosi 36 stopni Celsjusza, to jest jej trochę za mało. Z kolei jeśli w ramach jednego dodatku dostaniemy 36 Planeswalkerów, to już jest dużo. Problemem może być skatalogowanie ich, gdzie, co, jak, kto i z kim, dlatego MTGGoldfish zajmie się tym tematem.

Los ravnicowego imperium

Ravnica i sztuka. Mike Linnemann i tej sztuki krytyka. Co cykl obrazów z XIX wieku ma wspólnego z Ravnicą? I co ciekawego do powiedzenia ma dwoje grafików na temat swych artworków z najnowszej Ravnici? Sprawdźcie pod tym linkiem.

Co się stanie z Lilianą?

Po otrzymaniu okraszonego ładną muzyczką traileru, pozostało zastanowić się co stanie się z naszą przypaloną koleżanką Lilianą. Na to pytanie odpowiedzi udzieli nam ekipa Hipsters of the Coast.

Twój przeciwnik ma plan

Realizowanie planu jest czymś więcej, niż bezmyślnym wykładaniem kolejnych kartoników na stół, chyba że w decku znajduje się playset Arclight Phoenixów. Jak stawić czoła przeciwnikowi, który ma plan? To już trzecia cyklu o tym, jak stać się lepszym graczem.

Kiedy należy kontrować draw spelle

No i to jest kawałek solidnej dawki teorii i kilka praktycznych porad, które warto sobie przeczytać i przyswoić. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy dobrze zrobiliście kontrując np. Divination, to tu macie odpowiedź.

Stan Programu

Kilka njusów jeszcze o Mythic Invitational, a potem sekcja opinii, w której mamy komentarz o Duo Standardzie i coverage’u z tego eventu. W deckach w T2 talie z Mythic Invitational, w Modernie Humany, w Legacy Enchantresska, w Vintage Eldrazi, a na koniec ceny.

 

:g: Finanse :g:

Zombie na topie, więc Death Baron i Liliana, Untouched by Death idą sobie w górę. W Modernie spike’i zaliczyły Mycosynth Lattice oraz Leveler, a to ze względu na nowego Karna oraz Jace, Wielder of Mysteries. Warto też odnotować niezłe value kart z najnowszego dodatku, co sprawia, że boxy są wyjątkowo atrakcyjne – donosimy za goldfishem.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Smothering Tithe (Ravnica Allegiance)
  2. Liliana, Untouched by Death (Core Set 2019)
  3. Mycosynth Lattice (Darksteel)
  4. Leveler (Mirrodin)
  5. Proteus Staff (Mirrodin)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

 

Wieści z Psychatoga

 

Drodzy Psychatogowicze,

chciałbym serdecznie podziękować naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierają Projekt Magic Lore Pl! Mamy już 8 Patronów, którym chciałbym w tym miejscu imiennie i anonimowo podziękować:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy

Otrzymaliśmy również piękne wsparcie od warszawskiego sklepu StrefaMtg.pl. Ogromne dzięki! Box został rozdysponowany pomiędzy autorów piszących teksty w projekcie. 

 

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl