Relacja z PTQ Theros w Krakowie!

Relacja z PTQ Theros, który odbył się w krakowskim Dragonusie! A dokładniej w klubie Studio pomiędzy akademikami AGH – ogólnie wesoła okolica Smile Miałem laptopa, była chwila wolnego, więc wrzuciłem jakieś paringi, standingi i ciekawostki z sali. Rozgrywanym formatem był standard.

Zwycięzca został Łukasz Szczepański! Zgarnął zaproszenie na Pro Tour, bilet, 1000 Planeswalker Pointsów (w sam raz na baje do Grand Prix Warszawa), a całe Top 8 podzieliło się boosterami i matami magicowymi.

Poniżej znajdziecie między innymi: decklisty z Top8, metagame, miniwywiad ze zwycięzcą, paringi, standingi i zdjęcia z sali.

Pairingi:

Standingi:

Top 8

Konrad Sokołowski vs Grzegorz Zieliński 2-1

Grzegorz Polkowski vs Grzegorz Kowalski 1-2

Bartłomiej Lewandowski vs Mateusz Kopeć 0-2

Piotr Wald vs Łukasz Szczepanowski 1-2

Top 4

Grzegorz Kowalski vs Mateusz Kopeć 2-0 (Mateusz Kopeć dostał Game Lossa za zagranie Sphinx Revelation. X był 4, jednak Kopeć dobrał czwórkę przed pokazaniem zagrywanej karty!)

Łukasz Szczepanowski vs Konrad Sokołowski 2-1

Finał

Łukasz Szczepanowski vs Grzegorz Kowalski 2-1

finał PTQ Theros - Kraków 2013

Zwycięzca: Łukasz Szczepanowski!!!

 

df nagrody krk13Nagrody:

I miejsce – zaproszenie na Pro Tour Theros z biletem + 1000 Planeswalker Pointsów + 150 boosterów

II miejsce – 75 boosterów

III – IV miejsce – 25 boosterów

V-VIII miejsce – 14 boosterów

+ maty dla całego Top 8.

IX miejsce – 1 booster

Z tego co pamiętam, w okolicach top 4 poszedł split nagród i dalej gra była o bilet.


belka dragonus

Ogólne informacje o PTQ Theros w krakowskim sklepie Dragonus:

Spoiler

Miejsce: Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków
mapka ptq w studioData: 16 czerwca 2013 (niedziela)
Zapisy: 9:00
Start turnieju: 10:00
Organizator: Dragonus 500 250 073
Format: Standard
Wpisowe: 70 zł (w tym 2 kupony na piwo/colę/sok)
Nagrody (Nie mniej niż):
– Zaproszenie na Pro Tour (wraz z biletem lotniczym tam i z powrotem) Theros w Dublinie + 1000 Planeswalker Points
– Maty dla Top8

Nocleg: Hostel Olimp, tuż obok sali gry.
40 zł za noc (pokoje 2-osobowe), 10 zł śniadanie (szwedzki stół), 13 zł obiad. Cena tylko dla uczestników PTQ, więc rezerwacja miejsc: mtg@dragonus.pl.

Adres i kontakt:

Sklep Dragonus
ul. Lubomirskiego 49, Kraków
Galeria Krakowska (poziom -1)
500 250 073

więcej info:

mtg@dragonus.pl,
http://dragonus.pl
robert.jaskula@dragonus.pl


RELACJA

 

Godzina 9:00

Ludzie powoli się zapisują, uzupełniają talię, w nerwach zmieniają ostatnie techy w deckach.

Godzina 10:00

Zapisało się 83 graczy, zaraz zaczynamy pierwsze mecze. Dziś gramy 7 rund i Top 8. Sala jest zatłoczona, a za klimatyzator robi wielki wiatrak, będzie zabawnie xD

Amplitur ogłosił przy okazji spraw organizacyjnych, że poleca się myć i nawet udostępnił na salę dezodorant!

Godzina 12:30

Właśnie startuje 3 runda. Z ciekawostek: po Duo odezwała się karma i wystawiła mu rachunek – kolega Janik już ma 0-2, od 7 meczy na turniejach nie wygrał małej gry. Jeszcze, aby mu nie było mało, to dostał game lossa. Zgadnijcie za co. Update od Dua: przegrałem kolejną grę 0-2, więc aby przebłagać karmę będę teraz zajmował się relacją, bo grać jak widać nie potrafię^^

+ dodałem kilka fotek do galerii facebookowej.

Godzina 14:00

By Duo (Mateusz Kopeć vs. Maciek Łoboda):

Jako że – wyjątkowo – mój ulubiony polski gracz  w 4 rundzie nie czeka już na obiad w rodzinnej Dąbrowie Górniczej, postanowiłem opisać jak z tego turnieju odpada. Spotkał się z kierującym WBR Maćkiem 'Sorkiem’ Łobodą. Mateusz wygrywa rzut kostką, obydwaj keepują siódemki. Do 3 tury, kiedy to Maciek próbuje wstawić Lilianę i dostaje Dissipatem, nie mamy żadnych innych zagrań. W 4 turzej kolejna Liliana i tym razem wchodzi na stół. +1 counter, Faithless Looting i fontanna ląduje w grobie. Z końcem ambush mage i Liliana w turze Mateusza zostaje na 2 loyality. Następna tura i kolejne +1, Unburial Ritesy i Azorius Charm trafiają do grobu. Z końcem Sphinx’s Revelation za 2. Snapcaster znowu odbiera 2 lojalności.  Zaraz potem odtapowany dual ląduje w stole, odbierając 2 życia i Jace odsłania Islanda, Turn//Burna i nowego helixa.  Turn idzie na rękę. Liliana na 2 i kolejne Ritesy wraz z Essence Scatterem lądują w grobie. Maciek dogrywa soulsy i zabija Jaca’a Dreadborem, na co Kopeć z końcem odpowiada, pozbywając się Turnem ostatnich punktów lojalności Liliany. W swojej nie zagrywa niczego. Następna tura to Looting z Flassbacka i soulsy do Desolate Lighthouse’a u Kopcia.  Atak za 2 i AEtherling, mający zakończyć tę grę. Ze strony Maćka Obzedat, Ghost Council i stan życia to teraz 12-20. Blink z końcem. Po ataku magiem i shapshifterem Maciek schodzi do 14 życia. Wraca obzedath i atak wszystkim  na co Mateusz odpowiada Snapcasterem w helixa i 4 obrazeniam w twarz przeciwnika. Stan życia zmienia się na 12-10. Atak AEtherlingiem sprowadza życie do 8 i po zexilowaniu rzuca verdict. Sorek dobiera Cavernę, zagrywa ją na anioły i Aurelia wpada na stolik, gotowa do ataku. Kopeć blokuje obzedata, schodząc do 2 i w swojej nie znajduje opcji, aby zabić przeciwnika. 0-1. Side, w którym Kopeć marudzi, że dobry ten Obzedat.

Side in:

+ 3 Clone

+ 2 Rest In Peace

+ 1 Terminus

+ 1 Renounce The Guilds

out:

– 2 Pillar of Flame

– 2 Searing Spear

Azorius Charm

Snapcaster Mage

Supreme Verdict

Sorek in:

+ 2 Assemble the Legion

+ Olivia Voldaren

+ Angel of Serenity

+ 2 Sire of Insanity

+ Appetite for Brains

+ 2 Sin Collector

out:

– Reckonery

– Pillary

– 2 Mizzium Mortars

– 2 Searing Spear

Drugą grę również zaczyna Mateusz. Tap landy z obu stron. Kopeć płaci 2 życia, aby mieć odtapowanego landa i oddaje turę. Sorek w swojej zagrywa apetyt na mózg i widzi AEtherlinga, Azorius Charma, Think Twice’a, Turn//Burna i nowego helixa. Z końcem Think Twice. W turze 3 w stole pojawia się Boros Reckoner. Kopeć tylko flashback. Atak za 3  i drugi Reckoner dostaje Syncopate’a. W następnej turze po stronie Sorka próbuje pojawić się smok, ale Snapcaster Mage z flashbackiem Syncopate’a odsyła go poza grę. Kolejna tura  i kolejny atak za 3. Sorek używa Vault of the Archangel, co motywuje Kopcia do usunięcia zagrożenia jakim jest Reckoner. W następnej turze Angel of Serenity nadziewa się na Dissipate. Kopeć ciągle atakuje Snapcasterem, sprowadzając Sorka do 14. Blood Baron of Vizkopa w stół i Kopeć z końcem tury dobiera 4 karty z Rewelacji. Stan życia to teraz po 14. Kopeć w swojej dogrywa Clone’a w Blood Barona i oddaje turę. Ze strony Sorka 4 tokeny z soulsów. Kopeć w swojej atak za 4. Sorek atak za 8 i stan życia to teraz 14 do 14 (blok snapcasterem). Liliana zabija klona i  Kopeć z końcem rewelacja za 5. Terminus i Kopeć z końcem wyrzuca duala ur, 8 kartę z reki. Snapcaster w Azorius Charma, dobiera kartę i zabija w swojej Lilianę. Sorek dobiera Lootingi, które nadziewają się na Dissipate’a, lecz Unburial Ritesy wracają z grobu Reckonera. Ten zaś dostaje helixem i trigger zabija snapcastera. Następna tura przynosi smoka 5/5 i rewelację tym razem za 7. Kopeć dogrywa Rest in Peace i Verdict i z końcem tury zrzuca 3 nadmiarowe karty. Stan życia to teraz 14-27. W następnej turze pojawia sie AEtherling i dwie tury później jest już po grze.

-x-

Trzecią grę zaczyna Sorek i znowu bez mulliganów. Kopeć pain za 2, aby zagrać z końcem Think Twice’a, jako że Sorek w swojej dograł tylko 3 taplanda. Kopeć dogrywa Rest in Peace exilując swojego Think Twice’a. W następnej pojawia się w stole Jace i dostaje piąty counterek. Sorek odpowiada Assemble the Legion. Mateusz w swojej kolejne +1 dla Jacka i z Renounce the Guilds pozbywa się kłopotliwego enchantmentu. W następnej Kopeć daje kolejny counter na Jacku. Sorek dogrywa smoka, który zadaje 4 obrażenia. Następna tura to 7 counter na Jacku i Clone w smoka. Sorek zabija klona, atakuje za 4 i dogrywa Olivię. Kopeć w swojej odsłania Terminusa, dokłada 8 counter na Jacku i oddaje turę. Maciek zagrywa Blood Barona i mówi „graj”. Kopeć odpala ultimatum Jacka i po tej deklaracji przechodzi do czytania, co właściwe to ultimatum robi. Po chwili zastanowienia znajduje Sire of Insanity i AEtherlinga. Zadaje trzy obrażenia. Sorek dobiera landa i się poddaje. Mateusz będzie miał okazję zagrać 5 rundę.

Godzina 15:50

Mały update. Doszły pairingi i standingi z czwartej tury. Ponadto warto wspomnieć, że na turnieju pojawili się nasi południowi sąsiedzi. Z Czech na krakowskie PTQ przyjechało sześciu zawodników!.

Godzina 16:20

Zaktualizowałem standingi i paringi na 5 i 6 rundę. Powoli zbliżamy się do Top 8. Skutobus niestety odjedzie dziś wcześniej z dawnej stolicy Polaków: Kether, Duo, Ober i Skut już poza możliwością zrobienia Topa (ba, Ober nawet wtopił z Urlichem jak ten zagrał z 4 kart!). Prawdopodobnie do Ćwierćfinałów mogą dostać się między innymi: Bartys, Piotr Wald, Pszczółkowski Hubert, Kopeć, Urlich, Szczepanowski „Looz” Łukasz.

Godzina 18:00

Mniej więcej na etapie Top 8 zawinęliśmy się do domu. O wynikach dowiedziałem się dopiero w samochodzie Smile

Gratulacje dla zwycięzcy! Drabin ka z topa znajduje się na górze, w standingach.

Decklisty z Top8, metagame i wywiad ze zwycięzcą powinny pojawić się w poniedziałek/wtorek.

 

Metagame

metagame ptq krakow 2013


Wywiad ze zwycięzcą

Looz - zwycięzca PTQ Theros, Kraków 20131. Powiedz kilka słów o sobie. Kiedy i jak rozpoczęła się Twoja przygoda z Mtg? Jakie miałeś do tej pory osiągnięcia w MtG?

Hej, nazywam się Łukasz Szczepanowski (na forum Looz) i mieszkam we Wrocławiu. Aktualnie jestem studentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja.

Pierwszy raz z magiciem zetknąłem się za czasów invasion blocku, wtedy jako mały chłopaczek grałem jedynie ze znajomymi w domowych zaciszach. Po około 10 letniej przerwie dotknął mnie sentyment i postanowiłem wrócić do Magica – tym razem zmierzyć się na scenie turniejowej.

Do magica wróciłem wraz z pre RTR i od tamtego czasu gram  systematycznie.

2. Jak się przygotowywałeś do PTQ? Grasz dużo na MTGO, ciśniesz radosne FNMy?

Tak naprawdę ostatni czas spędziłem wyłącznie na testowaniu wielu wariancji UWR’ów, lecz te decki mnie po prostu nie lubią. Decyzje nad zmianą talii na UW flash’a podjąłem na dwa dni przed PTQ.

Same przygotowywania polegają głownie na „ciśnięciu radosnych” FNM’ów oraz na cotygodniowych testingach z graczami wrocławskiej sceny, w tym głównie z moim przeciwnikiem z finału, Grzegorzem „Urlichem” Kowalskim. Dodatkowo staram się być na bieżąco z wszelkimi artykułami dotyczącymi standardu.

3. Czym grałeś i czy gdybyś teraz miał zaczynać turniej od nowa, wymieniłbyś jakieś karty w swojej talii? A może z niektórych kart jesteś szczególnie zadowolony?

Grałem UW flash’em; zdecydowanie wymieniłbym z sideboardu 2x Detention Sphere na 2x Oblivion Ring. Zdarzały się MU, w których chciałem grać i Detention Sphere oraz Renouce the Guild, a te karty z oczywistych aspektów się nie lubią. Szczególnie zadowolony jestem z Renouce the Guild, wspomniana karta pozwala na rozwiązanie sporej ilości problemów z jaką ten deck się spotyka (jak np. Falkenrath Aristocrat wpuszczona z caverny, itp).

4. Będziesz robił jakiś testing na Pro Tour? Zbudujesz team, z którym będziesz non stop grał? Poszukasz secret techa? Czy klasycznie weźmiesz jakąś talię tier1 i będziesz się modlił o dzień konia jak Polacy dotychczas?

Zdecydowanie będę chciał zaczerpnąć pomocy od bardziej doświadczonych graczy, którzy znają się na modernie. Sam nie miałem jeszcze okazji gry w tym formacie, postaram się przygotować do Pro Tour’a najlepiej jak tylko będę mógł.

5. Grałeś jakieś turnieje Limited Modern Masters? Co myślisz o tym dodatku?

Zdarzyło mi się zagrać jednego drafta, przykra historia, pomińmy ten punkt.

6. Co o myślisz o cyklu turniejów Psychatoga? Będziesz na nich grał? Podoba Ci się idea sezonowych psychatogów i rocznego megatoga jako magicowego turnieju premium?

Oczywiście, że słyszałem. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tych turniejów, im więcej competitive turniejów na Polskiej scenie tym lepiej Smile, jak najbardziej mam zamiar brać w nich udział Smile 


Talie z Top 8 PTQ Theros

1. miejsce – Szczepanowski Łukasz

pokaż / ukryj

UW Flash
Szczepanowski Łukasz
PTQ Theros
Kraków 16.06.2013
miejsce 1

 

2. miejsce – Grzegorz Kowalski

pokaż / ukryj

Aristocrats
Grzegorz Kowalski
PTQ Theros
Kraków 16.06.2013
miejsce 2

 

3-4 miejsce – Mateusz Kopeć

pokaż / ukryj

URW Control
Mateusz Kopeć
PTQ Theros
Kraków 16.06.2013
miejsce 3-4

 

3-4 miejsce – Konrad Sokołowski

pokaż / ukryj

Aristocrats
Konrad Sokołowski
PTQ Theros
Kraków 16.06.2013
miejsce 3-4

 

5-8 miejsce – Grzegorz Zieliński

pokaż / ukryj

Voice of Varlozl
Grzegorz Zieliński
PTQ Theros
Kraków 16.06.2013
miejsce 5-8

 

5-8 miejsce – Piotr Wald

pokaż / ukryj

Naya Midrange
Piotr Wald
PTQ Theros
Kraków 16.06.2013
miejsce 5-8

 

5-8 miejsce – Bartłomiej Lewandowski

pokaż / ukryj

Naya Midrange
Bartłomiej Lewandowski
PTQ Theros
Kraków 16.06.2013
miejsce 5-8

 

5-8 miejsce – Grzegorz Polkowski

pokaż / ukryj

Bgr Zombies
Grzegorz Polkowski
PTQ Theros
Kraków 16.06.2013
miejsce 5-8


Fotki z eventu:

Znajdziecie je na naszej fanstronie – tutaj albo w galerii poniżej:

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze