[Relacja] Gnomicon II oraz Mistrzostwa Psychatoga

Dziś mamy pierwszy dzień drugiej edycji Gnomiconu w Szczyrku. Mimo słabej aury na zewnątrz, na konwencie trwa iście piknikowa atmosfera. Oprócz magicowców, którzy stanowią dość silną grupę, mamy na terenie Orlego Gniazda także figurkowców, planszówkowców i karciarzy m.in. z World of Warcraft, LoTR i…

Dziś GPT Rimini i drafty oraz FNM standard- będziemy testować decki na GPT Warszawa / Mistrzostwa Psychatoga oraz na łódzkie WMCQ w przyszłym tygodniu. W miarę możliwości czasowo-sprzętowych bedziemy Wam relacjonować przebieg imprezy.


Relację z Gnomiconu będą prowadzili dla Was Ober, Sołtys i ludzie z łapanki : ) Postaramy się w miarę regularnie aktualizować informacje i podrzucać ciekawostki z terenu konwentu.

Dzień 1

Na razie zebrało się 28 graczy na FNM T2, w najlepszej 8 znaleźli się:

 1. Kowalski Grzegorz (12 punktów 65,33%)
 2. Milewicz Mateusz (12 punktów 64%)
 3. Oberbek Przemysław (12 punktów 61,33%)
 4. Łukaszyk Tomasz (12 punktów 46,66%)
 5. Ciechoński Mariusz (12 punktów 43,93%)
 6. Woźniak Paweł (10 punktów 10 46,53%)
 7. Baldessari Giovanni (10 punktów 45,26%)
 8. Piwiec Jacek (9 punktów 64%)

Rozegrany był także:

 • FNM draft – zebrał 8 osób, wygrał Staciwa Marcin
 • Zwykły draft – również zebrał 8 osób, w finale splita wzięli: Marcin Roj i Kwiecień Mateusz
 • GPT Rimini w Modernie, które zebrało 23 graczy. Po splicie 4-osobowym, trzy baje zabrał Michał „Migacz” Mrozek, grający swoim autorskim Amulet of Vigor deckiem.

Mieliśmy również ponad półgodzinną prelekcję Masa na temat mono reda w standardzie. Materiał video będzie niedługo dostępny. Niestety taśma skończyła się w okolicach kluczowych pytań o trudne karty na mono reda. Niestety nie odbył się turniej Mistrzostw Mono Reda z braku chętnych : (

Poza magiciem mamy tu jednak jedną wielką imprezę i coś czuję, że w nocy poleje się jeszcze bardzo dużo alkoholu.

Dzień 2

Właśnie zaczynamy GPT Warszawa/Mistrzostwa Psychatoga! Na razie trwają zapisy, szykuje się coś ponad 60 osób na GPT i zebraliśmy ponad 45 osób na Mistrzostwa Psychatoga, czyli są 3 gwarantowane boxy dodane do puli w MP! Oczywiście poza tym mamy 3 boostery od gracza gwarantowane z wpisowego.

Jednocześnie otworzyliśmy ciekawy side event: MAS vs RESZTA ŚWIATA!

Rozgrywane są pojedyncze mecze śmiałków, którzy chcą pokonać Masa! Za wygranie meczu, zwycięzca dostaje 1 booster Dark Ascension. Wpisowe 0 zł, także challenge warty świeczki : ) No, a na pewno boostera.

update – wyniki Mas challenge

Mas:

 • vs Mateusz Kwieciński 1:2 (reanimator)
 • vs unknown 2:1 (RG)
 • vs Lis Michał 2:0 (RUG)
 • vs Maciej Sorek Łoboda 1:2 (BWR)
 • vs Marcel Czarnik 0:2 (mono green)

GPT / Mistrzostwa Psychatoga

Na evencie zjawiło się 76 osób, a zatem rozegramy 7 rund swissa i top 8. Pierwsze sześć rund tego turnieju jest liczone do Mistrzostw Psychatoga, w których top 8 zostanie wyłonione po jutrzejszych draftach. Na same mistrzostwa zapisało się okolo 40 osób, co jak na pierwszą edycje poczytujemy sobie za spory sukces. 

Standingi

 1. runda
 2. runda
 3. runda
 4. runda
 5. runda
 6. runda
 7. runda

Paringi

 1. runda
 2. runda
 3. runda
 4. runda
 5. runda
 6. runda
 7. runda

 Nie robimy streama, bo mamy tu na razie słaby internet i dość lichą kamerę. Wybaczcie.

Wyniki w top 8 GPT Warsaw:

Tymoteusz Staniucha 0 – 2 Michał Mrozek
Andrzej Grabowski 2 – 1 Mateusz Milewicz
Przemek Oberbek 2 – 0 Tomasz Krupanek
Bartosz Bartkowiak 2 – o Patryk Kijowski

Bartkowiak 0 – 2 Oberbek
Mrozek 2 – 0 Grabowski

Ober 0-2 Migacz

„Gratuluje Ci Migaczu, chlip ; („

 Dzień 3

Niedzielna część MP-ków rozpoczęła się z 1.5-godzinnym opóźnieniem (o 10:30). Do pierwszego drafta zasiadło 51 graczy. Gracze zostali przydzieleni do podów losowo, tj. bez względu na wynik uzyskany we wczorajszym dniu (T2). Wciąż jeszcze czekamy na standingi po 6-tej rundzie wczorajszego GPT, jak tylko sędziowie będą mieli chwilkę to mają nam je udostępnić.

Ojciec załozyciel portalu Ober zasiadł na pierwszym podzie, min. z Łukaszem 'Shadetem’ Cicheckim. Ciekawie prezentuje się tez drugi pod, na którym mamy min. Grzegorza 'Urlicha’ Kowalskiego, Daniela 'Sołtysa’ Sołtysika, Jakuba Greflinga czy Szymona Pietkiewicza, oraz pod 5 na którym znaleźli się razem min. Leszek 'Eld’ Dutkiewicz i zwycięzca wczorajszego GPT Warszawa Michał 'Migacz’ Mrozek. Nigdzie na sali nie ma jednak głównego bohatera weekendu, czyli Masa – nie będzie nam zatem dane poznać siły mono reda w środowisku limited RTR-GTC-DGM.

Draft poprowadzony przez Amplitura przebiegł szybko i sprawnie, z jedną tylko przerwą, kiedy na pierwszym podzie Łukasz Janik podający karty do Shadeta pominął przypadkiem jednego picka – na szczęście Shadet szybko zauważył, że ilość kart się nie zgadza, i błąd udało się momentalnie naprawić. Przed przystąpieniem do składania decków gracze przekazali swoje zestawy graczom siedzącym na innych podach celem spisania wydraftowanych kart, co spowodowało lekkie zamieszanie i kolejne opóźnienia. W końcu, koło 11:15, gracze rozpoczęli składanie talii. Poniżej prezentuję dziki deck Urlicha z poda nr 2 – zaczęło się od otwarcia Teysy, na drugim picku Sin Collector, na trzecim Putrefy, acz chyba najlepszym momentem drafta Grześka były picki 3-6 Gatecrasha, kiedy wskoczyły 4 removale pod rząd (Grisly Spectacle, potem Death’s Approach, następnie Smite i po nim Devour Flesh)

Dla wszystkich ciekawych jak idzie najlepszemu (jak dotychczas) zawodnikowi weekendu, tj. Migaczowi (zwycięzcy dwóch GPT – sobotniego w modernie i wczorajszego w T2), poniżej prezentujemy także jego listę:

Właśnie startuje pierwsza runda. Mamy dla Was Feature Match z drugiego poda: Jakub Grefling vs John Smyth. Rzut kostką wygrywa John i decyduje się rozpocząć, keepując startową siódemkę. Cypis mulliganuje do sześciu.

Forest u Johna, u Kuby Plains. W drugiej turze John dorzuca góre i Zhur-Taa Druida, Cypis tylko Las. T2: Plains, tapnięcie druida dla many [20 John/19 Jakub] i Battering Krasis. U Cypisa wyspa i Beetleform Mage. John dokłada Boros Guildgate i atakuje Krasisem [20/17]. W czwartej turze Cypis dogrywa drugiego islanda, atakuje magiem i podpakowuje go wobec braku bloków [16/17]. John dogrywa drugi las, zagrywa Maze Rushera [16/16 po triggerze druida], Krasis rośnie i nastepnie atakuje wraz z Rusherem. Cypis tapuje wyspę i plainsa aby zagrać Azorius Charma, który odsyła czerwonego elementala na topa, obrywając za 3 od Krasisa [16/13]. Cypis w piątej turze zagrywa Azorius Guildgate i atakuje magiem, zostawiając sobie jednak cała manę otwartą [14/13]. U Johna trzeci las, powrót Maze Rushera [14/12 po wzięciu many z druida], na co Cypis komentuje ironicznie, że wyjątkowo dobry topdeck. Przed blockami Kuba rzuca Eyes in the Sky, jednym tokenem blokuje rushera, i obrywa za 4 od Krasisa który urósł raz jeszcze po powrocie rushera [14/8]. w swojej turze cypis dogrywa Simic Guildgate a potem Ascended Lawmage. John w swojej turze dogrywa bombę w postaci Angelic Skirmishera [14/7 po manie z druida], wybiera First Strike na resolvie triggera anioła w combacie, i przekręca w prawo Krasisa (już z trzema counterkami) i Maze Rushera. Cypis rzuca token birda pod koła elementala i zbiera 5 obrażeń od Krasisa [14/2]. No czubie swojej biblioteki nie znajduje jednak niczego, co dawałoby mu szanse na wygrzebanie się z tej sytuacji i składa się tuż po dociągnięciu karty.

John Smyth 1-0 Jakub Grefling

W drugiej grze Cypis znów szuka lepszych opcji muliganując, zaś John znowu wydaje się zadowolony ze swej siódemki. Cypis startuje z Azorius Guildgate’a, John odpowiada Selesnya Guildgate. Cypis dogrywa Plains, go. John forest i również bez zagrożeń. Trzecia tura to kolejny guildgate, tym razem Simic. U Johna Mountain i Loxodon Smiter. Cypis odpowiada Assault Griffinem po dograniu drugiego Plainsa. John dorzuca w swojej czwartej turze drugiego Foresta, atakuje słoniem [20/16] i dorzuca Korozda Monitor w stół. Kuba dogrywa 3-go Plainsa, atakuje Gryfem [17/16] i zagrywa Seller of Songbirds, zostawiając odtapowane oba guildgate’y. John dogrywa Plainsa, przekręca oba stwory do ataku. Cypis blokuje słonia tokenem birda i obrywa za 3 od monitora [17/13]. John dorzuca Guttersnipe i oddaje turę. Cypis w swojej turze dogrywa 4-go Plainsa, atakuje Gryfem [14/13] po czym chwilę mysli. Ostatecznie w stole ląduje Isperia’s Skywatch, detainując Loxodon Smitera. John w swojej turze dogrywa drugi Las, po czym zagrywa pierwszą połówkę Give//Take kładąc 3 counterki na Monitora [14/11 po 2 obrażeniach od Guttersnipe’a], nastepnie leci druga część Flesh//Blood, dzięki której Monitor zabija Skywatcha [14/9 po triggerze goblina]. Atak Guttersnipem i Monitorem, Cypis wymienił się Sellerem za Guttersnipe’a [14/3], jednak poddaje się od razu po dobraniu karty, nie znajdując żadnej opcji na pozbycie się dwóch grubasów po drugiej stronie stołu. John pokazuje co miał jeszcze na ręce: 2x Scorchwalker i Annihilating Fire nie wróżyły i tak zbyt długiego życia dla Kuby.

John Smyth 2-0 Jakub Grefling


Runda druga:
tym razem do Feature’a wybrałem przedstawicieli poda nr 1: znany i lubiany Przemysław 'Ober’ Oberbek oraz mniej znany, ale też lubiany, Grzegorz 'Melnevacor’ Bednarz. We wczorajszym standardzie mieli oni wyniki 5-1 (Ober) oraz 4-2 (Grzesiek) po 6 rundach, co w połączeniu z wygraną przez obu pierwszą rundą tego drafta dawało im odpowiednio 18 i 15 punktów w klasyfikacji generalnej mistrzostw Psychatoga (na 21 możliwych na tym etapie).

Rzut kostką wygrywa Grzesiek i decyduje się rozpocząć. Siódemka niezbyt go zadowala, więc postanawia poszukać lepszej szóstki. Ober keepuje swoją pierwszą dobraną ręke. Tymczasem szóstka Grzeska okazuje się, jego zdaniem, jeszcze gorsza i już po chwili sprawdza on opcje dostępne w pięciu kartach. Zaczyna od Swampa, Ober gra Las i Spire Tracer. Grzesiek Mountain, Ober Wyspa i atak [20 Ober / 19 Grzesiek]. w trzeciej Grzesiek dogrywa Las i chce zagrać Stonefare Crocodile, nadziewa się jednak na Syncopate (X=1). Ober dorzuca Plainsa i atakuje [20/18]. W swojej turze Grzesiek dogrywa drugiego Swampa i zagrywa Drown in Filth, zabijając Tracera po zrzuceniu dwóch landów do grobu. Ober dorzuca drugiego Plainsa i zagrywa Volatile Rig, który w nastepnej turze obrywa Auger Spree i 'wybucha’ zadając po 4 obrażenia obu graczom [16/14], Grzesiek dorzuca Las. Ober wrzuca w stół trzeciego Plainsa i Rubbleback Rhino, Grzesiek zagrywa Renegade Krasis po  dograniu drugiego Lasu. Ober atak nosorożcem [16/11] i Jelen Sphinx w stół. Grzesiek w swojej Skarg Guildmage, po czym oddaje turę bez ataku. Ober enchantuje Sphinxa  przy użyciu Unflinching Courage i atakuje oboma stworami [19/4 dzięki lifelinkowi z Courage na Sphinxie], po ataku w stół trafia Daring Skyjack. Po dobraniu karty Grzesiek stwierdza, że juz nic w tej partii nie wykombinuje i składa się.

Przemysław Oberbek 1-0 Grzegorz Bednarz

Druga partię również zaczyna Grzesiek, tym razem już bez muliganów. Las, u Obera Simic Guildmage. Grzesiek dorzua Mountaina i zagrywa Skarg Guildmage, u Obera tylko Plains. Atak ze strony Grześka [18/20], Mountain, Ember Beast – ale Ober znów ma Syncopate’a (X=1). Ober w swojej turze dorzuca Wyspę i Wind Drake’a. W 4-tej turze Grzesiek dogrywa Foresta, używa drugiej abilitki Maga i atakuje obudzonym landem [14/20]. Przemek dorzuca Forest i zagrywa Azorius Keyrune, bez ataku. Grzesiek Mountain i Zhur-Taa Swine, również bez ataku. U Obera drugi Las i z pomocą Keyrune’a w stole pojawia się Urbis Protector w towarzystwie anioła przedstawionego, z racji braku tokenów pod ręką, za pomocą karty kredytowej – Ober komentuje, że 'przynajmniej od razu widać, że to coś poważnego a nie byle 1/1′. Grzesiek w swojej turze ponownie zamienia górę w landa 4/4, dogrywa Swampa i strzela z Electrickery w Protectora, po czym atakuje landem [10/20]. Ober zagrywa Unflinching Courage na anioła, dogrywa Plainsa i atakuje aniołem [16/14 dzięki lifelinkowi z Courage]. Grzesiek atakuje samym Zhur-Taa Swine [11/14], dogrywa górę, a następnie 'budzi’ ją po ataku, aby zagrać Launch Party w anioła. Ten jednak dostaje Hexproof dzieki Simic Charmowi, dzięki czemu przeżywa a sam Przemek nie traci życia. Ober w swojej dogrywa Beetleform Mage’a, dorzuca kolejnego Foresta i atakuje w powietrzu aniołem oraz Wind Drakem [17/6]. Grzesiek budzi Swampa drugą zdolnością maga, po czym atakuje Guildmagem, Swinem oraz ożywionym landem właśnie. Ober blokuje Skarg Guildmage’a obudzonym Keyrunem zaś świnię Beetleform Magem, przed obrażeniami jeszcze go podpadkowując (używając do tego many pobranej z Keyrune’a). Po tym desperackim zrywie ofensywnym Grzesiek składa się z racji braku odpowiedzi na anioła, zabijającego go z powietrza w następnej turze.

Przemysław Oberbek 2-0 Grzegorz Bednarz, Ober ma po ośmiu rundach 21 punktów w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Psychatoga i jest już bardzo blisko zrobienia topa w swoim własnym turnieju. Podobnie ma Kesil Staniucha, który poszedł 6-0 w standardzie a dziś idzie 2-0. Zawodnicy spotkali się właśnie w ostatnim meczu drafta.

-x-

Metagame GPT / Mistrzostw Psychatoga

 • Esper – 9
 • Jundy – 9
 • Junk – 9
 • UWR – 6
 • Blitz Humans – 6
 • Delver – 4
 • Aristocrats – 4
 • Bant Auras – 9
 • Inne – 13 (RUG, BUG aggro, RG Sage, Mono Red, BG Desceration, WB Aggro, Grixis, Mono G, Bant Revelation, BR Zombie)
 • oraz jako dopełnienie, kilka rogue, bardzo trudnych do zakwalifikowania

może brakować kilku decków, bo był spory chaos i ciężko było znaleźć w papierach wszystkie listy :)

-x-

Wyniki Mistrzostw Psychatoga

Ćwierćfinały

Grzegorz „Urlich” Kowalski 2:0 Kijowski Patryk (by drop)

Tymoteusz „Kesil” Staniucha 1:2 Szymon „Sabre” Cofalik

Andrzej „and1stg” Grabowski 0:2 Jacek Piwiec

Przemysław „Ober” Oberbek 2:1 Michał „Migacz” Mrozek

 

Półfinały

Szymon „Sabre” Cofalik 2:1 Grzegorz „Urlich” Kowalski

Przemysław „Ober” Oberbek 2:0 Jacek Piwiec

 

Finał

Szymon „Sabre” Cofalik 2:1 Przemysław „Ober” Oberbek

 

Gratulacje dla zwycięcy!!!

Podsumowanie całego turnieju, decklisty, wywiady z graczami Top 8 oraz nowy cykle turniejów Psychatoga podałem i opisałem dokładnie tutaj:

Podsumowanie Gnomiconu i cykl turniejów Psychatoga!

 


Szczegóły Mistrzostw:

Spoiler

Mistrzostwa Psychatoga 2013!

Składają się z dwóch draftów i części constructed – wykorzystujemy do tego celu GPT. (Top 8 GPT gra już tylko w ramach GPT a zwycięzca zgarnia baje na Grand Prix Warszawa + możliwe są jakieś nagrody dodatkowe dla Top 8).

Sobota

6+ rund Standard
Godzina: 10:00
Format: Grand Prix Warszawa (6+ rund będzie liczone do klasyfikacji MP)

Niedziela

1st Draft
Godzina: 09:00
Format: Draft (1x DGM 1x GTC 1x RTR)

mata vinvi toga mp2nd Draft
Godzina: 14:00
Format: Draft (1x DGM 1x GTC 1x RTR)

Top 8
Godzina: Po zakończeniu Swissa
Format: Standard

WPISOWE NA Mistrzostwa Psychatoga: 100 PLN
Nagrody: TBD. Na pewno gracze z tych MP będą mieli promocje na kolejnej edycji Mistrzostw. TOP na pewno zostanie dodatkowo nagrodzone pod kątem przyszłych Mistrzostw oraz otrzyma maty Psychatoga (mniej więcej taka jak po prawej na obrazku).xxx

Rozpiska turniejów na gnomiconie:

Spoiler

 

Piątek

FNM
Godzina: 16:00
Format: Standard
Wpisowe: 12 PLN
Nagrody: boostery (1 od gracza do puli nagród) + karty Promo (dla top2 + 2 rozlosowane wśród pozostałych graczy)

FNM
Godzina: 20:00
Format: Draft
Wpisowe: 44 PLN
Nagrody: Boostery (0,5 od gracza do puli nagród) + karty Promo (Dla top2 + 2 rozlosowane wśród pozostałych graczy)

GPT Rimini
Godzina: 20:00
Format: Modern
Wpisowe: 20 PLN
Nagrody: 3 bye dla zwycięzcy + boostery (1,5 do gracza do puli nagród)

EDH 1 vs. 1
Godzina: 21:00
Format: EDH
Wpisowe: 6 PLN
Nagrody: boostery (0,5 boostera od gracza do puli nagród)

Sobota

Urodziny Myszy! Nie tylko chłopakowi skończył się wyrok (czyli dwa bany w Mtg), to jeszcze ma urodziny! :D

Grand Prix Trial Warszawa / Standard MP! (info niżej)
Godzina: 09:00
Format: Standard
Wpisowe: 0 PLN
Nagrody: 3 bye dla zwycięzcy

8men Standard
Godzina: 9:30; 13:30;17:30
Format: Standard
Wpisowe: 12 PLN
Nagrody: 8 boosterów (4/2/1/1)
Turniej odbędzie się tylko w wypadku zebrania 8 osób

8men Modern
Godzina: 9:30; 13:30;17:30
Format: Modern
Wpisowe: 12 PLN
Nagrody: 8 boosterów (4/2/1/1)
Turniej odbędzie się tylko w wypadku zebrania 8 osób

8men Draft
Godzina: 9:30; 13:30;17:30
Format: Draft( 1x DGM 1x GTC 1x RTR lub 3x DGM)
Wpisowe: 44 PLN
Nagrody: 4 boostery (3/1)
Turniej odbędzie się tylko w wypadku zebrania 8 osób

PRZERWA OBIADOWA OD 13:00

GAME DAY
Godzina: 18:00
Wpisowe: 25 PLN
Nagrody:
*Karta Promo Trostani’s Summoner dla każdego
*Karta Promo Melek, Izzet Paragon dla top8
*Unikalna Playmat’a dla zwycięzcy
*Boostery (2 boostery od gracza do puli nagród)

Grand Prix Gothenburg
Godzina: 20:00
Format: Seald Deck (4x DGM 1x GTC 1x RTR)
Wpisowe: 80PLN
Nagrody: 3 bye dla zwycięzcy + boostery (1 booster od gracza w puli nagród)

Pilka Nożna – Finał ligi Mistrzów!
Start 20:30 :D

EDH Multiplayer
Godzina: 21:00
Format: EDH
Wpisowe: 6 PLN
Nagrody: boostery (0.5 boostera od gracza)

Legacy
Godzina: 21:00
Format: LEGACY
Wpisowe: 10 PLN
Nagrody: TBD

Modern
Godzina: 21:00
Format: Modern
Wpisowe: 12 PLN
Nagrody: Boostery (1 od gracza do puli nagród)

Pauper
Godzina: 21:00
Format: Pauper
Wpisowe: 6 PLN
Nagrody: boostery (0.5 od gracza do puli nagród)

OD GODZINY 20:00 (LUB ROZPOCZĘCIA TOP 8 GPT Warszawa) ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA 8 osobowych turniejów w dowolnie wybranym formacie

Niedziela

1st draft (Limited MP! – info niżej)
od 9:00
Format: Draft (1x DGM 1x GTC 1x RTR)

Legacy
Godzina: 11:00
Format: LEGACY
Wpisowe: 30 PLN
Nagrody: TBD

OD GODZINY 10:00 ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA 8 osobowych turniejów w dowolnie wybranym formacie

PRZERWA OBIADOWA OD 13:00

2nd draft (Limited MP! – info niżej)
od 14:00
Format: Draft (1x DGM 1x GTC 1x RTR)


 • Wstępne koszta życia na miejscu – http://gnom-sklep.pl/gnomicon. Dla przykładu pakiet na dwa noclegi, żarcie przez cały czas to jakieś 174 zł jesli zapłacicie wcześniej, albo 184 płacone na miejscu.
 • Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/447000538717882
 • Nagrody na turniejach będziemy starali się zwiększać, jesteśmy w trakcie rozmów ze sponsorami!
 • Oczywiście postaramy się zrelacjonować całą imprezę i przeprowadzić streama z wybranych feature matchy.
 • Tylko pamiętajcie, że jest to impreza pomiędzy WMCQ/PTQ w Warszawie (ponad 100 zł) oraz WMCQ w Łodzi (20 albo 100 zł). Musicie mieć w świadomosci, że szykuje się trochę wydatków, aczkolwiek poprzedni Gnomicon pokazał, że warto ;)
 • Zagranie w tych Mistrzostwach da bonus na następne – prawdopodobnie mniejsze wpisowe, może jakiś baj. Jeszcze nie ustaliliśmy jaka będzie formuła przyszłych Mistrzostw, za rok, ale na pewno nagrodze osoby grające w Mistrzostwach Psychatoga.
 • Konwent to nie same karcianki, dochodzi: Warhammer FB, Warhammer 40k, Warmachine, WoW, Legenda 5 kręgów + masa innych małych eventów!

 

Mistrzostwa Psychatoga, Gnomicon II

 

Foty z Day 1 mamy poniżej w galerii albo na naszej fanstronie i tutaj, Day 2 w oddzielnej galerii a tu Day 3, w jeszcze innym albumie.

Komentarze