Przegląd Prasy #8 – nowa wersja Mtgnews!

Chyba najbardziej dla nas elektryzującą informacją jest szansa na szybkie pojawienie się nowej wersji serwisu Mtgnews.pl. Post o tym pojawił się na zamkniętym forum dla redakcji serwisu, jednak jest na tyle obiecujący, że warto już teraz wyciągnąć go na światło dzienne.

Kolejnym ważnym zdarzeniem ubiegłego tygodnia jest pojawienie się pierwszych kart z nowego dodatku bloku Therosa, czyli Journey into Nyx. Spoilery ruszyły a WOTC zaczyna publikować różne ciekawostki o dodatku, aby powoli wprowadzić nas w jego świat i budować napięcie przed turniejami releasowymi.

Wieści z wybrzeża:

 

Relacje z Premiere Eventów WOTC

  • Grand Prix Phoenix – Grand Prix w Phoenix już za nami. Zagrało 1463 zawodników. Robert Berni, pilotujący Mono Black Devotion, po ciężkim boju pokonał Nathana Holidaya, grającego Mono Blue Devotion. Same old story, z tym, że UW Espery wyparowały, wszedł jeden Bant Control i jeden Mono Black Devotion z sideowymi Rakdos’s Return.

Pierwsze ciekawostki z Journey into Nyx

Zaczynają się piękne dni spoilerów, ciekawostek od Wizardów i wprowadzeń do nowej edycji. W dalszy linkach znajdziecie przekierowanie do najlepszego spoilera w sieci, a tu proponuję trochę tekstów od Wizardów:

  • Wprowadzenie i ciekawostki
  • O fabule i świecie, czyli przewodnik dla Planeswalkera -> tu.
  • Trochę o mechanikach -> tu.
  • Oficjalne informacje o produkcie znajdziecie -> tutaj.

 

Przegląd prasy branżowej:

 

Nowa wersja Mtgnews!

nowe mtgnewsDługo oczekiwana, nowa wersja polskiego serwisu magicowego, znanego głównie z największego forum MtG w kraju, czyli Mtgnews.pl, chyba doczeka się wreszcie nowej strony. Informacja potwierdzająca pojawiła się właśnie na forum redaktorskim serwisu. Tym razem strona główna została ładnie obudowana, pojawi się sporo nowych opcji i działów. Obecnie wersja druga jest dostępna tylko dla grona redakcyjnego gdzie jest testowana, jednak wszystko wskazuje na to, że to już nie kwestia lat a dni, kiedy odpalony zostanie Mtgnews v2!

Ponieważ nie mogę wiele zdradzać, to odsyłam do starszego postu, w którym Amplitur przedstawił już kilka nowości. Kliknij -> tu.

Pierwsze karty z Journey into Nyx

Zaczynają się pojawiać karty z ostatniej edycji bloku Theros, czyli z Journey into Nyx. Mamy już 16 czarów, pewnie w tygodniu pojawi się sporo więcej. Znany jest już biało-czerwony bóg, znane są także dwie nowe mechaniki 'constellation’ i’strive’, które dodadzą smaku rozgrywkom. W edycji dojdą także brakujące scry landy: czerwono-niebieski i zielono-czarny. Prereleasy zaczną się 26 kwietnia.

Dodatkowo polecam zebrane info na Salwacji -> tu. Moim zdaniem o niebo lepsze niż porozrzucane informacje od WOTC.

Oczywiście zaraz przed turniejami prereleasowymi przygotujemy dla Was kolejną analizę dodatku!

Magicowy Mindset

Właściwie nigdy nie linkowaliśmy do artykułów premium, ale tym razem zrobimy wyjątek. Wysupłajcie kilka złotych i zakupcie dostęp albo poproście znajomego o piractwo, bo tekst jest warty uwagi. W bardzo dobry sposób autor opisuje jak podchodzić do gry, jakie mieć nastawienie, jak szukać błędów zamiast zwalać na okoliczności. Takie podręczniki są standardem w świecie pokerowym, w Magicu niestety, pojawiają się niezmiernie rzadko a gracze często nie zwracają uwagi na psychologiczną część gry. Chcesz być dobry w karty? Pprzeczytaj!

State of the Program

I jak zwykle wszystkie przydatne informacje dotyczące MTGO, cen wirtualnych kartoników, etc. Z najważniejszych rzeczy mamy przegląd kosztów kart z powracających flashbackowych draftów bloków Odysei i Time Spiral. Poza tym dywagacje na temat kart promo, cen i częstotliwości ich drukowania przez Wizardów. Na dokładkę dostajemy zaś prezentację kilku decklist do różnych formatów (Standard – MonoB Yuuya Watanabe z GP Bejing, Pauper – Blue Ninjas, Block Cons – GWB Commune with Reaper, Legacy – UWR Delver, Vintage – Stax).

Link tu.

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

W tej edycji decków tygodnia mamy szybko rzut okiem na pięciokolorowa kontrola w standardzie, również z tego formatu UB heroic z GP Pekin, który podniecił wielu graczy (łącznie ze mną), Naya Blink z moderna, który szybko flipuje zmorfowaną Akromę, Paintera w Legacy z kompletem Artificer’s Intuition i zabawny Bear Tribal do Commandera.

Przygotuj się do Grand Prix Warszawa

Tym razem w ramach przygotowań polecam tekst z blackboardera, który jest opisem drafta, bardzo podobnym do tych, jakie robimy na Psychatogu. Warto jednak czasem spojrzeć jak to robią inni : ) -> tu. Wyszedł autorowi UW heroic, niestety w odróżnieniu od naszych autorów, odpadł już w pierwszym meczu ;p

Drugą godną polecenia lekturą jest tekst o pierwszych pickach z Born of the Gods, który jest dodatkiem otwierającym każdy draft z bloku Therosa. Kliknij -> tu.

Jak się sideboardować

Polecam tekst Owena jako dobre dopełnienie jednego z naszych poradników, czyli „Jak zbudować i wykorzystywać sideboard”.

O wyborze trudnych decków

Paulo Vitor Damo da Rosa, jeden z najlepszych graczy na świecie, opisuje problem trudnych decków, wyboru talii na turniej z uwzględnieniem przygotowania do gry danym deckiem i ocenia trudność grania najważniejszych archetypów ze standardu, moderna i legacy. Bardzo ciekawy artykuł, przyznam, że wcześniej nie widziałem, aby ktoś się zabierał za tę kwestię w formatach constructed, a jest ona bardzo istotna dla zawodników turniejowych.

A tu trudne, bo nieznane

Tu autor przegląda ostatnie ciekawostki ze standardu. Wspomniany już UB Heroic, pojawienie się mega silnej karty dla Mono Blacków, czyli Staff of Death Magus i Naya Controla.

Relacja z Sezonowego Psychatoga w łódzkim Gamelordzie

W niedzielę odbył się kolejny turniej z cyklu „Sezonowy Psychatog”. Tym razem wpadliśmy do łódzkiego Gamelorda, gdzie rozgrywany był sealed deck w bloku Therosa. Turniej wygrał Daniel Wielgórski, który nie tylko wygrał 2 baje na Megatoga i wejście na elitarnego AtogAtoga, ale także zgarnął 2 baje na Grand Prix Warszawa. Warto przy tej okazji wspomnieć, że finansowa pula dodana do nagród na Megatoga wynosi już ponad 1300 zł. To oznacza, że na Megatogu, poza nagrodami wynikającymi z wejściówek będzie do zgarnięcia tez sporo gotówki. Megatoga planuję na okolice września, a formatami będą najprawdopodobniej standard, modern i draft rozlokowane w rożnych konfiguracjach podczas 2-3 dniowej imprezy. Elitarny AtogAtog będzie najpewniej dotyczył 16 osób, które zagrają w darmowym phantom Cube drafcie z nagrodami!

Pozostało nam jeszcze 5 lokacji, w których zostaną rozegrane Sezonowe Psychatogi i warto się nimi zainteresować, aby wygrać dla siebie baje i dostać się do elitarnego AtogAtoga!

 

MTG LAB

 

W tym tygodniu bez laboratorium. Chłopaki uznali, że wolą dawać filmy świetnej jakości, zamiast tłumaczyć się z problemów technicznych i nawet najmniejszych trzasków na ścieżce audio. Kolejny odcinek powinien pojawić się w tym tygodniu.

-x-

Pozdrawiamy,
Ober & Emil


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze