Błyskawiczna prasówka magicowa #189 – pełen spoiler Modern Horizons 3

Mamy już pełen spoiler Modern Horizons 3. I to właśnie tego tematu dotyczy większość njusów oraz artykułów. Wchodzi nowy set – pojawiają się pierwsze analizy limited oraz EDH. Są nowe decki, analizy zmian w formatach, oceny kart, rozważania finansowe – ot, standardowy zestaw (może poza pre-banami w Historicu), który będzie rozwijany przez najbliższe 2-3 tygodnie. Zatem bez przedłużania – zapraszamy do prasówki.

Temat tygodnia

 

Pełen spoiler Modern Horizons 3

Wizardzi ujawnili pełen spoiler Modern Horizons 3. Cóż dodać, czas analizować set pod kątem limited, bo trochę go jednak pogramy.

A poniżej inne materiały, do których można zajrzeć przy okazji:

 

News!

 

Ogłoszenia MtG Arena: Pre-bany w Historic oraz Wizardzi o matchmakingu

Wizardzi wprowadzają Modern Horizons 3 na MtG Arena. Z tej okazji pojawi się tam sporo  nowych kart, a część z nich będzie zbyt mocna, aby grać nimi w Historic. Z tej okazji dojdzie do pre-banów. W Histoic bana dostaną:

Ponadto Wizardzi postanowili odnieść się do wykrytego przez graczy systemu matchmakingu na MTG Arena. Chodzi o to, co udało się dostrzec spostrzegawczym w kontekście Brawla i parowania graczy oraz systemu wag z ocenami poszczególnych kart i generałów.

A przy okazji, w związku z pojawieniem się Modern Horizons 3 na MtG Arena, dostaniemy nowe nagrody w ramach Psychic Frog’s Horizon Hideaway. Po szczegóły odsyłamy do linka, ale będzie można uzyskać dodatkowe koszulki, avatary, paczki, a nawet Draft Token.

Nie będzie więcej ifrytów w MtG

Jeśli jesteście fanami tych stworów, będziecie zasmuceni. Wizardzi postanowili usunąć z gry ifryty.  Zostaną one zastąpieni przez dżinów. Warto zwrócić tu uwagę na to, że pierwsze ifryty są tak stare jak sam Magic.

 

Przegląd prasy branżowej

 

Polecamy także poniższe materiały:

 

Zobacz też te decki:

Kliknij, aby rozwinąć spoiler z polecanymi decklistami

 

Ciekawe inicjatywy i wydarzenia

 

Jeśli jesteś organizatorem lokalnego turnieju, fajnej imprezy karcianej, i chcesz to zareklamować, to pisz do mnie na ober@psychatog.pl i bez problemu o tym poinformujemy. Za taki wpis w prasówce nie pobieramy żadnych opłat.  

 

Wieści z Psychatoga

Commander na Psychatogu

Właśnie rozpoczęliśmy cykl artykułów o formacie Commander (EDH, cEDH). Pragniemy regularnie publikować teksty o różnym poziomie zaawansowania, od naszych własnych odczuć i przemyśleń, podstawowych zasad, przez bardziej zawiłe analizy i omawianie decków. Chcemy, aby tematyka była zróżnicowana i żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do lektury oraz wspierania naszej inicjatywy :)

Najnowsze teksty:  

WESPRZYJ NAS PRZEZ PATRONITE - KLIKNIJ TUTAJ!

Gorąco namawiamy do wspierania naszego projektu EDH za pośrednictwem Patronite. Dzięki temu, będziemy mogli opłacać autorów tekstów, a także polepszać wizualną stronę materiałów i serwisu!

Magic Lore

Przypominamy, że w ramach Projektu Magic Lore Pl regularnie powstają filmy na kanale Akademii Nicola Bolasa.

Namawiamy, do zaglądania na ich kanał, a poniżej, w rozwijanym spoilerze, prezentujemy listę filmów omawiających historię Magica (posortowane od najnowszego materiału do najstarszego):

Kliknij, aby rozwinąć spoiler

Patronite

W tym miejscu imiennie i anonimowo chciałbym raz jeszcze podziękować naszym Patronom i Sponsorom i Darczyńcom, którzy wspierali i wspierają Projekt Magic Lore Pl oraz Projekt Commander (EDH, cEDH):

 • Tomasz Kryłowski
 • Szymon 'Wadro’ Wiaderny
 • Łukasz 'Cezu’ Ceran
 • Michał Sumka
 • Paweł Szczęsny
 • Rymika Myślicka
 • Piotr Gliźniewicz
 • Jakub Rojek z Wilda Software
 • Sebastian Pustelnik
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Patron Anonimowy
 • Sklep StrefaMtg.pl
 • Sklepy Graal.pl

Wciąż gorąco namawiamy do wspierania naszych projektów, np. za pośrednictwem Patronite.

 

-x-

Pozdrawiamy,

– Emil i Ober


Informacje o autorach znajdziecie w zakładce: redakcja

Komentarze

Psychatog.pl