Przegląd Prasy #279 – Mythic Championship III

No i kolejny duży turniej za nami. Chodzi tym razem o Mythic Championship III, które tym razem było rozgrywane na MTG Arenie. Kto wygrał? Sprawdźcie w przeglądzie.

A poza tym dalej mamy spoiler Core Setu 2020 jako główny temat minionego tygodnia poza Mythic Championship III. No nie da się ukryć, nowe karcioszki rozpalają naszą wyobraźnię i nie możemy się doczekać, kiedy po nie sięgniemy. A póki co zostaje sięgnąć do przeglądu.

 

:b: Relacje z turniejów :b:

 

Mythic Championship III

Całość turnieju wygrał Mattias Leveratto. Grano na Arenie Standard w gronie najlepszych i wyróżnionych przez Wizardów graczy. Całą relację tekstowo-obrazkową dostaliśmy tutaj: https://twitter.com/magicesports. Tam was odsyłamy, a jeśli interesuje was dokładny opis turnieju, to dodatkowo zajrzyjcie w Podsumowanie Mythic Championship III. Tradycyjnie Goldfish odwalił kawał dobrej roboty.

Warto też przeczytać wywiady z Javierem Dominguezem i Grzegorzem Kowalskim przed MC III. Interesujące są także przewidywania i analiza decklist, a w kontekście wygrywającego decku także uwagi Emmy Handy o swoim Nexusie. Tak, to właśnie Simic Nexus zwyciężył.

Top 4 wyglądało tak:

kliknij, aby powiększyć

I jeszcze podsumowanie na koniec, via Robert Taylor (https://twitter.com/fireshoes):

„I’m happy to see everything worked out for that cursed guy in the end”

 

:w: Wieści z wybrzeża i okolic :w:

 

Planeswalker i spellslinger decki Core Set 2020 oraz pełen spoiler dodatku

Tym razem Wizardzi dość wcześnie opublikowali talie planeswalker decków towarzyszących nowemu dodatkowi. Trochę ich jest, a że to idealny produkt dla początkujących, to jest z czego wybierać. A przy okazji, Core Set 2020 będzie miał fullartowe arty tokenów. Pełen spis kart z dodatku zobaczycie zaś tutaj.

 

:u: Zapowiedzi wydarzeń Magicowych :u:

 

MagicFest Kraków – 12-14 lipiec 2019

Już 12-14 lipca odbędzie się u nas MagicFest Kraków 2019, którego main eventem jest oczywiście Grand Prix. Będzie grane limited Core Setu.

efekt świetnej frekwencji Grand Prix Warszawa 2018

MagicFest Kraków 2019

Info o tym feście znajduje się na oficjalnej stronie z rozpiską: https://magic.wizards.com/en/content/premier-events-schedule

 

:r: Przegląd prasy branżowej :r:

 

STANDARD

Czemu Kykar, Wind Fury ożywi Jeskai Control

Shaheen Soorani tłumaczy nam czemu najnowszy spoiler jeskaiowej legendy to dobra karta dla kontroli w tych kolorach. Fakt, karcioszka wygląda tak, jak by była stworzona do kontroli, ale żeby zaraz miała ożywiać przygaszony archetyp? Sprawdźcie argumentację autora, jeśli chcecie się dowiedzieć, dlaczego Jeskai Control ma szansę wrócić.

Esper Control na Mythic Championship III

PVDR na Mythic Championship III wybrał Esper Controlę. W teamie uznali, że to najlepsza opcja i tu tłumaczy powody tegoż oraz powody doboru kart, co jest ciekawe choćby ze względu na toolboxowy charakter jego spisu. Oprócz tego mamy poradnik siedeboardowania się, porady i tym podobne rzeczy, które w primerach można znaleźć.

Ciekawe decki:

 

ARENA

Primer Block Constructed Ravnici

Block constructed to kilka setów dotyczących tego samego planu (bądź tego samego planu w różnych odsłonach, tutaj ukłon w stronę Lowrynu). Tutaj zajmiemy się  ostatnią Ravniką i budową decków z wykorzystaniem kart z Guilds of Ravnica, War of the Spark i Ravnica Allegiance. Tak w sumie block constructed przestało być grane jakiś czas temu wraz ze zmianą paradygmatów publikowania setów przez Wizardów,

Magic Arena – dobre, złe i brzydkie

Wszystko ma swoje dobre i złe strony. Tutaj dochodzi nam jeszcze strona brzydka. A przy okazji nawiązanie do znanego westernu. A o co tu chodzi? Autor artykułu, Tyan, poważnie zastanawia się nad e-sportowym potencjałem MTG Areny, doprawiając cały temat surowymi danymi liczbowymi – zarejestrowanymi w systemie DCI, liczbą grających, czy ilością GP. I przedstawia nam tu właśnie dobre, złe i brzydkie cechy Areny.

Ciekawe decki:

 

MODERN

Horizonowe strategie walki z Hogaakiem

Jak walczyć z Hogaakiem? Nie trzeba ładować do sideboardu jednocześnie RiPów i czarnych Leylinów, aby mieć szansę. Okazuje się, że istnieją strategie równie stabilne i nie fair, co obecny Dredge. Potrzebowały jedynie czasu, żeby wypłynąć. I potrzebowały Modern Horizons. A jako uzupełnienie mamy ten tekst z Modern Nexusa.

Przewodnik po Cheeriosach

Jesteście już po śniadaniu? To właśnie wlatuje dokładka Cheeriosów w towarzystwie Paladyna i Srama. Dymitri Butakov prezentuje primer – jak grać z konkretnymi deckami, wady i zalety. Warto posłuchać prosa, zwłaszcza jeśli wybiera raczej nietypowy deck.

Ciekawe decki:

 

LIMITED

Wstęp do War of the Spark

Grzegorz Kowalski pisze nie tylko po angielsku, ale i po polsku. Wiemy, żadne zaskoczenie, w końcu prowadzi swój fanpage na facebooku. Tu jednak mamy artykuł na dość nowej polskiej magicowej stronce, której życzymy powodzenia i mamy nadzieję na sporo ciekawego contentu. Więc, to w sumie dwa dobre njusy. Pierwszy, że jest taki site, na który warto – znaczy, na razie początki, ale mamy taką nadzieję i w dłuższej perspektywie – zaglądać. Drugi, że Urlich nam tu mówi jak draftować War of the Spark. A na marginesie mamy kilka prostych i szybkich combokart z WAR.

Przewodnik po draftowaniu Modern Horizons

Jak sobie poradzić w trudnym świecie draftowania Masters setu, który Masters setem nominalnie nie jest? Ten tekst da wam odpowiedź na to pytanie.

Case study – przewodnik po Horizonowym zestawie

Nie pozostawia wątpliwości, że Modern Horizons ma jedno z najbardziej złożonych i skomplikowanych limited w porównaniu do ostatnich dodatków, więc warto wykorzystać każdą szansę na możliwość poprawienia swojego skilla w tym formacie. Tu mamy drobne omówienie zestawu, które może być pomocą w poznawaniu tego setu. A takie bardziej globalne znajdziecie tu w tym linku w godzinnym podcaście.

 

LEGACY/VINTAGE

Vintage 101 – pokłosie

Joe Dyer opowiada co minione lata i kolejne dodatki przyniosły Vintage. To takie podsumowanie dokumentujące zmianę podejścia Wizardów do formatu, który jest granę przez garstkę zapaleńców i bogaczy. Poza tym omawia wyniki ostatniego Vintage Challenge.

Ciekawe decki:

 

COMMANDER

Gra się musi skończyć

Mamy tu rozważania Bruce’a Richarda odnośnie końca gry i tego jak w ogóle powinno się kończyć gry w EDH. Tekst fajnie napisany, temat ciekawy, więc zachęcamy do kliknięcia.

Specyficzne Top 10 – Tribale

Oj, bardzo specyficzny. Tekst otwiera serię tekstów TOP10, ale zanim totalnie zignorujecie, powiemy, że nie ma tu goblinów, merfolków, wampirów, goblinów, ludzi, elfów, goblinów i innych popularnych tribali. Są archetypy tak zapomniane i rzadko dostrzegalne, że nawet ciężko je nazwać tribalami, choćby przez liczbę kart. No ale przez to właśnie tekst jest ciekawy, a że lekkie pióro tu czuć, to trzeba zajrzeć.

Ciekawe decki:

 

PAUPER

W tym tygodniu tylko jeden ciekawy deck po banach.

Ciekawe decki:

 

INNE

O hajpie i nadmiernym natężeniu w wydawaniu setów

Wiecie, z jednej strony to takie trochę narzekanie. Z drugiej, coś w tym jednak jest, bo to nie jedyny tekst w tym guście i nie jedyny głos, który gani Wizardów za gonienie z kolejnymi dodatkami.

Zrozumieć tarota dzięki Magicowi

Nietypowy tekst. W gruncie rzeczy to nie jest materiał o Magicu, ale nawiązujący do niego lub może raczej – czerpiący z niego pełnymi garściami. Przede wszystkim jednak to ciekawe spojrzenie i przedstawienie tarota. A jeśli to was nie przekonuje… cóż, zajrzyjcie po to, by zobaczyć Nahiri i pentagramy. Bardziej docenicie dzięki temu kompozycyjne piękno jej arta z bloku Innistradu.

Tłumaczenie Modern Horizons

Macie problem z angielskim lub znacie kogoś, kto grać by chciał, a nie ogarnia języka Szekspira? W takim wypadku możecie skorzystać z tego tłumaczenia dodatku na nasz język. Można dyskutować nad trafnością poszczególnych zwrotów, ale ilość władowanej roboty robi wrażenie. I może to się komuś przyda.

Stan Programu

Promo paczki, Mythic Championship III i spoilery oraz info o rozsyłaniu niepociętych arkuszy – to w njusach. W sekcji opinii o chorobach psychicznych i mentalnym zdrowiu autora przeglądu, a także radzeniu sobie z problemem oraz o tym, co autora ominęło. I o tym, że warto prosić o pomoc profesjonalistów.  W deckach 5C Chromatic w T2, Jund w Legacy, As Foretold w Modernie i Jeskai Tempo w Pauperze oraz Vintage’owy Dredge.

 

:g: Finanse :g:

 

Mage odpali giełdową apkę

Znacie taką apkę jak Mage? To nowa nazwa dla starej apki i inicjatywy, którą możecie kojarzyć pod nazwą Snapcardster. A to już mogło wam się obić o uszy. No więc pod marką Mage teraz pojawi się teraz apka, która na wzór giełdy ma pozwolić handlować magicowymi kartami. Warto mieć na oku ten temat.


Tradycyjnie przedstawiamy karty, które interesowały najbardziej użytkowników MtgGoldfish

  1. Wrenn and Six (Modern Horizons)
  2. Leyline of the Void (Magic 2011)
  3. Hogaak, Arisen Necropolis (Modern Horizons)
  4. Urza, Lord High Artificer (Modern Horizons)
  5. Force of Negation (Modern Horizons)

Tygodniowe zmiany cen z Goldfisha (Top 10 wzrostów i spadków ze wszystkich formatów; ceny online):

indeksy mtg mythic championship III 2019

kliknij, aby powiększyć

 

Wieści z Psychatoga

 

Drodzy Psychatogowicze,

chciałbym serdecznie podziękować naszym Patronom i Sponsorowi, którzy wspierają Projekt Magic Lore Pl! Mamy 8 Patronów, którym chciałbym w tym miejscu imiennie i anonimowo podziękować:

  • Michał Sumka
  • Paweł Szczęsny
  • Rymika Myślicka
  • Piotr Gliźniewicz
  • Jakub Rojek z Wilda Software
  • Sebastian Pustelnik
  • Patron Anonimowy
  • Patron Anonimowy

Otrzymaliśmy również piękne wsparcie od warszawskiego sklepu StrefaMtg.pl. Ogromne dzięki! Box został rozdysponowany pomiędzy autorów piszących teksty w projekcie. 

Obecnie ukazały się poniższe prace w ramach projektu Magic Lore PL (Aktualizacja z 24.06.2019):

Artykuły

Filmy

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu, np. za pośrednictwem Patronite

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil, Ober i Michał Kowalczyk


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (