Znacznik: Legacy Cube

Legacy Cube – kolejne Mono W Aggro

Nadszedł czas Amonkhetu, ale ja chciałbym wrócić jeszcze na chwilę do Legacy Cube. Przed wami kolejne Mono W aggro w tym formacie. Jakoś tak się złożyło, że tak na koniec zabaw z kostką po raz któryś z rzędu coś takiego wydraftowałem i siadło 3-0.

Tym razem zdążyłem nagrać replaye zanim Wizardzi je zepsuli, więc nadrabiam w ten sposób błąd z poprzedniego drafta. I tak w sumie to ten materiał jest trochę taką „rekompensatą” za to, że do tamtego tekstu filmików z gier dołączyć nie mogłem.

Czytaj dalej

Legacy Cube – Mono W Aggro

Po draftach Modern Masters 2017 przyszedł czas na drafty odświeżonego Legacy Cube. Wizardzi przywrócili nieco mocniejsze i bardziej combogenne karty, które zniknęły z poprzedniej edycji. To pewnie po to, aby odróżnić Legacy Cube od Modern Cube, które mieliśmy tuż przed Modern Masters 2017. Czy się udało? Pewnie tak, ale szczerze mówiąc ja jakoś skłaniam się jak na razie ku uczciwym, kreaturowym deckom takim jak poniższe Mono W Aggro, które równie dobrze mogłoby wylądować w wersji modernowej.

Swoją drogą sporo tych kostek i Mastersów się namnożyło w ostatnim czasie (mam poczucie, że dopiero co było Eternal Masters, a już wyszło MM3), ale to może nas tylko cieszyć. Dobrze, kiedy gracze limited mają opcje na zróżnicowane rodzaje draftów. Jednych najbardziej bawi Aether Revolt, innych Shadows over Innistrad, jeszcze innych flashbacki, a ja jakoś nie mogę się od tych specjalnych formatów oderwać.

Czytaj dalej

Przygoda z Sealed Legacy Cube 2-manem

Wizardom umyśliło się zrobić MOCSy w kostkowych sealedach. I fajnie, bo ile można grać standard, limited i inne formaty. Przyda się urozmaicenie. Szkopuł jednak w tym, że Sealed Legacy Cube nie można pograć po sieci ot tak sobie. Nawet jak Legacy Cube się pojawia to tylko w formie drafta. Gracze pomarudzili, Wizardzi posłuchali i zdecydowali się na treningowe udostępnienie tego formatu. Od 26 sierpnia można grać 2-many Sealed Cube. A jako że lubię magicowe dziwadła, postanowiłem też spróbować.

Na razie zdążyłem zagrać tylko jednego 2-mana. Może jeszcze spróbuję, a może nie, bo wrażenia mam nieco mieszane, ale po kolei.

Czytaj dalej

GM Tog Draft #16 – Legacy Cube (UB Control)

Pojawiła się nowa kosteczka na Magic Online i aby nieco odsapnąć od formatu Khans of Tarkir także i ja zasiadłem do drafcika w formacie Legacy Cube.  Co z tego wyszło macie okazję ocenić i skomentować, do czego szczerze zachęcam!

 Tradycyjnie niezwykle gorąco dziękujemy za wsparcie serwisowi Gamesmasters.pl bez którego ten materiał nie ujrzałby światła dziennego.

 

Czytaj dalej

Psychatog.pl