Błyskawiczna prasówka magicowa #178 – release Murders at Karlov Manor i Paprykarz

Zbliża się Pro Tour Murders at Karlov Manor (ma być grany Pioneer), a my tymczasem ekscytujemy się pojawieniem nowego dodatku, składamy decki, draftujemy i cieszymy się grą. Mamy release Murders at Karlov Manor. Szczególnie dotyczy to tych, którzy mieli szczęście pojawić się na kolejnej edycji Paprykarza

Wchodzimy też w okres spoilerów kart związanych z dodatkiem nawiązującym do gry Fallout. Tak, nigdy niekończący się okres spoilerów. No a dodatkowo mamy też parę njusów o tym, co czeka nas w światku MtG (lokalnie – Tolaria już niedługo).

Temat tygodnia

Release Murders at Karlov Manor i Paprykarz

Wyszedł nowy dodatek, a zaraz po nim odbył się Paprykarz. W tej pierwszej kwestii odsyłamy do LGSów, na MTGO i MTG Arena, a także do tekstów, które w temacie pojawiły się w tym tygodniu. Z jednej strony dodatek jest uznawany za ten o mniejszym power levelu, z drugiej – chyba jest o tym właściwym power levelu, bo pewna część kart zamieszała nieco w różnych formatach constructed. Może nie tak, żeby zaraz rewolucjonizować meta, ale na tyle, by ożywić meta, ulepszyć decki i wpłynąć na trendy.

Jeśli zaś chodzi o Paprykarz, odsyłamy do strony na Facebooku i relacji zaczynając od 9 lutego. Jest tam wszystko, co potrzeba – info, zdjęcia, zwycięzcy, decklisty. Zachęcamy do sprawdzenia.

 

News!

 

Magicowe opowiadanie – Murders at Karlov Manor – zwiastuny i omeny

Krótki epilog do fabuły MKM. Niewiele tu treści, ale jasno nakierowuje ona na to, co będzie się dalej działo w MtG.

Ale nie to jest w tym najciekawsze. Otóż epilog to efekt odkrywania zagadek przez magicowe community. I jest nawet bonus 5 tys. doświadczenia do MTG Arena (działa, jak by co, mamy wprowadzić jako deck podaną listę kart) – szczegóły i wyjaśnienie o co chodzi pod tym linkiem.

Secret Lair: Sheldon’s Spellbook

Wizardzi opublikowali zawartość Secret Lair poświęconemu ojcowi chrzestnemu Commandera, czyli Sheldonowi Menery’emu. Część dochodu z dodatku ma trafić na rzecz stowarzyszenia American Cancer Society walczącego z chorobami nowotworowymi. Dla tych co nie wiedzą: z jednym z wariantów tej dolegliwości mierzył się Sheldon. Zestaw będzie zawierał (niektóre karty z artami z podobizną Sheldona):

A tu tekst wyjaśniający fajnie, dlaczego właśnie te karty. Warto dodać, że zestaw będzie dostępny przez ograniczony czas, ale nie będzie ograniczenia jego printingu – ilu w tym okresie będzie chętnych na zakup, tyle kart zostanie wydrukowanych.

Przeciek dotyczący Outlaws of Thunder Junction

Być może powraca jeden z niesławnych bohaterów z przeszłości, a wszystko ujawnia przeciek związany z nadchodzącym produktem – tym razem chodzi o opakowania dodatku, które mają ujawniać obecność w secie pewnego antagonisty… o kogo chodzi? Nie, nie o Bolasa. Sprawdźcie w linku.

Epilogue boostery zamienione na Beyond boostery

Pamiętacie niezbyt ciepło przyjęte epilogowe boostery do Marszu Maszyn? No to wracają, ale w zmienionej formie. Ponoć Wizardzi czegoś się jednak nauczyli i dadzą nam lepszy produkt. Pojawi się on zaś wraz z dodatkiem nawiązującym do Assasin’s Creed. Aha, Outlaws też miało mieć takie karty, ale Wizardzi z nich zrezygnowali. Niemniej będą one częścią dodatku. A Beyond boostery mają mieć 7 kart i nie ma w nich być commonów – nie są przeznaczone do draftu.

W roku będą dwa dodatki z serii Universes Beyond

Wizardom spodobały się pieniądze, które przyniósł dodatek związany z Lord of the Rings. Wygląda bowiem na to, że podobnych setów rok do roku będzie więcej w nadchodzących latach, zwłaszcza od 2025 roku. Wiemy to dzięki spotkaniom Hasbro z akcjonariuszami. Co ciekawe, jednocześnie Wizardzi zaliczyli pewien spadek dochodów spowodowany koniecznością płacenia za licencje dodatków Universes Beyond. Okazuje się, że ten sukces ma wymierne koszty i tantiemy tudzież inne opłaty nieco ograniczają właścicielom karcianki ich „Złotą Górkę”.

Zmiany w Vintage Cube

Mamy aktualizację kostki na MTGO. Dokładnie szczegóły pod linkiem – bardzo fajnie wyjaśnione jest przy to, co i dlaczego wypadło, a także co i dlaczego zostaje w kostce umieszczone.

 

Przegląd prasy branżowej

 

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

Kliknij, aby rozwinąć spoiler z polecanymi decklistami

 

Ciekawe inicjatywy i wydarzenia

 

Tolaria OFFline, 24-25 lutego 2024

Wygląda na to, że Michał Pajek miał konsultacje z Lilianą, bo wskrzeszeniu została poddana organizowana przez niego Tolaria na żywo. Poniżej szczegóły ze strony wydarzenia:

 

❗❗❗ GRACZE LIMITED ❗❗❗ TOLARIA WRACA ❗❗❗
Wraca ale OFFline! Po 6 latach przerwy spotkamy się na żywo!
Wiele się wydarzyło od Tolarii w 2018… Pandemia… powstanie grupy The Limited of Poland… 10 edycji ONLINE!
Czas jednak wrócić do tego co w Magic the Gathering najważniejsze… do GATHERING czyli zgromadzenia!
Zapraszamy Was do cudownego Zamku w Szydłowcu ❤🏰
Wirtualny spacer – www.ai360.com.pl/projekty/zamek_szydlowiec/
Naszymi głównymi Partnerami są oczywiście Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek oraz… uwaga, uwaga… Pruszkowski sklep MERFOLK!
Merfolk zadba o to byście znaleźli wszystko czego potrzebujecie do gry! Będzie również przyjmować wpisowe i zabezpieczy wszystkie pyszne boosterki na nasze turnieje!
CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ?
Osoby jeżdżące na Pendelhaven wiedzą że wydarzenia Nostalii Cube nie przypominają szczególnie pozostałych w Polsce. Podejście jest raczej casualowe, nastawione na FUN. Formaty dziwne 😉 Można zagrać w sporo unikalnych cubów. Tym razem nie będzie inaczej. Jednego możecie być pewni – JEDYNYM formatem będzie DRAFT – nie pojawi się nic innego… nawet on demand. Chyba że w hotelu – w hotelu każdy gra co chce.
SOBOTA będzie dniem gdzie odpali się dużo małych turniejów – WSZYSTKIE SINGLE ELIMINATION. Będą do wyboru opcja A i od ok 14:00 dodatkowo opcja B.
OPCJA A – Booster draft Murdes At Karlov Manor
Wpisowe – 5 boosterów MKM
Nagrody – 1 miejsce dostaje 8 boosterów MKM, 2 miejsce ma 4 boostery a 3/4 po 2 boostery.
OPCJA B – Losowy Cube draft (do wylosowania będzie jeden z ok 20-30 cubów ośmiosobywch – będą bardzo różne jak i niezłe niespodzianki)
Wpisowe – 1 booster MKM
Nagrody – 1 miejsce dostaje 4 boostery MKM, 2 miejsce ma 2 boostery a 3/4 po 1 boosterze.
Jeśli martwicie się opcją SE to musicie wiedzieć że będzie przewidziany osobny stół do gier dla osób które nie chce kończyć przygody swoim deckiem na jednej nieudanej grze. Inni pewnie szybko wpiszą się na następny draft. Kto grał drafty on demand na GP Warsaw ten zna idee – SE zapewnia dużą rotacje graczy i nikt nie musi długo czekać na poda. SE znosi też zasadę czasu rundy i terminacji.
NIEDZIELA to duży wspólny turniej Ravnica Remastered na 5-6 rund SWISS. UWAGA! Będzie to draft z grą między podami. Jak w ligach MTGA/MTGO.
Wpisowe – 3 draft boostery Ravnica Remastered
Nagrody – 25 zł kredytu sklepowego do puli od gracza. Podzielone na top 8.
WPISOWE NA CAŁY TURNIEJ to ok 350 zł w zależności od dnia wpłaty:
335 do 15 stycznia – ( https://sklep.merfolk.pl/product/Tolaria-OFFline-s41670 )
350 do 31 stycznia
365 do 15 lutego
380 do 21 lutego
400 po 21 lutego
W ramach wpisowego otrzymujecie 10 boosterów MKM na sobotni rozruch. 3 boostery Ravnica Remastered na niedzielny turniej oraz 25 zł na nagrody w niedzielnym turnieju!
(Jeśli przepuścicie szybko w sobotę 10 boosterów to możecie opłacać dalsze wpisowe własnymi lub dokupić u Merfolka na miejscu). Dotyczy to raczej tylko graczy którzy będą chcieli grać wyłącznie booster draft MKM i będą kręcić niskie wyniki – całej reszcie powinno starczyć 10 na całą sobotę.
LIMIT MIEJSC to 64!
Pozostałe info!
Na terenie zamku jest FOSA CAFE gdzie kupicie i jedzenie i piwko na które jest przyzwolenie. Oczywiście.. tragiczne zachowanie grozi banem na kolejne edycje xD
Polecamy nocleg w Lodowni gdzie czeka Was zniżka 10% na hasło TOLARIA jeżeli zamówicie nocleg na 2 doby (pt/nd)
Tel: 601 312 355
cena 1os/doba : pok 1os =160 / 2os= 260 / 3os =360/ 4os=440 zł
Ze śniadaniem. (Bez śniadania – 20 zł.)
W piątek i w sobote w nocy w Lodowni będzie kwitnąć granie – są warunki – napaleni na takie atrakcje lepiej by zdążyli sobie tam zaklepać – miejsc jest 33. Poza tym są jeszcze W okolicy są jeszcze 3 gwiazdkowe hotele Primagor i Oleńka.

 

 

Jeśli jesteś organizatorem lokalnego turnieju, fajnej imprezy karcianej, i chcesz to zareklamować, to pisz do mnie na ober@psychatog.pl i bez problemu o tym poinformujemy. Za taki wpis w prasówce nie pobieramy żadnych opłat.  

 

Wieści z Psychatoga

Commander na Psychatogu

Właśnie rozpoczęliśmy cykl artykułów o formacie Commander (EDH, cEDH). Pragniemy regularnie publikować teksty o różnym poziomie zaawansowania, od naszych własnych odczuć i przemyśleń, podstawowych zasad, przez bardziej zawiłe analizy i omawianie decków. Chcemy, aby tematyka była zróżnicowana i żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do lektury oraz wspierania naszej inicjatywy :)

Najnowsze teksty: 

WESPRZYJ NAS PRZEZ PATRONITE - KLIKNIJ TUTAJ!

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu EDH za pośrednictwem Patronite. Dzięki temu, będziemy mogli opłacać autorów tekstów, a także polepszać wizualną stronę materiałów i serwisu!

Magic Lore

Przypominamy, że w ramach Projektu Magic Lore Pl regularnie powstają filmy na kanale Akademii Nicola Bolasa.

Namawiamy, do zaglądania na ich kanał, a poniżej, w rozwijanym spoilerze, prezentujemy listę filmów omawiających historię Magica (posortowane od najnowszego materiału do najstarszego):

Kliknij, aby rozwinąć spoiler

Patronite

W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym Patronom i Sponsorom i Darczyńcom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl oraz Projekt Commander (EDH, cEDH):

 • Tomasz Kryłowski
 • Szymon 'Wadro’ Wiaderny
 • Łukasz 'Cezu’ Ceran
 • Michał Sumka
 • Paweł Szczęsny
 • Rymika Myślicka
 • Piotr Gliźniewicz
 • Jakub Rojek z Wilda Software
 • Sebastian Pustelnik
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Sklep StrefaMtg.pl
 • Sklepy Graal.pl

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszych projektów, np. za pośrednictwem Patronite.

 

Finanse

Tygodniowe Notowania MCM

Standard

Wzrosty
Spadki
4.85 zł
+476.32%
4.58 zł
-64.71%
15.81 zł
+260.61%
57.57 zł
-34.64%
41.09 zł
+120.17%
15.50 zł
-34.27%
24.93 zł
+108.13%
43.84 zł
-33.96%
20.46 zł
+92.90%
21.03 zł
-32.05%

Pioneer

Wzrosty
Spadki
4.78 zł
+160.24%
4.76 zł
-35.82%
16.47
+89.80%
36.53 zł
-31.19%
34.43 zł
+85.12%
39.37 zł
-31.09%
30.58 zł
+80.76%
10.63 zł
-31.03%
110.71 zł
+78.70%
35.43 zł
-30.13%

Modern

Wzrosty
Spadki
5.05 zł
+55.10%
11.51 zł
-32.29%
4.96 zł
+53.42%
6.53 zł
-27.87%
13.90 zł
+50.60%
31.24 zł
-23.73%
4.67 zł
+46.53%
5.80 zł
-20.85%
15.50 zł
-20.45%

Eternal

Wzrosty
Spadki
22.05 zł
+572.97%
4.65 zł
+425.00%
35.38 zł
-56.81%
4.45 zł
+286.54%
13.28 zł
-53.60%
5.18 zł
+260.00%
4.74 zł
-51.36%
7.97 zł
+200.00%
22.10 zł
-50.10%

Tygodniowe Notowania MTGO

Standard

Wzrosty
Spadki
1.97 TIX
+629.63%
3.24 TIX
-43.16%
1.89 TIX
+490.63%
2.00 TIX
+440.54%
1.44 TIX
-33.64%
1.46 TIX
-27.72%
3.57
TIX
+185.60%
1.26 TIX
-22.70%

Pioneer

Wzrosty
Spadki
2.95 TIX
+235.23%
1.79 TIX
-58.76%
1.82 TIX
+180.00%
1.79 TIX
-58.76%
2.45 TIX
+178.41%
1.13 TIX
-56.87%
1.13 TIX
-56.87%
3.42 TIX
+175.81%
3.50 TIX
-55.75%

Modern

Wzrosty
Spadki
1.90 TIX
-72.97%
4.85 TIX
+138.92%
8.61 TIX
-54.54%
5.35 TIX
+114.86%
4.07 TIX
+101.49%
4.28 TIX
-45.82%
4.07 TIX
+101.49%
1.79 TIX
-45.09%

Eternal

Wzrosty
Spadki
1.06 TIX
+430.00%
1.40 TIX
-46.77%
19.65 TIX
+199.09%
15.10 TIX
-45.64%
2.14 TIX
+160.98%
1.79 TIX
-45.09%
1.14 TIX
+90.00%
1.16 TIX
-42.00%
1.91 TIX
+89.11%
2.92 TIX
-41.48%
2024-02-19, Źródło: ManaVault.pl

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl

nie kopiuj : (