Minimalistyczny Przegląd Prasy #93 – rombowa mana w OGW

HGW OGW?! Czyli spodziewamy się, że w najbliższym dodatku – Oath of Gatewatch – będą lasery, hedrony, gideony i wastelandy. No może jeszcze nie czas na phyrexię, więc obejdzie się bez laserów, tylko o co chodzi z rombową maną? Wizardzi chcą trochę podgrzać atmosferę i wprowadzają nowy rodzaj many, który pojawił się na nowej ziemi i nowym Kozilku. O tym i kilku ciekawostkach oczywiście więcej poczytacie w poniższym przeglądzie prasy.

Dziś jak widać po tytule, raczej podeszliśmy do przeglądu minimalistycznie, wiele się nie działo w Magicu a i my nie grzeszymy wolnym czasem na głębokie przeglądanie odmętów magicowego internetu. 

 

B Relacje z turniejów B

 

Grand Prix Kobe

Takuma Morofuji podbił Grand Prix Kobe 2015 w standardzie ze swoim Atarka Redem. Agro czerwień zwana często „tym deckiem, co nie działa”, „talią, na którą każdy ma sideboard”, „deckiem, który nigdy nic nie wygrywa” itp. jak zawsze zaskoczyła drogowców i dzięki szybkości, sprawności i wolnej manie przeciwnika zdołała sięgną po mistrzostwo tego GP. W finale Takuma-san pokonał BW tokeny ze splaszowanym błękitem dla kilku sideboardowych kontr. Reszta Top 8 to Esper Smoki, Esper Tokeny, Abzan i Eldrazi Rampa. Na 14 miejscu jeszcze ciekawe UBRG value. Spisy talii z Top 16 polecam oglądać tutaj. W głównym turnieju zagrało 2571 zawodników, co nie przeszkodziło organizatorom w sprawnym prowadzeniu turnieju.

Grand Prix – Pittsburgh

Alex Bianchi ograł Grand Prix Pittsburgh 2015 w modernie za pomocą swojego Jeskai Twina, czyli kolejnego decku, którego sie deprecjonuje, a który potrafi ładnie zaskoczyć. W finale pokonał Aarona Webstera i jego Affinity. W Top 8 znalazło się jeszcze jedno affinity, GW Aggro, Grixis (Crosis!) Midrange, Gr Titan Scapeshift (z Commune with Lava!) i dwa UR Twiny. Talie z Top 32 polecam oglądać tutaj. W main evencie zagralo 2679 zawodników, a sam turniej miał przez to ogromne opóźnienia, na które wiele osób narzekało na reddicie. Poza tym, że nie odpalały się side eventy i opóźniane były rundy turnieju głównego, to ponoć coverage wiało nudą i brakiem profesjonalizmu. Sam nie oglądałem, za to mogę przekierować do dyskusji narzekaczy, o tu lub tutaj.

Dla równowagi coś pozytywnego z tego turnieju – raport gościa, który zrobił 9-0 RG Tronem pierwszego dnia, a drugiego skończył w Top 32. Jeśli to czytasz, to wiedz, że dałem to specjalnie dla Ciebie Loczku. Jeśli nie czytasz, to spłoniesz w piekle Tibalta.

 

W Wieści z wybrzeża W

 

Koziołek i rombowa mana w OGW

Cuda z maną pojawiały się już wcześniej w Magicu. Oficjalnie nei dostaliśmy nigdy szóstego koloru, nie pojawił się żółty czy purpurowy, ale była za to śnieżna mana i mana phyrexiańska. Tym razem zobaczyliśmy rombową maną związaną z pustkami, jakie pozostawili za sobą Eldrazi. Manę, póki co, daje jedna ziemia o nazwie „Wastes” i można za nią przyzwać „Kozilek, the Great Distortion” z OGW.

kozilek ogw  wastes ogw

 

Obie karty pojawiły się niedawno w internetach i zostały potwierdzone przez w-sumie-nie-wiem-kogo-ale-mu-wierzę-bo-już-kiedyś-coś-zapoilował-co-okazało-się-prawdą. Macie o tym temat na reddicie i gruby temat na Salvacji. Wastesowa grafika z początku wydawała się niepasująca do tych wszystkich zepsutych ziem z BFZ, ale wystarczy spojrzeć na dwie karty powiązane emocjonalnie z Koziołkiem: Kozilek’s Sentinel i Skitterskin, na których widać podobny motyw graficzny.

ogw - mistyka na dwa z plusem

Na razie nie wiadomo jak będzie działać nowa mana z OGW, czy tylko z jej pomocą da się Kozła zagrać, czy może będzie się dało przypłacić po prostu za nią życiem albo jakimś poświęceniem. Strzelamy, że raczej opłata będzie na dwa sposoby, bo inaczej karty za koszt rombowy będą mało uniwersalne.

Zmiany w turniejach Paupera na MTGO

Format biedaków dostanie swoją ligę (start 25 listopada 2015), ale za cenę odstrzelenia w przestrzeń Donia ośmioosobowych kolejek (zamknijmy oczy, one nie będą nam już potrzebne, la la la ♪ ♫♬ ♪). Ponoć te zmiany mają być terenem eksperymentalnym, aby w przyszłości robić podobne ruchy z innymi formatami:

Increasingly, we plan to move in the direction of offering less queue and scheduled event experiences and shifting more play to leagues generally, not just for Pauper. These changes on November 25 make Pauper the leader for this shift.

Skompilowana lista zgadywanek Marka Rosewatera

Osobiście za człowiekiem nie przepadam, bo Rosewater jawi mi się infantylnie, sprawia wrażenie, jakby czuł się stwórcą Magica i w ogóle Wujek Samo Złoto. Ale jest też tubą Wizardów do przekazywania różnych ciekawostek i grając sobie w zgadywanki z magicowcami podał kilka tropów, które mogą pojawić się w przyszłości naszej karcianki. To była gra w when/if. Jeśli na pytanie odpowiedział ’when (kiedy)’, to wierzył, że kiedyś taka rzecz się stanie, np. wrócimy do Ravnici, będzie set z dinozaurami [o zgrozo! jakby viashino mieli urosnąć i mieć jeszcze smutniejsze życie niż mieli], set z wikingami [o zgrozo do kwadratu jak nieoryginalnie], set w stylu egipskim, wróci Domain, Evoke, Wither itp. itd. Jeśli na pytanie odpowiedział ’if (jeśli, gdyby, jeżeli)’, to znaczy, że może to się stanie, ale nie jest tak bardzo tego pewny, np. że zobaczymy planeswalkera-anioła, aurę dla planeswalkerów, powrót zdolności Cascade, Championów, Buybacka itp, itd. Jak jesteście ciekawi całej listy, to jest w linku. Mnie trochę przeraża, co może się jeszcze nam przytrafić. A jak wszyscy wiemy „xxx (wstaw cokolwiek) – to koniec Magica!”

Nigdy niewydany set Spectral Chaos

Człowiek nazywający się „gościem od misprintów” przedstawił w (zamkniętym już) temacie na reddicie, że posiadł niegdyś i wciąż posiada karty z niewydanego nigdy wcześniej setu „Spectral Chaos”. Temat macie w linku powyżej, a poniżej macie video z prezentacją wszystkich skarbów tego „setu”:

Tu jeszcze pełen spoiler tego co gość ma w klaserach.

W sumie, to nie do końca 'wieść od Wizardów’, ale ponoć Czarowniki wiedzą o temacie i themisprintguy się z nimi już wielokrotnie kontaktował w sprawie upublicznienia tego tematu. Zresztą obejrzyjcie film, obczajcie dyskusję – tam jest sporo historii Magica i informacji o test-cardsach (najbardziej wzruszył mnie „Symbol of Power”…), przygotowywaniu dodatków w przeszłości itd.

 

U Zapowiedzi turniejów U

 

Zimowe Obozy RPG

Tradycyjnie zapraszamy młodzież i inspirujemy rodziców, do wysyłania swoich pociech na Obozy RPG organizowane przez Biuro Turystyki Orion, gdzie jest także szansa pograć drafty i ligę Magic: the Gathering.

Cena: 1049 zł
Terminy:

 • T1: 23-29.01.2016,
 • T2: 7-13.02.2016,
 • T3: 13-19.02.2016

Zakwaterowanie: O.W. Pszczeliniec

Dokładne szczegóły Zimowych Obozów 2015, podane przez organizatora, znajdziecie poniżej w spoilerze poniżej i na stronie BT Orion:

Spoiler

Śnieżyca za oknem, kubek z gorącą herbatą i szybko zapadający zmrok – ferie to wymarzony moment na klimatyczne sesje RPG! Jak co roku w Krasnobrodzie zbierze się ekipa rpgowych zapaleńców, którzy wraz z doświadczonymi Mistrzami Gry przeżyją niezapomniane przygody w fantastycznych światach. Wybierz się z nami! Smile

Biuro Turystyki ORION zaprasza wszystkich młodych fanów gier RPG, gier karcianych, planszowych oraz LARPów na zimową odsłonę fantastycznych obozów! To połączenie najlepszych elementów zaczerpniętych z obozów młodzieżowych oraz konwentów gier RPG, planszowych, karcianych czy LARPów, czyli między innymi:

 • profesjonalne sesje RPG – kampania w wybranym systemie,
 • LARPy ,
 • prelekcje RPGowe,
 • warsztaty dla graczy i MG,
 • konkursy z nagrodami,
 • projekcje filmowe,
 • szeroki wybór pozycji w Games Roomie, w tym Magic: the Gathering,
 • 16 lat doświadczenia na rynku,
 • towarzystwo innych zapaleńców,
 • przyjacielska atmosfera ,
 • klimat, do którego chce się wracać!

Czeka na Was profesjonalna kadra, wybrana spośród ludzi zajmujących się na co dzień tematyką RPGową, grami planszowymi i karcianymi oraz LARPami – organizatorzy konwentów, prelegenci, Mistrzowie Gry z wieloletnim doświadczeniem. Możecie spodziewać się również całej masy śnieżno-lodowych atrakcji, a dla chętnych, białego szaleństwa na stoku narciarskim.

Masz chęć na przygodę? Łap kostki i ruszaj z nami na zimową wyprawę!

Więcej szczegółowych informacji na stronie http://btorion.pl/
Wiadomości bieżące i newsy pojawiają się na https://www.facebook.com/orionrpg

Rezerwacji można dokonać przez formularz na stronie www.btorion.pl, mailowo na adres btorion@btorion.pl lub telefonicznie pod numerami:
22 668 85 07 albo 512 385 672.
Do 15.11.2015 zniżka za wczesną rezerwację – 50 PLN.
Serdecznie zapraszamy!

zimowe obozy rpg-mtg 2015

Tolaria – minikonwent miłośników Magic the Gathering

Organizatorzy (Stowarzyszenie Tygiel, Zespół Szkoł im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie oraz Youdeck.pl) zapraszają na konwent poświęcony kolekcjonerskiej grze karcianej Magic: the Gathering w Suchedniowie, który odbędzie się już w nadchodzący weekend, czyli 28-29 listopada 2015.

Szczegółowe informacje od organizatora znajdują się w spoilerze poniżej:

Spoiler

Na miejscu maja odbywać się: turnieje (różne progi cenowe tak by każdy znalazł coś dla siebie), prelekcje (Tolarian Academy gdzie odbywać się będzie wymiana wiedzy i doświadczeń dla polskiej sceny MTG), Strefa dla początkujących (nie grałeś jeszcze w Magica? Chciałbyś zacząć swoją przygodę z MTG? Przyjdź i otrzymaj za darmo talię startową!) oraz będzie wydzielone miejsce dla wystawców/traderów (gadżety dla każdego fana MTG, ale także dziesiątki klaserów, w których możecie znaleźć pojedyncze karty od legacy do standardu). Dla uczestników zapewniony będzie nocleg i opcja nocnego grania w karty.

Event skierowany wyłącznie dla osób, które ukończyły już 13 lat. Nocować natomiast mogą jedynie osoby które ukończyły 15 rok życia (będą one jednak musiały przedstawić zgodę od rodzica której wzór pojawi się na niniejszym wydarzeniu – osoby pełnoletnie są zwolnione z tego obowiązku).

Szczegóły turniejowe i okołoturniejowe:

Nauka gry dla początkujących – Magic the Gathering:
– Jeśli chcesz spróbować swoich sił w zmaganiach z najstarszą – najlepszą! – karcianką na świecie to zapraszamy w sobotę i niedzielę 28-29.11.2015!
W samo południe ruszamy z nauką gry i co godzinę będziemy szkolić nowych adeptów MtG! Każdy z uczestników będzie miał okazję otrzymać od nas talię i spróbować zatopić się w świecie Magica! Jeśli będziecie chcieli na koniec dnia zorganizujemy turniej skierowany do początkujących graczy, a najbardziej wytrwałych nagrodzimy darmowymi deckami!

 

Sobota:

Repack Draft
Zapisy – 10.30
Start – 11.00
Format – Repack draft
Wpisowe – 10 zł
Nagrody:
– Karty foil

Turniej Modern
Zapisy – 11.00
Start – 11.30
Format – Modern
Wpisowe – 15 zł
Nagrody:
– 1 booster do puli za każdego uczestnika

Draft BFZ
Zapisy – 12.00
Start – 12.30
Format – Draft 3x BFZ
Wpisowe – 45 zł
Nagrody:
– 1 booster do puli za każdego uczestnika

Standard
Zapisy – 15.00
Start – 15.30
Format – T2
Wpisowe – 15 zł
Nagrody:
– 1 booster do puli nagród za każdego uczestnika

SB Modern
Zapisy – 16.00
Start – 16.30
Format – SB Modern
Wpisowe – 15 zł
Nagrody:
– 1 booster do puli za każdego uczestnika

Draft BFZ
Zapisy – 16.00
Start – 16.30
Format – Draft 3x BFZ
Wpisowe – 45 zł
Nagrody:
– 1 booster do puli za każdego uczestnika

Draft BFZ
Zapisy – 20.00
Koszt – 35 zł
Nagrody: Redraft R
Lub 45 zł
Nagrody: 1 booster do puli za każdego gracza

Turniej Pauper Classic
Zapisy – 20.00
Wpisowe – 15 zł
Nagrody – 1 booster do puli za każdego gracza

Nocne Granie – Draft KTK / ORI / BFZ / Conspiracy
Zapisy – 00.00
TYLKO przy wcześniejszych zapisach!
Koszt – 35 zł
Nagrody: Redraft R
Lub 45 zł
Nagrody: 1 booster do puli za każdego gracza

 

Niedziela:

Repack Draft
Zapisy – 10.30
Start – 11.00
Format – Repack draft
Wpisowe – 10 zł
Nagrody:
– Karty foil

Modern Tribal Deck 
Bardzo ciekawy format, gdzie gracze budują swoje talie na tak zwanych Tribalach. Każda talia musi mieć motyw przewodni np.: Gobliny, Vampiry, Zombie, Ludzie. Nie wprowadzamy restrykcji co do budowy decków, prócz tego, że muszą być klimatyczne.
Zapisy – 11.00
Start – 11.30
Wpisowe – 15 zł
Format: Modern – Tribal
Nagrody :
– 1 booster do puli za każdego gracza

Tiny Leaders
Zapisy – 11.30
Start – 12.00
Format – TL
Wpisowe – 15 zł
Nagrody:
– 1 booster do puli za każdego uczestnika

Draft BFZ
Zapisy – 13.00
Start – 13.30
Format – Draft 3x BFZ
Wpisowe – 45 zł
Nagrody:
– 1 booster do puli za każdego uczestnika

Ponadto w sobote zapraszamy wszystkich grających Commandera na wspolne granie w tym formacie. Odbędzie sie ono w godzinach 11:00-15:00 w wyznaczonej do tego strefie i nie będzie miało charakteru turniejowego.

Stawiamy także pierwsze kroki w naszej Tolarian Academy. Jedną z idei naszego spotkania jest wymiana wiedzy na temat Magicka wśród naszej rodzimej sceny. W strefie prelekcyjnej czekają na Was następujące punkty programu:

Sobota 20:00-23:00

 • „Magic is not Just a magic” – Krzysztof Kot

  „Poznaj magica nie tylko jako grę, ale jako lifestyle, hobby, formę nauki a nawet zarabiania $. Przyjdź i przekonaj się jak wiele możesz zyskać grając w mtg i jak wiele daje on możliwości.”

 • „Time Spiral” – Krzysztof Kot

  „Tolaria to miejsce pełne many, miejsce w którym zakrzywiony czas płynie swoimi zasadami. wejdź z Nami w strefy czasowe Magica, aby poznać jego największe sekrety i obudzić w sobie combo plansewalkera.”

 • „Dr. Frycenbaum odkrywa tajniki Magic: the Gathering” – Krzysztof Kowalik

  „Grasz już od jakiegoś czasu w Magic the Gathering? Nie wiesz co robisz nie tak, że wciąż nie zajmujesz wysokich miejsc? Dr. Frycenbaun podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Z ich pomocą na pewno poprawisz swoje wyniki. Usłyszysz wiele przydatnych porad, które pozwolą Ci wygrać turniej w niedalekiej przyszłości!”

Niedziela 10:00-12:00

 • „Wiedzówka Magic the Gathering” – Michał Pajek

  „Sprawdzimy Waszą wiedzę na temat kart grających w standardzie. Jaki jest koszta mana danej karty, statystyki kreatury, działanie zaklęcia… takie i wiele innych rodzajów pytań czekać na Was będą na naszym konkursie!”

 • „Magic: the Gathering dla początkujących” – Cezary Maciński

  „Prelekcja wprowadzająca osoby które nie miały styczności z grą karcianą Magic: the Gathering. Opisanie podstaw takich jak opis kart (typ, kolor, power/toughness), turnieje, archetypy talii.”


Wydarzenie odbędzie się w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie na ul. Sportowej 3.

START: Sobota 10:00 (28.11.2015)
KONIEC: Niedziela 18:00 (29.11.2015)
WEJŚCIE: 5 zł
Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Tygiel, Zespół Szkoł im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie oraz E-Legion.

Link do wydarzenia:
www.facebook.com/events/109965426027065

plakat CMYKv1

kliknij, aby powiększyć

 

 

R Przegląd prasy branżowej R

 

 STANDARD

Skoro minimalistycznie, to tym razem bez osobno wyszczególnionych linków. Wiele do przekazania zresztą nie ma, ale coś tam się zawsze znajdzie. I tak polecić możemy z CFB dwa teksty – Przewodnik po Esper Smokach od EFro oraz Esper Smoki wróciły od PVDR. Pierwszy z nich jest poświęcony w większym stopniu samej talii, sajdowaniu się i tym podobnym. Drugi przedstawia nieco bardziej metagame’owe podejście. Oba jednak o tyle ważne, że – jak PVDR w tytule stwierdził – smoki wróciły i porządziły nieco w Brukseli.

No i wreszcie tekst Owena Turtenwalda, który tak na dobrą sprawę mógłby być w dziale „inne”, ale jest mocno osadzony w T2. Dotyczy on tego, jakie karty są dobre na Mantis Ridera. Nie dlatego to jednak linkujemy, bo jest tu jakaś niesamowita, tajemna wiedza, ale raczej ze względu na to, iż chcemy podkreślić, że tak się właśnie łamie format i dostosowuje decki do meta. Sprawdzamy jakie karty są na topie, wypisujemy i oceniamy opcje, dzięki którym możemy sobie z nimi radzić, a potem dostosowujemy pod nie deck. Proste? Proste. Ale takich operacji trzeba zrobić sporo. Tekst Turtenwalda to taki pierwszy krok, który dla bardziej analitycznych i mających sporo czasu aspirujących deckbuilderów może stanowić wzór postępowania. I już na sam koniec ciekawostka – taki niby Boggles, ale w Standardzie. Rzecz budżetowa, bardziej for fun niż prawdziwy deck, jak Part the Waterveil, ale wart wzmianki ze względu na potencjał trollowania oppów.

 

LEGACY

Miesiąc w Legacy to Bardzo solidny, treściwy, tłuściutki tekst o metagame legacy. Polecamy bardzo gorąco. Gorącym tematem – bo potencjalnie wzbudzającym emocje – jest goldfishowa sugestia SaffronaOlive’a, aby wywalić z Legacy karty na liście Reserved. Miałoby to na celu ożywienie formatu nie wspieranego przez Wizzardów, choćby poprzez możliwość robienia przedruków. Wypadały by w ten sposób duale, Tundry i inne, ale ponoć format nie straciłby aż tak mocno. Nie wiem czy to właśnie tego by chcieli fani Legacy, ale koncept jest wart przynajmniej chwili refleksji. Z kolei Joe Fiorini omawia sobie sytuację Jace’a w Vintage. Jest kilka decków, jest trochę historii, analizy samej karty – tego rodzaju rzeczy.

 

COMMANDER

Zaczniemy od opcji budżetowej i podlinkujemy do tekstu z Gathering Magic, gdzie zaprezentowano nam budżetową wersję Daxosa. Trzeba przyznać, że Daxos faktycznie jest ciekawym Commanderem ze względu na możliwość zagrania każdej karty z decku oponenta (o ile zada obrażenia). Inna opcja to deck na nowym Commanderze z najnowszego dodatku. Chodzi o kartę Mizzix of the Izmagnus (można klawiaturę połamać pisząc to, wolę nawet nie próbować szybko tego wymawiać). Deck jest bezkreaturowy, ciągnący karty (bez tutorów) i skalowalny. A do tego wykonany w idei 75%. Na Goldfishu ukazała się również seria tekstów, dzięki którym będziemy mogli w budżetowy sposób ulepszyć decki z Commandera 2015. Na razie mamy ulepszenie do Plunder the Graves (spis w kolorach BG), Seize Control (czyli UR) oraz Swell the Host (UG). Pozostałe dwa pewnie wkrótce.

 

LIMITED

Sekcję Limited otwiera tekst Pascala Maynarda o fundamentach draftowania. I trzeba tu być uczciwym – to nie jest tekst dla starych wyjadaczy. Nie ma tu też nic specjalnie odkrywczego, tekst jest krótki, a do tego to druga część. Początkującym drafterom to się jednak bardzo przyda. Jest krótko, ale jest na temat, hasłowo, łatwo zapamiętać. Dlatego też mniej doświadczonych zachęcamy do kliknięcia. Aha, reguła 8 jest w komentarzach. Brzmi ona: 8. Zawsze bierz Goyfa (kiedy jest Foil). Możecie też rzucić okiem na Goldfishowego Primera do legendarnej kostki. Primer to zresztą trochę za dużo powiedziane, ale zawsze to jakiś materiał, który choć trochę pozwala się zorientować w tym, co dzieje się w tym nowym formacie. A propos kostki, to jak macie ochotę zobaczyć w praktyce, jak to wygląda, to tu Kenji Egashira draftuje całkiem przyjemnego Grixisa.

 

INNE

Magicowy Lore

Jeśli nie wiecie o co chodzi w fabule Zendikaru i jaka była historia tego planu, to tu jest krótko opisane. Najfajniejsze w tym wszystkim jest kalendarium zaprezentowane w fajnej wizualnie, chronologicznej formie. Tu z kolei fajna historia symbolów setów. No i na koniec trochę o Korach w Magicu, czyli tej rasy, do której należy Nahiri.

Stary dobry Magic z lat 90 

Taki żarcik od emerytów dla młodzian, żebyście pamiętali o co chodzi w magii, smokach, czarownikach i klimacie fantasy:

Podsumuję to tradycyjnym powiedzeniem: „Stary dobry Magic był taki zaj&%isty, bo był stary i dobry”

5 decków tygodnia, których nie możesz przegapić

W tym tygodniu polecane nam są Mardu Midrange (T2), UG Rampa (T2), RW Midrange (Modern), Esper Gifts (Modern) oraz czterokolorwy mentor (Legacy). Jak jesteście ciekawi więcej, to zajrzyjcie do linka. W końcu minimalizm.

Stan Programu

Standardowa garść njusów, wieści, decków (Esper Dragons w T2, Collected Company w Modernie, Pauperowy Tron, Grixis Delver w Legacy, Merfolki w Vintage), cen i innego dobra. W sekcji opinni jest trochę o ligach i o tym jak Jahn się wnerwił. Standard w sumie. MTGO nas wszystkich od czasu do czasu wkurza, ale powód Jahn ma całkiem sensowny. Więcej o tym w linku. W końcu MI-NI-MA-LIZM. Smile

 

G Finanse G

 

Zapasy grosików

Kontynuuję temat tanich dóbr magicowych, który mocniej rozpisałem tydzień temu. Tym razem polecam rzucić okiem na stronę niejakiego Dylana, który solidnym wpisem rozpoczął swój blog o finansach magicowych. Wpis dotyczy głównie kart wartych około dolara, a które według Dannego mogą jeszcze zyskać na wartości. Warto szukać takich skarbów, bo tanim kosztem można wypełnić swoje magazyny. W odpowiednim momencie, przy ciekawej rogue konstrukcji, nagle magazyn może zamienić sie w prawdziwy skarbiec.

Przy okazji polecam, abyście rzucili sobie okiem na talie, które zrobiły w lidze standardu wynik 5-0, czyli maksymalny dla jednego wpisowego. Ligi nie mają wysokiego poziomu, sam zrobiłem na nich 5-0 Jeskai Ascendancja ze Sphinx’s Tutelage, ale mimo wszystko, są jakimś wyznacznikiem grywalności talii. Anyway – spójrzcie sami tutaj na te talie i zwróćcie uwagę na ceny. Widzicie te perełkę za 4$? Grin To pokazuje, że nawet baaardzo budżetowe talie mają szanse w obecnym formacie. Jak wytechujecie coś sami, to możecie również wpłynąć na ceny kart z takiej rogue-konstrukcji i łatwo na tym zarobić.

– Ober 

 


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish:

 1. Jace, Vryn’s Prodigy (Magic Origins)
 2. Ugin, the Spirit Dragon (Fate Reforged)
 3. Helix Pinnacle (Eventide)
 4. Conifer Strider (Dragons of Tarkir)
 5. Gideon, Ally of Zendikar (Battle for Zendikar)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy mtg 17 albo kto wie ile

kliknij, aby powiększyć

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze